Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

Pozdravljeni,

najprvo mi oprostite mojo gramatiko, ker sem zrastel v Nemciji.

Sem osebno zelo navdusen Biker in zena tudi, ima svojega, se noce vozit z mano.

Tale diskusija je zamene cist brez veze, ker v slovenskih glavih, kaj se tice prometa ni pri nobenih poslihtano.

Kdo se ostavi pred zebri, skor nobeden.

Vsak dan cez rdeco na samoforjih, dvakrat sem ze imel sreco, da sem bil drugi v koloni ki smo cakali na zeleno, tistega pred nami so razbili, ker je zapeljal, ko smo dobili zeleno.

Na avtocesti se peljem 140 kmh in te vseeno izsiljejo, ceprav grem takoj na desno ko sem prehitel.

Ce greva z zeno z kakim motoristem skupej kam, 130 kmh skozi vasi, to se ni nic en starejsi motorist se je vazenga delal, da so iz Celja do Portoroza povprecnon 150 kmh po stari cesti peljali,

prehitevanje kolone, ni problem, ker gas, pred uvinkam, bo ze slo.

alkohol, to se nacukajo kot nori in se se vazno delajo, da so se domov pelali.

pripasat v avto, zakaj, sej jih je ze tulk crknalo zaradi tega, ker so bli prepasani in tak dolgo kot se ljudje zaradi policije drzijo pravil, tak dolgo niso nic razumel.

Vceri sem tuki videl 7 motoristov brez celade in 3 brez tablic.

Ce gres tuki v promet, ali z avtom, ali z motorjem, ali kot kolesar, ali kot pesec, gres v VOJNO !!!!

Sej tudi jaz nisem angelcek in tudi v drugih drzavah se kaj dogaja ampak ne taksna groza

in zaradi mene bi se moglo bit vec policije na cestah in ne samo tisti avtomobilh ki stojijo ob cestah prazni, kazni naj dvignejo, da bojo ljudje mal zaceli premislat, koliko nesrece prinesejo na druge druzine.

V Ponedljek sem casopis cital "Novice" samo nesrece zarada prehitre voznjo in to je noro.

Sej bi se vec napisal, sam se res matram s tem, da pametno vse razlozim

lep pozdrav in pazite mal na druge ce ze ne na sebe.

Sam ne me sedaj ubit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

najprvo mi oprostite mojo gramatiko, ker sem zrastel v Nemciji.

Sem osebno zelo navdusen Biker in zena tudi, ima svojega, se noce vozit z mano.

Tale diskusija je zamene cist brez veze, ker v slovenskih glavih, kaj se tice prometa ni pri nobenih poslihtano.

Kdo se ostavi pred zebri, skor nobeden.

Vsak dan cez rdeco na samoforjih, dvakrat sem ze imel sreco, da sem bil drugi v koloni ki smo cakali na zeleno, tistega pred nami so razbili, ker je zapeljal, ko smo dobili zeleno.

Na avtocesti se peljem 140 kmh in te vseeno izsiljejo, ceprav grem takoj na desno ko sem prehitel.

Ce greva z zeno z kakim motoristem skupej kam, 130 kmh skozi vasi, to se ni nic en starejsi motorist se je vazenga delal, da so iz Celja do Portoroza povprecnon 150 kmh po stari cesti peljali,

prehitevanje kolone, ni problem, ker gas, pred uvinkam, bo ze slo.

alkohol, to se nacukajo kot nori in se se vazno delajo, da so se domov pelali.

pripasat v avto, zakaj, sej jih je ze tulk crknalo zaradi tega, ker so bli prepasani in tak dolgo kot se ljudje zaradi policije drzijo pravil, tak dolgo niso nic razumel.

Vceri sem tuki videl 7 motoristov brez celade in 3 brez tablic.

Ce gres tuki v promet, ali z avtom, ali z motorjem, ali kot kolesar, ali kot pesec, gres v VOJNO !!!!

