Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Kretena .....

Pisec članka v sobotni izdaji Dela se zelo dobro spozna na glasbo, ker skladba v avtu je:

Že ves čas trdim, da štanc muzka na možgane vpliva. :closedeyes:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kaj je blo na Celovški cesti okrog 14:45 smer Medvode... Na tleh motor (mislm da je bla črna Hornet), pred prevrnjenim motorjem pa rumen kombi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa na žalost bo še, zadnjič mi je kolega, tudi motorist, ko sem odhajal s pumpe, kjer sva se srečala dejal: "...pa pazi na druge..." in mislim, da je imel zelo prav, žal moramo poleg sebe veliko bolj pazit na druge in kot stalno ponavlja kolega s tega foruma, predvidevanja in še enkrat predvidevanja, vseh nepredvidenih dogodkov sicer tudi to ne reši, jih pa veliko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo :topic: a bom vseeno omenil...

Sem nekrat nekje na temle forumu dejal, da te v takem (čelnem) primeru, reši le skok čez vozilo. Pa so me popljuvali k norca... Moram pa dodati, da je ravno ta manever, mojega prijatla rešil (zlomil si je le prst na roki!!) sicer bi bil zagotovo O:-) .

To, je treba v mislih "trenirati" doma v naslanjaču, da ti pridev kri, možgane in reflekse! Pa še ni 100 %. Je pa nekaj, ki je več kot nič! In tu se je potrebno res zamisliti!

Jaz večkrat kar med vožnjo v mislih "potreniram"... "Kaj, če bi nekdo na hitro "skočil iz kolone?" Bi bil sposoben preskočiti avto??? - Ja, res velik podvig, in ni rečeno, da bi uspelo? - Morda pa le - s pomočjo dodatne sreče?!

Zaključek & nauk:

Moj kolega, je na ta način preživel dorektni "šus"!!... Kaj smo rekli? :hmm: - Prst je "nesrečni srečko" zlomil!!! :yes:

P.S.

Pa oprostite, če tole ravno najbolj ne sodi v tole temo!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo :topic: a bom vseeno omenil...

Sem nekrat nekje na temle forumu dejal, da te v takem (čelnem) primeru, reši le skok čez vozilo. Pa so me popljuvali k norca... Moram pa dodati, da je ravno ta manever, mojega prijatla rešil (zlomil si je le prst na roki!!) sicer bi bil zagotovo O:-) .

To, je treba v mislih "trenirati" doma v naslanjaču, da ti pridev kri, možgane in reflekse! Pa še ni 100 %. Je pa nekaj, ki je več kot nič! In tu se je potrebno res zamisliti!

Jaz večkrat kar med vožnjo v mislih "potreniram"... "Kaj, če bi nekdo na hitro "skočil iz kolone?" Bi bil sposoben preskočiti avto??? - Ja, res velik podvig, in ni rečeno, da bi uspelo? - Morda pa le - s pomočjo dodatne sreče?!

Zaključek & nauk:

Moj kolega, je na ta način preživel dorektni "šus"!!... Kaj smo rekli? :hmm: - Prst je "nesrečni srečko" zlomil!!! :yes:

P.S.

Pa oprostite, če tole ravno najbolj ne sodi v tole temo!

To finto sem jst tut ze parkrat slisal.. sam je pa tko.. ce imas moped, ki ni ravno SM stil, se je po mojem prekleto tezko zravnat na motorju, kaj sele skocit iz sedla tolk, da bi preskocil avto, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo :topic: a bom vseeno omenil...

Sem nekrat nekje na temle forumu dejal, da te v takem (čelnem) primeru, reši le skok čez vozilo. Pa so me popljuvali k norca... Moram pa dodati, da je ravno ta manever, mojega prijatla rešil (zlomil si je le prst na roki!!) sicer bi bil zagotovo O:-) .

To, je treba v mislih "trenirati" doma v naslanjaču, da ti pridev kri, možgane in reflekse! Pa še ni 100 %. Je pa nekaj, ki je več kot nič! In tu se je potrebno res zamisliti!

Jaz večkrat kar med vožnjo v mislih "potreniram"... "Kaj, če bi nekdo na hitro "skočil iz kolone?" Bi bil sposoben preskočiti avto??? - Ja, res velik podvig, in ni rečeno, da bi uspelo? - Morda pa le - s pomočjo dodatne sreče?!

Zaključek & nauk:

Moj kolega, je na ta način preživel dorektni "šus"!!... Kaj smo rekli? :hmm: - Prst je "nesrečni srečko" zlomil!!! :yes:

P.S.

Pa oprostite, če tole ravno najbolj ne sodi v tole temo!

