Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

Hja, ti se kar smej in tepi po glavi... Navedel si cel kup domnev in nisi znal nobene argumentirati ob tem, da imaš na prvi strani kopije dokumentov, ki so pač verodostojni in so v diametralnem nasprotju s tvojimi izjavami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, ti se kar smej in tepi po glavi... Navedel si cel kup domnev in nisi znal nobene argumentirati ob tem, da imaš na prvi strani kopije dokumentov, ki so pač verodostojni in so v diametralnem nasprotju s tvojimi izjavami.

zaradi teh dokumentov so pač nesporazumi če se lahko tako izrazim..

in potem odpadajo panoramske vožnje..

ah no sej ni važn..

piki jest ti želim da rešiš svet teh barabinov z rid..

biker77 out

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

piki kdo te sploh podpira razen brum bruma????

Ali kdo podpira mene sploh ni važno. Pravilno vprašanje je: Piki, ali misliš da je še komu mar za varnost za ridah razen tebi? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi teh dokumentov so pač nesporazumi če se lahko tako izrazim..

in potem odpadajo panoramske vožnje..

ah no sej ni važn..

piki jest ti želim da rešiš svet teh barabinov z rid..

biker77 out

Seveda je važno. Vsaj toliko važno, kakor natrositi cel kup neutemeljenih izjav. Mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah.... se mi sploh ne da več ubadat s tabo, ker se ne strinjam niti z eno stvarjo.... tak da ... uživaj v svojem svetu...

ostali bomo pa v realnem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo podpira mene sploh ni važno. Pravilno vprašanje je: Piki, ali misliš da je še komu mar za varnost za ridah razen tebi? ;)

vsak zase že ve če se bo hotu razbijat se bo če pa ne bo pa bl pazu in to je to ni treba enu tupit da more previdn vozt ce noče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo podpira mene sploh ni važno. Pravilno vprašanje je: Piki, ali misliš da je še komu mar za varnost za ridah razen tebi? ;)

še vedno ji pa nisi odgovoru kdo te podpira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In vendar sem sralec, ki nekaj naredi. Ti pa še vedno zgolj pljuvaš po meni in nisi uspel še ene zadeve konkretno argumentirati, kaj šele da bi mi svetoval, kako kaj narediti BOLJE. Hja, sem raje sralec, kakor slednje.

točno tako kot sam praviš, si sralec , ki dela drek med motoristi :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav je tema z določeno vsebino in ne moja. Da ne bo spet kake napačne interpretacije. Argumentiranje pa pač sodi h kulturi dialoga. Osnove bontona pač.

In Piki ni rešitelj rid... Piki je samo človek, ki vidi, kako mladi in malo manj mladi fantje vsakodnevno padajo na ridah in kako je to postalo kar nekako "sprejemljivo". Celo na nek način zaželeno... In kako nihče ne migne s prstom, da bi to ustavil. In Piki se je odločil, da bo to morijo poskusil zaustaviti. Seveda je računal na ljudi, ki so zmožni kulturnega dialoga, zdaj pa vedno bolj ugotavlja, da se je zmotil in da več kot očitno situacija vsem ustreza.

Priznam, da sem presenečen... In priznam, da sem razočaran. Nisem si znal predstavljati, da zares obstajajo tako dvolični posamezniki. :unsure:

PJ,oprosti, ker se mešam v tole temo glede na to, da imam za sabo komaj borih 25.000km v treh letih odkar me navdušuje motociklizem,stem, da sem eno leto pavziral zaradi nesreče.In neboš verjel iz česa sem največ odnesel glede nadzora svojih možganov,desne roke in dojemanja ceste - ravno iz nesreče.

Če te je strah, da te bo kdo podrl na ridah potem prodej motor,ti tukaj pišeš kot, da se padci dogajajo samo na ridah.Kaj, če nekoga mal zmeče in ti prileti direkt pod motor ko boš ti križaril na relaciji Spodnji Duplek - Zgornji Duplek?Boš tudi tisti del ceste imenoval za kritičnega?Konec koncev lahko ti doma slika pade na glavo pa umreš.Mislim, da če te je med vožnjo strah nemoreš biti skoncentiran na cesto in sam predstavljaš grožnjo ostalim udeležencem.

Ti dam lahko samo neko idejo (upam, da se ti nebo zdela butasta?); namesto, da tukaj policiji mečeš "napitnino" v žep iz žepov motoristov pojdi raje na zato pristojni organ/organizacijo in začni težiti za konkretno pisto.Problema neboš rešil samo na ridah, problem boš rešil na večih koncih, ker se bodo tapametni pobrali na pisto.Mislim, da bi 100% polovica rid odšla na pisto dirkat...če bi jo le imeli....in, ker nebi bilo rednih gledalcev bi se tudi projektili počas odstranili, ker jim nebi bilo zanimivo več vozit.Če bi uporabil to metodo bi imel verjetno več podpore?

