Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Seveda bi ga takoj prodal za 3200.Zdaj ko vsi očitno mislite,da je motor v SLO vreden 200eu več kot v italiji!?Dajte zadihat malo.

Stroški z potjo niso mali!

Najem kombija 100eu,1200km plus minus je vsaj 120litrov nafte je 120eu,avtoceste je okol 40-80 odvisno koliko motorjev bo potrebno it gledat,da se bo našlo kaj pametnega.Sendvič stane na avtogrilu 3,5eu,cocacola 2,5eu,kava 1,3eu pa dva gresta je to krat vsaj 8 ker štirikrat se primojduš stoji!Je to vsaj 60eu.Pa je to 320eu stroškov!Marsikater prodajalec lepega motorja tudi noče kaj spustit in moraš na koncu še sam prepis plačat,ki pa je spet strošek.Pri prodajalcu 70eu.Privat pa enkrat več.Seveda so tud razlike med pokrajinami.Plus tega,da te ni vsaj 24ur in si na cesti in mogoče celo spiš v kombiju.Jz ne vem to vam je tako simpl,ko pa kdo kliče za motor pa prvo iz kod ste a ja a tako daleč no mogoče pa pridem na tisti konec.A po celi SLO si prej,ko pa si mimo cestnine v Benetkah,če maš mal nesreče pri času prihoda tja.Da ne govorimo o kolonah na avtocestah na katere lahko naletiš,policaje,guardo di finanza z katero se je skoraj nemogoče kaj zmenit,če ne znaš italijansko...Ni to tako enostavno kot nekateri mislite!

Kot ti je SF napisal ne jokaj vsedi se v avto spomladi in pojdi probat svojo srečo.Mogoče jo boš imel in jz ti želim,da jo imaš oz. jo boš imel!

Vsak ceni svoj motor po svoje in prav je tako!Res ohranjen,servisiran in lep motor se proda tudi po malo višji ceni le malo dalj traja.To pa samo zato,ker jih ljudje gledajo in mislijo kako so dragi.Potem pa gredo gledat tiste res poceni,ki pa so bolj redko tudi res lepi in vredni nakupa.Vmes pa tisti prodajalec malo spusti ceno,kupec tudi ugotovi,da je brez veze,da se vozika naokrog in raje da tistih 300 ali 400eu več!

Ne vem kdo joka? Kot si tudi sam rekel bi ga takoj prodal za 3200€. Torej mu očitno ni toliko v interesu oz. se mu ne mudi in ne rabi denarja. Torej dober motor se da dobit za ugodno ceno tudi v Sloveniji, ampak moraš biti skozi na tekočem.

Nikoli še nisem rekel da se ne da dobit pocen motorja v Slo, ampak samo pravim da so cene glede na zdajšne razmere previsoke in sigurno nisem edini, ki tako misli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli še nisem rekel da se ne da dobit pocen motorja v Slo, ampak samo pravim da so cene glede na zdajšne razmere previsoke in sigurno nisem edini, ki tako misli.

Men grejo pa na živce dlakocepski kupci s prazno denarnico. :wacko:

Jaz se vedno držim pravila, da plačam toliko, kolikor je motor vreden.

Cena je samo okvirno merilo. Potrebno je pogledat sam motor kakšen je na zunaj, ohranjenost in še stanje potrošnega materiala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja se pravi da bi bil motor lahko vreden teoretično tudi 5000€, če bi ga prodal za tak denar, ali pa le 2000€. Ta trditev, da je vreden, za kolikor ga prodaš je le pogojno resnična.
Ampak sej to ti govorim že cel čas... Motor je vreden točno toliko, za kolikor ti ga uspe prodat - TOREJ TUDI KUPIT!

Če ti ga nobeden ne proda za 3 jurje pomeni da ga za ta denar nisi uspel kupit, torej je realna cena višja, toliko višja, da prodajalec privoli vanjo. :winkiss:

Vi ste ene vlke BUČE,hehe :) k res ne ločte na prvem mestu dveh pojmov:

1. Vreden tebi

2. Vreden na trgu

To sta dva krepko različna pojma in žal je tržna vrednost takšna kot je in če je teb tvoja fazerka vredna 4000€ pa naj ti bo, če ti je tvoje stanovanje vredno npr. 200.000€ pa naj ti bo in tako naprej za preostale premičnine/nepremičnine...Tržna vrednost tvoje fazerke pa je 3000€ in tržna vrednost tvojega stanovanja 140.000€ in tako pač je. Ne zamerit fantje ampak takšna so dejstva in trenutne razmere - vsi si želimo da bi se tržna vrednost kar se da približala naši cenitvi reči, vendat se tržno stanje spreminja iz dneva v dan in prilagajati se je treba trendu, za nekatere žal, za nekatere juhuhu :blink:

pa lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr a si nepismen? Kaj ti pa jest govorim drugega, kot da do kupčije pride ko blago doseže svojo pravo ceno? :naughty:

Če ni dost dnarja u tošlu to ne pomen de je ena stvar pol manj vredna, kolikor je v resnici. Pač je ne moreš kupit dokler ne zbereš dovolj denarja da prodajalec tudi trzne.

