Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

overjena kupoprodajna pogodba je prepis, torej je motor tvoj.

Če je neregistriran lahko vzameš preizkušnjo ali pa ga registriraš.

Če je še registriran, lahko samo narediš polico na svoje ime in plačaš samo sorazmerni del do preteka veljavnosti tehničnega ali zavarovanja. Potem prodajalec prekine zavarovanje na svoji polici s kopijo novo sklenjene police. Tehnični in cestnina veljata do poteka, tablica je pa itak vezana na motor.

Upam, da je kej bolj jasno.

Ja, hvala. Saj v bistvu ni nič kompliciranega ampak še nisem imela nikoli takšnih opravkov in ne vem.

Torej, če je motor registriran gremo skupaj s prodajalcem nekam, da uredim zavarovanje in dobim novo prometno. Prodajalcu dam kopijo mojega zavarovanja, da prekine svoje in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavarovanje lahko urediš prez prodajalca, samo z overjeno kupoprodajno pogodbo, prometno in trenutno polico. Prometna ostane ista, dokler nimaš naslednjega tehničnega ali pa če imaš kakšno posebno željo da je nate pisana, lahko odjaviš in prijaviš motor.

Ko imaš novo zavarovanje sklenjeno, pa prodajalcu daš kopijo, da lahko prekine svojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako je kot je rekel simonsi.

Sm mi pa nikol ni blo jasno nekaj, npr. prodal sem motor, uredil kupoprodajno pogodbo, overil, novi lastnik je naredil zavarovanje nase, jaz zavarovanje odjavil. Prometna (in seveda tablice) kot je rekel Simonsi ostanejo novemu lastniku. Kaj če v tem času dokler on še ne napiše prometne (oz. motorja) nase naredi prekršek, al pa kakšno pizdar***? Če ga policija preveri po tablici sem lastnik še vedno jaz, sicer imam dokaz da nisem (overjena pogodba), sm prvotno pade krivda name...... a prov razmišlam?

Popravljeno . Popravil kachunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to že, ampak mislim pa da je polica še bolj važna, ker je pisana na novega lastnika in se morebitna škoda črpa z njegove police.

Če bi mu pa recimo kupcu pustil zavarovanje do izteka, bi šla pa vsa morebitna škoda na tvojo polico in bi znal bit problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kolikor prodajaš motor ali avto : kupiš pogodbo v papirnici (55 centov) ali si jo sprintaš iz neta (ni potrebno več plačevati komisiske pogodbe pri avto hišah itd) izpolniš pogodbo in jo overiš na občini ( 1,06€) kupcu izročiš pogodbo in to je to !!!! v kolikor imaš vozilo registrirano, tablice in cestnina ostanejo kupcu (stvar dogovora)kupec le sklene novo zavarovanje na svoje ime in ti izroči fotokopijo zav. police s katero greš na svojo zavarovalnico ,da dobiš svojo razliko nazaj.

to je vsa umetnost.

100 % drži, saj sam opravim v povprečju vsaj pet prepisov mesečno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako je kot je rekel simonsi.

Sm mi pa nikol ni blo jasno nekaj, npr. prodal sem motor, uredil kupoprodajno pogodbo, overil, novi lastnik je naredil zavarovanje nase, jaz zavarovanje odjavil. Prometna (in seveda tablice) kot je rekel Simonsi ostanejo novemu lastniku. Kaj če v tem času dokler on še ne napiše prometne (oz. motorja) nase naredi prekršek, al pa kakšno pizdar***? Če ga policija preveri po tablici sem lastnik še vedno jaz, sicer imam dokaz da nisem (overjena pogodba), sm prvotno pade krivda name...... a prov razmišlam?

