Skoči na vsebino

Hitrost - Počasneje je varneje


master 007

Priporočene objave

...v sobotnem Delu policija na čelu z Matejem napoveduje tri ali štiri mesece hudega boja proti motoristom. Nastavljati nam mislijo radarje in preverjati alkoholiziranost.....

Nič slabga...če bodo le pravi policaji na delu in jim ne bo šlo le za pisanje listkov (sploh za malenkosti in neumnosti), ampak resnično za kontrolo in nadzor! Pa če se bo to seveda sploh zgodilo...dostkrat omenjajo raznorazne akcije, od katerih pa velikokrat ni sledu, očitno le-te ostanejo le na papirju! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj je bilo samo vprašanje časa preden se nas policajzli lotijo na veliko. Cash cow is a cash cow - be aware highway robbery is in progress! Jebe me pa samo to, da me bodo sedaj ustavili zaradi brezvezne kontrole, ko se bom peljal lepo in počasi in me nato ucurili 400 evrov zato, ker imam "non e13" akrapota gor k se pol manj dere kot kakšna dvocevka na čoperju, ki je pa popolnoma homologirana. :angry:

PS. Ane jezst? :P

Who said life is fair?

eh ... jebeno življenje ... ne morem pomagat, če ma akrapo tako lev zvok, da se pol polcaji pizdijo. Namreč, noben policaj se še ni pizdil, ko je slušal nežne zvoke moje drek pumpe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ja tele akcije znajo bit zajebane...jst osebno morm dvakrat premislt predn bi ustavu... :grrr ...bi me lahko drago prsl...to pa da bi policaji ustavljal zarad opozoril in da bi nekje stal samo zato da bi umirjal promet ...nene bojo kr lepo kazni napisal....nema vec popuscanja...(jebiga pa norme) :xx:

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kaj si mislu s tem prepričanjem. Če misliš, da zaradi prometne ne boš več sedel na motor je to pač tvoj mišljenje. Tud sam sem imel prometno nesrečo z motorjem, sicer ni bla tok huda, sam sem pa prepričan, da bom vozu motor, kokr cajta bom imel to željo. Kar se pa zadeva moto zborov, jih rad obiskujem, saj tam srečam prijatelje s katerimi kako rečemo, pa tud rock glasba mi je vseč. Res pa je, da je kvaliteta moto srečanj že zdavnaj pod nivojem. Pa brez zamere. Samo moje mišljenje.

Ah ne tudi ti si že precej "prepričan" (vsaj kolikor te poznam) tako da si v "zmoti" glede tolmačenja besede "prepričani" .)

Na "tvoj" način prepričan sem bil najbrž edini tam, pa to moraš vedet da nikoli ne reci nikoli :devil: . Trenutno pa res ne gre na "dve kolesi" (pa ne samo iz zdravstvenih razlogov, tudi tvoja služba je razlog za to .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da si na MS napisal da se ne držiš vseh omejitev, ali bi ponovno spremenil mnenje ko bi se znašel za rešetkami. Ne, ne rabiš odgovarjat.

Hja, bi pač plačal kazen, kot sem že številne doslej... Da bi bil čimprej "zunaj".

Ah ja tele akcije znajo bit zajebane...jst osebno morm dvakrat premislt predn bi ustavu... :grrr ...bi me lahko drago prsl...to pa da bi policaji ustavljal zarad opozoril in da bi nekje stal samo zato da bi umirjal promet ...nene bojo kr lepo kazni napisal....nema vec popuscanja...(jebiga pa norme) :xx:

Boš pač peljal naprej, kazen ti bodo pa policisti pripeljali drug dan na dom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer obsojam neodgovorno vožnjo idiotov brez tablic, da bi pa klical policijo, se mi pa ne zdi čisto umestno. Še manj da bi ovajal nj. prijatelje. Kar bi jaz naredil, če bi imel možnost je, da bi se s tako osebo resno pogovoril.

