Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Sem pogledal malo hornetke in ni grd motor (sicer mi naked - linije niso nekaj) bi pa šel tale skozi, sicer ne tisti model ko je cel nag in se mu tiste zažgane izpušne cevi vidijo, ampak model z plastiko odspodaj (al je pač tisto samo neka plastika in je isti model nevem)

No so mi pa še vedno ss motorji nekaj najlepšega, ker nebi rad zaj kupil hornetko in jo potem hotel menjat...itd

Ker bi rad kupil enega ss in malo vložil vanj, da bom jaz 100% da je varen in ga vozil nekaj let, pa sej do pomladi bo pa že priletelo nekaj pametnega na net ali sejem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko nekako... Tud meni se zdi zelo zanimivo, kako hitro ljudje verjamejo raznim komisijskim prodajalcem rabljenih motorjev. Zanimivo je, ko vidiš motorje naprimer letnika 2003, ki jih avtohiše prodajao z neverjetnimi 10000 do 15000 km, pa je to že z zdravo pametjo skregano, saj vsak ki si kupi nov motor sedi gor ko le more, torej prvo leto vsaj 10000, potem pa kakega tisočaka manj, zdeva je pa že na videz taka, kot bi motor imel 200000 km. Še boljši so rabljeni motorji uvoženi iz tujine, naprimer v Italiji sezona traja celo leto, motorji z realnimi kilometri imajo iste cene kot pri nas, njim pa se splača uvažat motorje s 15000 kilometri? Kje so lahko naredil razliko za v svoj žep? Sta dve varjanti. Prva je, da ima motor v resnici enormno število kilometrov, druga pa, da gre za poškodovan motocikel. Tretja varjanta ne obstaja...

Pa jim kar rata nategnit ljudi... :worship:

Pa kje boš v Italiji klepal kilometre, tu kar je blizu nas je ena sama ravnina in se nimajo kam peljat. Moped majo za do lokala pa nazaj se pokazat.

Kupil sem SS pri 21 kkm in je bil ohranjen v nulo. Tako ohranjenega SS motorja pri nas še nisem videl. Morda sem imel srečo ampak v tisti trgovini kjer sem bil so motorji zgledali precej bolj na nivoju kot pri kakšnem našem prodajalcu.

mah ti motorji k jih prpelejo iz italije so v 95% kilometri zlagani :D mogoče je tisti 5% realnih sam tud v to močno dvomim :D

ljudje se odločajo uvozit motor iz tujine, ker je so take cene motorjev v SLO da se kr za glavo držiš :headbang: :headbang: :headbang:

primer; Yamaha R6 letnik 99, 26000km ( :lol: ) 4000€ oz. po dogovoru :D haha to so kreteni 1. klase :D tak motor

je po moji oceni vreden od 2500-3000€ ker je pa le skoraj 10 let star :D čeprov se ve da kilometri niso realni, zato

drugo sezono ko bom kupoval motor bom rajš uzeu R6 s 40000km kot pa s kao 26000km :D

Tudi iz 80kkm se da zavrtet nazaj na 40. Prevoženi kilometri so bolj okvirno merilo, ki ti ne pove preveč veliko o ohranjenosti motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tale kej vreden? :winkiss:

ja neki je pa je vredn an :D haha amm husabergov je v SLO zelo zelo malo :D tko da se tud okvirne cene

ne da primejat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo na netu sem našel sicer Avtonetu tole Kawasaki ER5 TWISTER-25kw cena 1550€ stoji pa tako sam na enem parkingu in odzadaj kovček.

Zanima pa me vaše mnenje, glede na to, da bi bil to moj prvi motor in da bi letno naredil nekje 1K - 3K KM, tu pa tam z ženo.

Hvala

L.P.

Popravljeno . Popravil leewai
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo na netu sem našel sicer Avtonetu tole Kawasaki ER5 TWISTER-25kw cena 1550€ stoji pa tako sam na enem parkingu in odzadaj kovček.

Zanima pa me vaše mnenje, glede na to, da bi bil to moj prvi motor in da bi letno naredil nekje 1K - 3K KM, tu pa tam z ženo.

Hvala

L.P.

kakor vem za 1. motor vsi hvalijo ER-5 več ti bo pa zihr povedu kšn lastnik :D pomoje je mal prešvoh za dva :D ampak za umirjeno vožno je pa najbž dovolj konjičkov :D

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo na netu sem našel sicer Avtonetu tole Kawasaki ER5 TWISTER-25kw cena 1550€ stoji pa tako sam na enem parkingu in odzadaj kovček.

Zanima pa me vaše mnenje, glede na to, da bi bil to moj prvi motor in da bi letno naredil nekje 1K - 3K KM, tu pa tam z ženo.

Hvala

L.P.

