Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

pred 20 minutami, tourer pravi:

Čiščenje verige s svetilnim petrolejem DA/NE?

Moja veriga ima trenutno 45000km in je še vedno dobra. Jaz in prejšnji lastnik sva jo čistila s petrolejem... tako da jaz menim DA.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, mladench pravi:

Moja veriga ima trenutno 45000km in je še vedno dobra. Jaz in prejšnji lastnik sva jo čistila s petrolejem... tako da jaz menim DA.

Ok, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, tourer pravi:

Čiščenje verige s svetilnim petrolejem DA/NE?

Jaz sem za in to tudi delam. Lepo se očisti in ni agresiven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, mladench pravi:

Moja veriga ima trenutno 45000km in je še vedno dobra. Jaz in prejšnji lastnik sva jo čistila s petrolejem... tako da jaz menim DA.

prejšnji lastnik tudi na drugih mopedih čisti s svetilnim petrolejem :D

DA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, tourer pravi:

Čiščenje verige s svetilnim petrolejem DA/NE?

kerozin = svetilni petrolej = parafin

Več različnim poimenovanj, sicer pa greš v trgovino z robo in kupiš "olje za svetilke 1L", lahko tudi z vonjem, ti bo ketna dišala.

Lahko pa tudi wd40 uporabiš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snecer said:

Mislim, da ni na vseh, vsaj na Petrolovih je treba pogledat, kje ga prodajajo.

Saj nafta tudi ni slaba, samo je preveč mastna.

kokr je meni poznano ne sme biti v štacuni zato ga je potrebno naročiti za pultom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga kupujem na Petrolu. Litrska embalaža svetilni petrolej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

prejšnji lastnik tudi na drugih mopedih čisti s svetilnim petrolejem :D

DA

DAMI pa po končanem čiščenju še kaj spereš z vodo, obrišeš, posušiš in nato namažeš? Ali samo obrišeš in mamažeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, tourer pravi:

DAMI pa po končanem čiščenju še kaj spereš z vodo, obrišeš, posušiš in nato namažeš? Ali samo obrišeš in mamažeš?

Z zobno krtačko, ki jo močim v lonček s petrolejem podrsam pri strani in po vrhu komplet verigo. Nato prebrišem s krpo do čistega. Sicer je petrolej masten, a ponavadi nalahko pihnem še s sprejem za mazanje verige, ter prebrišem. To pa zato ker imam oiler, da je kr namazana. Lahko pa malce olja na krpico pa potegnit po verigi.

voda, ni problem, izogibam se pa baromatu. Seveda je po pranju z vodo potrebno verigo posušiti, zalaufaš kar na stojalu, da odleti stran, potem pa namazati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem zato, ker tudi sam čistim s petrolejem, pa sem pred kratkim slišal, da ni priporočljivo zardi tesnil. Vendar, če je veriga zdrži tako dolgo, kot je napisal MLADENCH, potem to ni več vprašanje DA/NE, ampak samo DA.

Čistim pa enako kot si opisal, vendar sam uporabljam samo sprej za verige...nimam oilerja.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

proizvajalci v angleščini pišejo, čiščenje s "kerozinom". Kar je nekje v prevodu pravzaprav derivat nafte, oziroma petrolej. mogoče, da mal zmehča o ringe, ampak jaz nisem opazil kakih problemov.

Glavni problem, vsaj po mojem mišlenju so:

1. ponaredki verig

2. nečiščenje, ko si vozil po makedamu, ker se droben pesek prime v sprej in lepo brusi gumice 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 3. 2017 ob 22:18, Scarabeo 500 pravi:

Šele pred kratkim sem začel s takšnim načinom mazanja. Po predhodnem pogovoru, z osebami , ki to že počno uporabljam olje, ki mi ostane. Torej sveže motorno olje, ki ga uporabljamo za motor.

 

Ob 25. 3. 2017 ob 10:03, Scarabeo 500 pravi:

Imam  deci plastenko, v kateri je olje in ga stisnem pred vožnjo na zobnik. Za začetek ga pred vožnjo stisnem okoli 3 cm po zadnjem zobniku (na tanko, sicer odteče), ni potrebno pred vsako vožnjo. Zdaj testiram kako dolga sled na zobniku bo preveč, da bo olje po rajfni :). Jebela, deluje. Veriga mastna, rajfna zaenkrat suha, pa nobenih vezic in injektorjev.

