Skoči na vsebino

KAČJE RIDE - PASTI IN (NE)VARNOST


PikiJapok

Priporočene objave

Ne vem, kwa ste se tolk zapičl v te žmigavce??!! Kot da vas nikjer drugje ne morjo policaji pohopsat?! Al pa, seveda, drkate samo po ridah gor in dol?!

Tole temo je že težko prebavljat, razne bolne izjave Polon, bikerja, Tanjuške, Nejkota....Ne vem, Piki vam ponuja sodelovanje, z določenimi za & in proti argumenti, v zameno ga pa napadate personalno. Tipičen odziv ljudi, ki nimajo nobenih protiargumentov....Napad je najboljša obramba.

Ne vem sicer, kolk se lahko strinjam ali ne strinjam z njegovim početjem, ga pa cenim zaradi tega, ker se vsaj poskuša dogovoriti. V nasprotju s slaboumnimi izjavami tipa Tanjuške, Polone itd.....

si nor?

potem tanjuška ne bo mogla met na svojem mopedu tistega uberkulskega dekla...in klub samskih osamljenih motoristov se ne bo mel kje zbirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaka je sploh možnost konkretne rešitve? je konkretna rešitev dejansko zjebat ride z nekimi omejitvami, rezkanjem asfalta, ne vem tresoča črta???

...

Konkretna rešitev je zagotoviti, da ride ostanejo in postanejo nazaj čisto normalna cesta. Zjebat je treba le vse tiste bučmane, ki imajo ride za dirkališče.

Brez teh je tudi ideja o moto kotičku z ali brez okrepčevalnice dobrodošla.

Ohrapljevljenje asfalta sploh ni nujno tisto, na kar vsi takoj pomislimo. Potrebno je zastopati stališče, da se obstoječega asfalta ne freza, temveč položi kvaliteten sloj grobega asfalta iz primernega netopljivega agregata.

Tudi pojoča črta na sredi ni slaba ideja, saj bo opozarjala vse brihtiče, najsi bodo na dveh ali štirih kolesih, da s poseganjem v nasprotni pas posegajo tudi v življenje nasproti vozečega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evropska zakonodaja ni NAD našo. V skladu s t.i. teritorialnim načelom, velja na območju suverenosti vsake članice ustrezna zakonodaja. Določena zakonodaja pa je prilagojena skupnemu pravnemu redu evropske unije, ki pa večinoma predpisuje okvirje, znotraj katerih se zakonodajno telo vsake članice posebej giblje (beri: sprejema kompromisno zakonodajo).

jap zakon nad zakoni so pa človekove svoboščine - se pravi svooooooobodaaaaaaaaaaaaa :worship:

žau na ridah se ne počutim več svobodno tk da...... ne upam, se več pelat čez ride, ne upam, se tm ustavt - bom zato koj kamikaza, ne upam, .... eh itak naletimo na gluha ušesa dotičnih ljudi, itak smo mi eni navadni TEPCI an Piki??? saj tko si mi učeri na MSNju reku, tko da sploh ne vem zaka se ukvarjaš še z nami, nared kar voč nardit, sam ne mi pa nakonc tult, kok si ti dobr, da imaš spet prou. na živce mi gre že tale samohvala tvoja, pa kok si ti dobr, k ti tko ratuje, ja jebemu ratuje ti to, da boš fajn pojebau motoriste na ridah in to une k niso divjaki, pravi divjaki bojo pa lepo glatko oddivjali dalje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako kot sam praviš, si sralec , ki dela drek med motoristi :headbang:

Pri tem se postavi vprašanje katere drekače smatraš za motoriste! :P Nizek nivo, a očitno tebi primeren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj začet na koncu in ne na začetku problema?

Problem Rid je prvenstveno dirkanje drkačev ...normalna vožnja ne ogroža.Ergo upočasnit promet po Ridah... način izvedba prepuščena stroki. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče res, ampak vsaj nebi pljuval v lastno skledo.

mah, pljuva ze zdaj vsak, ki se tam zbira in noce priznati, da je to problematicno ...

PS> pizda, ste razpalili debato, in to celo brez mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za ker potem ne bo nobenga več gor asfalt bo prerasla trava, ...

