Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Zadnjic sem za naso firmo kupoval v Tehimpex trgovini (Lj. Siska) in sem videl, da imajo od LOCTITE spraj za veride oznaka 8101. Pa mi je rekel prodajalec, da se ful dobro obnese, sicer je namenjen za verige v raznih masinah ampak mogoce bi bil tudi dober za motor. :hmm:

A je kdo ze probaval kaksne podobne spreje na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej bna!

Pa to si pozabu napisat, d' je priprava samo za DID verige :hmm:

Nevem al je to samo reklamna poteza al resno ne morš tut kakšne druge verige zakovičit z njo :glare:

Ma kdo kaj izkušenj s tole zadevico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kater spej naj kupim za verigo pri zzrju 250 in kje v okolci Celja?

Na kolk jo je treba pospricat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Tehimpex trgovini (Lj. Siska) sem videl, da imajo od LOCTITE spraj za veride oznaka 8101. Pa mi je rekel prodajalec, da se ful dobro obnese.

Tudi po moje je to najboljši spray za verige, tudi motoristične.

Potrjeno tudi od kolega, ki se profesionalno ukvarja s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mi lahko kdo prosim svetuje kje naj dobim verigo za cbr 600 f za optimalno ceno.

Se mi splača kupit original?

Nekdo mi je svetoval kar Louis.

Za morebitno pomoč se že v naprej lepo zahvaljujem.

Lp, Uroš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahem, pri louis in posledno tudi pri gericke je potrebno paziti kaksno verigo/ verizni komplet se kupi.

za nekatere modele imajo te trgovine samo neskoncne verige, kar pomeni odmontirati zadnje vilice pri zamenjavi.

konkretno pri louis pomeni oznaka E v katalogu Endloskette (neskoncna ali sklenjena veriga).

mislim da so se S (kettenSchloss) in N (Nieten = zakovica, net po domace).

da ne bo kdo rekel da ni vedel. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je razlika med o- in x- ring?

Se da dobit tudi samo ketno ali imajo samo komplete?

Jutri grem po njo.

Prosim za hiter odgovor.

Hvala.

Lp, Uroš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se verižnih setov tiče jih ugodno dobiš tudi pri firmi motacc iz Lj.

Mislim pa da bodo tudi na motoboom-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je razlika med o- in x- ring?

Se da dobit tudi samo ketno ali imajo samo komplete?

Jutri grem po njo.

Prosim za hiter odgovor.

Hvala.

Lp, Uroš!

O-ring ima takšna gumi tesnila med členi, ki držijo mazivo v verigi. Naj bi dlje zdržala, je pa nekoliko bolj toga od x-ring, ki je klasična veriga.

Pri rabljenih zobnikih se ti samo verige ne splača menjat, ker boš kmalu spet na istem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O-ring ima takšna gumi tesnila med členi, ki držijo mazivo v verigi. Naj bi dlje zdržala, je pa nekoliko bolj toga od x-ring, ki je klasična veriga.

Pri rabljenih zobnikih se ti samo verige ne splača menjat, ker boš kmalu spet na istem.

X-ring naj bi bla boljša od O-ring, to nevem če je prou.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koker sm jst mal nazaj brskal je bolša stran, da ima veriga dalšo življensko dobo, pa teče bolj tekoče, tiho. Ampak je pa malo slabši prenos moči, tko da se porazgubi par konjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlike so v obliki (O, W, Z, X) ringov (tesnil) kateri so uporabljeni pri doticni verigi.

vse imajo tesnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahem, pri louis in posledno tudi pri gericke je potrebno paziti kaksno verigo/ verizni komplet se kupi.

za nekatere modele imajo te trgovine samo neskoncne verige, kar pomeni odmontirati zadnje vilice pri zamenjavi.

konkretno pri louis pomeni oznaka E v katalogu Endloskette (neskoncna ali sklenjena veriga).

mislim da so se S (kettenSchloss) in N (Nieten = zakovica, net po domace).

da ne bo kdo rekel da ni vedel. :devil:

To se je men nardilo in brez skrbi, da nisem podirou polovico motorja zrd tega :doze:

Zapoje ''flekarca'' in en členek-šmek pa ''štukar'' namesto njega noter in je stvar zamenjana z zobniki vred v eni uri! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo izkušnje z motorexovim cleanerom in mazilom, sem ga ravno danes nabavil pa me zanima kakšno mnenje tudi od vas! :hmm: :hmm:

Če ima kdo kaj boljšega v mislih za ss motorje naj prosim piše(PM). :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse prebral, pa še vedno ne vem kam bi šel menjat verižni set na thundercatu, pa da me ne bo ravno kap ko bom videl račun...

že v naprej najlepša hvala za koristne informacije! .) :beer2: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje: V soboto mi je odtrgalo ketno, ker ni bila dobro namazana in (na strani proti kolesu) je bla mal rjasta in je zato počila. Zdej me pa zanima, če je treba tut zobnike zamenjat al lahko samo ketno.

bo treba zdej mal bl pozorno mazat ketno da ne bo pol spet problemov. :D Zobniki zgledajo še čist v redu, niso našpičeni oz. kako drugače poškodovani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje: V soboto mi je odtrgalo ketno, ker ni bila dobro namazana in (na strani proti kolesu) je bla mal rjasta in je zato počila. Zdej me pa zanima, če je treba tut zobnike zamenjat al lahko samo ketno.

bo treba zdej mal bl pozorno mazat ketno da ne bo pol spet problemov. :D Zobniki zgledajo še čist v redu, niso našpičeni oz. kako drugače poškodovani.

k še nisi nikol slišu d je treba zravn ketne še zobnike menat :?

ti rajš zameni pa maš pol mir za neki časa ko pa da ti ketno spet hudič vzame

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!