Toplo odsvetujem omenjeno ravnanje in "vaje". Naše misli kreirajo našo realnost. Več kot razmišljaš o določeni stvari, večja je možnost, da se zgodi. Bolje je misli usmeriti tako, da se bo kakršnakoli scena iztekla pozitivno. Dober primer je dr. Jakob, v kritičnem trenutku si je zapičil v glavo, da ne bo bolelo in je sfural, čeprav še sam ne ve kako. Sreča ? Morda..

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo trance_28_offtopic.gif a bom vseeno omenil...

Sem nekrat nekje na temle forumu dejal, da te v takem (čelnem) primeru, reši le skok čez vozilo. Pa so me popljuvali k norca... Moram pa dodati, da je ravno ta manever, mojega prijatla rešil (zlomil si je le prst na roki!!) sicer bi bil zagotovo trance_17_emot-angel.gif .

To, je treba v mislih "trenirati" doma v naslanjaču, da ti pridev kri, možgane in reflekse! Pa še ni 100 %. Je pa nekaj, ki je več kot nič! In tu se je potrebno res zamisliti!

Jaz večkrat kar med vožnjo v mislih "potreniram"... "Kaj, če bi nekdo na hitro "skočil iz kolone?" Bi bil sposoben preskočiti avto??? - Ja, res velik podvig, in ni rečeno, da bi uspelo? - Morda pa le - s pomočjo dodatne sreče?!

Zaključek & nauk:

Moj kolega, je na ta način preživel dorektni "šus"!!... Kaj smo rekli? trance_19_hmm.gif - Prst je "nesrečni srečko" zlomil!!! yes.gif

P.S.

Pa oprostite, če tole ravno najbolj ne sodi v tole temo!

Moja izkusnja: Pred tremi leti sem se zaletel v zadnji del megana, konkretno v zadnjo luc.. Prehiteval sem kolono 3 vozil, pa je srednji skocu vn in zavijal na levi odcep.. Spregledal sem znak. Po mojem sem imel veliko sreco, vrglo me je cez avto (nisem skocu), drsel po strehi, prletu na tla in naredu preval ter vstal... Ce bi pocakal v zadnjem delu tistega megana bi se sigurn slabs izteklo.. Ja, tole je off topic, ampak je resnicno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toplo odsvetujem omenjeno ravnanje in "vaje". Naše misli kreirajo našo realnost. Več kot razmišljaš o določeni stvari, večja je možnost, da se zgodi. Bolje je misli usmeriti tako, da se bo kakršnakoli scena iztekla pozitivno. Dober primer je dr. Jakob, v kritičnem trenutku si je zapičil v glavo, da ne bo bolelo in je sfural, čeprav še sam ne ve kako. Sreča ? Morda..

Ma ne vem. Po eni strani je to res, da se ti naucen odziv prej odvrti v glavi, ampak po mojem skoditi ravno ne more. Ko vse ostalo odpove pa to... Boljs, da vsaj ene parkrat tudi to sprobas. Ko ugotovis, da res ne gre resit situacije, je najslabsa stvar, da preprosto obupas...

Sreca? Ja, seveda je bila tudi sreca prisotna v tem primeru, brez dvoma. Drugace bi nasproti pripeljal se kak sleper pa ne vem kaj se vse... ampak vecinoma je bilo se najbolj pomembno gledanje v smeri resitve, zaznavanje moznih variant in hvalabogu dobro odlocanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imate prav!!

Tudi, če bi preskočil vozilo, se lahko zgodi, da te drugi povozi, ali pa da treščiš v oviro itd. Je pa sigurno ena od možnosti preživetja... če, če, če, če???

Nebi rad preveč pametoval. Hotel sem le reči, da je moj kolega lepo odnesel (le z zlomljenim mezincem!)

Tudi to je res, če preveč razmišljaš eno stvar, vlečeš nase "to nesrečo"!

Pri sebi se mi zdi, da mi to razmišljanje deluje pozitivno. Vprašanje pa je, če, če, če bi se zgodilo, kako bi se izteklo?!

Je pa "vzgojo" se s to stvarjo ubadat'... Ker; V določeni, kritični situaciji, ne boš skočil (če bi sploh lahko) čez vozilo, ker ti zmanjka časa za "podvig", če ga že nimaš prej v glavi.

...Ja, rekel sem;

"Vsi imamo prav".

Pa SREČNO v prometu!!! :worship:

P.S. Vem, da je spet majčkeno :topic: , ampak ravno v tejle temi se te stvari prebirajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To finto sem jst tut ze parkrat slisal.. sam je pa tko.. ce imas moped, ki ni ravno SM stil, se je po mojem prekleto tezko zravnat na motorju, kaj sele skocit iz sedla tolk, da bi preskocil avto, ne?

