Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

@DeX, to kar si napisal je vse res, ne vidim pa povezave s temo... Kaj sploh hočeš povedati? Da se bo na ridah poleg obstoječega "poostrenega nadzora", ki se ga izvaja že tri leta pritisk še dodatno stopnjeval in bo gor zavladal nek poseben še neznan policijski režim? :whistle:

Odgovoril sem Alli, da ni vse crno/belo.

In ja, nadzor naj bi bil se vecji. Ceprav srcno upam, da ne, ker ne privoscim nobenemu da ga j**** zaradi bedastih stvari, ki nimajo popolnoma nic s prometno varnostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

je pa neki, ko tebe nekdo okrca in ti argumentira tvoje napake

...

LP Nejc

Jaz svoje napake PRIZNAVAM! Ne zanikam,... Delam napake, ne držim se togo prometnih predpisov in marsikako reč na cesti "naredim po svoje". Ampak, kake zveze ima to s temo, mi povej... Ali moje napake opravičijo napake drugih? In drugo vprašanje... Ali mi lahko NEPOSREDNO OČITAŠ, da nisem storil dovolj, da ne bi JAZ ogrožal drugih?

Vidiš, tukaj je poanta... Diskreditacija mene ne reši ničesar... Lahko najdeš še malo morje napak na meni... veliko jih je. Pa vendar to ne spremeni dejstva, da je na ridah morijo potrebno prekiniti. Tako pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoril sem Alli, da ni vse crno/belo.

...

In ja, nadzor naj bi bil se vecji.

...

Znaš morda še utemeljiti, kako bi lahko bil še večji ob teh (uradnih) podatkih:

V letošnji motoristični sezoni so policisti na tem odseku izvedli naslednje št. ukrepov:

- meritve z merilnikom hitrosti multanova se uporablja predvsem v naselju Planina, ker v

ovinkih take meritve nimajo smisla

- ugotovljenih 117 kršitev CPP in izrečenih glob

- podanih 23 obdolžilnih predlogov na pristojno sodišče

- 3 x razgovori s prisotnimi motoristi v ovinku kjer se zbirajo – z njihovimi obljubami brez

realizacije

- planirane observacije CP s pomočjo helikopterja in delo z več patruljami policije v času

največje frekvence - zbiranja voznikov v ovinku

- izvajamo poostrene nadzore predvsem nad vozniki enoslednih vozil vsaj enkrat mesečno z

več patruljami, z odrejanjem tehničnih pregledov v Postojni

- sproti dnevno spremljamo dogajanje in v primerih ko se predpisi kršijo na kraj napotimo

patruljo

Bodo morda vpeljali specialno profitno policijsko-motomehanično enoto za ride, ki jo bodo izobrazili za detajle sestavnih delov za vseh 300 znamk motociklov in bo izvajala preglede tehnične ustreznosti kar na samih ridah? Bodo morda postavili še ustrezen center za pregledovanje za primere slabega vremena? :whistle: :whistle:

NEHAJTE ŠIRITI DEZINFORMACIJE!

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še jaz povem mojo kilometrino

Z motorjem 1221,23 km 26x kaznjen, 32x pobeg, 2x pridržan v prostorih za...

Z avtom (če to sploh je)2589,22 km 6x letu čes cesto, 2x v kamion, kontejner za smeti me je pa ustvu za vedno(ma ne mene mojo limuzino), še zdej je tam

LIH zmeri pa nisem bil jaz kriv

:grrr

prosim izraču procentualne krivde, po mojem izračunu 50% HA HA pa sva na istem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz svoje napake PRIZNAVAM! Ne zanikam,... Delam napake, ne držim se togo prometnih predpisov in marsikako reč na cesti "naredim po svoje". Ampak, kake zveze ima to s temo, mi povej... Ali moje napake opravičijo napake drugih? In drugo vprašanje... Ali mi lahko NEPOSREDNO OČITAŠ, da nisem storil dovolj, da ne bi JAZ ogrožal drugih?

