Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Kaj čem jest tebe razveseljevat... Sej maš sam svojo zabavo v glavi))))

No mislim, da bo preračunljivce, ki sedaj čakajo z nakupom motorja češ sej bojo cene spustil, čez en mesec hudo bolela glava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni zabave v glavi je škoda gledati svet :) hehe. Napisal pa sem, da nas razsvetli in ne razveselji. Samo želel sem vzbudit malo bolj argumentirano diskusijo nič drugega, pa LP vsem ki se bodo kakorkoli okoristili od te velike finančne krize. (edin Šrota nism mel v mislih tu :010)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo razmišljanje za tiste, ki mislijo kako bodo sedaj prišli do poceni rabljenega motorja:

Situacija v marsikateri firmi je nesigurna, krediti in leasingi so dražji, novi motorji se bodo zgleda podražili. Do novega motorja bo težje prit ker ljudje v takih časih pač malo gledajo na denar in je motor stvar, ki si jo kar tako ne omisliš. Posledično bodo ljudje raje obdržali "stare motorje" (itak to pomeni od 6-2 leti stare) in ne bodo po vsej sili kupovali nove motorje samo ker ima novi par konjev več.

Ker bo manj ljudi menjavalo stare za nove bo manjša ponudba starih, tisti ki pa se bodo prodajali pa bodo večinoma navite cene po sistemu "če najdem bedaka ki da toliko prodam, drugače pa še vozim naprej!"

tisti brez motorjev si bodo težje privoščili nove in bodo iskali starejše.

posledica tega bo da bodo cene rabljenih višje kot so bile recimo letos.

edino kar se bo verjetno splačalo bo kupit nov motor če bodo trgovci dali dobre popuste, ampak spet rabiš kar nekaj denarja in ne pričakovat da bodo pa zdaj po par tisoč € cene novih spuščali.

od rabljenih pa se bo splačalo edino kupit kakega ko bo človek finančno v riti in bo moral motor nujno od bajte pa vsaki ceni ali pa pri trgovcih kaki rabljeni ki jim že dolgo tam stoji in ga bodo prodali magari brez zaslužka. takih primerov pa pomoje ne bo veliko in boš moral imet srečo (pa pripravljen denar) da boš hitro zvedel in reagiral.

skratka napovedujem še vsaj eno leto razburjanja kako so ljudje idioti in par let stare motorje nočejo prodat za drobiž. :headbang:

PS: moj motor je vreden mogoče kakih 2500 € in sem se že odločil da ga sloh ne prodam ker je čisto OK in ga je škoda dat za tak drobiž. ko bo denar za novega bom pač imel 2, registracija je itak poceni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam glede rabljenih/novih...a menim, da drastičnih reči ne bo...cene bodo različne zdajšnjim za zgolj nekaj 100€ tako da za v jok in na drevo še ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em, ne štekam - se ti zdi drag ali poceni? Sej to je realna vrednost tega mopeda ...

kašna realna cena jao :headbang: tako kot je že suhi reku je tam nekje 3000€ ;)

pa glede na to, da je fazerca 600 po ocenah revije Motosi pravi slovenski hit-torej jih je

kot blata, bi pričakoval tudi nižje cene, ampak nekateri za 04 letnik pa 20.000km še zmeraj hočejo 4000€+ :whistle:

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj čem jest tebe razveseljevat... Sej maš sam svojo zabavo v glavi))))

No mislim, da bo preračunljivce, ki sedaj čakajo z nakupom motorja češ sej bojo cene spustil, čez en mesec hudo bolela glava...

hmm če se bo prodajalec odločil da ga proda, se da dobit po ugodni ceni ;) jst si razlagam vse, ki imajo tako visoke

cene si mislijo "če ga prodam za tolk gre od hiše, čene nj pa kr v garaži stoji" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moto it. že cca 3 mesece spremljam cene določenih modelov. Zanimata me dva modela in nekajkrat tedensko jih "čekiram". Vse nove ponudbe, primerjam z že "umaknjenimi - prodanimi" in prišel sem do ugotovitve, da so cene rabljnih malo da ne strmoglavile. No, zimske sezona naredi svoje, vseeno pa mislim, da Italijančke malo hebejo tudi krediti. Drugače si ne znam razlagat, Pa za primer; gledam Suzuki GSR 600.