Seveda, saj so že pred davnimi leti ride naredili samo za teh nekaj tišačev, drugih vozil pa tam sploh ni. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in ta pista je ket????????

jz nj pa usak dan 500km nardim, da bom pršla do grobnika pa nazaj :wacko:

Odvisno, kolk nujno mors "dirkat"... Eni ne rabjo nikol na Grobnik, pa jim nic ne fali (in vozijo varno in predvidljivo in previdno itd, ne mislim sebe... )

ampak, ti si zdej rejserka, a ne ... in je treba mal ride drajsat :whistle:

No jest se imam za normalnega voznika, ki ma Louis žmigavce in zlo rad cesto čez ride, pa me tam zdaj nekaj časa ne bo,ker nisem tako bogat, hvala.

Resitev je kot na dlani... normalne zmigavce gor, ce si ne mors privoscit louisovih za 12 evrov furat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

sj sploh ne veš zaka se gre :lol1: :lol1:

:doze: :doze: Kolk si ti stara?

@Dex: V določenih primerih imaš prav. Tudi jaz nimam vsega tiptop homolomo na mojem mopinhu, sem pač šel v zavestno tveganje. Vendar, kakor sem že omenil, ma lahko ustavijo tako na ridah, kakor 100 metrov pred domom. Tveganje je enako, policaji so pač mobilni. Ne kontrolirajo vseskozi na enem & istem placu. Kar bi bilo v bistvu boljš. B)

Ja, pa še Polnci, pa ji je že gospod HattoriHanzo odgovoril. Zakaj se potem sploh razburjaš zaradi poostrenih kontrol?! Plačaš, pa je. Kenede?! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:doze: :doze: Kolk si ti stara?

@Dex: V določenih primerih imaš prav. Tudi jaz nimam vsega tiptop homolomo na mojem mopinhu, sem pač šel v zavestno tveganje. Vendar, kakor sem že omenil, ma lahko ustavijo tako na ridah, kakor 100 metrov pred domom. Tveganje je enako, policaji so pač mobilni. Ne kontrolirajo vseskozi na enem & istem placu. Kar bi bilo v bistvu boljš. B)

Ja, pa še Polnci, pa ji je že gospod HattoriHanzo odgovoril. Zakaj se potem sploh razburjaš zaradi poostrenih kontrol?! Plačaš, pa je. Kenede?! :rolleyes:

res je, da te lahko ustavijo in težijo kjerkoli.... če lahko izbiram, se bom kraja kjer je verjetnost, da bom plačal kazen veliko večja kot drugje, ognil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap zakon nad zakoni so pa človekove svoboščine - se pravi svooooooobodaaaaaaaaaaaaa :worship:

žau na ridah se ne počutim več svobodno tk da...... ne upam, se več pelat čez ride, ne upam, se tm ustavt - bom zato koj kamikaza, ne upam, .... eh itak naletimo na gluha ušesa dotičnih ljudi, itak smo mi eni navadni TEPCI an Piki??? saj tko si mi učeri na MSNju reku, tko da sploh ne vem zaka se ukvarjaš še z nami, nared kar voč nardit, sam ne mi pa nakonc tult, kok si ti dobr, da imaš spet prou. na živce mi gre že tale samohvala tvoja, pa kok si ti dobr, k ti tko ratuje, ja jebemu ratuje ti to, da boš fajn pojebau motoriste na ridah in to une k niso divjaki, pravi divjaki bojo pa lepo glatko oddivjali dalje!

Eno izmed pravnih načel izrecno pravi: Pravica posameznika je omejena s kvalitativno enakovredno pravico drugega posameznika. V praksi to pomeni, da se npr. voznik avtomobila ali motocikla mora voziti tako, da se lahko tudi kolesarji in pešci varno gibljejo po cestišču (in obratno seveda).

Razliko, med pravnimi normami in načeli ti bo znal veliko bolje pojasniti DeX, saj meni spomin na študijska leta na PF že rahlo peša, leta delajo svoje. :whistle:

Z občutkom svobode je pa tako, da je to čisto subjektivna kategorija. Jaz se na ridah že dolgo ne počutim več svobodnega, saj glede na aktualno sceno in dejstvo, da sem ob vsakem obisku rid letos bil priča najmanj enemu padcu lahko domnevam, da je zelo velika možnost, da me bo nekdo zaradi nespoštovanja navedenega moralno-etičnega (in tudi pravnega) načela lahko vsak trenutek poškoduje.