Vidiš, tukaj je poanta... Diskreditacija mene ne reši ničesar... Lahko najdeš še malo morje napak na meni... veliko jih je. Pa vendar to ne spremeni dejstva, da je na ridah morijo potrebno prekiniti. Tako pač je.

ej piki a veš une ride na jesenicah, k pol prideš v gorje, tm je tud velik prometnih nesreč, pa ne sam z motorjem tud z avti in ostalo mašinerijo k je na cesti, dj pejd na PE Jesnice in jim predstav, kako nevaren odsek majo in....

aja pa une ride v Trbovlah, ...

čak še ene une k se gre na Pokluko gor, fak tm je ful pizdarija...

ej ej pa u Bohinj ga tud preveč tišijo...

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PIKI...zakaj nisi odgovoril Poloni...mene isto zanima....ker imam še vedno slikce(logo) na kolenčnikih...beri: ne kolenčkam...če pa se vozim po ridah(al pa kjerkol drgje) gor pa dol zmerno...in me ustavi policist..pa ne zaradi prevelike hitrosti, temveč zaradi poostrene(sprožene menda iz tvoje strani?) kontrole in me vpraša: Ali je Akrapovič homologiran? Tile žmigavci pa niso original kajne? Zakaj pa imaš zadaj belo LED luč...hja fant...sledi položnica....al kako? In s čim sem tukaj kogarkoli ogrožal??? Vem, da je moja krivda, da nimam popedenah stvari URADNO LEGALNO na mopedu, kot že povedano N% ostalih motoristov, ja madona, ne bom jih pa prosu nej večkrat stojijo tam, da se ja poveča verjetnost, da dobim kazen za kršenje CPP na podlagi detailov mojega strojčka...??? WTF :slap:

Popravljeno . Popravil jny007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pol pa začni TI TAPRVI, ne pa, da na forum obešaš slike kako podpiraš 11 letnega otroka, da se brez opreme vozi z mopedom-veš meja 14 let je postavljena z razlogom, saj naj bi imel otrok takrat ustrezne psiho-fizične sposobnosti za upravljanje z prevoznim sredstvom na motorni pogon (uuuuuuu in pol sta šla peš čez cesto)- me zanima, če bi (pa bognedaj , da se to zgodi-PRISEŽEM)ti pametnjakovič sam kril stroške zdravljenja, ki bi lahko nastali, ker si ti pametnjakovič posadil na motor 11 letnega otroka, ki ni bil dorasel vožnji z mopedom (pa ne nabijat,da si vozu po gozdni cesti..........ja res , da tam ni policajev, samo do nesreče pride pa še prej-ampak to je primer BOGNEDAJ, DA SE TO ZGODI TEBI,MENI ALI KOMERKOLI DRUGEMU)

HALO,

zdej pa nočiš dlakocept.......si pa đek

na to temo je že blo govora,mislim,da glih iz tvoje strani(nism čist zihr), ampak dej potrud se pa odgovor

dej no piki, vsaj na to odgovor, kar je z rdečo in odebeljeno napisano(najbrž si sam spregledu prej), res me zanima, kaj bi ti naredu

Popravljeno . Popravil KlintIstvud
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znaš morda še utemeljiti, kako bi lahko bil še večji ob teh (uradnih) podatkih:

Bodo morda vpeljali specialno profitno policijsko-motomehanično enoto za ride, ki jo bodo izobrazili za detajle sestavnih delov za vseh 300 znamk motociklov in bo izvajala preglede tehnične ustreznosti kar na samih ridah? Bodo morda postavili še ustrezen center za pregledovanje za primere slabega vremena? :whistle: :whistle:

NEHAJTE ŠIRITI DEZINFORMACIJE!

Ti imas svoje podatke, meni pa je bila prisepnena druga informacija. Se bo se pokazalo kako pa kaj..

