Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Hm..mene nekaj zanima glede verige. imam novo cca. 700km pa ko se pelem oz spustim gas se zlo ketna slisi? Je to normalno al ne? Ko se pelem mimo kake skarfe pa se se bolj slisi. Ubistvu se slisi z gasom zelo malo ker ne slisim zaradi hrupa motorja ko pa spustim gas pa se slisi. :hmm: Prosim kakega za kak nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno na vilicah, če ne pa v navodilih, piše koliko mora biti napeta veriga - kje moraš meriti in koliko mora biti oddaljenost.

Premal pa ti jo lahko odtrga, preveč, pa ti jo opleta. Potem pa samo še malo sam svoj mojster z napenjanjem (pa ne optike zj...) in voila zrihtano.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S cim pa cistite verige s celanerji za ciscenje verige ali petrolej in podobne reci?

vcasih pomaga pomaga temo tudi prebrati, ne samo pisati. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..mene nekaj zanima glede verige. imam novo cca. 700km pa ko se pelem oz spustim gas se zlo ketna slisi? Je to normalno al ne? Ko se pelem mimo kake skarfe pa se se bolj slisi. Ubistvu se slisi z gasom zelo malo ker ne slisim zaradi hrupa motorja ko pa spustim gas pa se slisi.  :hmm: Prosim kakega za kak nasvet.

s čim mažeš ketno? In kako pogosto?

Če slučajno z navadnim oljem, potem je verjetno tu vzrok, ker olje hitro zmeče dol in nato rata glasna

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..mene nekaj zanima glede verige. imam novo cca. 700km pa ko se pelem oz spustim gas se zlo ketna slisi? Je to normalno al ne? Ko se pelem mimo kake skarfe pa se se bolj slisi. Ubistvu se slisi z gasom zelo malo ker ne slisim zaradi hrupa motorja ko pa spustim gas pa se slisi. :hmm: Prosim kakega za kak nasvet.

Enako se je dogajalo meni in sicer vse od menjave verige. Nova je bila glasnejša kot stara (izrabljena). Do neke mere je pomagalo primerno napenjanje in mazanje, je pa še vedno slišna.

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zasledil sem na netu keramični spray za ketno :? :? :?

Mogoce ve kdo kaj? Lastnosti?

menda za širše temp. območje in za visoooke temp. obremenitve (keramika)

post-22-1087996054.jpg

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis in Gericke ponujata en sistemček za čiščenje/mazanje verige. Je to kdo probal?

post-22-1088409681.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ključne besede so tle: prenosi in verige zato bom pisal sem. :rolleyes:

Program Geardata (nemška reč) je fajn programčič za računanje prenosov na motociklu. In zdej, ko nujno rabim vedet za kolko bi se mi zmanjšali obrati pri isti hitrosti, če dam odzadi zobnik z enim zobom manj mi, only god knows why, v XPjih ne dela. :angry: :angry: :angry:

A mi zna kdo povedat za kak drug, podoben program, da si izračunam prenose? :unsure:

Tnx! :notworthy:

Alpa alternativa: jst pošlem nekomu program geardata.exe + shranjene prenose od moje cbr (vse skupi >600kb) :doze: in mi namesto 43 vpiše 42 ali manj in pove kolko obratov pride pri, ne vem, recimo 130km/h. :ph34r:

LP in hvala

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpa alternativa: jst pošlem nekomu program geardata.exe + shranjene prenose od moje cbr (vse skupi >600kb) :doze: in mi namesto 43 vpiše 42 ali manj in pove kolko obratov pride pri, ne vem, recimo 130km/h. :ph34r:

Ti samo pošlji podatke ali pa jih tu napiši in bom poizkusil. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis in Gericke ponujata en sistemček za čiščenje/mazanje verige. Je to kdo probal?

Zadeva je dokaj nerodna.Najprej moraš nekako porezati ščetine znotraj, saj so pripravljene za najmanjšo verigo.Nato moraš razstaviti in sestaviti na verigo(ni problem),zahakljati da se med vrtenjem ne pomika(problem),in med vrtenjem kolesa se ti hoče razleteti,zato moraš nekako skupaj speti.Skratka, preveč zajebavanja in preveč jeze ter preveč svinjarije po rokah in vse okoli med razstavljanjem.