Toplo odsvetujem omenjeno ravnanje in "vaje". Naše misli kreirajo našo realnost. Več kot razmišljaš o določeni stvari, večja je možnost, da se zgodi. Bolje je misli usmeriti tako, da se bo kakršnakoli scena iztekla pozitivno. Dober primer je dr. Jakob, v kritičnem trenutku si je zapičil v glavo, da ne bo bolelo in je sfural, čeprav še sam ne ve kako. Sreča ? Morda..

Ko bosta vidva toliko let motorista in prevozila toliko km kot Moto Rider,potem lahko negirata njegovo razmišljanje in njegove dobro namerne nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bosta vidva toliko let motorista in prevozila toliko km kot Moto Rider,potem lahko negirata njegovo razmišljanje in njegove dobro namerne nasvete.

Kaj si pa ti tko obcutljiv?! Od kdaj je pa Moto Rider otrocicek, ki rabi varusko?

Sploh pa: Meni se je nasvet zdel na mestu in ga bom tudi doma kdaj pa kdaj potreniral. Upam, da ga ne bom nikoli nucal, ce pa res ne bo slo drugace, se bom pa verjetno takoj spomnil na to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo :topic: a bom vseeno omenil...

Sem nekrat nekje na temle forumu dejal, da te v takem (čelnem) primeru, reši le skok čez vozilo. Pa so me popljuvali k norca... Moram pa dodati, da je ravno ta manever, mojega prijatla rešil (zlomil si je le prst na roki!!) sicer bi bil zagotovo O:-) .

To, je treba v mislih "trenirati" doma v naslanjaču, da ti pridev kri, možgane in reflekse! Pa še ni 100 %. Je pa nekaj, ki je več kot nič! In tu se je potrebno res zamisliti!

Jaz večkrat kar med vožnjo v mislih "potreniram"... "Kaj, če bi nekdo na hitro "skočil iz kolone?" Bi bil sposoben preskočiti avto??? - Ja, res velik podvig, in ni rečeno, da bi uspelo? - Morda pa le - s pomočjo dodatne sreče?!

Zaključek & nauk:

Moj kolega, je na ta način preživel dorektni "šus"!!... Kaj smo rekli? :hmm: - Prst je "nesrečni srečko" zlomil!!! :yes:

P.S.

Pa oprostite, če tole ravno najbolj ne sodi v tole temo!

To res drži...,vsaj zame...,že kot mulo sem to večkrat izvajal na apn4....in sem večkrat letel v grmovje po travniku intd...,imel sem več motorjev pa ni nikoli prišlo do direktnega pogleda v avtomobil,ko enostavno ni drugega izhoda...in po dolgih letih je tudi mene doletelo ravno to...,prišel je avto po levi..,zid na moji desni v rahlem ovinku..

Če bi takrat napačno reagiral bi bil polomljen,če ne celo mrtev...,enostavno sem motor naravnal in spustil krmilo in polet je bil tukajAmulet za srečo? - motosvet.com forum - Stran 3

motor pa Suzuki GSX 750 R srad!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, že zopet bom :topic: ..... toda;

Ne se "kregat" družba!

Vsi, ki t(ak)ole razmišljamo, smo na dobri poti v veri, da se obveščamo in izmenjujemo mnenja v naše dobro, da bi nam šlo na cesti varneje in brez zapletov! - Nihče ni popoln!

SREČNO!

Sedaj se pa "umikam"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa ti tko obcutljiv?! Od kdaj je pa Moto Rider otrocicek, ki rabi varusko?

To pa ne bo držalo. Od takrat ko se je upokojil in stvari dojema bolj občutljivo. Zato nekoliko več pozornosti in spoštovanja do njega nič ne škodi. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil kar vesel,ko danes nisem nič slišal,da se dons ni noben razleto............Pol pa sm tole našu.................. ŽALOST SPET

Motoristu zaprl pot

Pošlji Tiskaj Velikost pisave Domžale, 05.06.2010, 21:44 | N.S.

Voznik osebnega vozila je v Depali vasi zavijal levo in zaprl pot 31-letnemu motoristu, ki ga je že prehiteval. Ta je zaradi hudih poškodb, ki jih je dobil med trkom, čez nekaj ur v UKC umrl.

(simbolična slika) (Foto: Jani Dolinšek)Nekaj po 11.30 se je na regionalni cesti Domžale–Trzin v Depali vasi zgodila prometna nesreča, v kateri je ena oseba umrla.

43-letni voznik osebnega vozila, doma iz okolice Lenarta, je v Depali vasi zavijal levo in zaprl pot 31-letnemu vozniku motornega kolesa iz Trnovlja pri Celju, ki ga je že prehiteval. Vozili sta trčili, motorist pa se je pri trku hudo poškodoval in so ga z reševalnim vozilom odpeljali v ljubljanski klinični center, kjer pa je okoli 14.30 umrl.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/motoristu-zaprl-pot.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!