In ne, ni potrebe, da karkoli dodatno vpeljujejo. Zgolj te kontrole, ki so bile do sedaj postanejo bolj stroge.. Ko so me zadnjic ustavili in je vprasal, ce imam homologirane smernike, sem se lepo pogovoril z njimi, da sicer ne, ampak da imam take, ki imajo E oznako in so "kao" ustrezni. Pa me je spustil,z opozorilom naj to cimprej uredim, prijazen policaj btw. Ce se kontrole poostri, bi enostavno vzel prometno. Potem enako pred kaksnim mesecem.. Kolega ustavljen, brez prve pomoci. Se je lepo pogovoril in povedal, da jo nima kam spravit, itd, pa so mu pogledali skozi prste, ker je sicer bilo vse ok, ni divjal, itd.. Ce se spravijo na motoriste, sploh ne bo vec opozaril, ampak samo se poloznice. Potem isto en motosvetovec, slikan s helikopterja, ker je prehiteval cez polno crto, kjer sicer sploh ni bilo nevarno, pa tudi sicer je ok peljal. So ga ustavili, opozorili in mu clovesko pogledali skozi prste, ker ni naredil nekega kriminalnega dejanja. Pri poostreni kontroli bi samo poloznico zaceli pisat, brez besede.. Itd, itd..

Ni potrebe po nobenem povecanju patrulj, po nobenem povecanju prisotnosti, zgolj svoje ze obstojece delo POOSTRIJO in ne spregledajo nicesar vec! Saj ni tako tezko razumet. Vse postane bolj strogo in polno motoristov najebe. Z istim stevilom policistov, z istim stevilom patrulj in z enako prisotnostjo :)

In ce se ne motim je bil prav poostren nadzor ena izmed zahtev.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej no piki, vsaj na to odgovor, kar je z rdečo in odebeljeno napisano(najbrž si sam spregledu prej), res me zanima, kaj bi ti naredu

Sem že odgovoril (sicer posredno)... Pa še konkretno: Moj oče je npr. zbil motorista in ga pri tem seveda poškodoval. Ker je napihal "0.54" mora sam povrniti vse stroške zavarovalnici, ne more uveljavljati "kaska" in še kazen je moral plačati. Skupni stroški so bili cca. 20 tisoč evrov, kar je za upokojenega kuharja s cca. 400 evri pokojnine, zelo veliko denarja. Kaj sem storil, pa lahko sedaj ugibaš... :whistle:

@DeX: In kaj misliš, s kakšnim namenom bi to policisti počeli?

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PIKI...zakaj nisi odgovoril Poloni...mene isto zanima....ker imam še vedno slikce(logo) na kolenčnikih...beri: ne kolenčkam...če pa se vozim po ridah(al pa kjerkol drgje) gor pa dol zmerno...in me ustavi policist..pa ne zaradi prevelike hitrosti, temveč zaradi poostrene(sprožene menda iz tvoje strani?) kontrole in me vpraša: Ali je Akrapovič homologiran? Tile žmigavci pa niso original kajne? Zakaj pa imaš zadaj belo LED luč...hja fant...sledi položnica....al kako? In s čim sem tukaj kogarkoli ogrožal??? Vem, da je moja krivda, da nimam popedenah stvari URADNO LEGALNO na mopedu, kot že povedano N% ostalih motoristov, ja madona, ne bom jih pa prosu nej večkrat stojijo tam, da se ja poveča verjetnost, da dobim kazen za kršenje CPP na podlagi detailov mojega strojčka...??? WTF :slap:

sva na istem....

po mnenju pikja zelo ogrožava okolico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa mene neki zeloooo zanima! A KOGA SLUČAJNO OGROŽAM, ČE IMAM POKROV ZA ZADNJI SEDEŽ??? AL PA ČE NIMAM TABLICE V OKVIRČKU??

