Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

pri triglavu je samo 20% popust na neodjavo, ostali bonusi so pa na stalnost -5%, moj bonus - 5%, mali avt. paket - 5%, komplet - 11%, takojšnje plačilo - 5%. pa letos je še komercialni 20%.

 

ker mamo vse pri triglavu, bi najraje tle ostal, ampak se bi pomoje splačalo odjavljat. zato pa me zanima, kako je s temi postopki okoli tablc. ob priliki bom šel kr na UE in vprašal točno kako in kaj , ter kakšni so stroški.

izven najbolj vročih poletnih mesecev se res redko vozim, zato mi ne bo panike odjavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igorkr, kje ti zavaruješ motor? 105% popust...pa ti še nazaj dobiš :)

Tak popust imam tudi jaz. Ne razumeš pa kako se ti popusti računajo. Se ne seštevajo tako kot jih ti, kajti 50 % popusta na že 50 % je 25 % od polne cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zastopim kaj je mislil, samo tako je bilo napisano in sem si pač dovolil komentirati. Sem v šoli prišel tudi do obrestno obrestnega računa, pa kak interval sem tudi izračunal, včasih tudi z dvema neznankama.

Popravljeno . Popravil spanic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zastopim kaj je mislil, samo tako je bilo napisano in sem si pač dovolil komentirati. Sem v šoli prišel tudi do obrestno obrestnega računa, pa kak interval sem tudi izračunal, včasih tudi z dvema neznankama.

Pardon... spremenljivkama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kako je sedaj s preizkusnimi tablicami? A lahko motor najprej obvezno zavaruješ pa vzameš preizkusne tablice? Ali je potrebno nujno "njihovo" kratko zavarovanje za 3 oz. 5 dni vzet? Pa cene, če slučajno kdo ve? Danes sem že zamudil za klicati po tehničnih.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da lahko motor zavaruješ.Tako je bilo na avtu ko so mi tablice bek pobrali :blush: sem pač plačal tistih par eu za tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dobil odgovor. V primeru preizkusnih tablic je potrebno vzeti njihovo (5 dnevno zavarovanje). Obvezno zavarovanje (AO) ne velja za preizkusne tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. V cetrtek sem kupil motor, pripeljal mi ga je iz Koroske v Grosuplje do Selesa in tam caka na blokado. Odjavla ga nisva nic napisala pa sva kupoprodajno pogodbo in pooblastilo da lahko sam prepisem motor. Tako da imam veljavno prometno in tablice od prodajalca. 

 

Vprasanje pa je kako to zavarovat? Imam agenta v triglavu (50% iz ocetovega avta, 20% nevracilo premije, druzinski popust, takojsne placilo). Zanima me a to zavarujem lahko preden je motor blokiran in prepisan name? Motor namrec caka blokado, v tem casu bi pa jaz zavaroval, da po blokiranju samo se homologiram in prepisem. A gre to tako? A zavarovanje se placa na sedezu zavarovalnice kjer je agent, ali on naredi predracun in placam pri registraciji na logotu?

 

Hvala za informacijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja najbolše ti je tam plačat zavarovanje kjer ti agent naredi ponudbo... ker pazi foro... lahko se ti zgodi da boš imel na isti zavarovalnici pri dveh agentih zelo različno ceno... govorim celo o 200€ tako kot se je to že zgodilo.. zato pazi da ti da popust na celo letno zavarovanje... pri zm ti lahko še da popust za člana moto kluba... pa itd... sam malo povprašaj par agentov.. boš vido... no če bo ti en reko recimo 150.. drugi pa 151... te so tak nekje tu... pa se ti pomoje niti nea splača skakat okoli... moje mnenje pa je.. da motor ostane celo leto zavarovan.. saj pozimi je tudi kaki dan.. mogoče dva za kako kratko turco...

 

p.s. to je samo moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri triglavu je samo 20% popust na neodjavo, ostali bonusi so pa na stalnost -5%, moj bonus - 5%, mali avt. paket - 5%, komplet - 11%, takojšnje plačilo - 5%. pa letos je še komercialni 20%.

 

ker mamo vse pri triglavu, bi najraje tle ostal, ampak se bi pomoje splačalo odjavljat. zato pa me zanima, kako je s temi postopki okoli tablc. ob priliki bom šel kr na UE in vprašal točno kako in kaj , ter kakšni so stroški.

izven najbolj vročih poletnih mesecev se res redko vozim, zato mi ne bo panike odjavit.

poglej.. stanje je tako... mislim da je nesmiselno da si pri eni zavarovalnici če ti ta ne nudi pogojev ki so zate finančno ugodni... ko pride do česa so tak vsi enaki. .. jaz načeloma vsako leto vprašam 2-3 agente različnih zavarovalnic za cene... in recimo pri ergo... ti za 9 mescov zavarovanja dajo okoli 5 € nižjo ceno od zmbja... ko maš pa tam celo leto zavarovano plus asistenco na cesti.... sam praviga agenta moreš dobit.. in to takega ki nebo gledo da bo od tvojega zavarovanja potegno večjo proviziji... ampak takega ki bo ti dal dobro ceno da bo količinsko pridobo stranke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej.. stanje je tako... mislim da je nesmiselno da si pri eni zavarovalnici če ti ta ne nudi pogojev ki so zate finančno ugodni... ko pride do česa so tak vsi enaki. .. jaz načeloma vsako leto vprašam 2-3 agente različnih zavarovalnic za cene... in recimo pri ergo... ti za 9 mescov zavarovanja dajo okoli 5 € nižjo ceno od zmbja... ko maš pa tam celo leto zavarovano plus asistenco na cesti.... sam praviga agenta moreš dobit.. in to takega ki nebo gledo da bo od tvojega zavarovanja potegno večjo proviziji... ampak takega ki bo ti dal dobro ceno da bo količinsko pridobo stranke...

za 35kw fz6s smo naracunal nekaj pod 100€ za triglav. pomoje bo kr ok :) grem probat v torek samo motorja se ni pisan name zato ne vem ce lahko ze zdaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 35kw fz6s smo naracunal nekaj pod 100€ za triglav. pomoje bo kr ok :) grem probat v torek samo motorja se ni pisan name zato ne vem ce lahko ze zdaj

Ne, ja pa kje ti živiš, zavarovanje isti dan kot tehnični..