Motorček je vredu ga je vozila moja žena ca 5 let samo je samo za enega,pa še za enega(če imaš 100+) je bolj švoh. Na našemu se je odlomil zadnji levi blažilec(odletel po travniku) k sreči ne nekomu v nogo,ko sva se dva peljala in ko sem ga že prodal ga je še izto leto dal ta lastnik na servis res,da je imel ca 95 kg je bil še gištel pod sedžem zlomljen! :headbang: mehanik pa mi je rekel,da tu zelo rado poči na teh motorjih in da to na vsakem servisu še posebej pregleda. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro fantje zaj se boste vrjetno malo smejali, ampak moj sosed vozi Kymko zing 125ccm . In ko je šel v Nemčijo za 2 meseca mi je dal ključe, jaz ko sem se vozil z tem čoperjem, so me kolegi klicali KOLESAR :rolleyes: .

Ampak mislim motor je bil meni ta dva meseca za v službo in nazaj OK.

Ni potegnil nikam priznam, ampak mislim da tale Kawasaki ER5 TWISTER-25kw ki je na netu za 1550€ bi mi mogoče bil OK, sicer nevem kaj pomeni to da je zaprt na 25kw ,nevem mogoče se ga da odpret al kak nevem.

No bistvo vsega , jaz nisem divjak po duši in nebi nekaj divjal, bolj turistična vožnja.

Popravljeno . Popravil leewai
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se da odblokirat B.P. Zablokiran skoraj zagotovo zato, ker prejšnji lastnik ni imal izpita a neomejeno... Drugač pa pomoje dobra izbira glede na tvoje želje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer nevem kaj pomeni to da je zaprt na 25kw ,nevem mogoče se ga da odpret al kak nevem.

No bistvo vsega , jaz nisem divjak po duši in nebi nekaj divjal, bolj turistična vožnja.

To pomeni da je zablokiran na 25kW, tako da ga lahko voziš z izpitom do 25kW ki ga lahko pridobiš z 18-imi leti. Ponavadi je to neka podložka xyz.

P.S. Glede na to da bo to tvoj 1. motor najbrež nimaš kej baš izkušenj in ti svetujem da, čeprav se misliš vozit bolj turistično, se udeležiš kakšne šole varne vožnje da se boš naučil pametno odreagirat v krtičnih situacijah ki se ti bojo 100%, ne glede na vožnjo na cesti dogajale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je nimam izkušenj, vse izkušnje ki sem jih imel edino so bile z avtomobilisti, kateri včasih ne ocenimo dovolj hitrosti motorja in včasih malo premalo pogledamo, no vglavnem ena je enkrat kr rinla nekam v mene in mi skoraj rit odnesla na križišču in pri prehitevanju me enkrat en voznik avta ni videl, pa sem tak zaviral, da sem se skoraj polomil.

Zgleda bo prvi motor ER-5 , pa da vidimo kaj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Er5 je v osnovi manjši kot kak 600ccm motor in bo zgledalo dva na njemu kot Martin Krpan na svoji kobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki ER5 TWISTER

To bi lahko bil zate zelo dober motor, nezahteven in zanesljiv agregat, če se bosta vozila dva na njem pa mogoče malo podhranjen, ali pa tudi ne, je pa sigurno za majhen denar zelo veliko motorja in poceni za vzdrževanje, v premislek še poglej za malo večjim bratom ZR 7 ali ZR 7 S, ki pa je odličen začetek za dva, enako preverjen in nezahtaven kot ER 5, no tu je še Suzuki GSX 750, Honda CB 750, oba direktna konkurenca ZR 7 v cenovnem rangu kot ga želiš, jih je še veliko ostalih pa bi te samo zmedel z njimi, vzami koga na ogled s seboj in naredi prvi servis kot se šika in mel boš motor za dolgo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem klical lastnika ER-5 ke in je res fant star 19let in je blokiran na 25kw , blokade pa ni ven jemal.

Ko sem ga vprašal o servisih in menjalniku, ter verigi in gumah, sem dobil odgovor :

Ja to nevem, jaz sem menjal olje pa filter pred 4k KM, za verigo pa to pa nevem in sem si mislil, vrjetno so mu straši kupli motor in noben ni on njemu vodil računa, samo da ga pubec jaha, ko pa bo kaj crknilo pa bomo že popravli.

Nerad kupim motor od nekoga ko mu je to prvi motor posebej če je 19let star.

Pa da je treba verigo špricat to še jaz vem (pa nimam pojma o motorjih).

No bomo mi lepo počasi do pomladi kupovali, nekaj bo priletelo.

In vam vsem hvala za pomoč.

