Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Če je stvar vredu potem nekako tisti denar pozabiš <_<

D.I.D stane 3700, kako pa kaj drugi podobni sprayi? :?

Komplet veriga in verižniki za mojega KLE-ja pridejo 24 000 SIT na življenjsko dobo verige pa porabiš recimo za 75000 DID spreja ali 37500 CASTROLA ali recimo MOTULA

Če pa ti tole podeliš men vrže ven da prišparam za en verižni komplet in pol :? :? :?

DA je toliko boljši ne verjamem da mi bo veriga zdržala še enkrat več. S tem da je tistega DID spreja bore malo v tisti piksni.

Sicer pa da se ne bo kle kdo smejal, se kupi mazivo za mazanje verig recimo v OLMI in je prav tako dobro, mu čist nč ne fali pa je skor zastonj proti tem sprejem, samo ni praktično da bi ga vzel s sabo na pot.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Castrolov beli sprej (ne vem številke, samo, sej jih ni veliko).

Ne vem kolko to pomaga, sam ga uporabljam že na drugem motorju, pa mažem na vsake 300-500 km. Imam še prvi sprej, pa ga nisem niti dobro načel, grem 2x čez celo ketno, tko da ne šparam preveč. :yea2:

V glavnem, sploh niso taki hudi stroški, kolikor je občutek boljši, verige pa tko al tko še nisem menjal, saj sem vsak motor prej prodal.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je stvar vredu potem nekako tisti denar pozabiš <_<

D.I.D stane 3700, kako pa kaj drugi podobni sprayi? :?

S1 je dober in ga dobiš za 10EUR/300ml

Malo hudo je 3700 za spray...koliko ml je pa sploh? 500ml :devil: ?

A je tako hudo boljši DID od ostalih? Nekje sem bral en test in naj bi bil S1 majka.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislil sem S100...mi gre yadnje cajte hudo po glavi celada S1

nekaj me zanima...kako vam uspe imeti mastno ketno s temi sprayi tako dolgo, da mazete na 300 do 500km??? Pa sem ze uporabljal Motul, CAstrol,...nazadnje S100.

hehe, pa ne menda, da se ravnate po navodilih?

jaz mazem na 150-250 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ soddplah: navaden gericke od takrat nisem vec uporabil ker sprobavam vse mogoce in razlicne spraje, maziva, kombinacije. imel sem skoraj vse spraje ze (trenutno sprobavam shell-ovega in molykote mast). v bistvu je tako malo razlike pri razlicnih sprajih za cestno uporabo, da osebno sigurno ne bi kupoval dvakrat drazjega spraja. dokler se veriga (na)maze med 300 in 800 km in to redno - po dezju mogoce pogosteje - je po mojih izkusnjah vseeno kateri spraj se uporablja. pri mazivih in njihovi uporabi je to malce drugace, ker ni toliko ustreznih masti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komplet veriga in verižniki za mojega KLE-ja pridejo 24 000 SIT na življenjsko dobo verige pa porabiš recimo za 75000 DID spreja ali 37500 CASTROLA ali recimo MOTULA

Če pa ti tole podeliš men vrže ven da prišparam za en verižni komplet in pol :? :? :?

s ScotOilerjem je računica še ugodnejša ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na ceno scottoilerja (€ 129.-) potrebujes kar nekaj km, da se ti amortizira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na ceno scottoilerja (€ 129.-) potrebujes kar nekaj km, da se ti amortizira.

cena prek weba = 105EUR + cca 10 EUR poštnine ... obrestuje se ti pa že pri prvi menjavi verige, ker menjava pač ni potrebna ... ;)

Samo mazanje in olje pa je praktično zastonj ... 6 EUR za 15-25k km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kevder meister, a si ti tale škotski mazalec iz monstra na Mnogocestnico prešravfal? Je to univerzalna stvar, ali mora biti prilagojena tipu mopeda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva je univerzalna - ce jo je previjacil na mnogocestnico ti jaz ne morem povedati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo izkušnje s Procycle (beli) sprayem?

