Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

Na tehničnih ponavadi ne sprašujejo po opremi, če pa boš imel v motorju le prvo pomoč, mislim da bo zadostovalo tako na tehničnih, kot na cesti policajem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem kljuko so pregledali v eni munuti, za gume sem jih poslušal pol ure. Za njihovo "težko" opravljeno delo sem plačal 22.000 SIT in papirje dobim v naslednjih dneh po pošti.....

Tadej

Danes smo 4. maja. V nabiralniku še ni ne duha ne sluha o "papirjih", ki jih dobim po pošti. Še dobro, da je bilo za prvomajske praznike slabo vreme in posledično nisem vlekel čolna na hrvaško obalo. Verjetno ga ne bi mogel niti v lepem vremenu, ker bi me verjetno na meji "zajebavali" zaradi tega ker vlečna naprava (še) ni homologirana.

No, včeri sem poklical kar nekaj tlefonskih številk LPP-ja

http://www.jh-lj.si/index.php?p=4&k=525

in je telefon sviral k.rcu. Po nekaj urah klicanja je le nekdo končno dvignil telefon. Glas na drugi strani telefona je pojasnil, da ona nič ne ve, da naj dam svoj GSM in da bo poklicala, ko bo preverila....... Itak da ni!

Kličem pred pol ure in zgodba se ponovi.....,.

No, verjetno grem jutri osebno tja (s šmajserjem).

Državna firma, ki ima edina koncesijo za homologacije. Najslabša kombinacija :SS :SS :SS

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene čisto vsako, ampak res vsako leto na tehničnem vprašajo samo; 'A prva pomoč je?' Pa čisto vsakič ko mu jo hočem pokazat, me že prej ustavi, pa pravi...'Ja, ja, sej je že v redu. Saj ni treba kazat'. :D

Letos je moj tehnični trajal natanko 2 minuti in pol. Valji za bremze, pa luči in žmigovci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksen je proces pregledovanja pri tehnicnem za motor?

Prideš tja, pogleda luči, žmigovce, potem greš na valje da ti sproba bremze in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še jst povem, kaj se je včeraj pripetilo. ni bilo ravno za motor na 2 kolesi, pač pa na 4-ih kolesih - štirikolesnik.

prideva s fantom na avtokontrol v žalcu in rečema oni teti za pultom, da bi midva prijavla nov motor (ker se pač registrira kot A). tetka vzame vse papirje in začne neki težit o nekem papirju. pol jo jst uprašam, kakšen papir rabiva. pa reče... ne vem točno. to morajo vedet na firmi, kjer so vama prodal motor. midva sma jo sam gledla... potem pa se spovne, pa reče... rabita nek papir, kjer piše, kdo je bil lastnik pred to firmo kjer so vama prodal. problem pa je bil, ker je na homologaciji pisal kao SB :eek:

pa jo sam pogledama, vzamema papirje in grema na AMZS, kjer sma brez problemov registrirala. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prideš tja, pogleda luči, žmigovce, potem greš na valje da ti sproba bremze in to je to.

L O L... kdo ga pa postavi na tiste rolerje k se zavore testirajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L O L... kdo ga pa postavi na tiste rolerje k se zavore testirajo?

Jst sm letos prvič pelu na rolerje na Interservice, na AMZS pa nisem, mi je sam v kombi pogledu številke na motorju, pa stop lampe, žmigovci pa adijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L O L... kdo ga pa postavi na tiste rolerje k se zavore testirajo?

Lansko leto v Kočevju sem vidu da ga je mehanik na rolerje postavlu, v Litiji 2 leti nazaj sem ga mogu pa sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga peljala v Postojno pa je reku naj ga gor zapeljem,pa sem rekla da ga nej kar sam in ga je :OK:

aja pa še tole motor je letnik 03 pa sem nardila letos tehničnega pa piše da je naslednji drugo leto :eek: a ne gre nekako potem na vsaki 2 leti :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

L O L... kdo ga pa postavi na tiste rolerje k se zavore testirajo?

V Kranju sem ga sam s pomočjo uslužbenca, ki daje navodila....

aja pa še tole motor je letnik 03 pa sem nardila letos tehničnega pa piše da je naslednji drugo leto :eek: a ne gre nekako potem na vsaki 2 leti :hmm:

Napaka - pojdi nazaj naj ti popravijo! Meni se je isto zgodilo in so me sami poklicali - naslednji tehnični imaš čez dve leti! Razen, če ne bodo spremenili zakon...

Ce men rece, naj ga postavim na rolerje... no way... ce pade naj njemu... :)

Da padeš na valjarjih je manj možnosti, kot na cesti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga sam gor dal. Pa sej ne vem kako bi padel. Jaz mam Drag Starja, ki ni ravno nek hudo okreten motor, pa še težak je povrhu, pa ni blo panike. Pa tako ali tako ti eno gumo 'zablokira', eno pa testira. Men se zdi dost varno, pa sem bil letos 3. na valjih. Prej 2x na AMZS na Otočcu, letos pa v Avto Krka v NM.

Pa tipi na tehničnih so dost fajn in prijazni. Mi je pomagal in vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da padeš na valjarjih je manj možnosti, kot na cesti....