Koneckoncev sem tudi jaz pred 35 leti začel na mopedu brez tablic.

ja :eek: . če bi se ti pa tak norec zabil v rit bi pa cvilil.

bodi brez skrbi da sem dotičnega bolnika prav pošteno spovedala. a se ga ni prijelo prav nič. in prav nič slabe vesti nimam, samo žal mi je da ga nisem fotografirala.

veliko ljudi zna samo jamrat, pa stokat in nimajo jajc , da bi kaj naredili. verjemi mi če mi še kak tak bolnik prekriža pot bom poskrbela(če se bo le možno), da bo policija dobila čim več podatkov o njem, brez kančka slabe vesti.

aja 35 let nazaj je bilo na cesti 10 avtomobilov in 1 motor na relaciji od Maribora do Ljubljane. :naughty:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja :eek: . če bi se ti pa tak norec zabil v rit bi pa cvilil.

bodi brez skrbi da sem dotičnega bolnika prav pošteno spovedala. a se ga ni prijelo prav nič. in prav nič slabe vesti nimam, samo žal mi je da ga nisem fotografirala.

veliko ljudi zna samo jamrat, pa stokat in nimajo jajc , da bi kaj naredili. verjemi mi če mi še kak tak bolnik prekriža pot bom poskrbela(če se bo le možno), da bo policija dobila čim več podatkov o njem, brez kančka slabe vesti.

aja 35 let nazaj je bilo na cesti 10 avtomobilov in 1 motor na relaciji od Maribora do Ljubljane. :naughty:

dr.looney :devil:

daj ti pa tut malo pretiravaš no... sej pa zaj vsakega ki malo hitreje pelje res ni treba policije klicat halo... me zanima če ti vedno v življenu ravnaš v skladu s vsemi predpisi in zakoni, ki jih v tem primeru tak goreče zagovarjaš, in kršitelje teh tako obsojaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ti pa tut malo pretiravaš no... sej pa zaj vsakega ki malo hitreje pelje res ni treba policije klicat halo... me zanima če ti vedno v življenu ravnaš v skladu s vsemi predpisi in zakoni, ki jih v tem primeru tak goreče zagovarjaš, in kršitelje teh tako obsojaš

dragi moj ta bolnik ni samo malo preveč peljal, ampak je mislil da je rossi. in veš kaj mi ni treba prav nič pameti solit, prav dobro vem kdaj je potrebno kaj storiti in kdaj ne. ti boš moral pa še malo odrasti in dozoreti . če si v prometu kolikor toliko odgovoren in previden, potem ok. če pa spadaš med bolnike(upam,da ne) te pa lahko malo skrbi. :naughty: (čeprav taki mislijo da so neuničljivi)

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi moj ta bolnik ni samo malo preveč peljal, ampak je mislil da je rossi. in veš kaj mi ni treba prav nič pameti solit, prav dobro vem kdaj je potrebno kaj storiti in kdaj ne. ti boš moral pa še malo odrasti in dozoreti . če si v prometu kolikor toliko odgovoren in previden, potem ok. če pa spadaš med bolnike(upam,da ne) te pa lahko malo skrbi. :naughty: (čeprav taki mislijo da so neuničljivi)

dr.looney :devil:

no zdaj, če spadam med po tvojem mnenju t.i bolnike, je zelo relativno...kakor za koga, za mojo babico verjetno da, za kakšnega opranca pa verjetno ne... zaj pa je vprašanje, po kakšnih kriterijih ti uvrščaš motoriste med takozvane bolnike in nebolnike... verjetno ni glih ravno vsak ki bi ga ti prijavila bolnik, al pa nevemkaki divjak,... to je zdaj dilema :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj, če spadam med po tvojem mnenju t.i bolnike, je zelo relativno...kakor za koga, za mojo babico verjetno da, za kakšnega opranca pa verjetno ne... zaj pa je vprašanje, po kakšnih kriterijih ti uvrščaš motoriste med takozvane bolnike in nebolnike... verjetno ni glih ravno vsak ki bi ga ti prijavila bolnik, al pa nevemkaki divjak,... to je zdaj dilema :D :D

bla bla bla...in še enkrat bla bla , se bova pogovarjala ko boš 10 let starejši. do tedaj pa veliko sreče na cesti in upam, da se ti nikoli nič ne zgodi.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla...in še enkrat bla bla , se bova pogovarjala ko boš 10 let starejši. do tedaj pa veliko sreče na cesti in upam, da se ti nikoli nič ne zgodi.

dr.looney :devil:

no no dekle, kaj ma zdaj starost zveze s tem kaj imaš ti v glavi prirojeno in kaj ne... poznam osebke ki so 20 let starejši od mene pa se obnašajo ko da bi bli 10 let mlajši, pa poznam mlajše tudi ki so v določenih primerih bolj preudarni in ravnajo pametneje kot jaz... tak da ne brezveze posploševat glede starosti, sej se drugače strinjam da so mlajši večinoma bolj zaletavi in ne razmišljajo, ampak vse pa tudi ne rabiš metat v isti koš :D :D

- aja pa če se boma čez 10 let komaj o tem pogovarjala, boš me takrat verjetno če bom rekel kakšno besedo ki ti ne bo pogodu kar prijavla policiji:)))

- saj se ve kakšne ženske postanete z leti...hihi

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ dr looney...

