Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

Kje v Ljubljani bi lahko poceni naredil prepis? Ne mi rečt pri Španu, ker ni poceni.

pokliči na vse tehnične preglede, najcenejši so na upravnih enotah, sicer pa za nekaj eurotov razlike ne boš kaj dosti prišparal, ker že vožnja in čas v 10 km oddaljen urad za prepise te več košta kot pa v navednicah špan !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bote malo mojo lenobo podprli?

Dajte mi napisat,kakšen je sploh postopek pri prodaji motornega vozila. Prosim!

Tip pride k meni s kešom, napišema kupoprodajno pogodbo,ki jo jaz nesem overit,kam? Upravna enota,avto hiša?

S to uverjeno pogodbo jaz nardim prepis na upravni enoti? Ali lahko jaz to vse nardim sam,ali mora biti kupec traven! Kakšni dokumenti so še potrebni?

Hvala! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bote malo mojo lenobo podprli?

Dajte mi napisat,kakšen je sploh postopek pri prodaji motornega vozila. Prosim!

Tip pride k meni s kešom, napišema kupoprodajno pogodbo,ki jo jaz nesem overit,kam? Upravna enota,avto hiša?

S to uverjeno pogodbo jaz nardim prepis na upravni enoti? Ali lahko jaz to vse nardim sam,ali mora biti kupec traven! Kakšni dokumenti so še potrebni?

Hvala! :OK:

Primeš tega "kešatorja" za roko, gresta k nekomu, ki dela prepise in vama vse uredi. Ti pa samo neseš pogodbo (ki jo naredi "prepisovalec") na UE overit, jo daš prodajalcu in srečno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primeš tega "kešatorja" za roko, gresta k nekomu, ki dela prepise in vama vse uredi. Ti pa samo neseš pogodbo (ki jo naredi "prepisovalec") na UE overit, jo daš prodajalcu in srečno...

Tako je. Pa kupec ni nujno da je zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar nekaj motorjev in avto sem prodala in kupila v kratkem

pa sem pogruntala pri nabavi motorja cca 14dni nazaj da očitno ni treba več delat prepisa pri raznih firmah ki se s tem ukvarjajo

sicer sem za prepis na vozilo do sedaj plačevala 10€ očitno pa tudi tega ni več

saj so na občini ovirili kupoprodajno pogodbo napisano kar na roke :worship: tko da sm bila full presenečena ko mi je prodajalec ki mi je motor prodal primesel ovirjeno pogodbo med nama brez posredenika

sicer motorja še nisem na novo reg,mislim pa da zaradi tega ne bi smelo bit problemov(sporočim če bo res tako)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti, ko sem kupoval 125 smo tudi naredili z doma napisano pogodbo, ki smo jo overili pri notarju.. Pri overjanju ni bilo problema, ampak je bilo v tem primeru potrebno plačat 2% davka če se ne motim. Metdem, ko je davek pri pogodbi, ki jo je spisal koncesionar odpadel.. Tako, da previdno, da ne bodo koga kaj dacarji terjali, če je še tako kot je bilo pred leti.

LP

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko t.i. posrednikov se gre, da se izogneš davkom.

Drugače moraš nek davek plačat...ne vem točn.

Ja pred nekaj leti je bilo 100% treba v tem primeru plačat davek posebej.

In pomoje je treba še, drugače ne bi noben provizijo koncesionarjem dajal..

Pride pa davek precej več kakor tista provizija pri koncesionarju. Hec je pa v tem, da je prodajalcu vseeno, ker je kupec tisti, ki mora plačat davek. Oziroma za prodajalca je še bolje tako, ker ni treba koncesionarju plačevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,to sem zdaj zrihtav! Pogodbo sem naredil pri eni firmi. Plačal sem 1% od cene. Pogodbo sem dal uverit na upravno enoto. Tam je biv strošek 1.06 ojra.

Zdaj me pa zanima sledeče: ali moram kupcu dat original ali fotokopijo prometnega dovoljenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupcu gre original.

1%? prodajne cene? a to za motor? mal velik, če je prodajna cena nad 1500€ :hmm:

Ponavadi se cena vrti med 10-15€ za prepis....vsaj pr nas :P

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupcu gre original.

1%? prodajne cene? a to za motor? mal velik, če je prodajna cena nad 1500€ :hmm:

Ponavadi se cena vrti med 10-15€ za prepis....vsaj pr nas :P

Ja plačal sem 22 ojrov! Ni se mi dalo šibat od avtohiše do avtohiše. Ti so mi kar ob poti s šihta,tak da sem kar tam naredo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pred nekaj leti je bilo 100% treba v tem primeru plačat davek posebej.

In pomoje je treba še, drugače ne bi noben provizijo koncesionarjem dajal..

Pride pa davek precej več kakor tista provizija pri koncesionarju. Hec je pa v tem, da je prodajalcu vseeno, ker je kupec tisti, ki mora plačat davek. Oziroma za prodajalca je še bolje tako, ker ni treba koncesionarju plačevat.

Ja, s stališča prodajalca je ceneje, ga pride obrazec 1€ pa overitev 1€.

Mislim pa da je še vedno, da mora kupec pri registraciji en davek plačat. :hmm: Koliko pa je tega davka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da sem jaz pri 125ccm plačal 5% od cene. V pogodbo smo napisali 300k SIT, davka je bilo pa 15k, če se ne motim.. Jebiga, takrat sem bil še zelen in nisem vedel, da se lahko to pri koncesionarju zrihta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdrav!

Imam vprašanje: pred nekaj časa sem kupil moped, ga nikoli registriral, zdaj pa ga prodajam naprej. Lahko naredim prepis, če imam samo kupoprodajno pogodbo, v prometni pa je še vedno vpisan lastnik, od katerega sem jaz kupil moped?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi naredil prepisa nase, potem ga ne moreš prodati.

Oziroma ga lahko, samo mora kupec narediti prepis s "prejšnjim" lastnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam kupoprodajno pogodbo, ki je pisana na mene, ampak motor pa ni bil nikoli registriran na moje ime, zato nisem prepričan...lahko naredim prepis na novega lastnika, če imam samo kupoprodajno pogodbo pisano na mene :?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lahko narediš prepis. Samo kupoprodajno pogodbo moreš zraven met pa gre.

Ker vidim da si ravno s Ptuja, tam v mlekarni je firma Nova odškodnina, 10€ pride da ti pogodbo naredijo. Pol pa še samo uverit neseš.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

malo sem pozen pa vseeno... liberto hvala za odgovor, sem uredil. So mi pa za pogodbo zakasirali 15€ pri eurocar (oz. nekaj podobnega :P).

LP .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da bonus-odstotke bonusa od zavarovanja prenesti npr. iz triglava na maribor (zavarovalnica seveda) ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da bonus-odstotke bonusa od zavarovanja prenesti npr. iz triglava na maribor (zavarovalnica seveda) ???

seveda se da(vsaj jst sem jih iz Mariborske k ASu)..... pa najbolš da pokliceš agenta pa ti bo povedu .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!