Sej tudi jaz nisem angelcek in tudi v drugih drzavah se kaj dogaja ampak ne taksna groza

in zaradi mene bi se moglo bit vec policije na cestah in ne samo tisti avtomobilh ki stojijo ob cestah prazni, kazni naj dvignejo, da bojo ljudje mal zaceli premislat, koliko nesrece prinesejo na druge druzine.

V Ponedljek sem casopis cital "Novice" samo nesrece zarada prehitre voznjo in to je noro.

Sej bi se vec napisal, sam se res matram s tem, da pametno vse razlozim

lep pozdrav in pazite mal na druge ce ze ne na sebe.

Sam ne me sedaj ubit.

Bravo, EURO, tole si dobro povedal! Točno tako je!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

najprvo mi oprostite mojo gramatiko, ker sem zrastel v Nemciji.

Sem osebno zelo navdusen Biker in zena tudi, ima svojega, se noce vozit z mano.

Tale diskusija je zamene cist brez veze, ker v slovenskih glavih, kaj se tice prometa ni pri nobenih poslihtano.

Kdo se ostavi pred zebri, skor nobeden.

Vsak dan cez rdeco na samoforjih, dvakrat sem ze imel sreco, da sem bil drugi v koloni ki smo cakali na zeleno, tistega pred nami so razbili, ker je zapeljal, ko smo dobili zeleno.

Na avtocesti se peljem 140 kmh in te vseeno izsiljejo, ceprav grem takoj na desno ko sem prehitel.

Ce greva z zeno z kakim motoristem skupej kam, 130 kmh skozi vasi, to se ni nic en starejsi motorist se je vazenga delal, da so iz Celja do Portoroza povprecnon 150 kmh po stari cesti peljali,

prehitevanje kolone, ni problem, ker gas, pred uvinkam, bo ze slo.

alkohol, to se nacukajo kot nori in se se vazno delajo, da so se domov pelali.

pripasat v avto, zakaj, sej jih je ze tulk crknalo zaradi tega, ker so bli prepasani in tak dolgo kot se ljudje zaradi policije drzijo pravil, tak dolgo niso nic razumel.

Vceri sem tuki videl 7 motoristov brez celade in 3 brez tablic.

Ce gres tuki v promet, ali z avtom, ali z motorjem, ali kot kolesar, ali kot pesec, gres v VOJNO !!!!

Sej tudi jaz nisem angelcek in tudi v drugih drzavah se kaj dogaja ampak ne taksna groza

in zaradi mene bi se moglo bit vec policije na cestah in ne samo tisti avtomobilh ki stojijo ob cestah prazni, kazni naj dvignejo, da bojo ljudje mal zaceli premislat, koliko nesrece prinesejo na druge druzine.

V Ponedljek sem casopis cital "Novice" samo nesrece zarada prehitre voznjo in to je noro.

Sej bi se vec napisal, sam se res matram s tem, da pametno vse razlozim

lep pozdrav in pazite mal na druge ce ze ne na sebe.

Sam ne me sedaj ubit.

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, če sodi v to temo pa vendar.....

kdo v naši deželi je odgovoren za postavljanje hitrostnih omejitev na posameznih odsekih?

ali policaji-operativci kdaj obveščajo svoje nadrejene o smiselnosti omejitev na posameznih odsekih?

primeri: (gorenjci bodo že vedeli kje):

1) izvoz iz avtoceste kranj-vzhod iz smeri proti ljubljani. kilometer dolg ovinek, kjer 80km/h ne pomeni nič posebnega je omejen na 40km/h. nihče se tega ne drži.

