Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

Minister za notranje zadeve Dragutin Mate, generalni direktor policije Jože Romšek in vodja sektorja prometne policije v upravi uniformirane policije GPU Robert Sušanj so danes na novinarski konferenci predstavili preventivno akcijo Hitrost - počasneje je varneje, s katero želimo zmanjšati hitrost v cestnem prometu.

Pod vodstvom MNZ oziroma policije bo akcija potekala od 1. do 16. julija 2006. Temeljila bo predvsem na poostrenem nadzoru hitrosti v času in na cestnih odsekih, ki so z vidika hitrosti nevarni oz. problematični. Zavedamo se namreč, da je hitrost največji prometno-varnostni problem tako v Sloveniji kot tudi v Evropi, saj je najpogostejši vzrok najhujših prometnih nesreč.

Informacija za javnost MNZ :krneki:

Članek 24ur.com

Slovenski policisti bodo v soboto začeli z novo akcijo za varnost v prometu, Hitrost - počasneje je varneje, ki bo potekala do 16. julija. Njen glavni namen ni zastraševanje ljudi ali polnjenje proračuna, temveč zagotoviti večjo varnost, je na skupni novinarski konferenci policije in ministrstva za notranje zadeve poudaril generalni direktor policije Jože Romšek. Policisti bodo do kršiteljev nepopustljivi, je še napovedal vodja sektorja prometne policije Robert Sušanj.

Hitrost ubija

Policisti se bodo osredotočili predvsem na prehitre in agresivne voznike. Ob tem je Romšek poudaril, da nobena represija ne bo dovolj uspešna, zato je pomembna predvsem sprememba vedenjskih vzorcev voznikov. Delo na tem področju pa se začne že pri naših najmlajših, saj se ustrezni vedenjski vzorci oblikujejo že v času odraščanja, tako v družini kot v vrtcu in šoli.Minister za notranje zadeve Dragutin Mate je ob tem pozval vse voznike in voznice, naj vzamejo resno opozorila na kontroliranje hitrosti, in to ne le v času akcij policije. Prav prekomerna hitrost je namreč glavni dejavnih hudih prometnih nesreč. V letu 2005 se je namreč v prometnih nesrečah huje oz. lažje poškodovalo več kot 4500 oseb, 114 oseb pa je umrlo; za 46 smrti je bila kriva ravno prehitra vožnja.Za takšno akcijo ravno v času dopustov so se pristojni odločili zato, ker je ravno v tem času promet zelo obremenjen, in to ne le na glavnih prometnicah temveč tudi na vzporednih cestah, je pojasnil Sušanj. V teh dneh bodo zato na ceste poslali vse razpoložljive policiste. Želijo biti čim bolj vidni, tudi zato, da se bodo voznice in vozniki počutili bolj varne, je še dejal. Prometna nesreca v Kamnici

V letu 2005 se je v prometnih nesrečah huje oz. lažje poškodovalo več kot 4500 oseb (Foto: J.D.) Kazni bodo prekrškarje pošteno udarili po žepu, saj bodo nekateri morali za svoje napake odšteti tudi več kot 100.000 tolarjev. Običajno pa gre k temu prišteti še dodatne kazni, saj prekomerno hitrost pogosto spremljajo tudi drugi prekrški, med njimi nespoštovanje varnostne razdalje, neuporaba varnostnega pasu ali alkohol, je še dodal Sušanj.Policija se namerava v prihodnosti še naprej truditi za zmanjševanje hitrosti na avtocestnem križu, je napovedal Sušanj. V kratkem bodo na celotnem križu postavili skupno 18 stacionarnih merilnikov hitrosti. V zadnjem času so tako že postavili dve novi ohišji za stacionarna merilnika pred predoroma Podmilj na štajerski avtocesti in Dekani na primorski avtocesti. Ti merilniki so se po besedah Sušanja izkazali za zelo učinkovite, na ljubljanski obvoznici v predoru Golovec so se povprečne hitrosti po meritvah policije zmanjšale kar za 15 kilometrov na uro.

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2:

zanimivi podatki na linku:

Starost povzročiteljev prometnih nesreč zaradi hitrosti

2001 2002 2003 2004 2005

do 7 let 5 1 2 2 1

od 7 do 14 19 20 10 23 10

...

neprilagojena hitrost je ena izmed 5ih najpogostejših dejavnikov prometnih nesreč pa vendar največ pompa zmeraj nardijo ravno zaradi nje.