Brez kurca se tud po koprivah ne da mahat!

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me prov zanima kdo je nepismen!! Ne drzni si zmerjati tu gor!

dejstva od česa je odvisna tržna vrednost mopeda:

- razmerje povpreševanje/ponudba

- barva

- mesec v letu

- finančne razmere države/sveta/posledično seveda prebivalcev(garantiranost službe....) - kot bi rekel kolega SF - "ni dnarja v tošlu"

......

In če vse to sešteješ potem je mnda več kot jasno, da cene padajo danes in bodo rasle morda nazaj čez 3 leta, mar ne? Če nima folk dnarja in hočeš vseeno prodat stanovanje - kolko je tržna vrednost? Ista kot prej, ko so vsi kupovali in imeli denarja na odmet? Razmislek bo potreben kolega SF!

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa še povej, da bi po tej poti rad pozdravil mamo in očeta, ter da se zavzemaš za svetovni mir... :headbang:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men grejo pa na živce dlakocepski kupci s prazno denarnico. :wacko:

Jaz se vedno držim pravila, da plačam toliko, kolikor je motor vreden.

Cena je samo okvirno merilo. Potrebno je pogledat sam motor kakšen je na zunaj, ohranjenost in še stanje potrošnega materiala.

Jah simonsi če maš preveč denarja mi ga lahko daš veš :naughty: Prazno denarnico? Hmm ne vem kako lahko

to sklepaš :whistle: Tako se obnašaš kot da še nikoli nebi kupoval motorja in kot da ti denar raste iz riti.

Ne razumem tvojega izraza "dlakocepski" potem smo vsi ki kupujemo motor taki, ki poskušamo dobit dober motor

za čim manj denarja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fantje sej je vseen kaj pravite, cene PADLE NE BODO! Za rabljene motorje boste plačevali kvečemu več in tole je eden od mojih argumentov, katere sem omenil, pa jih nihče ni hotel videt... Tole temo si mal preberte, pa gruntajte, a so motorji ta moment predragi al so prepoceni, tako poceni kot so sedaj verjetno naslednji mesec ne bodo več, čez dva, ko bo ljudi držalo, da je treba za vsako ceno neki kupit, za novega pa ne bo , bodo pa še dražji... :whistle:

In tu še tema z argumentom (uradno objavljeno podražitvijo) : http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...t=0&start=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in bo spet tvoj fazer vreden 4000€ juhuhu ne :headbang:

sam da si srečen, pa smo srečni tudi mi!!!

BU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem Kawasaki z 750, letnik 2008! Trenutno jih na oglasih ni ravno veliko, sploh pa v črni barvi, kakršenag hočem jaz! Ogledal sem si že več različnih, vendar to je sama žalost! Ne bo mi noben rekel, da lahko dobiš dober motor poceni, razen, če je prodajalec v finančni stiski, ali pa je poln keša in mu je vseeno koliko je zgubil na motorju.

Ne razumem, kako so lahko prodajalci takšni lažnivci!! Ne govorim za vse, ampak zgleda da lahko rečem za večino! Najprej na oglasu označeno da je motor odlično ohranjen! Nato po telefonu zagotavlja da je brez praske in tak kot mora biti... Da je kupljen pri pooblaščene prodajalcu,... tako naprej! Ok, odločim se, da ga grem pogledat 100 km daleč, ko pa pridem tja, pa prodajalec odpre vrata, in vedno takoj ista zgodba!! Podrsan izpuh, podrsane ali opraskane plastike,....blablabla Ob tem pa še pove, da je bil kupljen pri motor Čarman, ki ima garancijo bogvekje .... V redu, že tako jezen, 200km nafte brezveze, 3 ure časa brezveze, mu ponudim normalno ceno za motor, pa nabija neke visoke cene za podrsan motor!! Potem pa še reče, ali boš mel motor za vozit ali za gledat!!! Ja itak da ga bom mel za vozit, samo če ti zahtevaš visoko ceno, za motor KAO odlično ohranjen, bom jaz zahteval za tako ceno motor brez praske!! Ne razumem, kako so nekateri lahko takšni psi!! Nevem no, ko sem jaz prodajal motor, sem po resnici povedal v kakšnem stanju je, in v resnici je bil motor kot nov!!! Zato pa še enkrat, poceni motor ne bo nikoli v redu motor, razen v tistih dveh primerih kot sem jih navedel prej!!!! Pa naj bo iz italije ali pa slovenije ali pa iz bosne!!!

Pa še nekaj, v italiji so nekateri motorji mogoče res cenejši, nekateri pa so tudi dražji! Naprimer na moto.it je na izbiro 300 različnih ponudb, vendar so cene od 4500-7000eur!! Tako da tisti ko samo preletijo cene lahko potem tukaj pametujejo jaaa v italiji pa dobiš za 1000 eur cenejši motor! Ja itak, će je pa razbit al pa prešvercan al pa iz 2h skup sestavljen!!