2)brezjanska ravnina, kjer je avtocesta v izgradnji. ravna cesta, omejitev 60km/h, čez 200m ravnine omejitev 80km/h, ki velja za celotno gradbišče. vmes pa nič posebnega, kar bi narekovalo, da je za 200m odsek potrebno omejiti hitrost na 60km/h

3 in naprej) še veliko je takih cvetk....

umirjanje prometa: na izvozu kranjske avtoceste za tržič je omejitev 80km/h, ki velja za slabih 200m, naprej pa normalno 100km/h. pogostost radarja/laserja na tistem odsek pomeni samo polnjenje proračuna in nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce gres tuki v promet, ali z avtom, ali z motorjem, ali kot kolesar, ali kot pesec, gres v VOJNO !!!!

pazite mal na druge ce ze ne na sebe.

Sam ne me sedaj ubit.

EURO, da te malo popravim, ne v vojno :nono: , si z eno nogo v grobu

glede tega da naj pazimo druge. Tako je :worship: . Vse premalo je predvidevanja. Prav zanima me koliko nas je, da pred vstopom v križišče, ocenimo ter pregledamo situacijo, da bi le imeli bolšo kontrolo nad dogajanjem. Glede višine kazni, menim da to ni čisto pravilen ukrep, napotitev k psihologu, da bi nam izbil objestnost iz glave in vbil strpnost pri vožnji. Samo povišanje kazni, tisti, ki imajo dovolj pod palcem, bi tako ali drugače po svoje ustvarjali nestrpnost naprej. Kakšne so pa kaj sankcije v Nemčiji? Daj napiši kaj .)

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EURO, sama solata. :closedeyes: pejt na IT avtoceste in boš vidu kaj je resnična vojna in nesposobnost/neznanje in ignoranca na cesti, da o mestih niti ne govorim. zanimivo je tudi dejstvo, da vsi tako imenovani "civilizirani" severnjaki naenkrat postanejo "divjaki" ko pridejo do nas...sproščanje zatiranih strasti? pa pustmo.

kljub vsej počasnosti, in discipliniranosti imajo v EU še vedno smrtne žrtve na cestah. sit sem tega obešanja samo na hitrost in stalno neko govorjenje kako smo slovenci neki podivjanci na cestah. da o nekih akcijah poostrenega nadzorovanja s strani policije niti ne govorim...kaj pa počnejo vmes med akcijami? spijo? to je stara inkasantska finta...najprej napovejo akcijo...potem par dni nobenega nikjer ni, da folk misli, da je vse uredu in nato se postavijo kot pr starem obcestni roparji na stran in kasirajo, potem ko dobi komandir pohvalo, pa spet nikjer nobenega, TO JE ČISTI ROP in ne preventiva al kar že bluzijo....stalna prisotnost IN NE JEBANJE U GLAVO ZA VSAK DREK OB TAKIH AKCIJAH je zagotovilo, da se bo ljudi kaj prijelo in prišlo v rutino.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GorazdH, a se ti lahko zadržiš na svoji brutalnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: ?

jst brutalen? pole me ne poznaš...jst sm najbolj graciozno bitje kar jih je :whistle:

no, kake barve opremo pa maš??? si viden? al si v črnem, ker je črna pač najbolj elegantna?

no ko boš videl črno cbr 900 in oranžno rdeč kombinezon na vozniku sem to jaz. umakni se, ker te bom ob prvi priliki BRUTALNO prehitel čez polno črto v preglednem ovinku... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GorazdH, glej iz lastne izkušnje: Portugalska je tretirana kot ena najnevarnejših držav na področju prometne varnosti. Vsi knjižni vodniki opozarjajo na katastrofalno prometno varnost tam. Pa ti lahko povem da v dobrih dveh tednih nisem videl takšnih pizdarij kot jih videvam na naših cestah vsakodnevno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa druga stvar bolj moti.Letos malo bol spremljam nesreče in probleme,ki jih delajo ljudje oziroma osebki na motorjih.Moti me to da je recimo v časopisu napisano motorist je naredil to in to.Halo kakšen motorist je to z neregstriranim motorjem in brez izpita.To je zame človek na motorju in nič drugega.Sedaj se pa vse meče v isti koš najebamo pa mi,ki kolokor toliko vozimo po predpisih in imamo vse potrebno za vožnjo z motorji. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no po CPP-ju ne smeš vozit več kot 1m od roba vozišča z enoslednim vozilom. PROBAJTE VOZIT 90km/h zunaj naselja po tem predpisu. pa vso srečo ko vas bo začel prehitevat šlepar al pa polno naložen kombi, avtomobil poln nedeljsko najedenih osebkov, ki se mu ne bo izšlo in se bo začel umikat, beri: TE STISKAT VEN IZ CESTE. :angry: CPP my ass...v določenih primerih je kršitev varnejša izbira. pa ne zagovarjam norenja.