Policaje klicat (Rossi gor al pa dol) je pa malce pre-osorno za "fellow bikerja" ane?

To bi malokdo na tem forumu storil, zato prosim ne limaj svojega dejanja ponosno tukaj gor.

Live and let live! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo...policija napoveduje BOJ proti komerkoli že...a to pomeni tudi streljanje in zapiranje? ker boj je pač boj a ne...? malo nevarna beseda za take akcije...

torej ne pomaga, da bi vozili točno po omejitvah...nas bodo vlekli na stran neglede al si v prekršku al ne. pa je (razen v okolici kakega zbora) motoristov pod vplivom alkohola tako malo, da se ne morejo primerjat z ostalimi udeleženci v prometu psihofizično stanje pa je nad povprečjem tistih, ki ne voozijo dvokolesnikov.... ker je mnogo policistov tudi motoristov se bodo seveda dogajale krivice vsepovprek...

no verjamem, da bomo vozili počasneje. s tem se bo seveda povečalo število žrtev zaradi izsiljevanj prednosti, vožnje zad za ritjo z odbijačem na zadnji gumi, izrinjanje na vsaki ravnini in sred ovinka itd, kar se dogaja, ko voziš po omejitvah. preverjeno. :closedeyes: je pa res, da ne bo več toliko spektakularnih nesreč kot ponavadi motoristične so... :doze:

tista s prehitevanjem preko polne črte je pa totalna bedarija kar tisti ki vozite z motorjem dobro veste in je v 90% primerih popolnoma nedolžno, seveda razen za črko zakona no... sem že enkrat povdaril, da potem morajo KAZNOVAT VSE KAMIONISTE IN VOZNIKE AVTOBUSOV SAJ NE ZMOREJO SPELJAT TRI ČETRT OVINKOV NE DA BI PREVOZILI ČRTE VSAJ miljonkrat. oziroma jim enostavno prepovedat vozit po cesti...saj take grožnje kot je 40 tonska pošast ki zapre pol ceste motor ne predstavlja...

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ dr looney...

Policaje klicat (Rossi gor al pa dol) je pa malce pre-osorno za "fellow bikerja" ane?

To bi malokdo na tem forumu storil, zato prosim ne limaj svojega dejanja ponosno tukaj gor.

Live and let live! .)

no kar mal se ohladi tak zame ni noben "fellow biker".

druga pa tako ali tako nima več smisla pisati. :doze:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji so s to akcijo že začeli. V nedeljo je bilo na enem izmed "hribčkov" med Tepanjem in Sl. Bistrico to že videno. Na razdalji manj kot 1 kilometra so bile 3 policijske kontrole. Ustavljene so imeli samo motoriste. Kolikor sem si uspel ogledati so VSI opravljali alkotest...

Je pa ta akcija po moje totalna potrata davkoplačevalskega denarja. Dostikrat se je že o tem govorilo, ampak vseeno. Če hočemo razne "Rossije" spraviti s ceste, jim je treba zgraditi primerno infrastrukturo, ki jim bo divjanje relativno varno tudi omogočala. S tem mislim na primerno dirkališče.

Kar pa se tiče kazni: zelo dober sistem imajo Skandinavci. Kazni so OGROMNE, delno se izplačujejo tudi prek javnih del oz. so le ta del kazni. Tam pa vsi vozijo po predpisih, ampak pozor, vsi vozijo npr 90km/h, nihče več , NIHČE PA TUDI MANJ.