@Scarabeo 500, o tej tehniki sem tudi jaz enkrat slišal komentirat dva naključno prisotna v eni debati. Pa ne vem, če niso takrat omenjali, da temu olju "še nekaj" dodajo, da je malenkost bolj gosto, da ne odteče prehitro. Bolj podrobno pa se ne spomnim...  Kakšen pa misliš bi moral bit okvirni interval (pribl.) za eno tako mazanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, izibajker pravi:

 

@Scarabeo 500, o tej tehniki sem tudi jaz enkrat slišal komentirat dva naključno prisotna v eni debati. Pa ne vem, če niso takrat omenjali, da temu olju "še nekaj" dodajo, da je malenkost bolj gosto, da ne odteče prehitro. Bolj podrobno pa se ne spomnim...  Kakšen pa misliš bi moral bit okvirni interval (pribl.) za eno tako mazanje?

Jaz namažem po zobniku - čisto natanko. Če ni tanko itak odteče. S tem oljem opravi centrifugalna sila. Zdaj dodam še tri kapljice na zadnji zobnik - verigo, ki nalega nanj. Te tri kapljice enakomerno razporedim.

Ko je veriga masna je zagotovo ni potrebno mazati pred 400 km, če pa ugotoviš, da je malo suha, pač dodaš malo olja po zobniku med postankom. Če nimaš centralca je to dosti bolj enostavno kot mazanje s sprejem.

Zakaj se tega nisem domislil prej - enostavno, poceni in učinkovito. S seboj nosiš deci flaško namesto 3 ali 4 deci.

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ga uporablam ži od leta gospodovega 2013 :D.

Pa še v akciji je trenutno :) ..... https://www.euroton.si/avtodeli/a1-s100-weisses-kettenspray-400ml-a1-s100-belo-razprsilo-za-verige-400ml-p-28091.aspx

S100.JPG.7cad4d5fea29a72c1861409fd88f8883.JPG

Popravljeno . Popravil Danilo D
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Rubuz pravi:

Mi lahko priporočate kakšen chain lube, ki ne šprica preveč oz. je relativno čist? Imam ne-črna platišča in se vse pozna. :D 

Kerokoli mazivo na parafinski osnovi. Ponavadi majo "wax" v imenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 27/04/2017 at 7:21 PM, Rubuz said:

Mi lahko priporočate kakšen chain lube, ki ne šprica preveč oz. je relativno čist? Imam ne-črna platišča in se vse pozna. :D 

Meni odgovarja Wurth Dry Lube. Ponavadi ga kupim v ASu v Trzinu. Posprejam po vsaki vožnji, to je na cca 300km. Če je v igri Jadranka, pa tudi na 600km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 4. 2017 ob 19:21, Rubuz pravi:

Mi lahko priporočate kakšen chain lube, ki ne šprica preveč oz. je relativno čist? Imam ne-črna platišča in se vse pozna. :D 

PDL (Profi Dry Lube), ki sem ga kupoval v Louisu, potem pa še od S 100 Dry Lube (kupil v Eurotonu, zlata pločevinka). Ta dva sta packala še najmanj. Zdaj pa še manj packa Tutoro (oiler).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na verigi opazil (med cleni), kot nekaksno rja (pa sem redno cistil in mazal)! Najprej sem mislil, da je umazanija. 

S cim oz kako tole sanirat? Kaksen Derusto gel ? Ali menjat verigo?

Hvala!

IMG_2230.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Danes sem na verigi opazil (med cleni), kot nekaksno rja (pa sem redno cistil in mazal)! Najprej sem mislil, da je umazanija. 

S cim oz kako tole sanirat? Kaksen Derusto gel ? Ali menjat verigo?

Hvala!

IMG_2230.JPG

tole plus tole  čez noč pustiš in naslednji dan našpricaš s temle

in vse bo kot novo

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!