Ceneje in boljše ter preprostejše je v Louisu artikel nr.:10004105----14,95EUR

Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej mihi a bi lah še men? :rolleyes: ktm 640 sm `01, 17/42 proti 15/42 ?Pr ene 100

Dons sm lih spucau pc od (38!)virusov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej mihi a bi lah še men? :rolleyes:  ktm 640 sm `01, 17/42 proti 15/42 ?Pr ene 100

Dons sm lih spucau pc od (38!)virusov...

On ni "mihi" ampak "miha600". Jst sm reku da leti hvala mihi600, kao 3. osebi ednine. :rolleyes: :wacko: Sej sm reku prou, ne?

Anyways... mu bos mogu povedat dosti več kot samo to -> bo treba service manual odpret. Razn če maš save file od geardata za mu poslat. Rabi še gear ratio od vsake brzine posebi, pa veličino kolesa na katerem se meri hitrost, gumo.. dosti stvari! :doze:

LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori miha! :004 Sm prehitr gledau...

A pol pa ni to u izi. Nč kaj, bomo zamenjal, kokr sm doma računu upam, da bo lih prou .) Upam da bo ketna dost douga! Hvala duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Program Geardata (nemška reč) je fajn programčič za računanje prenosov na motociklu. In zdej, ko nujno rabim vedet za kolko bi se mi zmanjšali obrati pri isti hitrosti, če dam odzadi zobnik z enim zobom manj mi, only god knows why, v XPjih ne dela.  :angry:  :angry:  :angry:

A mi zna kdo povedat za kak drug, podoben program, da si izračunam prenose? :unsure:

aaaaammmm........ bom pogledal se enkrat, samo kolikor vem mi geardata (shareware programcek od enega nemca) tudi na XP deluje. ce je ta enak tvojemu seveda.

ker sem enkrat DL kvazi update oz. novo verzijo za XP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis in Gericke ponujata en sistemček za čiščenje/mazanje verige. Je to kdo probal?

vzemi penzl (copic) in plasticno kantico s petrolejem v katero bo kapljal petrolej s ketne in potem vse skupaj speri s curkom vode (ne z vapom), osusi in namazi. simpl ko pasulj. preverjeno deluje in ne poskoduje nobenega dela ketne. preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

geardata včasih dela, včasih ne, problem je v plavajoči vejici

toliko časa odpiraj program (dvoklikaj) da ti ga odpre, potem pa pike v okvirčkih za vpis vrednosti zamenjaj z vejicami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

geardata včasih dela, včasih ne, problem je v plavajoči vejici

toliko časa odpiraj program (dvoklikaj) da ti ga odpre, potem pa pike v okvirčkih za vpis vrednosti zamenjaj z vejicami

Me ne jebe 5 posto. <_<

Alora: jst mam 2 verziji, in sicer:

1.) geardata.exe

Velikost: 513.024b

Verzija: 1.9.0.0

2.) geardata.exe

Velikost: 582.144b

Verzija 2.1.0.0

Slednji je iz linka, ki ga je podal twingo. Vse podatke sem povzel iz Properties od datoteke pod General in Version.

A ma še kdo kako verzijo mogoče? A vam te dve datoteki delasta pod XPji normalno? Ma kdo od vas Service pack 1? Jst ga namreč mam... :huh: :hmm:

Mam pa jst na CBR600 normalno zobnika po 15 in 43 zobov. Zdej sm pa naroču, da bo zadnji mel 40 zob, poznalo se bo pa tko, da bo pri 7000rpm hitrost 142km/h namesto prejšnjih 132km/h. OK, razlika "na papirju" je 10km/h, a se bo poznalo kej v praksi? Ma kdo izkušnje s tem?

LP

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verzija na linku je 2.11, velikost 275kB.

XP + SP1 je instaliran.

dela vse normalno (vceraj sprobal).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!