Naše ceste so tudi živa katastrofa. Povsod polno lukenj, zalivk, peska... Danes sem SREDI LJUBLJANE naletel celo na razlito olje na cesti, in to v dolžini več kot 10m. Motor je konkretno zaplesal, če bi padel bi bil vzrok nesreče verjetno neprilagojena hitrost... Nekateri zakoni pravijo, da morajo biti CESTE VARNE ZA VSE UDELEŽENCE V PROMETU, kar pa se z dneva v dan manj potrjuje. :headbang: :headbang:

Čas je, da se naša država malo zresni in neha samo kasirat, ker s tem pridobi samo denar, kršiteljev pa to ravno ne prizadane kaj dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no kar mal se ohladi tak zame ni noben "fellow biker".

druga pa tako ali tako nima več smisla pisati. :doze:

dr.looney :devil:

kaj so te protiargumenti potolkli revica :? :grim :grim ... :D

Policaji so s to akcijo že začeli. V nedeljo je bilo na enem izmed "hribčkov" med Tepanjem in Sl. Bistrico to že videno. Na razdalji manj kot 1 kilometra so bile 3 policijske kontrole. Ustavljene so imeli samo motoriste. Kolikor sem si uspel ogledati so VSI opravljali alkotest...

Je pa ta akcija po moje totalna potrata davkoplačevalskega denarja. Dostikrat se je že o tem govorilo, ampak vseeno. Če hočemo razne "Rossije" spraviti s ceste, jim je treba zgraditi primerno infrastrukturo, ki jim bo divjanje relativno varno tudi omogočala. S tem mislim na primerno dirkališče.

Kar pa se tiče kazni: zelo dober sistem imajo Skandinavci. Kazni so OGROMNE, delno se izplačujejo tudi prek javnih del oz. so le ta del kazni. Tam pa vsi vozijo po predpisih, ampak pozor, vsi vozijo npr 90km/h, nihče več , NIHČE PA TUDI MANJ.

Naše ceste so tudi živa katastrofa. Povsod polno lukenj, zalivk, peska... Danes sem SREDI LJUBLJANE naletel celo na razlito olje na cesti, in to v dolžini več kot 10m. Motor je konkretno zaplesal, če bi padel bi bil vzrok nesreče verjetno neprilagojena hitrost... Nekateri zakoni pravijo, da morajo biti CESTE VARNE ZA VSE UDELEŽENCE V PROMETU, kar pa se z dneva v dan manj potrjuje. :headbang: :headbang:

Čas je, da se naša država malo zresni in neha samo kasirat, ker s tem pridobi samo denar, kršiteljev pa to ravno ne prizadane kaj dosti.

ja, to kar je blo v nedeljo redkokdaj vidiš, prekleti frdamani policaji, razn pri enem so vsepovsod stali motoristi, ki so jim bolj al manj pokvarili lep vikend :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj so te protiargumenti potolkli revica :? :grim :grim ... :D

zakaj že? :eek: protiargumenti? :kva2: :lol1: :lol1: ....

a lopatko si zgubu..... :naughty: :naughty:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Zanimivo. V nedeljo po naši prelepi deželi nabral 300 kilometrov pa srečal enega samcatega policista, kateri se je vozil za nami od Brezovice pa vse do Logatca. Skupaj smo se počasi in previdno peljali mimo kolone vozil kateri so čakali pred semaforjem na začetku delovišča. Po koncu naselja pognali in prehiteli avto ali dva z nekaj višjo hitrostjo kot pa je dovoljena in zopet previdno nadaljevali skozi naslednje naselje. Modri angel pa je veselo vozil za nami, očitno se mu je dopadel trio akrapovičev skozi katere neovirano dihajo naši enocilindraši. Vožnja do Logatca je minila umirjeno in brez strahu pred piloti metkov tipa SS, kateri zdravijo svoj ego z tesnimi prehitevanji in hitrostjo višjo od zvoka. Saj so vsi lepo pridno vozili za našim varuhom ali pa so odšli še na eno kavo.

