Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

Ali kdo ve, če se da pogodbo overit tudi v primeru, ko kupec še ni podpisan (vse izpolnjeno, samo brez podpisa kupca)?

Da se brez problema. Ga lahko kar sam podpišeš. Prej ali pa na licu mesta. Noben ne komplicira gre pa za prepise pri koncesionarju ali avtohiši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se brez problema. Ga lahko kar sam podpišeš. Prej ali pa na licu mesta. Noben ne komplicira gre pa za prepise pri koncesionarju ali avtohiši.

Dodatek: overja se tako ali tako podpis prodajalca in za tega je važno, da je prisoten pri overitvi z dokumentom, ki potrjuje njegovo identiteto. Kupcu pa lahko potem vse skupaj pošlješ kar po pošti in on tudi potem odjavi tvoje vozilo in ga prijavi na sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem motor, ki ima že opravljen tehnični pregled. Ko ga bom šel registrirat, ali moram pripeljati tudi motor, ali lahko prideš samo z dokumenti (prometna, homologacija, overjena kupoprodajna pogodba)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jst sm prebrau celo temo ampake še zmeri skor nč ne razumem:

1. Kje v LJ bi se najceneje dalo naresti prepis (a tam tud kupoprodajno overijo?) in pa še

2. Jst sm ga zavorvov pr Zavaravalnici Triglav in so mi dal neki popust če ga ne bom pozimi odjavu- to se valda vse prepiše na novga lastniika, ali pač ne?

Najlepša hvala,

Urban

P.S. Sedaj sem si prebral še na e-upravi in isto nisem razumel nič!

Popravljeno . Popravil Prevtzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm prebrau celo temo ampake še zmeri skor nč ne razumem:

1. Kje v LJ bi se najceneje dalo naresti prepis (a tam tud kupoprodajno overijo?) in pa še

2. Jst sm ga zavorvov pr Zavaravalnici Triglav in so mi dal neki popust če ga ne bom pozimi odjavu- to se valda vse prepiše na novga lastniika, ali pač ne?

Najlepša hvala,

Urban

P.S. Sedaj sem si prebral še na e-upravi in isto nisem razumel nič!

Kar se tiče zavarovanj, ostane vse tebi. Zdaj je toliko popustov, da se ti motor ne splača več odjavljati med zimskim časom iz prometa, razen če ga prodaš(tukaj ti ostane bonifikacija za naslednji motor)

Če ga odjaviš med zimskim časom iz prometa, se ti bonofikacija ne upošteva pri naslednji registraciji, oziroma nimaš nobenih popustov.

Na prvo vprašanje pa ne vem odgovora, ker nisem iz LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče zavarovanj, ostane vse tebi. Zdaj je toliko popustov, da se ti motor ne splača več odjavljati med zimskim časom iz prometa, razen če ga prodaš(tukaj ti ostane bonifikacija za naslednji motor)

Če ga odjaviš med zimskim časom iz prometa, se ti bonofikacija ne upošteva pri naslednji registraciji, oziroma nimaš nobenih popustov.

Na prvo vprašanje pa ne vem odgovora, ker nisem iz LJ.

Torej najpre sestavim kupopordajno, jo overim na UE in potem grem nekam kjer delajo prepise, al morm še prej kej z zavarovalnco met opravkov?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni več tako kot včasih da si moral napisat pogodbo, jo uveriti pri notarju in plačati 20% davek. Zadeva čisto enostavna, v knjigarni kupiš kupoprodajno pogodbo"obrazec" , ki stane 2 evra jo izpolniš s kupcem in jo uveriš na UE, ki te bo stala mislim 1 evro in zadeva je uradno rešena.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni več tako kot včasih da si moral napisat pogodbo, jo uveriti pri notarju in plačati 20% davek. Zadeva čisto enostavna, v knjigarni kupiš kupoprodajno pogodbo"obrazec" , ki stane 2 evra jo izpolniš s kupcem in jo uveriš na UE, ki te bo stala mislim 1 evro in zadeva je uradno rešena.

LP

OK, to razumem in potem ko imam kupopordajno moram nekam kjer delajo prepise in to je to al morm met še kakšn oprvek z zavarovalnico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni več tako kot včasih da si moral napisat pogodbo, jo uveriti pri notarju in plačati 20% davek. Zadeva čisto enostavna, v knjigarni kupiš kupoprodajno pogodbo"obrazec" , ki stane 2 evra jo izpolniš s kupcem in jo uveriš na UE, ki te bo stala mislim 1 evro in zadeva je uradno rešena.

LP

Ko pa kupec registrira motor pa plača nek davek, ki se mu lahko izogne s komisijsko pogodbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, to razumem in potem ko imam kupopordajno moram nekam kjer delajo prepise in to je to al morm met še kakšn oprvek z zavarovalnico?