Nekaj me še zanima, je kje kdo, ki bi mogoče kdaj na moje stroške in za neko simulativno plačilo šel kdaj z menoj na ogled, nevem da se jaz zmenim, skočimo za 2 urci in imamo vsi nekaj od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zr 7 moder je eden na avto netu zanimiv 2200 eur, pa še zgledno poservisiran, vsaj tako je napisal prodajalec, tega se ti splača pogledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem klical lastnika ER-5 ke in je res fant star 19let in je blokiran na 25kw , blokade pa ni ven jemal.

Ko sem ga vprašal o servisih in menjalniku, ter verigi in gumah, sem dobil odgovor :

Ja to nevem, jaz sem menjal olje pa filter pred 4k KM, za verigo pa to pa nevem in sem si mislil, vrjetno so mu straši kupli motor in noben ni on njemu vodil računa, samo da ga pubec jaha, ko pa bo kaj crknilo pa bomo že popravli.

Nerad kupim motor od nekoga ko mu je to prvi motor posebej če je 19let star.

Pa da je treba verigo špricat to še jaz vem (pa nimam pojma o motorjih).

No bomo mi lepo počasi do pomladi kupovali, nekaj bo priletelo.

In vam vsem hvala za pomoč.

Nekaj me še zanima, je kje kdo, ki bi mogoče kdaj na moje stroške in za neko simulativno plačilo šel kdaj z menoj na ogled, nevem da se jaz zmenim, skočimo za 2 urci in imamo vsi nekaj od tega.

najbl mi gre na **** ko kličeš za motor in ti lastnik ne zna nič povedat o motorju :headbang: :headbang: od takih

jst nebi kupoval motorja, ker se mu zgleda ne sanja kako se motor vzdržuje :D pri 34000km, če je še prva

ketna mora bit v zelo slabem stanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me še zanima, je kje kdo, ki bi mogoče kdaj na moje stroške in za neko simulativno plačilo šel kdaj z menoj na ogled, nevem da se jaz zmenim, skočimo za 2 urci in imamo vsi nekaj od tega.

je, javi se mi na PM, lahko se dogovoriva samo čas uskladiva !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leewai ti si prišu iz ss600 l.98 na er5 :rolleyes:

Ajd honda hornet,ja ker je vozna,ker ma v bistvu ss mašino "bolj prijazno"

Er5 pa je res bolj za neznejši spol pa še to bolj za začetek!Vidim,sklepam,da se še nisi odločil kaj bi mel samo to,da neki bo paščl treba kupit.Na koncu boš pa kupo skuterja burgman 250 ali 400,pa bo tvoja vesela,ko ji bo udobno,pa motor z resnično malimi stroški boš mel.

Maš lepega oglas na motosvetu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če zaj več sam res nevem kaj naj kupim, ss so mi res najlepši motorji daleč naokoli, ampak ko mi tak pravijo, da je ER-5 poceni za vzdževanje in da je tak ugoden, nezahteven motorček, se mi oči tudi malo zaiskrijo.

Samo vem pa da bi hotel čez čas več in to je problem.

Sej zato pravim do poletja bom počasi kupoval, na nekaj pametnega bom pa ja neletel ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če zaj več sam res nevem kaj naj kupim, ss so mi res najlepši motorji daleč naokoli, ampak ko mi tak pravijo, da je ER-5 poceni za vzdževanje in da je tak ugoden, nezahteven motorček, se mi oči tudi malo zaiskrijo.

Samo vem pa da bi hotel čez čas več in to je problem.

Sej zato pravim do poletja bom počasi kupoval, na nekaj pametnega bom pa ja neletel ;)

če si v dvomih počak do spomladi :D neki se bo že najdl zate :D tko da ne z glavo u zid tiščat k se boš nategnu tko k sm se jst s Suzukijem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa če zaj več sam res nevem kaj naj kupim, ss so mi res najlepši motorji daleč naokoli, ampak ko mi tak pravijo, da je ER-5 poceni za vzdževanje in da je tak ugoden, nezahteven motorček, se mi oči tudi malo zaiskrijo.

Samo vem pa da bi hotel čez čas več in to je problem.

Sej zato pravim do poletja bom počasi kupoval, na nekaj pametnega bom pa ja neletel ;)

Zapelji se do tega ki prodaja ER 5 pa ga probi, pol se pa zapelji še do enga k prodaja SS pa probi.

Pol k boš poun vtisov se pa odloč. Ampak sam tok da veš da je med takima dvema motorjem ogromna razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa tako povejte mi glede na to da se nisem sedel na ss motorju, sem pa se vozil na čoperjih.

Kaj lahko pričakujem in kakšne so slabosti ss motorjev oziroma prednosti pred čoperji in naked linijami.

Ker po obliki mi ni lepših motorjev od ss , ampak res jaz bi moral prvo sprobat vozit vse oblike da vidim kaj mi sploh ugaja oz na čem se bom res počutil free.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!