Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

pred eno uro, Texo pravi:

Kurilni kuri svetilni pa sveti! :twak:;)

oba pa gorita :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ima iz PRCa ščetko za čiščenje ketne, pač to 3-stransko, ki jo celi svet uporablja .. ampak se mi ščetine zdijo precej trde/močne .. to ni ravno najbolj prijazno do gumic, ali?

SKU147546_9.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam navadno ščetko za zobe. Po mojem ni panike če prav ne nabijaš v oX ringe. Veriga tudi ni ravno iz masla narejena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem bolj lene sorte pa uporabljam tole iz luiđija

https://www.louis.eu/artikel/kettenmax-louis-edition-chain-clean-lube-device/10003114

motor na centralca, namoniraš zalaufaš u prvo pa petrolej not nalivaš. Pa upaš, da ti ne utrga in gre pod zobnik

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo obrišem s krpo namočeno v nafto in enkrat na leto dodam še temeljito čiščenje z navadnim čopičem.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Frenk 67 said:

jst sem bolj lene sorte pa uporabljam tole iz luiđija

https://www.louis.eu/artikel/kettenmax-louis-edition-chain-clean-lube-device/10003114

motor na centralca, namoniraš zalaufaš u prvo pa petrolej not nalivaš. Pa upaš, da ti ne utrga in gre pod zobnik

jaz tudi uporabljam ta set, vrtim pa raje z roko .. mi je predvsem fajn to, da ne paca oziroma ne šprica naokoli, kar zelo prav pride recimo v kletnih garažah v blokih .. :) 

4 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Jaz jo obrišem s krpo namočeno v nafto in enkrat na leto dodam še temeljito čiščenje z navadnim čopičem.

Scarabeo

ok, ampak pol je verjetno ne mažeš z spreji, ali?

26 minutes ago, DAMI34 said:

Jaz uporabljam navadno ščetko za zobe. Po mojem ni panike če prav ne nabijaš v oX ringe. Veriga tudi ni ravno iz masla narejena.

ženina zobna ščetka je res najboljša .. :P;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Frenk 67 pravi:

jst sem bolj lene sorte pa uporabljam tole iz luiđija

https://www.louis.eu/artikel/kettenmax-louis-edition-chain-clean-lube-device/10003114

motor na centralca, namoniraš zalaufaš u prvo pa petrolej not nalivaš. Pa upaš, da ti ne utrga in gre pod zobnik

Jaz sem tudi len na enak način. Res je hitro očiščena, tako da jo očistim večkrat kot prej. Zdaj sem pa itak Tutoro oiler kupil in bo manj usrano vse skupaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Gledam po Louis strani, pa ne najdem nikjer več PDL spreja za verigo. Zdaj me zanima ali so ga umaknili iz prodaja, ker najdem samo sprej znamke S100 . Ve kdo kaj več o tem? :(

Kaj pa menite tisti, ki uporabljate recimo S100 Dry Lube? Ali je zadeva tako dobra, kot PDL? Tukaj imam v mislih, da ti ga ne razmeče po celem kolesu ... itd

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lujz ne trži več PDLja.

S100 dry lube je zelo podobna zadeva, malenkost bolj "meče" kot PDL a še vedno je to zanemarljivo. Sem predlani kupil eno piksno, da probam, ker so v trgovini hvalili, da je bolje od pdlja.

Zdaj so mi pa spreji itak ostali... :) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C-Karamba je podobna zadeva kot pdl...

Na Ptuju je v trgovini... Poceni...

Pa tud ne meče...  Tak da je ok zadeva... Predvsem moje "grde" felne ostanejo čiste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

1 hour ago, MiNa said:

 

1 hour ago, DL650 said:

da ponucam bon za popust.

Najbolje, da ga porabiš za nakup tele zadeve.

A prav takega ima kdo od vas (da ne rabim gledat vse še enkrat nazaj :blush:)? Nikoli prej nisem razmišljal o nakupu mazalca, ampak ketensprej nucat vsake dva dni furanja (pa še študirat, kdaj sem špricu, pa kolk jih bom zdejle še naredu, da bo okrog 400 - 500 km od nazadnje) mi pa tudi ni. Pa še centralnega stojala nimam :P.

Pa še eno bogokletno vprašanje... A je kdo od vas, ki je dol vrgu kateregakoli od kupljenih mazalcev, ker ni bil zadovoljen z njegovim delovanjem?