Avgusta jih pod 4500 ojrov letnik 2006 ni bilo kaj veliko. Zdaj jih imaš pod 4000 milijavžent. Gledam pa samo Lombardijo, Veneto in Julijsko krajino. Na Siciliji so itak par procentov cenejši.

Vseeno mislim, da bo recesija znižala cene novim IN rabljenim.

Ampak ljudje moji...mi kdo lahko pove, kako zgleda recesija. :whistle: BTC je bil včeraj poln, vozički tudi, V trgovini z gorniško opremo, kjer je na policah izbrana kvalitetna in predvsem draga roba, nisem prišel niti do kabine, da bi kaj pomeril. Goretex jakne za 250 in več ojrov so šle kot "štumfi". :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moto it. že cca 3 mesece spremljam cene določenih modelov. Zanimata me dva modela in nekajkrat tedensko jih "čekiram". Vse nove ponudbe, primerjam z že "umaknjenimi - prodanimi" in prišel sem do ugotovitve, da so cene rabljnih malo da ne strmoglavile. No, zimske sezona naredi svoje, vseeno pa mislim, da Italijančke malo hebejo tudi krediti. Drugače si ne znam razlagat, Pa za primer; gledam Suzuki GSR 600.

Avgusta jih pod 4500 ojrov letnik 2006 ni bilo kaj veliko. Zdaj jih imaš pod 4000 milijavžent. Gledam pa samo Lombardijo, Veneto in Julijsko krajino. Na Siciliji so itak par procentov cenejši.

Vseeno mislim, da bo recesija znižala cene novim IN rabljenim.

Ampak ljudje moji...mi kdo lahko pove, kako zgleda recesija. :whistle: BTC je bil včeraj poln, vozički tudi, V trgovini z gorniško opremo, kjer je na policah izbrana kvalitetna in predvsem draga roba, nisem prišel niti do kabine, da bi kaj pomeril. Goretex jakne za 250 in več ojrov so šle kot "štumfi". :headbang:

tud jst malo spremljam moto.it in cene so se v Italiji zeloo spreminile zdaj ko ni sezone :worship: dobro vprašanje kako izgleda recesija :D ampak ti žal ne znam odgovorit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko bi tak GSR koštal v Sloveniji? Od 4300 do 4500 jih imaš kar nekaj... Pa zračunaj pri italjanskem pot, skakanje za registracijo in še to, da ga uvoženega nobeden ne bo hotel kupit ko ga boš prodajal, pa si že v minusu, če ga kupiš v Italiji. BTW v Italiji sezona traja 12 mesecev, italjani pa tudi niso znani po poštenju kar se podatkov o kilometrih tiče...

Ko prideš tja zadevo pogledat, po možnosti vidiš še, da je bil milo rečeno prevrnjen, pa si si naredil brezvezen strošek z vožnjo...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko bi tak GSR koštal v Sloveniji? Od 4300 do 4500 jih imaš kar nekaj... Pa zračunaj pri italjanskem pot, skakanje za registracijo in še to, da ga uvoženega nobeden ne bo hotel kupit ko ga boš prodajal, pa si že v minusu, če ga kupiš v Italiji. BTW v Italiji sezona traja 12 mesecev, italjani pa tudi niso znani po poštenju kar se podatkov o kilometrih tiče...

Ko prideš tja zadevo pogledat, po možnosti vidiš še, da je bil milo rečeno prevrnjen, pa si si naredil brezvezen strošek z vožnjo...

