Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

pred 4 urami, 5413lvl3145 pravi:

Se tudi lokalno zdaj dobi suhe spraye ali je potrebno do avstrije skočiti?

 

Olje je zakon...ti rečem... :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, 5413lvl3145 pravi:

Se tudi lokalno zdaj dobi suhe spraye ali je potrebno do avstrije skočiti?

 

js ga ne kupim nikol več, dobiš ga pa v https://www.euroton.si/avtodeli/a1-s100-dry-lube-kettenspray-400ml-a1-s100-suho-razprsilo-za-verige-400ml-p-596046.aspx

se mi je ketna dost prej raztegnala, res da ni verjetn samo sprej kriv, ampak ga vseeno, nikol več ne kupim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Danilo D pravi:

js ga ne kupim nikol več, dobiš ga pa v https://www.euroton.si/avtodeli/a1-s100-dry-lube-kettenspray-400ml-a1-s100-suho-razprsilo-za-verige-400ml-p-596046.aspx

se mi je ketna dost prej raztegnala, res da ni verjetn samo sprej kriv, ampak ga vseeno, nikol več ne kupim

.. sej pravim :

OLJE JE ZAKON!!!!!!!

... lepo se maže... ketna vedno čista... edino feltna se packa...pa jo samo obrišeš s suho krpo... pa je spet sijajna...  :P 

5413IVI3254 .... če se bojiš, da bo tvoja "la nuova makina sportiva" grdo zgledala ... sem samo zate danes zjutraj slikal, kam sem skril ojlija na GSXR...

...no pa ga najdi kje je pod zicem  :P

56e11d1f9e20d_20160310_0550381.thumb.jpg

...ekola... tukile..  :P

oiler.thumb.jpg.86f20824400e69e0814d26df

 

in da se vidi samo delček cevi  do dual injektorja.... pa še to bi se dalo drugje speljat, če bi hotel.... ... je pa namensko tu, da vidim, če je cevka polna ...

56e11cc3b87cf_20160310_0549171.thumb.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Danilo D pravi:

js ga ne kupim nikol več, dobiš ga pa v https://www.euroton.si/avtodeli/a1-s100-dry-lube-kettenspray-400ml-a1-s100-suho-razprsilo-za-verige-400ml-p-596046.aspx

se mi je ketna dost prej raztegnala, res da ni verjetn samo sprej kriv, ampak ga vseeno, nikol več ne kupim

Od dotičnega spreja se ti je raztegnila :lol1:prvo imej pravilno nastavljeno (napeto) verigo ,in ni ravno vseno ali si polno obtežen ali nisi ! Potem je pravilno vzdržuj in ne glej kako boš prihranil pri nakupu verige itd .....KTM 1190(150hp dvovaljc)  ....ketnožder od motorja ,se je veriga večina časa mazala z suhim sprejom  pa ima že 20kkm in ne kaže znakov obrabe........

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ti nisem kriv če ne znaš brat ... zadnjo vrstico si še enkrat dobr preber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Danilo D pravi:

js ti nisem kriv če ne znaš brat ... zadnjo vrstico si še enkrat dobr preber

Sej sem jo že prvič .......pa ne bit nesramen ,sam sem kulturno repliciral !!! 

Iz posta je razvidno da ne pripisuješ vsega zlega spreju a vseno ga ne boš več uporabljal .......neutemeljeno in zavajajoče do nekega uporabnika ,ki bi si želel ta sprej uporabljati  še naprej in je ovca pa bo poslušal  ovco ki ima 2 leti izpit ,malo izkušenj  in brihtola za izvoz.......vidiš ,lahko se spustim na tvoj nivo komuniciranja  ......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz tut sucga spreja ne maram, tok da veš :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z tabo se niti ne mislim ubadat ...... lep sončen dan vsem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Danilo D pravi:

Z tabo se niti ne mislim ubadat ...... lep sončen dan vsem :)

 

12234915_1519514431708412_9128988921311313275_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

Jz tut sucga spreja ne maram, tok da veš :ras:

Jaz pa ne maram ketne, pol pa sprej še manj.Po 800 km ali več se prpeleš, čaka te pir,

ti pa ketno mazat, namesto da bi sebe.Ampak, če se češ pelat,moraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Zivnorc said:

5413IVI3254 .... če se bojiš, da bo tvoja "la nuova makina sportiva" grdo zgledala ... sem samo zate danes zjutraj slikal, kam sem skril ojlija na GSXR...

Ja točno to je problem, nočem cenenih sprejev dajat gor da mi zapacajo vse plastike, da o feltni ne govorim.

