Skoči na vsebino

Jezersko - Železna Kapla - Pavličevo sedlo + tam okrog...


ZOX

Priporočene objave

Jest osebno nič ne šimfam rid..glede druženja sem prepričan da je na ridah bol zabavno...sem bil parktat na ridah ko so ble čist polne in je fajn vzdušje. Meni je pač jezersko bližje, pa tud cesta se mi bolj dopade kot na ridah. Pač se hodmo na jezersko samo vozit.

Ma Ride so res bolj za druženje, Jezersko pa bolj za vožnjo. Sicer res da je dosti motoristov ob jezeru, samo jih je na Ridah ponavad več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma Ride so res bolj za druženje, Jezersko pa bolj za vožnjo. Sicer res da je dosti motoristov ob jezeru, samo jih je na Ridah ponavad več.

Ja sam da na ridah med seboj govorija, mi se pa sam pozdravlamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi povedat,kje je to točno,med katerima dvema krajema :hmm: .

prv rad vas pridem pogledat :OK: ,pa mal cesto sprobat :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi povedat,kje je to točno,med katerima dvema krajema :hmm: .

prv rad vas pridem pogledat :OK: ,pa mal cesto sprobat :evilgrin:

Iz Kranja greš za smer Jezersko, do vrha in pol greš samo čez "carino" pa si v raju :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Kranja greš za smer Jezersko, do vrha in pol greš samo čez "carino" pa si v raju :naughty:

Je boljs jet cez ljubelj! od ferlacha (najlazje je da peles do kroznega, pa skoz ferlach naravnost) je prijetna, hitra cesta proti zelezni kapli, kot nekaksen uvod... pol pa pac na jezersko dol...

janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezersko,ki je to :trance_33_sleep: ?

3/4 forumašev še slišalo ni za jezersko,pol pa neki pluvate čez Ride k so svetovno znane.Nevem kaj se gor dogaja,ampak sm pa prepričan,da gor ni nikoli tolk folka kolkr ga je na ridah,poleg ganjanja z mopiji gor pa dol se namreč pri nas hodmo tud družit,delamo piknike,organiziramo dnevne fure ...,

Prov zanima nas kako se imate tam pr vas,zato pridemo že to sobot mal prekontrolirat situacijo.

ŽIVELE RIDE :worship:

Ride so super, se posebej zaradi druzenja... drugace pa sestav ene pet rid, pa dobis zelezno kaplo... pa maaaaanj prometa, res pa tud manj ljudi na pocivaliscIH, ne pocivaliscu :)) Se splaca vsaj pogledat.

Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Um ja, tko k je LuX reku, je fajn, al pa celo obvezno, pol k jezeru zaviti na kavico, malco... lepo je tam!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst Jezersko cenim predvsem zaradi lepote narave. Pridem sicer vedno skozi Logarsko in naprej proti Jezerskemu, ampak tele ovinki so res genialni. Za druzenje mi pa ravno ni tam, razen, ce se na Pavlicevem sedlu ob studencu kdo slucajno najde za klepet. Ride? Ma, ne vem. Druzim se lahko tudi zvecer, ko se ne vozim. Ce je lep dan, sem pa raje v sedlu... in se nimam casa niti veselja ustavljat in klepetat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Kranja greš za smer Jezersko, do vrha in pol greš samo čez "carino" pa si v raju :naughty:

ej man ko jih ve,bolš je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

se bo folk gor spravu bo vse pokvaru :headbang:

veš da policaji koj zavohajo,poj bo pa konc vesela,zato :nono:

RIDE SO ZAKON :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi povedat,kje je to točno,med katerima dvema krajema :hmm: .

prv rad vas pridem pogledat :OK: ,pa mal cesto sprobat :evilgrin:

A še nisi slišal za mejni prehod Jezersko :lol1: :stupid:

NO, pa saj so ti že drugi skor narisal :slap:

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na drugi strani je treba mal pazit od Ferlacha(Borovelj) do Železne kaplje. Domačini niso navajeni kakih SS raket in speljujejo na cesto , kot da vsi vozijo 60. Pa tudi policaji so kar redno na svojih mestih.

Ta teden so bili malo bolj tolerantni zaradi Harley festivala v Faaker-ju ampak drugače raje bolj mirno. Saj kazni niso niti približno tako visoke , kakor pri nas, imajo pa druge metode, da te za zmeraj mine kaj otresat. Če se kaj preveč ne strinjaš te lepo odtransportirajo na postajo pa zapisniki pa sodnik itd. Saj na koncu ne plačaš kaj preveč ampak kake tri do štiri ure ti pa poberejo za cel postopek.