07 letnik in 11.000km se da dobit za 3400€ ;) ali 06 letnik 17.000km pa za 3100€ ;)

imaš skoraj 1000€ lufta za vse ostalo :whistle: bolje bi se bilo vprašat zakaj še pri nas niso take cene motorjev in zakaj lastniki v Sloveniji tako cenijo svoje motorje :whistle:

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa potem sploh komentiraš cene v Sloveniji? Pa pojdi v Italijo kupit, ko so tko poceni... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa potem sploh komentiraš cene v Sloveniji? Pa pojdi v Italijo kupit, ko so tko poceni... :whistle:

pokaži mi dokument kjer piše da ne smem komentirati cen v Sloveniji? malo pazi na jezik :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In koliko bi tak GSR koštal v Sloveniji? Od 4300 do 4500 jih imaš kar nekaj... Pa zračunaj pri italjanskem pot, skakanje za registracijo in še to, da ga uvoženega nobeden ne bo hotel kupit ko ga boš prodajal, pa si že v minusu, če ga kupiš v Italiji. BTW v Italiji sezona traja 12 mesecev, italjani pa tudi niso znani po poštenju kar se podatkov o kilometrih tiče...

Ko prideš tja zadevo pogledat, po možnosti vidiš še, da je bil milo rečeno prevrnjen, pa si si naredil brezvezen strošek z vožnjo...

Se strinjam s tabo..ampak, kolega, "kar nekaj" v Slo pomeni ene 2-3. mogoče 4 kose. Napram 50-70 v Severni Italiji (kjer je sezona enako dolga kot v Slo). Kje je potem izbira večja?. Pot do npr Milana in nazaj pomeni en tank in pol, plus z cestninami vse skupaj ene 100-120 Eur. Prej se zmeniš za ogled in si ogledaš na poti ene par zadev.

Plus homologacija....pa če ti kolega, ki ima firmo, posodi kombi??? Prepričan sem, da je razlika vredna vsej ene nove čelade, al pa jakne + hlače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa potem sploh komentiraš cene v Sloveniji? Pa pojdi v Italijo kupit, ko so tko poceni... :whistle:

pokaži mi dokument kjer piše da ne smem komentirati cen v Sloveniji?

Pokaži ti dokument, ki potrjuje tvojo pismenost, očitno ne znaš brat... Nisem ti rekel da ne smeš komentirat, ampak te sprašujem, zakaj sploh tratit energijo...

malo pazi na jezik :klicaj:

Mi groziš? :naughty:

Se strinjam s tabo..ampak, kolega, "kar nekaj" v Slo pomeni ene 2-3. mogoče 4 kose. Napram 50-70 v Severni Italiji (kjer je sezona enako dolga kot v Slo). Kje je potem izbira večja?. Pot do npr Milana in nazaj pomeni en tank in pol, plus z cestninami vse skupaj ene 100-120 Eur. Prej se zmeniš za ogled in si ogledaš na poti ene par zadev.

Plus homologacija....pa če ti kolega, ki ima firmo, posodi kombi??? Prepričan sem, da je razlika vredna vsej ene nove čelade, al pa jakne + hlače.

Motorjev je nedvomno več, ne morem pa se strinjat s tabo, da pot pride tako poceni, ker nas izkušnje učijo, da so najdražje ravno usluge... Tudi sezona je v Italiji precej daljša, tam se namreč vsi precej bolj intenzivno vozijo... Aja pa pozabil si na padec vrednosti pri prodaji "italjana"...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokaži ti dokument, ki potrjuje tvojo pismenost, očitno ne znaš brat... Nisem ti rekel da ne smeš komentirat, ampak te sprašujem, zakaj sploh tratit energijo...