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, GoBobi pravi:

Pa še eno bogokletno vprašanje... A je kdo od vas, ki je dol vrgu kateregakoli od kupljenih mazalcev, ker ni bil zadovoljen z njegovim delovanjem?

Imaš v temi Avtomatski mazalci verige kar nekaj napisanega...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, saj pravim, da sem jo prebral (kak mesec, dva nazaj). Zanima me le, ker se takega zapisa ne spomnim, če je ko dol vrgu kateregakoli od kupljenih mazalcev, ker ni bil zadovoljen z njegovim delovanjem? Morda kdo ni hotel napisat, bo pa odgovoril na moje vprašanje.

Ja, zdajle sem dojel, da sem vprašanje postavil v napačni temi :blush:. Me je link @MiNa navleku na mojo napako (torej je kriv MiNa :ras:).

Bom tole nalepil še v ustrezno temo, hvala @izibajker za opozorilo.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 2. 2017 ob 11:52, DL650 pravi:

Gledam po Louis strani, pa ne najdem nikjer več PDL spreja za verigo. Zdaj me zanima ali so ga umaknili iz prodaja, ker najdem samo sprej znamke S100 . Ve kdo kaj več o tem? :(

Kaj pa menite tisti, ki uporabljate recimo S100 Dry Lube? Ali je zadeva tako dobra, kot PDL? Tukaj imam v mislih, da ti ga ne razmeče po celem kolesu ... itd

Tudi jaz sem po kar nekaj časa uporabe PDL-a kupil S100 Dry Lube. Podobno delovanje, tudi umaže podobno kot PDL. Še vedno malo umaže, vendar veliko manj kot klasičen kettenspray.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ima kdo kaksen clen verige 525 viska pa da je iz LJ (nerabljen clen)? Narocil prekratko verigo in mi jo sfali za 1 zob.

 

Hvala

Lp

Ervin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Jaz moram pa menjat verigo na moji FZ6-S. Zanima me ali vzet original ali kaksno DIDovo zlato, da malo boljse zgleda? Cene so verjetno tam tam? Ce vzamem DID naj vzamem se kaksen zob posebej, ko ravno vidim zgoraj, da se isce, zna pridet prav kasneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, zan0088 pravi:

Pozdravljeni,

Jaz moram pa menjat verigo na moji FZ6-S. Zanima me ali vzet original ali kaksno DIDovo zlato, da malo boljse zgleda? Cene so verjetno tam tam? Ce vzamem DID naj vzamem se kaksen zob posebej, ko ravno vidim zgoraj, da se isce, zna pridet prav kasneje?

 

po @Snecerjevem predlogu sem že nekajkrat kupil verižni set na http://kettenmax.de/ izbral po tipu motorja, nikoli nobenih zapletov. točno hitro in ugodno. Zob ti zmanjka ali ostane, če si naročil narobe, ali morda spreminjal razmerje verižnikov. Če kupis stock, zmontiraš in voziš. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet, takoj vprasanja :D

530VX G&B za 130eur in 530ZVM-X za 160€, kakor sem gledal je drazja mocnejsa, pa recimo rabi bit za fz6 tamocna al bo VX dovolj dobra? Potem so se dve drazje ZVM-X izvedbi s tihim zobnikom in alu zobnikom na voljo. Ciljam, da bi bila VX dovolj za FZ6?

A poslali so ti pa drugace sklenjeno ketno ali nesklenjeno s tistim orodjem za stisnit? Za zamenjavo kaksnih moment kljucev ne rabis, sam na muc prtegnt? :)

 

Popravljeno . Popravil zan0088
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic, prisel sem do tega da najbolj hvalite originalne ketne, potem zvm-x, vx pa raje ne. Bom vzel ZVM-X az 150€, originala sploh ne najdem po teh nemskih straneh.

Razmisljam tudi o razklenjeni, ker sem gledal in je kar nekaj dela nihajko podirat. Nimam pa stiskaca za clen, se to da s kaksno aro na servisu sposodit?

Bral sem pa tudi da se jih je nekaj pritozilo cez vzdrzljivost par let nazaj, je bila to kaksna slaba serija ali je ta DID bolj reklama kot kvaliteta?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi citiral, pa ni obvestilo o tvojem postu :)

 

vizim 1000ccm v2 z 85kw. Vedno si kupim sklenjeno VX, zdrzi mi 30-35 000km. Sklenjeno vzamem, ker na se jo da na moj motor brez problemov. Vecini je bol enostavno menjat odpeto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Na mojem "sivčku" VX iz Kettenmax-a že 70K (pa še bo) mazana z DIY mažačem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!