Skoči na vsebino

VIŠJE KAZNI ZA PROMETNE PREKRŠKE


BremzPenzl

Priporočene objave

Zanimivo: evropska skupnost se je lani obregnila in nas okrcala zaradi previsokih cen vinjet, višina kazni za CP prekrške jih pa sploh ne zanima ...

:lol1: :lol1: A si ti en mudel...........

Vinjetke morjo ja oni iz EU plačat.............

Za kazni in pike pa jih bili organ ............. to plačamo domorodci.......... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazni plačajo tudi tujci, če jih pri nas dobijo v prekršku in tudi drugače je, vsaj za zdaj, kaznovalna politika v pristojnosti držav članic.

Vinjete naj bi tedaj bile problematične iz razloga oviranja prostega prometa storitev in blaga z nerazumno visokimi cenami glede na obseg AC povezav v Sloveniji, evropska komisija pa je grozila z odtegnitvijo sofinanciranja pomurskega kraka AC. Ker pa evropska zakonodaja ščiti predvsem tovorni prevoz, so hitro prišli do kompromisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu cisto vseeno kam pilepim moj komentar, saj velja za stanje v sloveniji. slovenijo uporabljam samo se kot izgovor za casovno izgubo do zeljenih destinacij zahodno in juzno od avstrije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po daljšem raziskovanju podatkov mi je na koncu le uspelo skup sklamfat statistiko nesreč v Sloveniji za obdobje 1947-2010 + par mescev.

Modro črto, ki predstavlja vse smrtne žrtve v prometu, je potrebno pomnožit s faktorjem 5, da dobimo prave vrednosti.

Za leto 1979 velja, da je bilo le teh dosedaj največ in sicer 735.

V samostojni Sloveniji je bilo leta 1991 462 žrtev in lani 140.

Sicer žalostni podatki, a taka je realnost...

ps: če ima mogoče kdo na razpolago še podatke za leta 1948-1953 se toplo priporočam, da izpopolnim graf.

ps2: ravno tako se priporočam za podatke o nesrečah motoristov pred letom 1995

hvala in varno vožnjo še naprej

surrender.gifTale statistika je mioslim de nepopolna ker ne vkjučuje dejstva kako narašča število motoristov v SLO!! Zato ne prikazuje nobenega faktorjas varnosti! Ne vem sicer kaj so počeli 1979 tega ampak dns je bajkerjev neprimerno več zato statistiko naredi glede na število populacije ki vozi.

Lih včeraj sem na Rakitni nabasal na Traktorin z namontiranim cirkularjem zadaj. Top speed je mel nek okol 20 km/h. Za koga je to vsekakor častivredna varna hitrost, ampak če naletiš nanj za ovinkom pri čist normalni hitrosti recimo 50 - 70 na uro zadeva praktično stoji sredi ovinka trance_39_thumbdown.gif in če maš še to srečo da kdo pripelje nasproti si čisti zmagovalec worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih včeraj sem na Rakitni nabasal na Traktorin z namontiranim cirkularjem zadaj. Top speed je mel nek okol 20 km/h. Za koga je to vsekakor častivredna varna hitrost, ampak če naletiš nanj za ovinkom pri čist normalni hitrosti recimo 50 - 70 na uro zadeva praktično stoji sredi ovinka trance_39_thumbdown.gif in če maš še to srečo da kdo pripelje nasproti si čisti zmagovalec worship.gif

Za nepreglednim ovinkom je lahko karkoli..tudi lihkar ustavljen pokvarjen tovornjak, plast peska ali karkoli drugega in če se imaš vsaj malo rad, potem nevarnost predvidevaš in temu prilagodiš vožnjo nakar te tudi stoječe ovire ne bi smele presenetiti toliko, da bi bila tvoja reakcija in rešitev situacije odvisna predvsem od sreče oz. dejstva, da ni bilo nikogar nasproti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:surrender:Tale statistika je mislim de nepopolna ker ne vključuje dejstva kako narašča število motoristov v SLO!! Zato ne prikazuje nobenega faktorjas varnosti! Ne vem sicer kaj so počeli 1979 tega ampak dns je bajkerjev neprimerno več zato statistiko naredi glede na število populacije ki vozi.

Že ta obsoječ graf je nepopoln. Tale statistika je popolna do te mere, da obravnava število žrtev na SLO cestah skozi daljše časovno obdobje. Pač do kjer sem še našel podatke.

Za manjkajoče podatke sem (vas) že poprosil, če jih kdo slučajno ima ali ima vsaj dostop do njih, pa do danes vse tiho... :surrender:

Je pa tako, da je že samo z izbrskanjem podatkov en kup (ur) dela. Pa potem jasno vse pokucat...

Dalo bi se seveda vključit še število motornih vozil (po kategorijah/letih seveda), spol, starost, številko čevlja ipd.

Če bi imel vse te podatke pred nosom na razpolago bi jih verjetno hkrati tist moment tut poklofou, ker tisto urco dela res ni tolk.

Največji hakeljc je pridobit (verodostojne) podatke, jih skupčkat, od tam naprej gre potem precej hitreje.

Za vsakršno pomoč :surrender: pri nadaljni obdelavi podatkov se toplo priporočam. (beri: pošlji mi excel tabelo s podatki)

Hvala sicer za dobronamerno kritiko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nepreglednim ovinkom je lahko karkoli..tudi lihkar ustavljen pokvarjen tovornjak, plast peska ali karkoli drugega

Ali pa motorist, ki ga ni zvozil zaradi prevelike hitrosti in je pogrnil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:surrender:Tale statistika je mioslim de nepopolna ker ne vkjučuje dejstva kako narašča število motoristov v SLO!! Zato ne prikazuje nobenega faktorjas varnosti! Ne vem sicer kaj so počeli 1979 tega ampak dns je bajkerjev neprimerno več zato statistiko naredi glede na število populacije ki vozi.