v naselju se pa dejte držat vse signalizacije! tam je počasneje RESNIČNO VARNEJE. 50 km/h in nič več. :fredy:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no po CPP-ju ne smeš vozit več kot 1m od roba vozišča z enoslednim vozilom. PROBAJTE VOZIT 90km/h zunaj naselja po tem predpisu. pa vso srečo ko vas bo začel prehitevat šlepar al pa polno naložen kombi, avtomobil poln nedeljsko najedenih osebkov, ki se mu ne bo izšlo in se bo začel umikat, beri: TE STISKAT VEN IZ CESTE. :angry: CPP my ass...v določenih primerih je kršitev varnejša izbira. pa ne zagovarjam norenja.

v naselju se pa dejte držat vse signalizacije! tam je počasneje RESNIČNO VARNEJE. 50 km/h in nič več. :fredy:

:OK: :OK: ... se popolnoma strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v naselju se pa dejte držat vse signalizacije! tam je počasneje RESNIČNO VARNEJE. 50 km/h in nič več. :fredy:

To je res prvi aksiom varne vožnje.

In zmanjšajte povsod tam, kjer so kakršne koli stranske ceste iz katerih lahko kaj pripelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

najprvo mi oprostite mojo gramatiko, ker sem zrastel v Nemciji.

Sem osebno zelo navdusen Biker in zena tudi, ima svojega, se noce vozit z mano.

Tale diskusija je zamene cist brez veze, ker v slovenskih glavih, kaj se tice prometa ni pri nobenih poslihtano.

Kdo se ostavi pred zebri, skor nobeden.

Vsak dan cez rdeco na samoforjih, dvakrat sem ze imel sreco, da sem bil drugi v koloni ki smo cakali na zeleno, tistega pred nami so razbili, ker je zapeljal, ko smo dobili zeleno.

Na avtocesti se peljem 140 kmh in te vseeno izsiljejo, ceprav grem takoj na desno ko sem prehitel.

Ce greva z zeno z kakim motoristem skupej kam, 130 kmh skozi vasi, to se ni nic en starejsi motorist se je vazenga delal, da so iz Celja do Portoroza povprecnon 150 kmh po stari cesti peljali,

prehitevanje kolone, ni problem, ker gas, pred uvinkam, bo ze slo.

alkohol, to se nacukajo kot nori in se se vazno delajo, da so se domov pelali.

pripasat v avto, zakaj, sej jih je ze tulk crknalo zaradi tega, ker so bli prepasani in tak dolgo kot se ljudje zaradi policije drzijo pravil, tak dolgo niso nic razumel.

Vceri sem tuki videl 7 motoristov brez celade in 3 brez tablic.

Ce gres tuki v promet, ali z avtom, ali z motorjem, ali kot kolesar, ali kot pesec, gres v VOJNO !!!!

Sej tudi jaz nisem angelcek in tudi v drugih drzavah se kaj dogaja ampak ne taksna groza

in zaradi mene bi se moglo bit vec policije na cestah in ne samo tisti avtomobilh ki stojijo ob cestah prazni, kazni naj dvignejo, da bojo ljudje mal zaceli premislat, koliko nesrece prinesejo na druge druzine.