Najbrž zaradi tega ker so kazni najvišje pa še najlažje dokazljive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tud nekaj res, da se je kultura motoristov mal izboljšala. Včasih je vsak z motorjem žgal čez kakšna naselja kot sneta sekira. Danes, se jih veliko kr približno po predpisih pelja. Včasih je sam počlo mimo moje hiše.... danes si jih imam pa še čas ogledat. Nooo.. so tud izjeme.

Ja, pr takšnih akcijah policijskih ga lahko hitro kaj zaj...., in jim plačamo kakšne dve gume.

Pa varno vožnjo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da imajo kar prav, sicer ne vse, pa vseeno, desna roka je kurba , ki jo upravlja glava pimpa ! Samo je pa še ogromno drugih dejavnikov, ki vplivajo na nesreče in so verjetni ali pa dejanski vzroki nesreč ! Zdi se mi , da bo ta akcija izzvenela v prazno, če bodo lovili tiste, ki prekoračijo hitrost za 10-20 no odprtih cestah, tako sem plačal letos že dvakrat in se mi zdi neumno, da se postavijo na čisto ravnino kjer ni res nikogar ! Ko sem pripomnil policistu, da se mi zdi to svinjsko in, da se naj prestavijo pred šolo na Brezovici me je gledal ko tele in izjavil, da na tem mestu pa ja najlažje ulovimo "motoriste" :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da imajo kar prav, sicer ne vse, pa vseeno, desna roka je kurba , ki jo upravlja glava pimpa ! Samo je pa še ogromno drugih dejavnikov, ki vplivajo na nesreče in so verjetni ali pa dejanski vzroki nesreč ! Zdi se mi , da bo ta akcija izzvenela v prazno, če bodo lovili tiste, ki prekoračijo hitrost za 10-20 no odprtih cestah, tako sem plačal letos že dvakrat in se mi zdi neumno, da se postavijo na čisto ravnino kjer ni res nikogar ! Ko sem pripomnil policistu, da se mi zdi to svinjsko in, da se naj prestavijo pred šolo na Brezovici me je gledal ko tele in izjavil, da na tem mestu pa ja najlažje ulovimo "motoriste" :hmm:

:worship: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram akcijo policistov! Podpiram njihovo čimvečjo prisotnost na cestah!

A grajam, da je njihova prisotnost največkrat omejena le za stanje za radarjem. Pričakujem in želim, celo zahtevam, da začno delati tudi na opazovanju vseh ostalih prekrškov. predvsem je alarmantno nevklapljanje smernih kazalcev, telefoniranje med vožnjo, izsiljevanje pa še pa še!

Samo radarji so premalo. A vseeno pozdravljam in opozarjam, da hinavsko skrivanje za grmovjem rodi le jezo. Všeč mi je kako imajo to urejeno po nekaterih sosednjih državah. Letos sem v živo izkusil nekaj rdečih semaforjev pred naselji, katerih ne bi bilo. če bi pripeljal 5km/h manj. In dovolj opozorilnih tabelj, da je možnost stacionarnega radarja. Preverjeno deluje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je praksa v španiji in na portugalskem in deluje. Semaforji pred naselji imajo radarje in se ob preveliki hitrosti vklopijo. Zanimivo in deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je praksa v španiji in na portugalskem in deluje. Semaforji pred naselji imajo radarje in se ob preveliki hitrosti vklopijo. Zanimivo in deluje.

Za to še nisem slišal, a mislim, da bi res lahko upočasnilo nekatere voznike in povečalo varnost. Vendar pa sem mnenja, da pri nas tega ne bomo nikoli imeli, ker zadeva samo stane, država ne bo kaj dosti kasirala.

Če pa bo to pri nas kdaj stalo, bo pri semaforju stal policist, ki bo vsakemu, ki stoji pred takim semaforjem, napisal kazen za 10 čukov......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene je ta vikend ustavu policist v KRG. Prpelou 83 km/h, omejitev 50 km/h. Resnici na ljubo bi mi lahko primazal kazen + klofuto, ampak se je dobri miličnik odločil za ustni opomin.... Vam povem, domov sm se odpelou kot po jajcih, pa še zdej se v naseljih vozim veliko bolj previdno, kot pa bi se, če bi mi dal denarno kazen.