Kupoprodajno uveriš (vedno jo uveri prodajalec) na UE, plačaš takso cca 1evro in s tem je izvršen uradno prepis. Glede zavarovalnice pa ti je mislim odgovoril Simonsi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče ve kdo če je možna overitev nove, enake, a komisijske pogodbe na podlagi že overjene navadne, brez prisotnosti prodajalca, seveda za izogib plačilu (5% od nakupne vrednosti) davka. Je možno da prideš kot kupec overit novo pogodbo z že overjeno? Ni mi za hodit v lj zarad enga štempla pa podpisa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje: če prodam motor človeku brez izpita a naredim samo kupoprodajno z njim in odjavim motor ali tudi prepis?

Hvala in LP

Popravljeno . Popravil Prevtzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kupec izpit ali ne, ne igra nobene vloge

Kaj pa če kupec ni polnoleten, a bi mogu met starce zravn?

Pa a kdo pozna koga k se ukvarja s prepisi v Litiji al pa blizu?

Najlepša hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živijo!

V kratkem bom kupil rabljen motor (tehnični velja do jun 09) pa me zanima:

1. če se jaz ne odločim registrirati motor letos, ampak šele drugo leto spomladi, ali moram ponovno na tehnični pregled, ker motor pač ne bo v prometu.

2. kako je z vračilom zavarovanja prejšnjemu lastniku, če jaz ne zavarujem motorja takoj po nakupu.

3. kako je s tablicami, al grejo z motorjem ali jih obdrži oseba (ali je to stvar dogovora)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

V kratkem bom kupil rabljen motor (tehnični velja do jun 09) pa me zanima:

1. če se jaz ne odločim registrirati motor letos, ampak šele drugo leto spomladi, ali moram ponovno na tehnični pregled, ker motor pač ne bo v prometu.

2. kako je z vračilom zavarovanja prejšnjemu lastniku, če jaz ne zavarujem motorja takoj po nakupu.

3. kako je s tablicami, al grejo z motorjem ali jih obdrži oseba (ali je to stvar dogovora)

- Na tehnični moraš vsekakor jun 09, če tako piše na prometni ( sedaj ni potrebno )

- Prejšnji lastnik tako odjavi motor in dobi pri svoji zavarovalnici razliko na TR

- Tablica gre z motorjem, če ni po naročilu ( gre z lastnikom ), če se motor odjavi in ne bo v prometu, gre tablica na uničenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Na tehnični moraš vsekakor jun 09, če tako piše na prometni ( sedaj ni potrebno )

- Prejšnji lastnik tako odjavi motor in dobi pri svoji zavarovalnici razliko na TR

- Tablica gre z motorjem, če ni po naročilu ( gre z lastnikom ), če se motor odjavi in ne bo v prometu, gre tablica na uničenje

Aha. Torej če on odjavi motor lahko že s tem gre na zavarovalnico in dobi razliko nazaj. nerabi kake kopije moje police ali kaj podobnega. In ko odjavi gre tablica v uničenje mislim da po 15 dneh (toliko časa je lahko deponirana). Zanima me, če je kaj manj stroškov, če vzamem te tablice, kot pa če jst grem spomladi registirat motor.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam prometno dovoljenje in kupoprodajno pogodbo želel bi pa narest prepis na kupca (ki mi je že plačal in odpeljal motor), a mora on biti zraven oz. ali rabim še kaj?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prepis je overjena in pravilno izpolnjena kupoprodajna pogodba.

Še boljš je komisijska prodaja pri kaki avtohiši ali trgovcu. V vsakem primeru je pa treba overit, kupca nič ne rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Torej če on odjavi motor lahko že s tem gre na zavarovalnico in dobi razliko nazaj. nerabi kake kopije moje police ali kaj podobnega. In ko odjavi gre tablica v uničenje mislim da po 15 dneh (toliko časa je lahko deponirana). Zanima me, če je kaj manj stroškov, če vzamem te tablice, kot pa če jst grem spomladi registirat motor.

Hvala.

Seveda, če odjavi motor dobi pri svojem agentu ali na zavarovalnici povrnjeno razliko, tablice se lahko hrani na upravni enoti največ 6 mesecev ( tudi tiste po naročilu ), nato gredo na uničenje. Tvoje police za to ne potrebuje, saj nikjer ne piše, da moraš takoj registrirati motor, lahko ga imaš tudi kot okras v dnevni sobi :whistle: . Tablica ni velik strošek in je najbolje, da pri registraciji vzameš novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prepis je overjena in pravilno izpolnjena kupoprodajna pogodba.

Še boljš je komisijska prodaja pri kaki avtohiši ali trgovcu. V vsakem primeru je pa treba overit, kupca nič ne rabiš.

Vsekakor je veliko boljša komisijska prodaja, ker v primeru lastne kupoprodajne pogodbe je potrebno plačat še davek. Neglede na to, ali je komisijska pogodba ali pa navadna, mora pa bit overjena na UE ali pri notarju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!