Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

... sedaj že 15k km zadovoljno uporabljam Scot-Oiler ... bolj enostavno in učinjkovito ...

Ali tebi kaj kaplja lkje od ketne, z sprednjega zobnika na tla? Lansko leto sem menjal ketno in zobnike, ketna je sedaj druga, prej je bila 525hv sedaj je pa x ring 525vm , je nekaj ožja oziroma tanjša. Pri DIDu pravijo da je zadosti močna oziroma da je namenjena za moj motor.

Skratka od kar sem menjal, mi kaplja odspredaj olje, izgleda že tako, kot da bi mi puščala dihtunga, ko sem izklopil scotta, je prenehalo. Ne, nimam preveč odprto pipco. Nič več mi ni jasno, ali imaš kakšno idejo?

Popravljeno . Popravil mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima kako vi merite tista 2 cm katera se mora dati veriga premikati gor in dol. Ali potisnete verigo gor kolikor se le da in nato izmerite ter enako za dol. Ali se potisne cist na easy gor ter izmeri in enako dol??? Ali pac vedno delate to bolj na uc, kot sem prebral v nekaj postih??

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veriga ni elasticna, in na silo jo bolj ali manj enako premaknes kot na izi. :) gledas pa to navadno spodaj, na sredini med prednjim in zadnjim zobnikom. .) pri endurah/kroslah mora biti vec kot pri cestakih. prav tako mora bit vec, ce je razdalja med zobnikoma vecja. najbolje je pogledat v navodilih koliko mora bit. .) se pa to dela navadno na uc (mal cudno bi blo z metrom okol skakat, pa ta cas ko verigo premaknes tud meter ze 3x premaknes... :P )

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

sej si pameten(ne zemrt) sm že vse olrog preklicu pa sm mislu če kdo v kako internetno stran al pa kak servis.ka pozna kdo mikimehanika iz lj.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej si pameten(ne zemrt) sm že vse olrog preklicu pa sm mislu če kdo v kako internetno stran al pa kak servis.ka pozna kdo mikimehanika iz lj.?

:hmm: :hmm: :hmm: Tole zgoraj je verjetno kakšen rebus, a ne? :hmm: :hmm: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej si pameten(ne zemrt) sm že vse olrog preklicu pa sm mislu če kdo v kako internetno stran al pa kak servis.ka pozna kdo mikimehanika iz lj.?

kaj pa kakšen telefonski imenik na internertu tis.telekom.si, ali pa najdi.si ... je pretežko kakšno stver sam poiskat ... a ne ? B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stara & dobra telefonska bukla je pa iz mode, kajne?! :naughty:

:grrr ....ajoj oci moje...... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stara & dobra telefonska bukla je pa iz mode, kajne?! :naughty:

:grrr ....ajoj oci moje...... :grrr

Ice Ice ... a veš da po papirju ne moreš iskat s ključnimi besedami ... .) :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
druga stvar glede mazanja verige: nekako cista sama grafitna mast ni ravno "tisto ta pravo" navkljub odlicnim indikacijam pred 8k km. sem zacel malo kombinirati sprej z mastjo oz. mast z sprejem in so se indikacije odlocno spremenile na bolje. problem je bil, da nekako manjka podlaga za mast na clenkih verige (prehitro postanejo suhi). v zglobih samih ni bilo nobenih problemov (vedno lepo vlazni in mastni) vendar so bili nalezni cleni (tisti okrogli valcki, katere zobnik lovi) bolj suhi kot vlazni. zobnik sam pa spet vlazen.

bom sedaj probal zgoraj opisano varianto, glede na lanske rezultate sem optimisticen.

Ice.. ne vem če ti pravilno uporabljaš...sem se pogovarjal z enim "kao" prodajnim inženirjem za Molykote maziva in mi je rekel, da za mazanje verige na motorju bi bila najbolj primerna MKL-N.

Podatki:

MKL-N (Kettenfett, auch für Motorräder geeignet)

Merkmale:

-Penetration

-Haftung

-Verschleißschutz

-Korrosionsschutz

-Alterungsstabilität

-Farbe: Schwarz

Mit Pinsel oder Spraydose dünn auf gereinigte, trockene Oberflächen auftragen. Kleinere Ketten können auch getaucht werden. Nach dem Abdampfen des Lösemittels ist die Kette einsetzbar (nach ca. 30 Minuten).

ali pa preglej to stran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala. bom probal dobiti in sprobati. samo se ceno moram zvrtati. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Motorexov ketnspray in sem zadovoljen, ker mi ne šprica po zadnji vilici toko, kot so mi ostali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Motorexov ketnspray in sem zadovoljen, ker mi ne šprica po zadnji vilici toko, kot so mi ostali

sva ze dva zadovoljna s tem sprejem. je pa malo drazji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala. bom probal dobiti in sprobati. samo se ceno moram zvrtati. :)

jaz sem jo naročil...cena z davkom 4kSIT/ kg...bom videl, kako se obnese...imam občutek, da bom zadovoljen :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se dobi motorexov sprej (lahko na PM) pa še eno vprašanje: mnogi priporočajo ketten spray s teflonom mnogi ga sploh ne omenjajo imel sem pa priliko videti 2 različna spreja istega proizvajalca in iste količine, razlika je bila da je na enem pisalo da je bele barve, drugi pa je bil s teflonom in slednji je bil cenejši?!

Kaj pravite na spreje Heingericke (je po principu mal denarja mal muske, al je varianta taka kot pri Mercatorju, da samo embalažo zamenjajo, noter pa je polnjen jogurt iz Lj mlekarn)?Ice, ti si omenil da se ti je obnesel, toda post je že star-se je kaj spremenilo?

Trenutno imam S100 sprej ki naj bi bil bele barve (piše na embalaži) a se mi zdi bolj prozoren in na videz težko opazim ali je ketna namazana dobro ali ne (drugače je bilo pri motulu kjer se je videlo da je res bel čeprav ni nikjer pisalo), je pa res da se S100 bolj drži ketne (manj svinja) kot motul.

Ker imam v načrtu obisk heingericke trgovine sem razmišljal da bi mimogrede kupil tudi kettenspray; kaj priporočate HG beli, HG s teflonom, ali mogoče kak castrol, S100 oz. motul (prosim za odgovore tiste ki ste dejansko že preizkusili katerega od njih)?

P.S. prebral sem 16 strani teme za zadnjih 4 mi je pa zmanjkalo moči, zato se opravičujem če je na katero vprašanje že bilo odovorjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se dobi motorexov sprej

Mislim da ga ima Habat, vsaj videl sem da ima motorexove zadeve na polici.

Drugače pa TMR Hrastnik (ti ga pošlje po pošti)

LP

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam D.I.D spray - brez pripomb :notworthy:

Pripomba je edino cena.

Preveč denarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripomba je edino cena.

Preveč denarja

Če je stvar vredu potem nekako tisti denar pozabiš <_<

D.I.D stane 3700, kako pa kaj drugi podobni sprayi? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!