V Ponedljek sem casopis cital "Novice" samo nesrece zarada prehitre voznjo in to je noro.

Sej bi se vec napisal, sam se res matram s tem, da pametno vse razlozim

lep pozdrav in pazite mal na druge ce ze ne na sebe.

Sam ne me sedaj ubit.

Ja to je v glavnem splošno stanje. Poleg naštetega opažam tudi striktno nedajanje žmigavca pri zavijanju, kar je lahko za motoriste in kolesarje usodno.

Predlagam lahko samo, da se to beroči skušamo ravnati čiim bolj po predpisih za vzgled drugim - razen če bi nam to pokvarilo kake lepe ovinke. Tam je pa mojega spoštovanja CCP konec. Ampak samo tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je v glavnem splošno stanje. Poleg naštetega opažam tudi striktno nedajanje žmigavca pri zavijanju, kar je lahko za motoriste in kolesarje usodno.

Žal opažam, da se ta trend povečuje tudi pri motoristih. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je bolje, da bi kratko potrobil preden začneš prehitavat...tako vsaj malo pozornosti zbudiš, ker tistega malega žmigavca res noben boh v avtu ne vidi. pa tudi, če prehitiš " na prvo žogo", torej kodohitiš avto ga prehitiš se un v avtu ne prestraši in naredi kako traparijo...

po moje je trobljica boljša rešitev zunaj naselja kot žmigavc, pa poblendat al kej takega, podobno kot ponoči

vem zase, da ga v 70% primerih pozabim vklopit pr prehitevanju. pr zavijanju pa ga prej pozabim izklopit kot ne vklopit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistega malega žmigavca res noben boh v avtu ne vidi.

Ja miniblinkerji so zakon. :BUA:

vem zase, da ga v 70% primerih pozabim vklopit pr prehitevanju. pr zavijanju pa ga prej pozabim izklopit kot ne vklopit.

Še dobro, da ne pozabiš prehitevat. .)

Vsaj v ogledalo ne pozabit pogledat, da ne skočiš pred kakega hitrejšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa pozabim žmigavc :P ...špegu,naprej pa mimo...včasih celo nahitro "dirkaško" pogledam nazaj, predvsem na kaki AC...je varneje kot se zanašat samo na špegle :P no sej ni tako nevarno pozabit žmigavc pr prehitevanju...bol je nevarno ga pozabit izključit ko prihajaš do kake stranske ceste in lih takrat nekdo zavija ven...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

jaz lahko samo govorim od izkusnjih v Nemciji, sej tam tudi niso angelcki, tudi omrejo fantje, ker divjajo, sam povprecno ne tulk.

Seveda ne pomagajo kazni zvisat, to je sam eden instrumen, zacelo bi se ze moglo pri starsich, naprej v vrtec, v soli itd.

V Nemciji so kazni velik majnse kot tu.

Sam en primer od mene in moje druzine, ce vas zanima:

leta 2000 sem se presil sem, zena ( nemka ) sin in hcerka tudi, sin je bil taktrat 11 let, hcerka pa 7 let.

Tak, ob sta sla na cesto se inliner vozit, oblekla sta celado, zascitke za kolene, za komovce in za roke, brez, da sem kaj rekel, to so bli navajeni v Nemciji in je blo to cist normalno, p 1/2 uri prideta gor in vse sleceta, jaz pa vprasam kaj je? zabavajo jih drugi otroki, da so iz vesolja, od takrat ne rolajo vec, ker jih jaz brez zascitnikov ne pustim oni pa noceje ker se pred drugim sramujejo.

Vsakorkrat se morem skregat, da dajo celado gor, ko grejo z koleson, tega mi v Nemciji ni blo treba.

Sam to je tema, ki je za tuki cist enostavno prevec, ker bi lahko pisal cele strani, in tisti, ki to ne razumejo ali pa nocejo se bi dolgocasnili.

Sem se vozil v Parizo, tam je Chaos, ampak ne bo nobeden sel do konca, ker bi potem sam ropotalo, isto v Istanbulu.

