Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

Se mi zdi da je 2% od kupnine.. Nisem pa ziher, vendar vem, da je preko komisijske pogodbe hitreje in ceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravek, 5% je, sem preveril na googlu, pa tudi sedaj se spomnim, da sem plačal 15.000SIT od 300.000SIT kupnine, ko sem nabavil prvi motor in nisem vedel za komisijsko pogodbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor je veliko boljša komisijska prodaja, ker v primeru lastne kupoprodajne pogodbe je potrebno plačat še davek. Neglede na to, ali je komisijska pogodba ali pa navadna, mora pa bit overjena na UE ali pri notarju.

Se pravi da grem npr. na Prepis Zvezda, za katerega je nekdo par strani nazaj omenil da je zelo poceni in tam se naredi ta komisijska pogodba, ki jo potem overim na UE/notarju in to je prepis. Kaj pa podatki v prometni? A to pač more kupec spremenit?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sprašujem namreč zato, ker sem pravkar kupil motor in mi je prodajalec rekel, da ga imam šele naslednje leto prvič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujem namreč zato, ker sem pravkar kupil motor in mi je prodajalec rekel, da ga imam šele naslednje leto prvič.

Mora že v prometni pisat na zadnji strani kdaj je nalednji TP.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora že v prometni pisat na zadnji strani kdaj je nalednji TP.

Tako je. Na zadnji strani prometne piše kdaj je naslednji tehnični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemtiš, jaz isto. Akrapo pa še ni v homo-lomo vpisan. Ne bo šlo, a? :rolleyes:

Tehnični pregledi: 4 leto, 6 leto in 8 leto. Nato vsako leto. (Se pravi 4,2,2,1,1,1,1,1,1,1,... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še za vse druge, ki bojo tukaj spraševali a majo al nimajo tehničnega pregleda, predlagam, da si v roke vzamejo prometno dovoljenje, pa pogledajo, kaj jim piše. Piše pa takole: Naslednji TP 20XX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni res da piše naslednji tehnčni pregled. na tanovih prometnih piše samo "velja do" . kaj se ne nanaša to na registracijo ? ker meni piše na prometni velja do 11. 6. 2009. motor je pa letnik 2004. pa prejšnji lastnik je naredil tehničnega 11. 6. 2008, pa na potrdilu o opravljenem pregledu tudi piše: naslednji TP 11. 6. 2010. katero je zdaj prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj je prav, ne vem kaj kompliciraš, lepo piše kdaj ima TP, in ker je motor letnik 2004, si imel TP 2008, pa leta 2010 ga boš imel potem pa vsako leto naprej.........tisto ˝velja do˝ pa pove do kdaj je motor registriran, ni nujno da imaš TP takrat kot registracijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko opraviš teh. pregled, dobiš potrdilo o opravljenem teh. prgledu in tam ti tudi piše, kdaj imaš naslednji teh. pregled, kar pa se tiče prometnih, meni na avto. prometni piše kdaj imam naslednji teh. preg. na motoristični prometni pa ne :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni res da piše naslednji tehnčni pregled. na tanovih prometnih piše samo "velja do" . kaj se ne nanaša to na registracijo ? ker meni piše na prometni velja do 11. 6. 2009. motor je pa letnik 2004. pa prejšnji lastnik je naredil tehničnega 11. 6. 2008, pa na potrdilu o opravljenem pregledu tudi piše: naslednji TP 11. 6. 2010. katero je zdaj prav

To pomeni, da 11.06.2009 ali nekaj dni prej plačaš zavarovanje in cestnino. To lahko narediš tudi na tehničnih pregledih ni ti pa treba opravljati tehničnega pregleda. Naslednje leto to je 6.11.2010 pa boš moral narediti tudi teh. pregled poleg registracije.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mam motor letnik 2000. Datum prve registracije je 7.8.2002, zadaj mi pa piše nasledni tehnični pregled 18.4.2008 in pa velja do 31.3.2009.

Torej letos nimam tehničnega, ker se verjetno gleda datum prve registracije?

A letos imajo zavarovalnice še akcije, da bonus preneseš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kje v Ljubljani delajo poceni komisijske pogodbe? Ali jih tale v mestnem logu 58e res dela poceni?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Ljubljani delajo poceni komisijske pogodbe? Ali jih tale v mestnem logu 58e res dela poceni?

Hvala!

Če ti Grosuplje ni predaleč greš lahko v SBA, tam ponavadi jaz delam, stane pa 20€....potem greš pa še vse skupaj overit na LOGO (5 minut stran), tam kjer delajo tehnične preglede, daš slabih 4€ in je to potem to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti Grosuplje ni predaleč greš lahko v SBA, tam ponavadi jaz delam, stane pa 20€....potem greš pa še vse skupaj overit na LOGO (5 minut stran), tam kjer delajo tehnične preglede, daš slabih 4€ in je to potem to.

Mi je malo predaleč ker sem prodal svoj motoriziran prevoz :)

Hvala vseeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je malo predaleč ker sem prodal svoj motoriziran prevoz :)

Hvala vseeno!

Drugače se pa prepis lahko naredi na upravni enoti...ali moraš nujno naredit komisijsko pogodbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače se pa prepis lahko naredi na upravni enoti...ali moraš nujno naredit komisijsko pogodbo?

Baje je velik cenej za kupca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje je velik cenej za kupca

Zdej po novem ne plačaš več tistih procentov od cene vozila (mislim, da je bilo 5%) ampak plačaš okoli 5€...je ravno včeraj oče prepisal avto tako, da so to informacije iz prve roke:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrala vse in mi še ni vse jasno..več kot preberem manj mi je jasno :(

Če kupim motor, izpolneva s prodajalcem kupoprodajno pogodbo, ki se jo overi na UE. Kako se potem naredi prepis? Imam overjeno pogodbo, z njo in še s čim vse je treba iti nekam kjer se dela prepise? Preden opravim prepis mora biti sklenjeno zavarovanje? Je za sklenitev zavarovanja dovolj kupoprodajna pogodba?

Kako pa naredim, če je motor v drugem delu slovenije, motor bi zavarovala pri agentu, ker je ceneje. Gre tako, da potrebujem overjeno kupoprodajno pogodbo, ki jo nesem agentu, da uredi zavarovanje ali rabi še kaj drugega? S tistim grem potem spet do prodajalca in narediva nekje prepis in je to to?

Rahlo zakomplicirano ampak ali je možno kako tako narediti, da se ne vozim dvakrat tja zaradi zavarovanja. Da recimo naredimo prepis in vzamem preizkušnjo ali je preizkušnja le možna, če se motor odjavi iz prometa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

overjena kupoprodajna pogodba je prepis, torej je motor tvoj.

Če je neregistriran lahko vzameš preizkušnjo ali pa ga registriraš.

Če je še registriran, lahko samo narediš polico na svoje ime in plačaš samo sorazmerni del do preteka veljavnosti tehničnega ali zavarovanja. Potem prodajalec prekine zavarovanje na svoji polici s kopijo novo sklenjene police. Tehnični in cestnina veljata do poteka, tablica je pa itak vezana na motor.

Upam, da je kej bolj jasno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!