Mi groziš? :naughty:

Motorjev je nedvomno več, ne morem pa se strinjat s tabo, da pot pride tako poceni, ker nas izkušnje učijo, da so najdražje ravno usluge... Tudi sezona je v Italiji precej daljša, tam se namreč vsi precej bolj intenzivno vozijo... Aja pa pozabil si na padec vrednosti pri prodaji "italjana"...

to mi pravš zdele, v prejšnem postu si pa napisal "Zakaj pa potem sploh komentiraš cene v Sloveniji?" iz tega sklepam da te moti ker komentiram cene :whistle: aja "energija" je pa moja, tako da ti ni treba skrbet in se raje posveti sebi

iskušnje učijo? ja če ti naročiš da ti pripeljejo motor pri "dealerju" je drugo, kot če ga greš iskat sam :whistle: sicer kot sem že napisal je razlika tudi 1000€

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moto it. že cca 3 mesece spremljam cene določenih modelov. Zanimata me dva modela in nekajkrat tedensko jih "čekiram". Vse nove ponudbe, primerjam z že "umaknjenimi - prodanimi" in prišel sem do ugotovitve, da so cene rabljnih malo da ne strmoglavile. No, zimske sezona naredi svoje, vseeno pa mislim, da Italijančke malo hebejo tudi krediti. Drugače si ne znam razlagat, Pa za primer; gledam Suzuki GSR 600.

Avgusta jih pod 4500 ojrov letnik 2006 ni bilo kaj veliko. Zdaj jih imaš pod 4000 milijavžent. Gledam pa samo Lombardijo, Veneto in Julijsko krajino. Na Siciliji so itak par procentov cenejši.

Zavedaj se da Italjani celo upoštevajo "konec" in "začetek" sezone in temu primerno tudi prilagajajo (slpuščajo/višajo) cene in ni samo recesija krivec teh 500€ pocenitve temveč predvsem december!!! Pri nas pa večina zagotovo prodaja kot je že nekdo napisal češ: "če ker butl tolk da ga dam..." Jz vem, da če si ga bom res želel prodat, bo moj najcenejši na netu in bo šou....vedno kupujem tudi take in še vedno sm trofil izjemno dobre motorje od ljudi,ki se zavedajo kakšna je situacija na SLO tleh in pač želijo nekaj drugega nabavit pa dajo za normalno ceno :worship:

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavedaj se da Italjani celo upoštevajo "konec" in "začetek" sezone in temu primerno tudi prilagajajo (slpuščajo/višajo) cene in ni samo recesija krivec teh 500€ pocenitve temveč predvsem december!!! Pri nas pa večina zagotovo prodaja kot je že nekdo napisal češ: "če ker butl tolk da ga dam..." Jz vem, da če si ga bom res želel prodat, bo moj najcenejši na netu in bo šou....vedno kupujem tudi take in še vedno sm trofil izjemno dobre motorje od ljudi,ki se zavedajo kakšna je situacija na SLO tleh in pač želijo nekaj drugega nabavit pa dajo za normalno ceno :worship:

ajd

točno tako :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pokaži mi dokument kjer piše da ne smem komentirati cen v Sloveniji? malo pazi na jezik :klicaj:

Mater si hudokurčen , pa zakaj moraš v vsaki temi srat , a si mel težko otroštvo ? :headbang:

Sicer pa je zdaj sezona za kupit rabljen motor , nove gume , opremo itd., zato tisti , ki ima keš samo gas !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater si hudokurčen , pa zakaj moraš v vsaki temi srat , a si mel težko otroštvo ? :headbang:

Sicer pa je zdaj sezona za kupit rabljen motor , nove gume , opremo itd., zato tisti , ki ima keš samo gas !

čaki kdo serje ? mogoče bi bilo bolje da se tema zapre če ne smem komentirati :headbang:

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje umerite se malo, pa spijmo kako pivo, čez kako urico ko se malo "ogreje" na motorje pa nobenem ne bo več do krega :) hehe. Drgač pa kot je napisal the Jack kdor ma dnar naj ne razmišlja preveč kak se bo vse podražalo/pocenilo ampak naj nabavi kar pač želi, ker bo drugo leto povsem isto sranje s cenami kot je sedaj - brez skrbi!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iskušnje učijo? ja če ti naročiš da ti pripeljejo motor pri "dealerju" je drugo, kot če ga greš iskat sam :whistle: sicer kot sem že napisal je razlika tudi 1000€