Ne, v kolikor je pričvrstitev ustrezna. Temu namenu pa služi "izjava o ustreznosti", kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DeX: In kaj misliš, s kakšnim namenom bi to policisti počeli?

Resit planine motoristov mogoce (divjakov predvsem)? Glede na to, da gremo tako v nos lokalce, policiji in se marsikomu drugemu ni to ravno nemogoce..

In verjemi, da ce se policija odloci zares ukrepat, da jim ne bo zal "nedolznih", ki bodo placali za brezveze. Bodo le kolateralna skoda pri resitvi problema divjanja, ceprav to ni ravno posteno, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vse tako crno belo ves.. Ne ogrozas z vsakim ksrenjem predpisa varnosti drugih. Naj se enkrat izpostavim ze parkrat omenjen primer. Placa lahko tudi en "nedolzen" motorist, ki sicer ne divja, vozi po predpisih in po pameti in ga bodo na poti z morja slucajno ustavili, ter slucajno nasli gor smernike iz Loiusa, ki niso popolnoma nic slabsi, imajo E oznako, da ustrezajo, ampak kljub temu ne sovpadajo s slovensko zakonodajo o predelavah in homologacijah.. Kazen pa 500eur. Res postena in nadvse korektna kazen a ne?

To je samo en primer izmed mnogih, ko lahko fajn placas zaradi popolnoma nesmiselne stvari :glare:

Oprosti Dex, apmpak jaz te ne razumem. Če naša zakonodaja zahteva, da opraviš strokovni pregled zaradi predelave vozila, potem to pač moraš storiti če ne želiš biti v prekršku. Ti zagotovo nisi prava oseba, ki lahko ocenjuje, ali je imeti smernike iz Louis-a nevarno ali ne.

Lahko pa žačneš pobudo za spremembno zakona, ki bo dovoljevala vgradnjo nadomestnih delov z oznako ECE brez strokovnega pregleda. Kot vem si pravnik (oz. bodoči pravnik) in ti takšna pobuda nebi smela biti problem. Pri takšni pobudi bi te bom tudi sam podprl. Če bo pa pobuda vsebovala tudi spremembo pravilnika o prvi pomoči (da bi bila manjša) še toliko bolje. Prepričan sem, da bi imel za sabo podporo večine motoristov.

Ne moreš pa izvajati "državne nepokorščine" samo zato, ker se ti nekaj "zdi", in se razburjati zaradi predloga poostrenih kontrol, ker se ti ne ljubi delati strokovnega pregleda tvojega predelanega motorja.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, v kolikor je pričvrstitev ustrezna. Temu namenu pa služi "izjava o ustreznosti", kajne?

ja in s tem ogoržamo koga že?

argumenti piki argumenti prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, v kolikor je pričvrstitev ustrezna. Temu namenu pa služi "izjava o ustreznosti", kajne?

oprosti, sam okvirčke men ne ducatiju ne zdrži... mam zdej že tretjega. K mi bodo pa naredil karbonski nosilec, jo bom pa direkt tja gor dala, brez okvirja, pa če je komu to prav al pa ne. Ne mislem kar naprej težit na občini za novo tablico!

In zarad tega ogrožam okolico???? - niti približno

A nosim posledice sama??? - JA

a bom imela to homologirano?? - ne

a se sekiram??? - niti približno ne, pač bom plačala in mi je vseeno kok bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a se sekiram??? - niti približno ne, pač bom plačala in mi je vseeno kok bo...

Evo, tako govori taprau desc. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti Dex, apmpak jaz te ne razumem. Če naša zakonodaja zahteva, da opraviš strokovni pregled zaradi predelave vozila, potem to pač moraš storiti če ne želiš biti v prekršku. Ti zagotovo nisi prava oseba, ki lahko ocenjuje, ali je imeti smernike iz Louis-a nevarno ali ne.