In da... Res je, da sem (ti) rekel po MSN-ju, da sploh ne vem, zakaj se spoloh še ukvarjam s tem, ker ste itak takšni tepci, da ne vidite kaj se dejansko dogaja in ne vidite priložnosti v tem, da se lahko s policijo (in ostalimi inštitucijami) enakovredno pogovarjamo. In res je, kot vidiš sem podobno napisal sinoči tudi bikerju tukaj na forumu in podobno sva se po MSN-ju pogovarjala tudi z DeX-om (pri čemer je z njim, zanimivo, lahko debata potekala obojestransko spoštljivo). In še vedno tako menim... Od včeraj se ni dosti spremenilo. Včeraj si mi govorila o tvojih vezah na MNZ in kako ti veš, da jaz nekaj skrivam in da nisem vseh dokumentov objavil, itd. Skratka, nebuloze brez repa in glave.

Vse kar pričakujem je argumentirana debata. In res je... V 14-ih dneh mi je uspelo vzpostaviti razmere za dialog. Samemu, ker mi skoraj nihče (tisti redki že vedo kdo so) ni hotel pri tem pomagati (pa čeprav naj bi mi)... In glej ga zlomka. Namesto, da bi izkoristili obstoječo situacijo in prišli na dan s konkretnimi idejami se raje greste obkladanje z žaljivkami... in večinoma brez kakršnih koli tehtnih argumentov. In kaj bi si ti potem mislila o sogovornikih takšnega tipa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si nor?

potem tanjuška ne bo mogla met na svojem mopedu tistega uberkulskega dekla...in klub samskih osamljenih motoristov se ne bo mel kje zbirat...

Sicer ne vem čist, kaj je dekl, ampak zihr je uberkul... ^_^ :D

Sploh, če ga fura Tanjoška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprijazni se, svet ni popoln, tak k nisi ti in nism jst in ni tud kdo drug!!! Zdej pa že nehi......

Jaz sem, vsaj v svojih oceh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap zakon nad zakoni so pa človekove svoboščine - se pravi svooooooobodaaaaaaaaaaaaa :worship:

žau na ridah se ne počutim več svobodno tk da...... ne upam, se več pelat čez ride, ne upam, se tm ustavt - bom zato koj kamikaza, ne upam, ....

Ni mi jasno, zakaj Križnar sploh rine v Sudan. Saj ima na ridah, takorekoč pred nosom, cel kup zatiranih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretna rešitev je zagotoviti, da ride ostanejo in postanejo nazaj čisto normalna cesta. Zjebat je treba le vse tiste bučmane, ki imajo ride za dirkališče.

Brez teh je tudi ideja o moto kotičku z ali brez okrepčevalnice dobrodošla.

Ohrapljevljenje asfalta sploh ni nujno tisto, na kar vsi takoj pomislimo. Potrebno je zastopati stališče, da se obstoječega asfalta ne freza, temveč položi kvaliteten sloj grobega asfalta iz primernega netopljivega agregata.

Tudi pojoča črta na sredi ni slaba ideja, saj bo opozarjala vse brihtiče, najsi bodo na dveh ali štirih kolesih, da s poseganjem v nasprotni pas posegajo tudi v življenje nasproti vozečega.

se strinjam

Ja, pa še Polnci, pa ji je že gospod HattoriHanzo odgovoril. Zakaj se potem sploh razburjaš zaradi poostrenih kontrol?! Plačaš, pa je. Kenede?! :rolleyes:

Itak da bom plačala, tuki pa sploh ne bom komplicirala, za to sm se odločla in tak je.