Lih včeraj sem na Rakitni nabasal na Traktorin z namontiranim cirkularjem zadaj. Top speed je mel nek okol 20 km/h. Za koga je to vsekakor častivredna varna hitrost, ampak če naletiš nanj za ovinkom pri čist normalni hitrosti recimo 50 - 70 na uro zadeva praktično stoji sredi ovinka :BUA: in če maš še to srečo da kdo pripelje nasproti si čisti zmagovalec :worship:

Jaz pa mislim, da je bilo bajkerjev in takozvanih "bajkerjev" glede na število polpulacije ki vozi, v preteklosti (govorim za 60. leta +/-) neprimerno VEČ (v % vseh voznikov)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa motorist, ki ga ni zvozil zaradi prevelike hitrosti in je pogrnil ...

A si ti tudi podlegel svetli statistiki naših modrih fantov in njih voditeljev :)

Kaj pa če ga ni zvozil iz kakšnega drugega razloga ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

V Ribnici iščejo pešca, ki je pobegnil s kraja nesreče...

Keky, nekam moten si! A piješ? :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še prenizka je bila, ker tam se da 150 komot peljat!

Mogoče pa ni mogel, ker ni imel zimskih podplatov ...

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa neprilagojeno stat.

To bo, ja .... to!

Pešec je stoječ ob cesti do smrti povozil nedolžen šleper, ki je v tistem trenutku pravilno po svoji strani ceste pripeljal mimo. Vzrok nesreče: neprilagojena stoja pešca ob robu pločnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

hej! samo informativno me zanima kaj se zgodi če ne plačaš kazni, če te je dobil radar? ti vzamejo izpite ali kaj?

lp.

čičat greš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobis poziv za nastop uklonilnega zapora, ki traja max 1 mesec in ne odtehta niti evra kazni, ki jo mors placat. Po odsedenem mesecu, se ti pa doloci javno koristna dela v dobi od 1-3 mesce, s cimer odplacas kazen. Razen ce prej prineses evre, potem se temu izognes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobis poziv za nastop uklonilnega zapora, ki traja max 1 mesec in ne odtehta niti evra kazni, ki jo mors placat. Po odsedenem mesecu, se ti pa doloci javno koristna dela v dobi od 1-3 mesce, s cimer odplacas kazen. Razen ce prej prineses evre, potem se temu izognes.

hvala za odgovor. sprašujem pa zato ker imam na registraciji neveljavna vozniška dovoljenja im me zanima če bi bil lahko to vzrok, če slučajno nebi dobil kazni preko pošte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobis poziv za nastop uklonilnega zapora, ki traja max 1 mesec in ne odtehta niti evra kazni, ki jo mors placat. Po odsedenem mesecu, se ti pa doloci javno koristna dela v dobi od 1-3 mesce, s cimer odplacas kazen. Razen ce prej prineses evre, potem se temu izognes.

menda javna dela trenutno ne pridejo v poštev, ker jih je tolk v vrsti, da 3 leta ne prideš na vrsto :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas so še ok. Zelo prijazni do dolžnikov.

V A sem enkrat za vic zavlačeval s plačilom parkirne kazni.

V stilu "Pa da vidimo .." V tisith časih je bilo pri nas zelo moderno

neplačevanje kazni ali namesto 10.000 SIT so ljudje plačevali 100 SIT

... pa take finte.

Torej:

Takrat so bili še ATS.

Zadnje info mi je dal žandar osebno, ko je prišel po denar.

Takole gre pri njih:

1

kazen za napačno parkiranje: 200 ATS

2

1. opomin: 400 ATS (brez razlag kao stroški opomina, poštnina etc)

3

2. opomin: 600 ATS

4

3. opomin/poskus izterjave 800 ATS .. to prinese žandar osebno in poskusi izterjati

Potem sem vprašal kaj sledi, če ne plačam.

Uklonilni pripor:

znesek zadnjega opomina

+ odvoz v zapor - 3X cena taxija (to bi naredil takoj, če ne bi plačal)

+ 4 dni zapora (za to kazen - za višjo = več) - cena bivanja hotel B kategorije

+ dostava na dom (povratek) 3X cena taxija - ker kao "oni odgovarjajo za prevzem in vrnitev"

Končni izračun - takole na prst ... okoli 1.600 ATS

Zadeva se ponavlja in raste brezkompromisno.

Poznal sem človeka, ki je zaradi neplačevanja alimentov na tak način sedel že 6 let v zaporu v A.

Bil je sodelavec mojega bratranca v Grazu.

No, potem se pa zajebavaj.

Njihove kazni se pa začenjo takole - obvestilo mislim:

"To je anonimna prijava ... " - nimaš koga dajat pred sodišče ..

zaključek se pa glasi: ".. odločba je pravnomočna. Pritožba ni mogoča."

Dopuščam pa možnost, da se je v zadnjih letih kaj spremenil,

ali da posamezne dežele odstopajo po sistemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menda javna dela trenutno ne pridejo v poštev, ker jih je tolk v vrsti, da 3 leta ne prideš na vrsto :P

Ja pišuka de res ko pa je zoki celo žlahto zaposlu!! Ni čudno da za nas ni več posla na javnih delih. Po moje bi blo treba narest fabrko za selekcijo odpadkov in tam bi zmeraj bil prostor za kaznjence :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!