Lahko pa žačneš pobudo za spremembno zakona, ki bo dovoljevala vgradnjo nadomestnih delov z oznako ECE brez strokovnega pregleda. Kot vem si pravnik (oz. bodoči pravnik) in ti takšna pobuda nebi smela biti problem. Pri takšni pobudi bi te bom tudi sam podprl. Če bo pa pobuda vsebovala tudi spremembo pravilnika o prvi pomoči (da bi bila manjša) še toliko bolje. Prepričan sem, da bi imel za sabo podporo večine motoristov.

Ne moreš pa izvajati "državne nepokorščine" samo zato, ker se ti nekaj "zdi", in se razburjati zaradi predloga poostrenih kontrol, ker se ti ne ljubi delati strokovnega pregleda tvojega predelanega motorja.

Vem jaz to brez skrbi. Zato pa stalno ponavljam, da se vecina motoristov itak ne drzi zakonodaje in predpisov v celoti, kot se je tudi jaz ne. Ampak kljub temu v vec primerih zdrava pamet narekuje, da neka stvar, ki je inkriminirana, kljub temu ni tako grozna. In to vedo tudi policisti, zato gres vcasih skozi samo z opozorilom.

In ne izvajam nobene drzavne nepokorscine, ce bom dobil kazen jo bom placal, tle ni vprasanja. Se vedno pa ne zagovarjam poostrenih kontrol, ce jih ni treba :) V svojo skledo ne bom sral.

Mogoce pa tudi pobuda kdaj pride z moje strani, nikoli se ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Placa lahko tudi en "nedolzen" motorist, ki sicer ne divja, vozi po predpisih in po pameti in ga bodo na poti z morja slucajno ustavili, ter slucajno nasli gor smernike iz Loiusa, ki niso popolnoma nic slabsi, imajo E oznako, da ustrezajo, ampak kljub temu ne sovpadajo s slovensko zakonodajo o predelavah in homologacijah.. Kazen pa 500eur. Res postena in nadvse korektna kazen a ne?

Ne vem, kwa ste se tolk zapičl v te žmigavce??!! Kot da vas nikjer drugje ne morjo policaji pohopsat?! Al pa, seveda, drkate samo po ridah gor in dol?!

Tole temo je že težko prebavljat, razne bolne izjave Polon, bikerja, Tanjuške, Nejkota....Ne vem, Piki vam ponuja sodelovanje, z določenimi za & in proti argumenti, v zameno ga pa napadate personalno. Tipičen odziv ljudi, ki nimajo nobenih protiargumentov....Napad je najboljša obramba.

Ne vem sicer, kolk se lahko strinjam ali ne strinjam z njegovim početjem, ga pa cenim zaradi tega, ker se vsaj poskuša dogovoriti. V nasprotju s slaboumnimi izjavami tipa Tanjuške, Polone itd.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Neki me zanima, pa ne vem kam se nej obrnem. Naša zakonodja pa evropska zakonodaja...

A nismo v evropski uniji?? Kakor vem so evropski zakoni nad našimi. A je tako al se motim?? Oziroma a to že velja al ne?? A nismo mel zarad tega referendum?? Sam ne vem pa kako je to s homologacjami in temu. A je mogoče kdo s tem na tekočem? A bi lahko prosim kdo na to odgovoril, me res zanima.

hvala

Se opravičujem, ker to ne spada sem.

Ne vem sicer, kolk se lahko strinjam ali ne strinjam z njegovim početjem, ga pa cenim zaradi tega, ker se vsaj poskuša dogovoriti. V nasprotju s slaboumnimi izjavami tipa Tanjuške, Polone itd.....

kaj te moti???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Neki me zanima, pa ne vem kam se nej obrnem. Naša zakonodja pa evropska zakonodaja...

A nismo v evropski uniji?? Kakor vem so evropski zakoni nad našimi. A je tako al se motim?? Oziroma a to že velja al ne?? A nismo mel zarad tega referendum?? Sam ne vem pa kako je to s homologacjami in temu. A je mogoče kdo s tem na tekočem? A bi lahko prosim kdo na to odgovoril, me res zanima.

hvala

Se opravičujem, ker to ne spada sem.

kaj te moti???