Če pa na tistih valarjih, ki so itak prirejeni samo za motor (ozka špura + tretvat levo in deno) padeš, pol ti pa res ni pomoči. Bolje da kupiš štirikoliesnika. Take vem da imajo na Leskoškovi cesti v Lj. Sm sam preizkusu. Zame to itak ni problem, ker sem visok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo

Mene pa nekaj zanima.. Sklenil sm pogodbo/zavarovanje motorja čez celo leto pri Mariborski zavarovalnici-varjanta prenos 50% od avta pa se potem dodatni popust. Sedaj bi rad prodal motor in me zanima ali ga lahko odjavim. (prometna) .. S kolegom sva se nekaj menila in me je povedal da se pač sedaj ne morem odjaviti ker sm sklenil takšno pogodbo. Kaj sedaj to pomen, da moram oddati veljavno prometnu kupcu , da lahko on naprej koristi zavarovalnico??? to mislim da

nekak ne gre tako??

Kaj potem če hočem .. npr kupit drug motor potem pomen da ne morem na obstoječo polico regisrirat drug motor??

LP; Matevž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA taksno pogodbeno polico prvic slisim. Motor najlazje prodas s komisjisko prodajo, in najmajn je stroskov, zdi se mi da 50€, kolikor ti zastopnik komisjiske pogodbe racuna. "Problem" v teh zavarovalnih policah je ta da bi vsi imeli radi popuste in cimmanj plačali. S tem mislim, da se zavarovalnica zavaruje na tak nacin, da ti NE DOBIS POVRNJEN DEL PREMIJE ZAVAROVANJA KO MOTOR PRODAŠ. Enako je kot da bi motor registriral celo leto, se z njim vozil mesec dni in ga nato prodal, a od zavarovalnice ne dobis povrnjene premije, ceprav si zavarovanje koristil le mesec dni.

To da nemores registriat drugega motrja je pa tud iz trte zvito. Ti motor normalno prodaj s komisjisko prodajo, kupcu izroci pri notarju ali na obcini overjeno komisjisko pogodbo, prometno in zavarovalno polico. On bo ob prepisu na vstreznem organu, na novo zavaroval motor in naredil novo prometno dovoljenje. Prosi ga le, ce ti lahko poslje fotokopijo njegove zavarovalne police, da imas dokument, ce bo kdo na zavarovalnici zahteval(kar se ponavadi ne zgodi).

p.s. z overjeno komisjisko pogodbo ti nisi vec lastnik motornega kolesa, ceprav ima on prometno dovoljenje, ki je na tvoje ime

lp perom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čer

Hvala ti za odgovor "perom"

Drugače jz ne rabim da mi vrnejo tist del premije ampak recimo hočem recimo samo prenesti polico na svoj novi/drug motor??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa ni problem, zmeni se z agentom ce je to mozno, (ne vem ce je zaradi tzeh popustov kaksna klavzula kje) in bos doplačal, kar pac je potrebno.

drugace pa NO PROBLEM ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Mene pa nekaj zanima.. Sklenil sm pogodbo/zavarovanje motorja čez celo leto pri Mariborski zavarovalnici-varjanta prenos 50% od avta pa se potem dodatni popust. Sedaj bi rad prodal motor in me zanima ali ga lahko odjavim. (prometna) .. S kolegom sva se nekaj menila in me je povedal da se pač sedaj ne morem odjaviti ker sm sklenil takšno pogodbo. Kaj sedaj to pomen, da moram oddati veljavno prometnu kupcu , da lahko on naprej koristi zavarovalnico??? to mislim da

nekak ne gre tako??

Kaj potem če hočem .. npr kupit drug motor potem pomen da ne morem na obstoječo polico regisrirat drug motor??

LP; Matevž

Imel letos 2 takšna primera (popust za nepovračilo premije):

- odjavi

- naredi komisijsko pogodbo (cca 10 ojrov)

- overi na UE

- kupcu daj odjavljeno prometno in overjeno pogodbo

Na zavarovalnici samo skleneš drugo zavarovanje za nov motor, to polico jim pa samo daš. Ni treba nič odjavlat zavarovanja, ker tak in tak ne dobiš nič nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA taksno pogodbeno polico prvic slisim. Motor najlazje prodas s komisjisko prodajo, in najmajn je stroskov, zdi se mi da 50€, kolikor ti zastopnik komisjiske pogodbe racuna.

No med Celjem in Šentjurjem to delajo za 5 eurov. Več kot 20 eur je po mojem že oderuštvo.

p.s. eh, sem šele zdaj vredu prebral fripsov odgovor. :zzz:

Popravljeno . Popravil stenere
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki, zakej je pa treba odjavit vozilo?? kolk je odjava...10 EUR? :unsure:

ne odjavljaš nič..samo narediš prepis, overiš pogodbo, daš prometno in seveda pobereš denar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki, zakej je pa treba odjavit vozilo?? kolk je odjava...10 EUR? :unsure:

Zakaj? Ja, če kupec noče imet tvojih tablic (kraja) gor. Povračilo cestnine taman pokrije stroške odjave (vsaj meni je).

PS.: Pa še večji duševni mir je :whistle:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje..

Kupujem nov (rabljen) motor pa bi rad prenesel registracijo iz starega na novega-star bi ostal v moji lasti-če mi kdo lahko približno opiše postopek. Aja pa nov motor je višji razred-bi bilo OK če samo doplačam razliko v zavarovanju ali prihaja tu do kakšnih problemov?? Zavarovan sem pa pri triglavu in imam 50% nižjo premijo zaradi zavarovanja preko avtomobila.

LP Trojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!