Vse skupej me spominja na Miss sveta, ko vsaka misica hoče rešiti svet :rolleyes:

Pa brez zamere!

Lp,Roky

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah.... se mi sploh ne da več ubadat s tabo, ker se ne strinjam niti z eno stvarjo.... tak da ... uživaj v svojem svetu...

ostali bomo pa v realnem...

js se pa le z eno njegovo stvarjo strinjam: - dvojna ograja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se bodo tapametni pobrali na pisto....

Tapametni se že zdaj poberejo na pisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In neboš verjel iz česa sem največ odnesel glede nadzora svojih možganov,desne roke in dojemanja ceste - ravno iz nesreče.

...

Če te je strah, da te bo kdo podrl na ridah potem prodej motor,ti tukaj pišeš kot, da se padci dogajajo samo na ridah.

Tudi sam imam nekaj slabih izkušenj z vidika nesreč. Reciva na grobo, da je dve leti in pol bilo dovolj. ;) In ne, nesreče se ne dogajajo samo na ridah. Je pa to edini odsek "pred mojim pragom", kjer se nesreče dogajajo vsakodnevno... Tudi po več njih. Take frekventnosti pa ne moremo vkalkulirati v pričakovano.

Ker ko bo taka frekventnost priakovana tudi na ostalih cestah, bom najbrž res prodal motor. :headbang:

Tapametni se že zdaj poberejo na pisto.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah.... se mi sploh ne da več ubadat s tabo, ker se ne strinjam niti z eno stvarjo.... tak da ... uživaj v svojem svetu...

ostali bomo pa v realnem...

Pošteno. Zakaj bi se sploh ubadala z mano. Smo na MotoSvetu na forumu v vsebinsko obarvanih temah, zato bi res bil čas da se lotiš vsebine. In takrat boš morda celo sprevidela, da je realnost na ridah tudi precej kruta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni problem rid, ki ga vidim je v mentaliteti nekaterih motoristov, ki pa po večini pomoje niso sestavljeni iz

rednih obiskovalcev rid.

Na K..ac ni gre, da ti en majstr rine v rit ter se tlaci mimo kot, da bi se mu šlo za osvojitev pokala kljub temu da imaš

na motorju sopotnika in kar nekaj prtljage ter sploh ne kažeš kakšnih ambicij,da bi dirkal.

Ravno to se mi je zgodilo med sezomo skoraj vedno ko smo se vračali iz primorske proti domu.

Takšne je potrebno odstraniti, ki mere nimajo, če se gre par x gor pa dol ne vidim nič narobe izživljanja na cesti pa res ne prenesm :krneki:

Tud ko grem na Golico se na vrhu obrnemo gremo enkrat gor pa dol pol pa na vrhu lepo en kapčino in nazaj...

Dejstvo je da se lahko po cesti vozi kdorkoli in kadarkoli, če to ni posebej določeno za cesto po kateri se vozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tapametni se že zdaj poberejo na pisto.

ja in ta pista je ket????????

jz nj pa usak dan 500km nardim, da bom pršla do grobnika pa nazaj :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo moje razmišljanje...

Nekaterih ljudi se ne da naučit bontona, ne na cesti, ne drugače, in z nobenimi ukrepi tega ne moreš dosežt, dokler ne bo človeku samemu kapnl samo od sebe na glavo (nekaterim nikoli).

Nimam nič proti kolenčkarjem in malce hitrejši vožnji, ker tisti, ki zadevo obvladajo imajo stvari pod kontrolo in niso nevarni, nevarni so "nastopači", ki mislijo, da znajo in brezglavo pretiravajo in kršijo vse zakone po spisku. Vsak si mora stvari razčistiti sam pri sebi, če pa te trije gledalci na ovinku tako sprovocirajo, da greš čez svojo mejo pa dost slabo.

No jest se imam za normalnega voznika, ki ma Louis žmigavce in zlo rad cesto čez ride, pa me tam zdaj nekaj časa ne bo,ker nisem tako bogat, hvala.

Lp, MC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni problem rid, ki ga vidim je v mentaliteti nekaterih motoristov, ki pa po večini pomoje niso sestavljeni iz

rednih obiskovalcev rid.

Na K..ac ni gre, da ti en majstr rine v rit ter se tlaci mimo kot, da bi se mu šlo za osvojitev pokala kljub temu da imaš

na motorju sopotnika in kar nekaj prtljage ter sploh ne kažeš kakšnih ambicij,da bi dirkal.

Ravno to se mi je zgodilo med sezomo skoraj vedno ko smo se vračali iz primorske proti domu.