Razburjam se pa zarad tega, ker ne moreš policajem vse poročat in kolege zajebat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da... Res je, da sem (ti) rekel po MSN-ju, da sploh ne vem, zakaj se spoloh še ukvarjam s tem, ker ste itak takšni tepci, da ne vidite kaj se dejansko dogaja in ne vidite priložnosti v tem, da se lahko s policijo (in ostalimi inštitucijami) enakovredno pogovarjamo.

ne se sekirat. večina tako ali tako ni za dialog. konstruktiven dialog je skupek kompromisov kjer nekje nekaj dobi ena stran nekje drugje druga. pri klasičnih ridovcih (kakršnikoli že so) pa to ne pride v poštev, ker bi radi dosegli soglasje s policijo, da jih pusti pri miru pri svojem početju. in dokler bo to tako, se bom rid še naprej izogibal kadarkoli bo to možno.

@pikijapok: cenim tvoj trud a se mi zdi, da skušaš z glavo skozi ridaški zid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa mene neki zeloooo zanima! A KOGA SLUČAJNO OGROŽAM, ČE IMAM POKROV ZA ZADNJI SEDEŽ??? AL PA ČE NIMAM TABLICE V OKVIRČKU??

Ne. ampak ce to ni dovoljeno, pac ogrozas svojo denarnico. Skratka - nikogar ne ogrozas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vse tako crno belo ves.. Ne ogrozas z vsakim ksrenjem predpisa varnosti drugih. Naj se enkrat izpostavim ze parkrat omenjen primer. Placa lahko tudi en "nedolzen" motorist, ki sicer ne divja, vozi po predpisih in po pameti in ga bodo na poti z morja slucajno ustavili, ter slucajno nasli gor smernike iz Loiusa, ki niso popolnoma nic slabsi, imajo E oznako, da ustrezajo, ampak kljub temu ne sovpadajo s slovensko zakonodajo o predelavah in homologacijah.. Kazen pa 500eur. Res postena in nadvse korektna kazen a ne?

pejt v parlament al pa na referendum z idejo ,da se Luisovi zmigovci izpustijo iz zakon oz se dodajo kot poseben Blinker Amandma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. ampak ce to ni dovoljeno, pac ogrozas svojo denarnico. Skratka - nikogar ne ogrozas :)

moja denarnica te pa nej ne skrbi.. Za to bom že sama poskrbela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne, ni potrebe, da karkoli dodatno vpeljujejo. Zgolj te kontrole, ki so bile do sedaj postanejo bolj stroge.. Ko so me zadnjic ustavili in je vprasal, ce imam homologirane smernike, sem se lepo pogovoril z njimi, da sicer ne, ampak da imam take, ki imajo E oznako in so "kao" ustrezni. Pa me je spustil,z opozorilom naj to cimprej uredim, prijazen policaj btw. Ce se kontrole poostri, bi enostavno vzel prometno. Potem enako pred kaksnim mesecem.. Kolega ustavljen, brez prve pomoci. Se je lepo pogovoril in povedal, da jo nima kam spravit, itd, pa so mu pogledali skozi prste, ker je sicer bilo vse ok, ni divjal, itd..

kaj naj zaj, socustvujem, ker si bogi s temi zmigavci, al se jezim na policaja, ker ne opravlja svojega dela, tako, da bi polnil naso skupno drzavno blagajno, kot jo polni, kadar mene ustavi pri prehitri voznji ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in s tem ogoržamo koga že?

argumenti piki argumenti prosim

Morda motorista za teboj, ker ti bo tablca dol padla in bo cela jeba .... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in s tem ogoržamo koga že?

argumenti piki argumenti prosim

Za seboj vozečega motorista, ki mu nič hudega slutečemu iznenada nekaj prileti v glavo... Samo primer, ker si hotela argumente. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na situacijo in odzive nekaterih akterjev z rid, je predvidevati, da Pikijeva akcija ne bo obrodila sadov in do dogovarjanja ali vsaj do dogovora ne bo prišlo. Če bo drugače, Piki, vsaka čast!

Posledice tega pa bodo?

Brezkompromisna akcija policije in še nadalje neodobravanje lokalnega prebivalstva. Oboje bi na Pikijev predlog lahko omilili. Pri dogovarjanjih pač vsakdo nekaj popusti. A rejserji z rid ne bodo popustili, vsaj v svojih topoumnih izjavah tako nakazujejo. Jih je Wobevt kar lepo označil.