Tuki je pa tisti junak, ki zmaga, jaz sem pa raj tisti, ki zgubi in drugemo prednost pusti, tudi ce jo jaz imam, ker mi nic ne pomaga, da sem ga poskodoval, ker je on bil kriv.

Mamice, ki pustijo svoje otroke v sredini, odzadi sedet, se niso nikol videli kak en otrok zgleda, ko gre cez sipo.

Parkprostori za invalide, ma koga briga, pojte tuki v Celje pred Tus in si poglejt, ce mi ne verjamete, na plocnikih, da morjo pesci dol na cesto, tuki pa avtomobilist. Parkiranje na zebri, ni problem, kaj me briga otrok ali pa stara baba, ki bi rada sla crez.

Probite to napravit v Münchenu ali kjerkoli v Nemciji, v 15 min je avtovlek in adijo in bo drago, tak, da nebos nikol vec na zebri parkiral.

Tuki ko jez stanujem, v naselju, so en par croserji, nimajo prijavljenih motorjih, omejitev v naselju je 40kmh, ker je velik otrokov, ne briga jih nic, brez celade (dobro to je njegova buca) divjajo cez sto na uro po naselju in potem v gozd, ki drugi spancirajo.

Enkrat je tuki v forumu en Mariborcan napisal,

tak dolgo ko drzava ne bo eno dirkalno progo v Sloveniji zgradila, tak dolgo bo on po drzavnih cestal dirkal in ce se bo ubil, je to njegova stvar in ce bo enega zraven ozel je pa bla smola.

To je situatija tuki v Sloveniji.

Sam neki mi sedaj ne rect: ce je tak, zakaj sem pa tuki?

To kaj sem napisal, je cist malo kaj se na cestah dogaja,

in tudi nisem to ocenil, ali koga obtozil, jaz bi sam upal, da se stvar na cestah mal pomiri in, da vsak mal na drugega ahta,

je ze prevec mrtvih to leto na cestih, motoristov in avtomobilistov in drugih, v Neciji so uspeli, da povprecno vsako leto, ta zalostna cifra gre nazaj.

ne vozi bol hitro kot tvoj varuhni angelcek zna letet.

Fahr nicht schneller, wie dein Schutzengel fliegen kann.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
mislim, da je bolje, da bi kratko potrobil preden začneš prehitavat...tako vsaj malo pozornosti zbudiš, ker tistega malega žmigavca res noben boh v avtu ne vidi. pa tudi, če prehitiš " na prvo žogo", torej kodohitiš avto ga prehitiš se un v avtu ne prestraši in naredi kako traparijo...

po moje je trobljica boljša rešitev zunaj naselja kot žmigavc, pa poblendat al kej takega, podobno kot ponoči

vem zase, da ga v 70% primerih pozabim vklopit pr prehitevanju. pr zavijanju pa ga prej pozabim izklopit kot ne vklopit.

potrobil ko prehitevaš??? ne ga srat no..sej smo mel lepo malo glasnejše izpuhe..zdej k so tko pametno to začel kenslat te pač noben ne vidi (ker ne gledajo..razen redkih izjem) sliši pa tudi ne..

btw..a madžarski pa romunski in ne vem kaki tovrnjaki so pa lahko trikrat glasnejši kot odprt ducati???

:headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
Danes prebral v časopisu, da bodo policisti v naslednjih 14. dneh povečano merili preveliko hitrost. Pa ne samo motoristov, tudi ostalih udeležencev .) Zato; previdno :yes:

...in kot vedno bodo kasirali na svojih točkah, kjer je omejitev mesmiselna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, radarje postavljanjo na mesta, kjer ni potrebe po nadzoru hitrost, saj se ponavadi tam nikoli ne dogajajo prometne nesreče zaradi prevelikih hitrosti. Enostavno rečeno....easy money :headbang: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!