Takšne je potrebno odstraniti, ki mere nimajo, če se gre par x gor pa dol ne vidim nič narobe izživljanja na cesti pa res ne prenesm :krneki:

Tud ko grem na Golico se na vrhu obrnemo gremo enkrat gor pa dol pol pa na vrhu lepo en kapčino in nazaj...

Dejstvo je da se lahko po cesti vozi kdorkoli in kadarkoli, če to ni posebej določeno za cesto po kateri se vozi.

:worship:

Samo moje razmišljanje...

Nekaterih ljudi se ne da naučit bontona, ne na cesti, ne drugače, in z nobenimi ukrepi tega ne moreš dosežt, dokler ne bo človeku samemu kapnl samo od sebe na glavo (nekaterim nikoli).

Nimam nič proti kolenčkarjem in malce hitrejši vožnji, ker tisti, ki zadevo obvladajo imajo stvari pod kontrolo in niso nevarni, nevarni so "nastopači", ki mislijo, da znajo in brezglavo pretiravajo in kršijo vse zakone po spisku. Vsak si mora stvari razčistiti sam pri sebi, če pa te trije gledalci na ovinku tako sprovocirajo, da greš čez svojo mejo pa dost slabo.

...

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošteno. Zakaj bi se sploh ubadala z mano. Smo na MotoSvetu na forumu v vsebinsko obarvanih temah, zato bi res bil čas da se lotiš vsebine. In takrat boš morda celo sprevidela, da je realnost na ridah tudi precej kruta.

Sprijazni se, svet ni popoln, tak k nisi ti in nism jst in ni tud kdo drug!!! Zdej pa že nehi......

Jst se umikam, ker je škoda mojga časa in živcev za te pizdarije.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprijazni se, svet ni popoln, tak k nisi ti in nism jst in ni tud kdo drug!!! Zdej pa že nehi......

Jst se umikam, ker je škoda mojga časa in živcev za te pizdarije.....

Poglejva zadevo iz pravega zornega kota. Ti si se sprijaznila. Tvojo odločitev spoštujem in se ne obregam vate. Tudi ti si bila med prejemniki "sklepov 1. neformalnega sestanka" in si imela možnost VNAPREJ podati pripombe in predloge ali pa celo kritike. Pa jih nisi. In nikoli ti tega nisem očital. Vse je stvar lastne odločitve.

Ne gre zame ali zate ali za kogarkoli drugega. Kakor imaš ti pravico, da se sprijazniš in gledaš na zadevo iz distance, sem tudi jaz upravičen do tega, da se zadeve lotim, kakor sam mislim da je prav. Lahko pa komentiraš "vsebino", pa čeprav je tudi to vprašljivo, če zadeve komentiraš retrogardno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav je tema z določeno vsebino in ne moja. Da ne bo spet kake napačne interpretacije. Argumentiranje pa pač sodi h kulturi dialoga. Osnove bontona pač.

In Piki ni rešitelj rid... Piki je samo človek, ki vidi, kako mladi in malo manj mladi fantje vsakodnevno padajo na ridah in kako je to postalo kar nekako "sprejemljivo". Celo na nek način zaželeno... In kako nihče ne migne s prstom, da bi to ustavil. In Piki se je odločil, da bo to morijo poskusil zaustaviti. Seveda je računal na ljudi, ki so zmožni kulturnega dialoga, zdaj pa vedno bolj ugotavlja, da se je zmotil in da več kot očitno situacija vsem ustreza.

Priznam, da sem presenečen... In priznam, da sem razočaran. Nisem si znal predstavljati, da zares obstajajo tako dvolični posamezniki. :unsure:

ma daj ti si en navadn wannabe razviti evropski serator...ti se ne zavedaš da je tukaj balkan in razmišljanje ljudi je balkansko....kaj še nisi videl da tudi velike kazni in nevemkake sankcije ne pomagajo da bi se tukaj izboljšala kultura vožnje...in zdaj misliš da boš ti papež vse rešo al kaj...tukaj se bodo morale menjati generacije, da bo kultura vožnja sploh kdaj prišla na recimo avstrijsko raven, in že otroke bo treba vzgajat drugače, ne pa zaj ko se 14-letni froci furajo z avti okol...glej ti lahko zdaj poostriš nadzor nad ridami pa nevemkajše, samo ne morš ti spremenit mišljenja in kulture vožnje drugih...verjemi da se bodo seljkoprej našle "nove ride", mogoče še bližje tebi, in kaj boš potem, spet igral odrešitelja al kaj...edino kaj boš dosegel s tem "reševanjem sveta" je vsesplošna osvoraženost od motoristov do tebe, to pa ne verjamem da si želiš.

[

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!