Bom resno razmislil o tem ojlerčku, če praviš da deluje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je deloval, do karambola. Pa ne rabi nič priklopa Tutoro ojler :D

P1060784.jpg

P1060835.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vidim, da je nekaj postov nazaj bila sama "zajebancija"

Torej, resno me zanima, kaj je bolje X ali O veriga?
Na nemških straneh (pač vedno je veljalo, da vse kaj je nemško in nemec uporablja je kvalitetno), sem prebral za recimo DID verigo, da je pri X verigi pol manj trenja.

Ja ja, saj razumem, da gre tako čez zobčenike isto veriga X, kot veriga O, ampak sigurno je neka razlika.
Torej, kaj menite uporabniki? Govorimo na splošno o verigi in ne o določeni. Kaj je bolje torej?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dvomim da je za končnega uporabnika kaj omembe vredne razlike med X ali O ring verigo. V teoriji ima X ring manj trenja, ker na premikajoče se dele nalega manjša površina. Pa marketingarji so hepi, ker X zveni boljš kot dolgocajten O.

Razlika pa v sliki zgleda takole:


m8k20n.jpg

 

Mene bi predvsem zanimala cena. Pa še to vsaj za CB-jko bolj malo, ko ima original ketna 25kkm, pa nič ne zgleda da jo bo treba kmal menjati. Kolk bo pa holcer ketno malcal bom pa še vidal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DL650 pravi:

Vidim, da je nekaj postov nazaj bila sama "zajebancija"

Torej, resno me zanima, kaj je bolje X ali O veriga?
Na nemških straneh (pač vedno je veljalo, da vse kaj je nemško in nemec uporablja je kvalitetno), sem prebral za recimo DID verigo, da je pri X verigi pol manj trenja.

Ja ja, saj razumem, da gre tako čez zobčenike isto veriga X, kot veriga O, ampak sigurno je neka razlika.
Torej, kaj menite uporabniki? Govorimo na splošno o verigi in ne o določeni. Kaj je bolje torej?

Hvala.

Razlaga na strani proizvajalca D.I.D....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, jskrablin pravi:

Zelo dvomim da je za končnega uporabnika kaj omembe vredne razlike med X ali O ring verigo.

 

Veš kako je, ko človek nekaj kupuje, potem strmi k temu, da pač hoče neko kvaliteto.
Danes imamo na voljo internet, kjer si lahko človek marsikaj prebere. Lahko pa ga tudi zavede!

Dejstvo je, da ljudje v večini primerih napačno razmišljamo: če je dražje, potem je boljše, kar ravno vedno ne drži, ampak tako je ....

Hvala obema!

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... razlike med verigami z "X" ali "O" ringi ni.

Razlika je samo v tesnenju in obstojnosti teh "ringov".

"O" ring slabše tesni ker (če pogledate zgornjo sliko) se svinjarija ali voda pod pritiskom (če perete) dobesedno zažre in sili v tisto špranjo.... "X" ring pa nudi večje obojestransko tesnenje (z zunanje strani ne more not svinjarija.... niti voda, ker večji pritisk je od zunaj... bolj se zunanja ustnica zapira ob členek verige.....ravno tako na isti način zadržuje mast iz notranje strani verige). tisti prostor med notranjo in zunanjo ustnico pa mora biti namazan da se zmanjšuje trenje in zagotavlja neki "tampon" prostor med zunanjo sivnjarijo in notranjo mastjo.

Je pa "X" ring občutljivejši na mehanske poškodbe, ker ima zelo tanko zunanjo ustnico, ki je zaradi tega zelo občutljiva. Zato se odsvetuje čiščenje verige po teh "X" ringih s kakimi krtačkami..itd.

Po moji logiki bi jaz odsvetoval mazanje take verige s kakimi suhimi spreji....ampak obvezno z oljem ( oiler).

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Zivnorc pravi:

:hmm:

...a kdo ve, kaj naj bi bilo to....

20160323_183515.jpg

20160323_184938.jpg

Itak; neki k bi lohk se ksnmu znancu naredu :P

Drgac sm pa dons vzel ketno iz namakanja v nafti po petih dneh; pa zdej nevem a obstaja ksna znanstvena metoda kako bi ustanovil kaksno je stanje oxyz ringov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kej filozofirat povečevalo in "očni" pregled. V primeru, da se želiš prepričat, če jih je nafta stopila pa razdreš en člen in "pretipaš" tista dva, ki sta dostopna.

pred 12 urami, Zivnorc pravi:

...a kdo ve, kaj naj bi bilo to....

Kakšne cevke si uporabil za injektorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!