Ok vidim, da se nismo razumel... Če tebi prijatelj posodi kombi, bo tudi on tebe enkrat fehtal za uslugo, vedno boš mislil da si nekaj dolžen in nikoli ne bosta na čistem... Najbolj realno je, da računaš kot strošek enodnevni najem kobija,nafto, cestnine, verjetno še koga sabo vzameš, ker več glav več ve (ni ti dolgčas), kar za seboj potegne nekaj postankov za kafete, hrano in pijačo (drugače se takoj začne po domačem kraju govorit da oni že vedo kaj je lakota sej so šli s tabo na izlet), pa računaj še en dan ki si ga porabil in nisi delal kej bolj produktivnega, magari za čebelcam letal. Torej računaj na ceno prevoza minimalno če se ti čas še tako ne smili 300 EUR. Ko boš hotel motor prodat, te bo vsak vprašal za poreklo, ko boš povedal da je iz Italije, se bo večina obrnila, tistih malo bo pa zahtevalo še 400 al pa 500 EUR nižjo ceno, ker je vsakemu jasno, da celo v Italiji dober nikoli poškodovan rabljen motor z enakimi kilometri kot naša konkurenca košta toliko kot pri nas. Če je motor brez servisne knjige, paden, zaleten in grdo popravljen pa je poceni... Ne gledat v tujini najcenejših motorjev za primerjavo ampak sredino letnika in boste dobil realno sliko. KO se meniš z njimi ti seveda zagotavljajo, da je stroj oh in sploh, na fotografiji jasno vsak motor kolikor toliko dobro zgleda, ko prideš pa pogledat v živo, se šele pokaže pravo stanje, poceni motorji so vidno popravljani, servisne knjige kao izgubljene, računov nikjer, da bi se dalo ugotovit kateri lastnik si... Zdej pa še enkrat razmislite kaj sem napisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da celo v Italiji dober nikoli poškodovan rabljen motor z enakimi kilometri kot naša konkurenca košta toliko kot pri nas. Če je motor brez servisne knjige, paden, zaleten in grdo popravljen pa je poceni... Ne gledat v tujini najcenejših motorjev za primerjavo ampak sredino letnika in boste dobil realno sliko. KO se meniš z njimi ti seveda zagotavljajo, da je stroj oh in sploh, na fotografiji jasno vsak motor kolikor toliko dobro zgleda, ko prideš pa pogledat v živo, se šele pokaže pravo stanje, poceni motorji so vidno popravljani, servisne knjige kao izgubljene, računov nikjer, da bi se dalo ugotovit kateri lastnik si... Zdej pa še enkrat razmislite kaj sem napisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok vidim, da se nismo razumel...

Samo kratko vprašanje - motor prodajaš že kolko dolgo? Kakšno imaš ceno in kolko KM? pa ti bo koj jasno kaj pomeni prenabita cena! žal je realnost drugačna kot je le-ta v tvoji glavi. Tud jz si želim da bi moj moped bil 5000€ pa če ni pač ni! Če ga želim prodat ga bom dal za 3000€ pa bo šou, za 4000€ pa nikol!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suhi cena je bla realna tistemu času. Naj ti povem, da so ljudje tud ko sem mel smešno nizko postavljeno ceno, špekuliral da ga bojo zastonj dobil, no zdej je cena že spomladanska in se mi sladko jebe če ga bom prodal zdej al pa kasneje... :whistle: Kdor hoče zastonj, naj poizkusi v Italiji... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kratko vprašanje - motor prodajaš že kolko dolgo? Kakšno imaš ceno in kolko KM? pa ti bo koj jasno kaj pomeni prenabita cena! žal je realnost drugačna kot je le-ta v tvoji glavi. Tud jz si želim da bi moj moped bil 5000€ pa če ni pač ni! Če ga želim prodat ga bom dal za 3000€ pa bo šou, za 4000€ pa nikol!

ajd

sem mu mislu že sam povedat sam to so taki kot sm že reku "če kdo da tolk gre od hiše, čene nj pa kr v garaži stoji" :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!