Lep pozdrav poštenim prodajalcem!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS, tole ne leti na nikogar, je le moje osebno mnenje, malo sem jezen ker sem ravno prišel domov iz ogleda motorja!! Jebemtiš

SF, veliko sreče pri prodaji!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tržna vrednost tvoje fazerke pa je 3000€

pa lep dan

Pol jih pa ti pametjakovič zrihtaj za 3eu!Mi smo tu dotupili,da je ni problem prodati za 3,2eu!Tk,da maš vse možnosti postati miljonar oz. vsaj 200eu zaslužit brez,da greš iz SLO! :whistle: Maš kupca tle,sam še moped mu zrihti in lahko zaslužiš!V nasprotnem primeru pa ne pametuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če smem samo to napisat, da je bla osnovna debata o tem, da ljudje delajo napako, da odlašajo z nakupi rabljenih motorjev, češ da se bojo prodajalci dobesedno posral in spustil cene motorjev na cene mopedov. Navedel sem par argumentov, kontra argumentov še nisem prebral, sem pa prebral veliko želja za božička brez kakršnega tehtnega podatka, katerega bi se dalo pokomentirat. Evo to sem komentiral, da je napaka sedaj v tem času ne kupovat in nič drugega, ker vse kaže da sem imel hudičevo prav in se tudi bo podražilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS, tole ne leti na nikogar, je le moje osebno mnenje, malo sem jezen ker sem ravno prišel domov iz ogleda motorja!! Jebemtiš

SF, veliko sreče pri prodaji!

To na nekoga leti al pa se spet mal domišlija poigrava z mano :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To na nekoga leti al pa se spet mal domišlija poigrava z mano :hmm:

XT660X kupuje z750 l.08, SF pa prodaja fazerko l.04, zato dvomim da sta se "srečala".

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene rabljenim mopijam paaaaadajo in še bodo paaadle. Škoda, da sem se zajebal in se prehitro odločil za zamenjavo mopija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če smem samo to napisat, da je bla osnovna debata o tem, da ljudje delajo napako, da odlašajo z nakupi rabljenih motorjev, češ da se bojo prodajalci dobesedno posral in spustil cene motorjev na cene mopedov. Navedel sem par argumentov, kontra argumentov še nisem prebral, sem pa prebral veliko želja za božička brez kakršnega tehtnega podatka, katerega bi se dalo pokomentirat. Evo to sem komentiral, da je napaka sedaj v tem času ne kupovat in nič drugega, ker vse kaže da sem imel hudičevo prav in se tudi bo podražilo.

Tudi ti boš eden izmed teh prodajalcev ki so bojo "posrali" in spustili ceno motorja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene rabljenim mopijam paaaaadajo in še bodo paaadle. Škoda, da sem se zajebal in se prehitro odločil za zamenjavo mopija.

Težko bodo cenejši kot so zdele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj so usako leto ob takem cajtu zlo nizke cene (tud lani se spomnm nekaterih tud 500€ cenej k pol spomlad)...in tisti, k majo dobre cene (in so ok), grejo ponavad do jan-mar...pol pa ostanejo se tisti, k majo visje cene, in jih useen prodajo zarad blizajoce se sezone...se usak motor k se je prodajal, se je slej k prej tud prodal (eni z visjo, eni z nizjo ceno)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ti boš eden izmed teh prodajalcev ki so bojo "posrali" in spustili ceno motorja :whistle:

Posral se boš ti, če ata ne bo tošla odprl, pa kej primaknil... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posral se boš ti, če ata ne bo tošla odprl, pa kej primaknil... :naughty:

S takimi posti samo kažeš svojo kmečko nerazgledanost in primitvnost.

Kar sem napisal je pa čista resnica, ki jo ne priznaš ampak furaš svoje. No tako je,

saj ti ne boš prodal motorja ne jaz, ampak vem, da takih kot si ti tud poklicat ni vredno. Ah

pa saj sam najbolj veš koliko je zanimanja.

To je itaq :topic: pametnejši odneha, v tem primeru sem to jaz :whistle:

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ti boš eden izmed teh prodajalcev ki so bojo "posrali" in spustili ceno motorja :whistle:

O cvetka prepametna , se mi zdi da posral se boš ti , ker rabljeni motorji se kupujejo zdaj na jesen in začetek zime ne pa spomladi , ko se želja po vožnji še bolj predrami se tudi cena ojača , tvoj ego pa uplahne k nej več kinte :lol1: !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takimi posti samo kažeš svojo kmečko nerazgledanost in primitvnost.

Ti pa z vsakim postom potrjuješ, da si "kupec" s prazno denarnico. Zastonj ti pa motorja ne bo nihče dal. Če misliš kaj ugodno kupit, je sedaj pravi čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa z vsakim postom potrjuješ, da si "kupec" s prazno denarnico. Zastonj ti pa motorja ne bo nihče dal. Če misliš kaj ugodno kupit, je sedaj pravi čas.

Denarnica je polna ampak vprašanje je koliko je notr :naughty: Hmm skoz gledam avtopikanet in cene močno padajo,

no seveda razen tistih izjem, ki mislijo da imajo v garaži zlat motor. Bomo vidl kakšne bojo cene drug mesec in

če bodo še malo padle gremo v akcijo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!