kot si že omenil imaš dokaz kdaj si vozilo prodal, tako da ti nihče nič ne more. pojavi se problem le takrat, ko nov lastnik ne naredi nove police nase, potem pa gre morebitna škoda itd iz tvoje police, zato pri prodaji pazite na to ,da bodoči lastnik naredi takoj polico nase in vam izroči kopijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no , mene pa zanima če lahko zavarovanje prenesem na drugega lastnika. Imam pač zavarovano na neodjavo,pa da nebi denarja stran metal, bi pač zav. pustil kupcu. Nekdo mi je trdil da lahko po novem polico nov lastnik prepiše na sebe,češ saj je tako že plačana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če že kje piše ampak pogodbo lahko overiš npr tud v LPP in podobnih(večjih) hišah, ki delajo tehnične. Ni se treba po občini jahat pa čakat uradnih ur. V Lj lahko tko čez tedn do devetih zvečer urediš(strošek je pa par € višji kot na občini sam še vseen zanemarljiv)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se lohk prepiše na njegov ime??

on se vozi s tvojo polico na tvoj ime. Drugače mora pa sklenit novo zavarovanje na svoje ime, če nočeš da se vozi na tvojo polico. Pol ti pa lahko pošlje kopijo na novo sklenjenega zavarovanja, da lahko prekineš svoje zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, a prometna je pa lohk pol že na njega:)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK!

Vse v redu, vse cool!

Kako pa je, ko v trgovini kupiš motor, ki mu je potekla registracija?

Potrebno ga je peljati na tehnični,...

Kako se naredi prepis ali kaj?

Hvala!

lp rookie007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK!

Vse v redu, vse cool!

Kako pa je, ko v trgovini kupiš motor, ki mu je potekla registracija?

Potrebno ga je peljati na tehnični,...

Kako se naredi prepis ali kaj?

Hvala!

lp rookie007

Peljes ga na tehnicnega, oz. ce je firma vsaj kulkrtolk, ti bo sama opravila tehnicni pregled, oz. to lahko od njih zahtevas.

Tudi prepis ti naredi firma, overjat ne rabis, ker je pravna oseba, ti pa potem sklenes zavarovanje (lahko tudi prej) in placas cestne dajatve.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me če še obstaja pri ZMB ali triglavu možnost registracije če si član kakšnega kluba ali pa kako drugače da dobiš 50% popusta ali bonus na registraciji za motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

kako potekajo trhnični pregledi ?

 pvič 3. leto potem na 2 leti , ali kako drugače ?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako potekajo trhnični pregledi ?

 pvič 3. leto potem na 2 leti , ali kako drugače ?

 

lp

Prvi tehnični pregled je pri 4 letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sem se odločil, da bom motor sedaj vsako leto odjavil, ker se vozim dejansko samo 5 mesecev na leto. sedaj pa me zanima, kaj je najbolj optimalna varjanta.

kolikor razumem predpise, je pri odjavi (kar je pogoj za vračilo zavarovalnine) obvezno potrebno vrniti tablice. razmišljam, da bi si naročil personalizirano tablico in tako potem ne bi imel več s tem problema. verjetno potem odpade tudi vsakoletno plačevanje nove tablice, ali pač ne? na AMZS izračunu piše prijava novega vozila in seveda v oklepaju "1 tablica". a to pomeni, da tudi z lastno tablico moraš plačat to takso v taki višini, ali plačaš samo recimo par EUR za postopek?

ali kdo odjavlja vozilo pozimi sploh? pa če kdo ve koliko bi stala ena taka tablica?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se ti to ob današnjih popustih sploh še splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje se ne splača. Jst mam 40% popusta ker je za celo leto + 10% če si član moto kluba. Jst nisem član nobenga,popust mi je pa agent vseeno dal. Pa še pri času pršparaš ke ti ni treba okol letat pa odjavlat,kar pa je tud en strošek . Se pa zgodi ,da je tudi izven sezone kdaj kakšen dan ko se lahko mal zapelješ in če maš motor registriran je prov fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam 50% osnovnega popusta plus 50% zaradi nevračanja oziroma celoletne registracije ter 5% zaradi takojšnjega plačila

 

Skratka mislim, da nima smisla odjavljat motor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!