Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Tale zadeva od SHELLa je sicer romala v smeti (na zbirališče), pa me vseeno zanima, če imate vsi tako slabe izkušnje z njo.

Noup. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi verižnika in ketno za GSX-R 600, letnik 97-00 velikosti 14-47 To je najmanj-največ kar sem še videl na internetu... A kdo ve kje se dobi? V Louisu imajo le original torej 16-46

Pri Zupinu (Gidl) dobiš Renthal spredaj od 14 do 17 in zadnjega od 36 do 45.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale zadeva od SHELLa je sicer romala v smeti (na zbirališče), pa me vseeno zanima, če imate vsi tako slabe izkušnje z njo. Motili sta me dve stvari...

1. nase navleče nenormalno mnogo svinjarije,

2. v tankih nitkah, ki se delajo, ko veriga zapusti verižnik (podobno kot pri raztegovanju žvečilnega) frči povsod in potem tam nadaljuje z nabiranjem svinjarije.

jest mam Profi Dry Lube, kupu sm ga pa v louisu, je pa teflonski..kar se pa tice svinarije se pa ne prime in tudi nobenih tankih nitk ni, predpogoj za uporabo pa je kristalno ociscena ketna, stane pa 15eur (380ml)

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam Profi Dry Lube, kupu sm ga pa v louisu, je pa teflonski..kar se pa tice svinarije se pa ne prime in tudi nobenih tankih nitk ni, predpogoj za uporabo pa je kristalno ociscena ketna, stane pa 15eur (380ml)

Ja, drugi spreji se spremenijo v nekaj bolj ali manj masti podobnega, ta vrag pa se vleče ko čigumi. Teflon pri vsem skupaj najbrž ne igra nobene vloge.

Sedaj iščem...

1.Castrol Chain Wax

2.Motul Chain Lube

3.Motul Chain Lube Plus

...po vrstnem redu najboljši trije v kategoriji "ability to stay on the chain" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, drugi spreji se spremenijo v nekaj bolj ali manj masti podobnega, ta vrag pa se vleče ko čigumi. Teflon pri vsem skupaj najbrž ne igra nobene vloge.

Sedaj iščem...

1.Castrol Chain Wax

2.Motul Chain Lube

3.Motul Chain Lube Plus

...po vrstnem redu najboljši trije v kategoriji "ability to stay on the chain" :D

Za enkrat najbolj zadovoljen z Motul brezbarvnim sprejem. Kupil na Yamaha dolenjska c.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, drugi spreji se spremenijo v nekaj bolj ali manj masti podobnega, ta vrag pa se vleče ko čigumi. Teflon pri vsem skupaj najbrž ne igra nobene vloge.

Sedaj iščem...

1.Castrol Chain Wax

2.Motul Chain Lube

3.Motul Chain Lube Plus

...po vrstnem redu najboljši trije v kategoriji "ability to stay on the chain" :D

chain lube kar pozabi.. ga dol zmece kot za salo (pa se feltna je ornk svinska :BUA: )... zapel se do louisa pa probi omenjenega... se tut ne vid da je ketna naspricana :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja kak program(videl povezavo na 2. strani pa ne dela) ki bi izračunal

koliko bi pridobil/izgubil z menjavo zobnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj se s spreji matrate ... Scotoiler montiraš in pozabiš, da imaš ketno za mazat in še umzanija se ne prijemlje, ker olje ni lepljivo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

geardata

program mi je našlo na googlo vendar mi pri zaganjanju javi napako(berisenezažene).

Če kdo ve za delujočega naj PROSIM nalima link

ps:jst ne najdem :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se enkrat z zgornjega linka DL-al in dela. sicer se pokaze warning (ker ze imam nekaj datotek od geardata), ampak v ozadnju se program odpre. odprem ga direktno iz zip-a. v drugem poskusu dela normalno.

firefox in XP pro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Do sedaj sem uporabljal za ketno S100, na zadnje pa ga nism dobil in sem vzel to kar so v štacuni pač imeli, to je Motul... v sili hudič muhe žre. Po včerajšnjem mazanju pa lahko samo rečem MOTUL JE ENO NAVADNO SRANJE. :angry2: Ko ga špricaš po ketni kar dol teče in na koncu ga je več na tleh kot na ketni. Na sploh ima notri toliko topila, da bi ga prej uporabljal za pranje ketne kot pa za podmazovanje... kar je bilo gor še stare masti, jo je kar odplaknilo.

Ali mogoče kdo ve, če se S100 dobi pri nas še kje drugje kot pri Pilko promotor??? Tam ga namreč trenutno nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ga špricaš po ketni kar dol teče in na koncu ga je več na tleh kot na ketni. Na sploh ima notri toliko topila, da bi ga prej uporabljal za pranje ketne kot pa za podmazovanje... kar je bilo gor še stare masti, jo je kar odplaknilo.

Pa to mogoče sploh ni tako slabo. Je pa jasno, da moraš po mazanju počakat ene 20 minut, preden se odpelješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to mogoče sploh ni tako slabo. Je pa jasno, da moraš po mazanju počakat ene 20 minut, preden se odpelješ.

sploh ni slabo ane... k mas pol celo feltno svinsko pa se strehco... tut ce 1 dan pocakas... svetovne jajca je ta ketnsprej (z razliko od olja ki je vrhunsko!). Zame je dobr ketnsprej tist, ki je teflona, brezbarven, ne vlece svinarije nase in ga ne zmece pou metra naokol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul chain lube - road plus. Ocena: enako kot vsi ostali, ki sem jih uporabljal (imena so mi ušla); kadar je ketina čista in vroča z fure jo naprham in šprej ostane gor. Če je veriga umazana od šmira in ostale svinjarije ali pa hladna (pred vožnjo), mi pa vsak sprej dol meče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabite na te kao "specializirane" produkte, ker je zadeva en sam marketing in plačujete reklamo.

Meni se daleč najbolje obnese "heavy duty" litijeva mast s teflonom (pride v spreju, proizvajalca bom preveru in napišem), dobi se pa v zelenem spreju vseh trgovinah z avto opremo. Cena za tavelik sprej je pod dva jurja. Tekoča ob sprejanju se v kratkem malce strdi in nalepi na ketno. Mazanje ni potrebno naslednjih 600 km.

Prejšnja ketna na ninji je tako zdržala 40.000 km, na XXi pa 38.000 km.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ketno je treba mazat ?? ... jaz je že 27k km nisem ... (scotoilerrulz press) ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Škot je zakon.

Mi je edino žal da ga nisem kupil prej. Dejansko nobenega ukvarjanja z verigo, edino enkrat letno natočiš olje v rezervoarček in si dober za naslednjih 12.000-15.000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!