Lahko pa probaš :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabljen motor sem kupu, ki ga bom po blokadi sele prepisal (zdej je se na prodajalcu) tehnicnga itak ne bo treba se letos. Zavarovanja ma pa do 4.6.

Se pravi, ce sm prov razumu, grem zdej vseen lahko do agenta, mi naredi predracun, ta predracun pa lahko potem placam za pultom pri tehnicnih pregledih (na dan tehnicnega pregleda), mogoce bo zarad blokade pa tut tehnicni pregled treba nardit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabljen motor sem kupu, ki ga bom po blokadi sele prepisal (zdej je se na prodajalcu) tehnicnga itak ne bo treba se letos. Zavarovanja ma pa do 4.6.

Se pravi, ce sm prov razumu, grem zdej vseen lahko do agenta, mi naredi predracun, ta predracun pa lahko potem placam za pultom pri tehnicnih pregledih (na dan tehnicnega pregleda), mogoce bo zarad blokade pa tut tehnicni pregled treba nardit.

itaq...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo.

 

Torej prodajam motor....in imam resnega kupca, ki bi motor prišel in ga tudi kupil.

 

Sedaj pa me zanima kaj moram imeti, kakšne papirje moram imeti? Kje dobiti to kupoprodajno pogodbo...kam jo overit?

 

Kako je z zavarovanjem?

 

Za vse odgovore se iskreno zahvaljujem.

 

Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oba rabita osebni dokument, ti tudi prometno. pogodbo lahko dobiš v DZS za male pare, ali pa na lokalnem pooblaščencu za tehnične in registracijo (pride pa par evrov). če je gospa na AMZS (oz kjerkoli boš delal prepis) OK ti bo večino pogodbe sama izpolnila, je kr neki pisanja. pogodbo oba podpišeta in je to to. overjanja ni, samo dokumente se preverja (kar tudi računajo ekstra :D)

 

če hoče kupec nardit kr registracijo, si mora že prej poskrbet za zavarovanje...lahko pa vzame preizkušnjo. ti motor odjaviš in obvezno vzameš kopijo stare prometne, kjer piše odjavljeno - to potem pokažeš na zavarovalnici in dobiš sorazmerni del premije (če nisi mel nevračila). na licu mesta tudi podpišeš zahtevek za vračilo cestnine - to ti potem nakažejo na bančni račun - številko mej sabo.

 

mene je mesec dni nazaj ves prepis s taksami, pogodbo itd stal okoli 20 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je ja. ampak zavarovanje se lahko tudi prepiše na novega kupca.. samo potem mora z vama še zavarovalniški agent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Kako pa sploh poteka tehnicni za motor? namrec se nisem peljal motorja na tehnicni ker sem do sedaj imel nove motorje in prodal se veliko prej preden bi ga bilo potrebno opraviti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blagor tebi..... :OK:

nič posebnega podobno kot avto, če si ga že kdaj peljal na tehničnega....

Popravljeno . Popravil Kolen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blagor tebi..... :OK:

nič posebnega podobno kot avto, če si ga že kdaj peljal na tehničnega....

sm ze ja. ker mi ni glih za dajat unmu motorja da gor sedi ce bo kj sprobavu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako poteka tehnični...? Ja, odvisno od preglednika. Eden ti bo pregledal vse, ampak res prav vse. V osnovi se pa nimaš kaj bati. Gume morajo imeti dovolj profila, signalizacija mora delati, pa prvo pomoč pripravi. To je to. Aja, pa pline merijo.

Ervin93..res je kar riziko dajati motor komu, da ti ga sprobava na stezi. Jaz sem lani imel prvi tehnični za ta motor. Pa nekako nimam pripomb. Preglednik je lepo normalno sprobal vse. Najbolj strah me je bilo, da ga bo nekaj v iberture gnal na mestu... Pa je, hvalabogu, bil normalen preglednik -z občutkom.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako poteka tehnični...? Ja, odvisno od preglednika. Eden ti bo pregledal vse, ampak res prav vse. V osnovi se pa nimaš kaj bati. Gume morajo imeti dovolj profila, signalizacija mora delati, pa prvo pomoč pripravi. To je to. Aja, pa pline merijo.

od kdaj pa merijo pline na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kako bi pa ti? Stric od tehničnega zajaha tvoj motor pa ga da na valje za preizkus zavor, in pol ga zapelje pred uno za gledat višino luči. Zdej ne vem če pri novejših tut pline meri al ne.

Sej ti gledaš unga strica ko je na tvojem motorju? Kaj pa misliš da se bo zgodilo motorju če se druga rit gor usede?

Ps: a to usem merijo pline? Meni jih do zdej niso, res pa da mam bol staro kosilnico, tako da ga niso nikol turiral na mestu, na au pa itak tam na ene delovne obrate zavrti.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!