Nekam hudo poceni je napram ostalim :hmm:

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kevder meister, a si ti tale škotski mazalec iz monstra na Mnogocestnico prešravfal? Je to univerzalna stvar, ali mora biti prilagojena tipu mopeda?

zadeva je zelo univerzalna in ima priloženih kar nekaj različnih elementov za montažo ... za nov motor pa sem kupil novega B) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

test :?

nizozemski forum, kjer nič ne razumem razen da jih ene par hvali S100, mogoče kak prevod :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

test :?

nizozemski forum, kjer nič ne razumem razen da jih ene par hvali S100, mogoče kak prevod :huh:

probaj najti kakšen online prevod na netu...

Samo je zanimivo točkovanje:

Shell Advance: 51 punten Testwinnaar én Beste Koop

Profi Dry Lube: 50 punten

Motul: 48 punten

Castrol: 47 punten

Motorex Chainlube 622: 40 punten

S100 Kettingspray: 39 punten :hmm:

Valvoline Chain & Cable lube:34 punten

itd...

Madona, Shella pa moram probat. Sem ze zasledil dosti pohval o njem.

A kdo ve kje ga prodajajo na Štajerskem? Cena? ....lahko na PM

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič, ko sem šel po MB sem nasproti univ. knjižnice videl parkirano FZR 1000 avstrijske reg.

Jo gledam in opazim verigo mastno v nulo. Veriga je bila v celoti ful mastna, valčki in zglobi vse in to ful. Tak kot, da bi jo tam nacapal z mastjo. No fora je v tem, ko sem takoj se lotil pregleda nihajke in feltne, koliko je kaj usrano....in NIČ. HA :? Mater, če bi imel cajt bi tam počakal in vprašal za čudežni recept.

Pa ni bila črna mast...bolj svetla...torej ni bila grafitna, verjetno tudi brez MoS2...

Aja, en tip mi je pravil, da eni uporabljajo neko Castrolovo mast, ki se obnese fenomenalno :hmm: ...sem nekaj iskal po netu in nič najdel :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Imam motul chain lube sprej za mazanje verige. Sedaj sem bolj natančno pogledal kaj piše na spreju in med drugim tudi piše : No action on the O-ring.

Sedaj pa me zanima, kaj če to pomeni da ni za mazanje verige z O-ringi, potem imam napačen sprej. A kdo to ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi to prej razumel kot, da ne najeda o-ringov.

sem tudi sam ze sprobal motul in je cisto v redu mazal. samo malo vec je bilo umazano, kot pri recimo shell-u (trenuno sprobavam), motorex-u ali gericke teflon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hi,

tnx Ice. Če bolje razmislim imaš prav. Ko sem kupil novega je bila veriga namazana z neko "snovjo" , kot da je mast. Je bilo belo in na debelo namazano, pa nič špricalo. Bom se pozanimal na servisu, s čem je bilo namazano. Tale motul je redek, ko špricaš je občutek, kot da mažem z WD40.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak sprej za verige je redkejsi kot mast. mora skozi razprsilec, remember? zato se mu rece sprej (od to spray = razprsiti). :) ko nasprejas verigo obvezno ~30 min pocakati, da razredcilo izhlapi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sprej je tudi boljši,ker umazanija skupaj z kapljicami odletita z verige,se kar samo čisti,s kom pa čistite verigo,razen spreja za to ,hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
probaj najti kakšen online prevod na netu...

Samo je zanimivo točkovanje:

Shell Advance: 51 punten Testwinnaar én Beste Koop

Profi Dry Lube: 50 punten

Motul: 48 punten

Castrol: 47 punten

Motorex Chainlube 622: 40 punten

S100 Kettingspray: 39 punten :hmm:

Valvoline Chain & Cable lube:34 punten

itd...

Madona, Shella pa moram probat. Sem ze zasledil dosti pohval o njem.

A kdo ve kje ga prodajajo  na Štajerskem? Cena? ....lahko na PM

Hvala

Če rabi kdo Shell Advance spray za verigo mazat al pa tistega za pucat me lahko kontaktira na PM.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!