Za vse, ki še vedno sprašujete kako do tja. Meni najlepša varianta je:

Po avtocesti(živele nalepke) do Tržiča in nato na Ljubelj. Že na Ljubelju je na obeh straneh kar nekaj kilometrov lepih zavojev. Samo kolenčkanje raje pozabite do odseka Google Earth 46°29'16.98"N 14°16'6.91"E. Tam je lep nov asfalt . in če te ne moti vožnja navzdol je zadeva prav super.

Pri Unetrloibl-u (Podljubelj) zavite desno 46°30'23.47"N 14°17'15.26"E in na Ferlach. V Ferlachu sem že nekajkrat zavil narobe na desno(logično SLO je desno) namesto na levo proti Unterfelachu in prišel do gozda. Skratka proti centru in nato na Unterferlach in smer Eisenkapel. Potem pa samo po smerokazih.

Lepa vožnja se začne od 46°32'10.67"N 14°35'36.57"E. Odprti ovinki, pregledna cesta. Pri Eisenkappel lepo dol z gasa in raje na kako pijačo v simpatičnem centru, kot pa testirat lokalne policaje. Do sedaj vsakič je bila patrola ali na vhodu ali izhodu.

Kakih 3 kilomete ali še manj iz mesta se začnejo ovinki , ki so najprej še z malo slabšim asfaltom a od odcepa za Pavličevo sedlo naprej ali že malce prej super 1A. Z mojim VFR običajno brusim tačke do mejnega prehoda. potem pa nastopi slovenska žalost od ceste.

Moj nasvet vsem je ,da od meje naprej raje lepo turistično in na kako papico do gostilne ob jezeru . Če pa hočeš do kolena pa raje še parkrat gor in dol po avstrijski strani.

Bom dal še kak filmček na Youtube za ogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej man ko jih ve,bolš je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

se bo folk gor spravu bo vse pokvaru :headbang:

veš da policaji koj zavohajo,poj bo pa konc vesela,zato :nono:

RIDE SO ZAKON :OK:

Pa sej to Jezersko je itak tko skrito da je nemogoče najdt :whistle: tko da zihr ni panike :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, si videl letnik? Poznam punco z R6, ki se precej tam gori vozi... :(

Letnika glih ne vem, je bla pa tastara R6 rdeča, z NM tablco, je pa rekla da je z gorenskega konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnika glih ne vem, je bla pa tastara R6 rdeča, z NM tablco, je pa rekla da je z gorenskega konca.

Pisuka, pol je pa res lohk ona... :blink: No, dobr da ji nic ni! (upam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo še kakšen (kako se zvozi ovinek po svojem pasu, npr.)

Se bom potrudil na naslednjem filmčku vozit bolj po regelcih. Tale je bil bolj zato ,da se vidi kakšni so ovinki in ne za kako bahanje kako dobro grem čez ovinke.

Mi je čisto jasno, da nisem kak profi. V opravičilo pa preverite, koliko je bilo sploh srečanj in kakšna je preglednost. Videli boste ,da taka vožnja ni bila nevarna. Je pa seveda nevarna, če se tako navadiš in potem igraš rusko ruleto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom potrudil na naslednjem filmčku vozit bolj po regelcih. Tale je bil bolj zato ,da se vidi kakšni so ovinki in ne za kako bahanje kako dobro grem čez ovinke.

Mi je čisto jasno, da nisem kak profi. V opravičilo pa preverite, koliko je bilo sploh srečanj in kakšna je preglednost. Videli boste ,da taka vožnja ni bila nevarna. Je pa seveda nevarna, če se tako navadiš in potem igraš rusko ruleto.

Je, cesta je zelo pregledna, razen desnega ovinka okoli škarpe... Je pa na sredini ena zajebana kombinacija ostrega in zelo kratkega desnega ovinka pred levo serpentino. Sem ze mu probleme tam :whistle: .

Janez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, cesta je zelo pregledna, razen desnega ovinka okoli škarpe... Je pa na sredini ena zajebana kombinacija ostrega in zelo kratkega desnega ovinka pred levo serpentino. Sem ze mu probleme tam :whistle: .

Janez

Baje da jest tud ane... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, cesta je zelo pregledna, razen desnega ovinka okoli škarpe... Je pa na sredini ena zajebana kombinacija ostrega in zelo kratkega desnega ovinka pred levo serpentino. Sem ze mu probleme tam :whistle: .

Janez

Pa tist uvink je glih fajn, sam k ne morš kej velik prpelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še filmček

Lep video ni kej,bo treba čim prej na vaše konce pridit pogledat.

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!