Evropska zakonodaja ni NAD našo. V skladu s t.i. teritorialnim načelom, velja na območju suverenosti vsake članice ustrezna zakonodaja. Določena zakonodaja pa je prilagojena skupnemu pravnemu redu evropske unije, ki pa večinoma predpisuje okvirje, znotraj katerih se zakonodajno telo vsake članice posebej giblje (beri: sprejema kompromisno zakonodajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evropska zakonodaja ni NAD našo. V skladu s t.i. teritorialnim načelom, velja na območju suverenosti vsake članice ustrezna zakonodaja. Določena zakonodaja pa je prilagojena skupnemu pravnemu redu evropske unije, ki pa večinoma predpisuje okvirje, znotraj katerih se zakonodajno telo vsake članice posebej giblje (beri: sprejema kompromisno zakonodajo).

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kwa ste se tolk zapičl v te žmigavce??!! Kot da vas nikjer drugje ne morjo policaji pohopsat?! Al pa, seveda, drkate samo po ridah gor in dol?!

Ravno zato. Pohopsajo me lahko kjerkoli in ravno zaradi tega ne rabim, da se nekje to moznost se zavestno povecuje! Je ze brez tega dovolj sans da bom placal :)

Znigavci so zgolj primer, ki je bil izpostavljen. Podobnih situacij je ze malo morje

Sicer pa, osebno nobenemu ne branim resit problematiko rid, nobenega ne zalim, z veseljem celo pomagam kar se tice dvojnih ograj, itd. Ampak to je to. Poostrenih kontrol na tak nacin pa ne maram in sem proti in tega ne bom nikoli podpiral jebiga. Moram tudi za lastno rit gledat a ne? ;)

Sicer pa mislim, da nimam vec kaj pocet v tej temi. Naredite kar zelite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kwa ste se tolk zapičl v te žmigavce??!! Kot da vas nikjer drugje ne morjo policaji pohopsat?! Al pa, seveda, drkate samo po ridah gor in dol?!

Tole temo je že težko prebavljat, razne bolne izjave Polon, bikerja, Tanjuške, Nejkota....Ne vem, Piki vam ponuja sodelovanje, z določenimi za & in proti argumenti, v zameno ga pa napadate personalno. Tipičen odziv ljudi, ki nimajo nobenih protiargumentov....Napad je najboljša obramba.

Ne vem sicer, kolk se lahko strinjam ali ne strinjam z njegovim početjem, ga pa cenim zaradi tega, ker se vsaj poskuša dogovoriti. V nasprotju s slaboumnimi izjavami tipa Tanjuške, Polone itd.....

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

sj sploh ne veš zaka se gre :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ali gre res za množico "kruha in iger" željnih plebejcev, ki se naslaja v nesreči drugih, ali kaj? Dajte mi pojasnit vaša stališča...

Da! In pri tem boš moral pač miimo ali skozi njih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj sploh ne veš zaka se gre

Nekako počasi dobivam občutek, da niti jaz ne vem več, za kaj se sploh gre. Večkrat sem že poskusil definirati problematiko in približno orisati predloge, govori pa se večinoma o vsem drugem... in mi nekako ni jasno zakaj. Pa bi nekako kot "avtor teme" rad vsaj sledil debati...

Še enkrat bom ponovil že napisano:

IN DAJTE SI ŽE NEKAJ DOPOVEDAT: Ta tema je namenjena predlogom in pripombam, kako izboljšati varnost na ridah. Ne o meni, ali komerkoli drugemu. Zaradi mene lahko odprete posebno temo, če hočete in tam pišete vaše mnenje o meni. Kakršnokoli e komu paše. Tukaj pa prosim, da se držimo teme. Saj toliko mentalne higiene pa zmoremo vsi skupaj, kajne?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!