Kakšne posledice bo to pustilo na meni, ko bom kruzal čez ride? S tem da priznam, da tudi sam rad tam malo poženem. V tretji Zrex kar lepo poje. :naughty:

Peljati se bom moral po svojem pasu, brez visenja na sosednjega.

Vozil bom po omejitvah, ki je trenutno 90 in dvomim, da bodo zahtevali nižjo, saj tam vozijo tudi druga vozila.

Ob morebitni kontroli bom moral imeti na motorinu vse tipi topi, takisto pod kapo kar se tiče maliganov ipd.

Ja peeesda, kaj pa je to drugače od danes? :eek:

Podpiram vsako akcijo ki odstrani iz rid in drugje iz cest vse (ne ljub se mi naštevat , glejte Wobevtov post), ki se na silo rinejo mimo mene, priletijo nasproti po mojem pasu, se zaradi preseravanj razletavajo pred mano ipd.

Smrt rejserjem iz rid, svoboda narodu!

Tisto smrt jemljite prosim tako simbolično, ne zares. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kljub temu v vec primerih zdrava pamet narekuje, da neka stvar, ki je inkriminirana, kljub temu ni tako grozna. In to vedo tudi policisti, zato gres vcasih skozi samo z opozorilom.

kako pa vemo, ktera pamet je zdrava in ktera bolana?

:topic:

Neki me zanima, pa ne vem kam se nej obrnem. Naša zakonodja pa evropska zakonodaja...

A nismo v evropski uniji?? Kakor vem so evropski zakoni nad našimi. A je tako al se motim?? Oziroma a to že velja al ne?? A nismo mel zarad tega referendum?? Sam ne vem pa kako je to s homologacjami in temu. A je mogoče kdo s tem na tekočem? A bi lahko prosim kdo na to odgovoril, me res zanima.

Narobe si informirana. Vec podrobnosti in tudi ukrepanje v smeri tvojih zelja pa lahko pricakujes od svojega izbranega poslanca oziroma politicne skupine :whistle:

Ravno zato. Pohopsajo me lahko kjerkoli in ravno zaradi tega ne rabim, da se nekje to moznost se zavestno povecuje! Je ze brez tega dovolj sans da bom placal :)

ti ne rabis, globalno gledano pa druzba rabi ostrejsi nadzor in povecano stopnjo reda.

Saj ves - najprej zmigavci, potem auspuhi, pa gume, potem se kaj ... in je svetovna kataklizma tu!

boš fajn pojebau motoriste na ridah in to une k niso divjaki, pravi divjaki bojo pa lepo glatko oddivjali dalje!

Ej, od ktere firme mas ti jasnovidno kroglo, da tako natancno vidis v prihodnost?

Se mi je zdelo.... (prevec se naprezas pred spanjem)

Razburjam se pa zarad tega, ker ne moreš policajem vse poročat in kolege zajebat.

nihce ni reku, da bi "vse porocal"

za ureditev nek problematike (ki smo jo na tem forumu ze cirka tisockrat jasno definirali) je pac pogosto na zacetku pomemben nek vlozek energije in truda itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda motorista za teboj, ker ti bo tablca dol padla in bo cela jeba .... :whistle:

Za seboj vozečega motorista, ki mu nič hudega slutečemu iznenada nekaj prileti v glavo... Samo primer, ker si hotela argumente. ;)

Cisto :topic: :)

Samo kot zanimivost. Pri mojem V twinu sem v eni sezoni 2x zgubil tablico. Obakrat je padla ven iz originalnega okvircka in obakrat je bil okvircek neposkodovan. Tresljaji dvovaljnika so jo enostavno "zrukali" ven in lahko bi priletela tudi komu v glavo, kot je bilo napisano.. (Imel se original ror, da se ne bo kdo spotaknil da s vecji treslaji zaradi odprtega lonca)

Potem mi je bilo dovolj jebanja s temi tablicami, sem jo prisraufal. Drzi ze vec kot 2 sezoni, ne ogrozam nobenega, edino obratno, sem pa v prekrsku. To je zame bedarija :)

Aja, nima to nobene zveze s to temo, kakor sem napisal, samo kot zanimivost, ker je debata slucajno nanesla na to tematiko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!