Na koncu Logatca pa veseljo, koliko motorjev. Eni do sijajo zloščene plastike, drugi soncu nastavljajo svoj krom. Vozniki barvno usklajeni s svojimi stroji, trepljajo sopotnice po kolenu. One uživajo v sproščeni vožnji katera se bo čez trenutek ali dva končala. On z svojim strojem in željo da bi bil sam na motorju, saj ga drugi prehitevajo z vseh strani, poskuša naredi vtis nad jato perjadi, katera se zbira v grmovju nad THE ovinkom. Ona se krčevito oklepa svojega dragega in upa da se zdravljenje ranjnega ega ne bo nadaljevalo z drzno vožnjo vse do .... Pa koliko jih je bilo, lokalni vzreditelj drobnice si lahko samo želi tako veliko čredo ovac. Najlepše pri vsem pa je bilo da so prav VSI od prvega do zadnjega zavijali levo na cesto katera pelje proti Postojni, kjer se je potrebno ustaviti na črpalki. Pa ne zato da bi natočili gorivo temveč z razlogom, da se povohajo z preostalimi samci v tej moto čredi in se morebiti celo spodajejo za položaj alfa samca. Poslovimo se od policista kateri je sledil čredi in nadaljujemo naravnost proti ovinkom za katere vemo da jih bomo imeli samo za sebe :OK:

Počasi se začne oglašati enduro žilica zaradi česar zavijemo dol z glavne ceste in nadaljujemo po lokalnih cestah. Katere nas, ene asfaltirane druge ne, pripeljejo na planoto ki se vzpenja nad Novo Gorico. Želimo si globje v gozd vendar NE. Dušilci so ostali doma pa tudi za varuhe divjadi nismo prepričani, da so že vsi našli nazaj v gostilno. Nikakor si ne želim na gozdni poti zreti iz oči v oči z nekom, kateri se v gostilno odpravi z flinto prek rame. Zavijemo na pot katera izhaja iz časov prve svetovne vojne in nadaljujemo proti Škofjeloškemu hribovju, kjer pojemo okusno postrv in nadaljujemo. Tu in tam srečamo kakega motorista se pozdravimo in zaželimo srečno pot. V Škofji Loki se spoštljivo peljemo mimo mesta kjer je "usekala" narava z svojim načinom selekcije in že smo v domačem okolju. Pospravimo konjičke in z vrčkom ohlajenega v roki premlevamo današnji dan. Policisti pa nekje drugje opravljajo svoje naloge. Nekateri si bolj zasluzijo njih pozornost, drugi spet manj. Katerim se bodo posvetili ne vem. Vem pa da podpiram takšne akcije.

lp g.

p.s. ne počnite tistega česar ne želite da bi drugi počeli vam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj že? :eek: protiargumenti? :kva2: :lol1: :lol1: ....

a lopatko si zgubu..... :naughty: :naughty:

dr.looney :devil:

:friend1: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to kar je blo v nedeljo redkokdaj vidiš, prekleti frdamani policaji, razn pri enem so vsepovsod stali motoristi, ki so jim bolj al manj pokvarili lep vikend :D

Zakaj pa? :eek: V soboto so me ustavili, lepo pregledali dokumente, še kakšno smo rekli o prednji gumi in se lepo poslovili. Ne vem zakaj bi mi zaradi tega pokvarili vikend? Je bil prav lep. :OK:

P.S. Če bere to kdo od ekipe, ki me je ustavila, gume so že menjane :grim

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene in kolega so v nedeljo ustavili,pogledali dokumente,dali pihat in to je bilo vse...edino tečno mi pa je bilo včeraj,ko so me na poti do Trbovelj ustavili kar dvakrat in ponovno ponovili isto vajo kot v nedeljo.

So pa vedno bili zelo korektni,pa tudi podebatirat se je dalo kaj z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa je (razen v okolici kakega zbora) motoristov pod vplivom alkohola tako malo, da se ne morejo primerjat z ostalimi udeleženci v prometu psihofizično stanje pa je nad povprečjem tistih, ki ne voozijo dvokolesnikov.... ker je mnogo policistov tudi motoristov se bodo seveda dogajale krivice vsepovprek...

S soboto sem v Arji vasi kako uro o vsem mogočem čvekal s policistom, kateri je prikazoval na "poligonu" varno vožnjo.

In je omenil tudi problem alkohol, pravi, da dosti, predvsem starejši motoristi(po letih, ne po stažu), po uspešno končani furi le-to skupinsko zapijejo, ker so se tak dobr in varno peljali.

Potem pa takšni, pošteno pod vplivom, morajo še do doma prit. Z motorjem seveda, teh 10 km bo pa že šlo.

Če dobr pomislim, sem pred alkoholno abstinenco tudi sam dostikrat vozil pod vplivom in tudi dvakrat napihal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!