Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Kako pa  misliš zadevo zatočkat na motorju :hmm:  sem pa videl tut neke take "klešče" ki jih daš na ketno pa en tak člen, pol pa zadevo skupaj zašraufaš, da stisne člen in ni treba nič s kladvom tolčt.

Aja :blink:

Je da se pa tud doma naredit vse brez tiste pripravce ki je za moje pojme malo preveč denarja. Edino zadevo je treba naredit 100% v redu ker če se ti veriga med vožnjo odpne zna bit grdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
14 let na motorjih z veriznim sekundarnim prenosom. zadnjih 6 od tega z motorji do 1200 ccm in vedno vec kot 120KM moci/110 Nm navora na zadnjem kolesu. vedno montiral "deljive" verige, nikoli imel probleme.

mogoce bo kak dirkac povedal/vedel vec okoli tega.

Zelo zanimivo, jaz sem pa že kupil nedeljivo verigo in moram z njo na servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ker bi rad na moji Helgi menjal verigo in verižnika me zanima kje pri nas se da kupit RK verige (RK Takasago chains) povsod se dobi le DID in Regino za RK pa žal še nisem našel prodajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te daje radovednost, al DID ni več dober ? Sicer pa mislim da se je še nedolgo nazaj na MS-ju vrtela pasica z reklamo za te verige :hmm:

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden sem med čiščenjem ketne ugotovil, da se ketna najlepše in brez vsakega napora očisti z ketn sprejem. Sam uporabljam Motorex-ovega, ga našpricaš malo na krpo in potem napad na ketno. Sem kar debelo pogledal kako lahko je šla vsa svinjarija s ketne. Sedaj je kot nova in še zelo dobro namazana. Noben razmaščevalec katerega sem uporabil ni bil tako učinkovit.

LP

Popravljeno . Popravil Foggy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zrihta barborič, za ceno pa ne vem (ko sem naročal zase did mi je rekel, da lahko dobi tudi rk, ki naj bi bila poleg dida original za hondo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te daje radovednost, al DID ni več dober ? Sicer pa mislim da se je še nedolgo nazaj na MS-ju vrtela pasica z reklamo za te verige :hmm:

Ni radovednost ampak izkušnje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej moraš ločiti masti ki se lahko takoj nanesejo od tistih, ki jih je treba najprej segreti in nato vanje namočiti verigo. Te druge v primeru o-ring verige kar odpiši.

Cyclova litij-teflonska, ki jo uporabljam jaz je namenjena za heavy-duty vsestransko uporabo; delovni stroji, mazanje vseh vrst verig, ležajev, itd. Kupiš jo kot sprej, ki po nekaj sekundah od nanosa postane "gumijast" in se spremeni v mast. Sam imam dobre izkušnje, ker ne paca, veriga pa na otip tudi po 500 km še ni suha. V primeru shella, motula, pa tudi s100 je bila precej suha že po 300 km.

Za ostale ne vem. Ne vem koliko se splača kupovati specializirane spreje za motorje, ker navsezadnje veriga ni neka hi-tech zadeva in v veliki meri plačujemo marketing. Uporabi mazivo ki je namenjeno običajnim (ne o-ring) ketnam in le glej ali je dovolj lepljivo, da ne paca naokoli...

Mene pa zanima kje se dobi tale Cyclova litij-teflonska mast in kakšna je cena.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje sem jo kupil v eni trgovini s kolesi :huh: Je pa bila navadna litijeva.

Verjetno imajo v kakšni specializirani trgovini z mazivi kaj večjo izbiro :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo firbcal po netu in videl da se v Nemčiji na veliko prodajajajo verige EUNUMA in IRIS a ima kdo morda izkušnje s tema dvem proizvajalcema ali so to bolj no name imena ki delajo verige ki se raztezajo kot čigumi.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima kje se da dobiti kakšne žepne varjnte ketnspreja. Takega majhnega za na potovanje. In seveda čim cenejšega.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pri MJ MB (Motorjet Maribor), se mi dozdeva, da sem zaznal izpeljanko Shellovega spreja v miniaturni izvedbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je tole že kje napisano, samo se mi ne da brat vseh 32 strani teme. Je v sloveniji kak uvoznik/distributer, pri katerem lahko dobiš "univerzalno" ali nadomestno ketno za svoj motor ne glede na znamko. Seveda ketna boljše kakovosti. Ker imam slabe izkušnje z originalnimi. Kak link bi bil dobrodošel. Hvala vam :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tc-ju sem kupil DID sprej za verigo, ki se razlikuje od prejšnjih izvedb DID-a(nova embalaža in vsebina)...moram reč, da je sprej izredno prisoten na feltni...kar mi ni preveč všeč....šprica preveč okoli.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem se opekel z nakupom tega DIDa. Tanovi je eno navadno olje, ki se sploh ne prilepi na ketno, tako kot se je prej in je bil v obliki bele lepljive snovi.

Poleg tega je drag kot pras......

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi od motula ni nevemkaj :BUA: Nazadnje našpricu ketno k je bla še topla (takoj po 200km furi) tako da se je sprej ja sprijel na ketno... Ah klinac, vse je blo na feltni in plastiki po riti :BUA:

Dozdej najbujš ketensprai od Castrol-a. Je mal dražji ma tudi drži :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!