Nauk: Preventiva deluje... vsaj pri meni :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To velja za večino manjših naselij skozi katera potekajo pomembnejše ceste (četudi so zelo neprometne). Radar na semaforju ni večji od role toaletnega papirja in imo ne predstavlja nekega hudo velikega stroška. Rdeča luč pa navsezadnje le učinkuje malo bolj kot prometni znak za omejitev hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse preveč je akcij...naj raje to počnejo vsak dan, saj to naj bi jim bila služba.

Je pa res da so policijska vozila preveč opazna...z razliko novih motorjev(moje mnenje),ki ,če ti

pripeljejo za rit ali nasproti in če nisi ZELO pozoren, sploh ne veš da je policaj...-idealno ze preverjanje

smernikov :OK: :grim :devil: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram akcijo policistov! Podpiram njihovo čimvečjo prisotnost na cestah!

A grajam, da je njihova prisotnost največkrat omejena le za stanje za radarjem. Pričakujem in želim, celo zahtevam, da začno delati tudi na opazovanju vseh ostalih prekrškov. predvsem je alarmantno nevklapljanje smernih kazalcev, telefoniranje med vožnjo, izsiljevanje pa še pa še!

Samo radarji so premalo. A vseeno pozdravljam in opozarjam, da hinavsko skrivanje za grmovjem rodi le jezo. Všeč mi je kako imajo to urejeno po nekaterih sosednjih državah. Letos sem v živo izkusil nekaj rdečih semaforjev pred naselji, katerih ne bi bilo. če bi pripeljal 5km/h manj. In dovolj opozorilnih tabelj, da je možnost stacionarnega radarja. Preverjeno deluje!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

u velenju na pumpi se je polet skril točn 5 metrov od ceste za grmovje policist na motorju pa čaku kir se bo pelu v eno v eno smerno na pumpo ni blo minute evo ti ene k zavije nt jz ji kažem z roko naj ne zavije nt ona pa direkt kaj se zgodlo plava luč in za njo mimgrede se pa en prpelu z avtom gas koket je letu mim z avtom pa ni šo za njem ampak se spravu na ubogo bejbo k ni nikogar ogrožala ampak zza njega je bilo to žebliček na glaviček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u velenju na pumpi se je polet skril točn 5 metrov od ceste za grmovje policist na motorju pa čaku kir se bo pelu v eno v eno smerno na pumpo ni blo minute evo ti ene k zavije nt jz ji kažem z roko naj ne zavije nt ona pa direkt kaj se zgodlo plava luč in za njo mimgrede se pa en prpelu z avtom gas koket je letu mim z avtom pa ni šo za njem ampak se spravu na ubogo bejbo k ni nikogar ogrožala ampak zza njega je bilo to žebliček na glaviček

A bi lahko pisal bolj razločno? Fak, ti gnetljivi besedni cmoki mi kravžljajo nerve. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

REVOLUCIJA!!!!!

vile,lopate,traktoje,samokolnice,puške...kar pride pod roko

pa pred parlament jim j........ :krneki:

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

REVOLUCIJA!!!!!

vile,lopate,traktoje,samokolnice,puške...kar pride pod roko

pa pred parlament jim j........ :krneki:

:nono:

Pamet v roke pa po predpisih!

Vsi počnemo bedarije.Pač nas tudi kdaj dobijo in moramo dati kak penez v DB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u velenju na pumpi ..

slovnica .................... -1

pravopis ................... -1

pisno izražanje ......... +1

fuj - sram te bodi

...............

Ampak

vseeno sem se potrudil razumeti zgodbo.

Tako te lahko vprašam nekaj osnovnega: ali misliš, da so vsi policaji butasti?

Tale iz zgodbe se je čisto pametno odločil - z najmanj napora pri/zaslužiti

največ .. po sistemu: bolje vrabec v roki kot golob na strehi.

Tudi

policaji so samo ljudje - včasih celo pametni ljudje.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slovnica .................... -1

pravopis ................... -1

pisno izražanje ......... +1

:topic:

Kako lahko dobiš - (minus) pred 1 (cvekom) ??? :lol1: :lol1: :lol1: Ne morem se skupaj dati, bauh me

že tolk boli od smeha! :lol1: :lol1: :lol1:

Sorry za :topic: :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm pa se glede skuterskega stalisca povedat Zablokiran je bolj nevaren kot odblokiran. Zakaj? Ker je bolj newarno ce se po mestni upadnici vozs 45kmh mimo tebe pa vozijo 70kmh kot ce peljes isto kot tekoci promet. Lohk bi umisll da bi se prodajal odblokirani skuterji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!