Skoči na vsebino

BMW R 1150 GS


marting

Priporočene objave

a mogoče veš kolk pride? pa a je zajeban podret, je treba bit na kej posebej pozoren?

Saj vem, da me nisi nič vprašal ampak cena je cca 70 € za 1 komad . Pri demontaži-montaži moraš pazit na to, da na žico, ki je speljana skozi belanco , navežeš drugo žico, (medtem ko jo vlečeš ven) , ki ti bo služila kot foršpon za novo žico not napeljat, sicer se boš kar mal zajebaval z droti. Ker je to na desni starni, kjer je gas, bo potrebno tudi nekaj pazljivosti pri snemanju in natikanju ročke, najbolje pogledat v kak servismanual ali počakat, da se oglasi kak mehanik :whistle: (brumer recimo)

Evo še slikce s kodami

post-5391-1189607322_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Koliko procentualno prevozite GSa po makedamu in podobnih cestah? Povzpel sem se na 1500 m.n.v. (blo kr km) in nisem dobil občutka koliko lahko zaupam sprednjemu kolesu, da ne bo zdrsnilo. Na 180 stopinjskih ovinkih se je teža kr precej poznala in stem manjšala hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mojega vozim kakih 15-20 % po makadamu, odvisno je kake so gume, jaz mam gor Tourance, bi blo pa boljše z kakimi Metzeler Karoo....al pa kaj podobnega.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim tudi po makadamu.Če je utrjen ni problem,če je pesek in "šuder" ,pa je potrebno biti kar previden.Po makadamu grem tudi z ženo(Trnovska planota,Dobrovlje,Čemšeniška Planina,...).Zaenkrat še ni bilo problema,čeprav sem na cestnih gumah-prej Pilot road,sedaj Z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogrevene ročke, "se je že govorilo o tem". Gledal sem v Louisu in imajo 3 varijante ročk (25 - 60 evrov). Jih ima kdo montirane, kakšna je njihova kvaliteta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogrevene ročke, "se je že govorilo o tem". Gledal sem v Louisu in imajo 3 varijante ročk (25 - 60 evrov). Jih ima kdo montirane, kakšna je njihova kvaliteta?

Imam namontirane najcenejše ogrevane ročke iz Louisa. Lani so bile nekaj znižane in sem zanje odštel okoli 15€. Znjimi sem super zadovoljen, zlasti če se voziš pozno v jesen. Po slabih 5h minutah začutiš skozi rokavice prijetno toploto. V netako mrzlih dneh preklopiš na LOW, drugače pa pustiš na HI. Lani ko sem se nekaj dni pred Božičom vračal iz Ljubljane na Gorenjsko, v temi, megli in temperaturi okoli 0°C so se prav dobro izkazale (nameščene imam tudi ščitnike rok, ki tudi nekoliko pomagajo v mrazu). Edina napaka, ki sem jo do sedaj opazil je, da so ročke že kar precej obrabljene (mogoče bi jih bilo pametno za čez poletje zamenjati z navadnimi) vendar še eno sezono bodo brez problema zdržale.

Za ta dnar :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

S kolegom , ki vozi VS 1400 Suzukija debatirava o blokiranju kardana. Zanima me vaše mnenje glede blokiranja kardana; jas sem ga občutil zgolj pri prehitrem prešaltavanju navzdol, da je kolo zablokiralo. Namreč presenetlo me je to, ker mi je kolega reku, da njemu intruder preko motorja preprečuje blokiranje kardana "neglede na obrate". Vozim GSa 1100, imajo novejši BMWji izboljšan sistem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom , ki vozi VS 1400 Suzukija debatirava o blokiranju kardana. Zanima me vaše mnenje glede blokiranja kardana; jas sem ga občutil zgolj pri prehitrem prešaltavanju navzdol, da je kolo zablokiralo. Namreč presenetlo me je to, ker mi je kolega reku, da njemu intruder preko motorja preprečuje blokiranje kardana "neglede na obrate". Vozim GSa 1100, imajo novejši BMWji izboljšan sistem?

to se tudi lahko zgodi!

post-10071-1192298790_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se to zgodi na tanovem modelu :wacko: , ki je na trgu krajši čas. Slišal sem za model, ki ga sam vozim, ampak z veliko km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
to se tudi lahko zgodi!

na 1100 se ti kardan ne bo zlomil. Šibka točka je pritrditev zadnjega dela okvirja na ohišje menjalnik. Na tem mestu lahko pride pri večjih dinamičnih obremenitvah do preloma. Zaradi tega lahko pri TOURATECHu kupiš ploščico, za ojačitev, imenovano HARDPART. Poglej si malo tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Halo,Purple.Jaz s tem nimam problema,šaltaj takrat.ko je treba-navora je dovolj.Včasih mi je rahlo zavrl R 80 RT,z GS pa ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka se zdej tok proti tem GS-om neki zoperstavljate - je krasn motor s svojimi prednostmi in slabostmi - kot jih ma vsak moped in ne vem kaj zdej kr neke nepomembne in predvsem neumestne pripombe tu letajo na forumu.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka se zdej tok proti tem GS-om neki zoperstavljate - je krasn motor s svojimi prednostmi in slabostmi - kot jih ma vsak moped in ne vem kaj zdej kr neke nepomembne in predvsem neumestne pripombe tu letajo na forumu.

ajd

Mamo novega člana, ki ima zgleda travme iz otroštva in jih zdravi v vseh temah, kjer se BMW pojavlja. Žal, tudi taki majo pravico bit tle gor. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še raj pol jz kej pametnega napišem glede mojga GS-a. Sm naredu bočne nosilce za stranske torbe, pa če koga zanima kak zgleda naj pove, da poslikam pa gor dam - se mi je zdelo, da so pa le orginalni mal predragi za tistih 10dni na leto ko bi jz to rabu, pa sm se tak znajdu.:)

no pišite

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še raj pol jz kej pametnega napišem glede mojga GS-a. Sm naredu bočne nosilce za stranske torbe, pa če koga zanima kak zgleda naj pove, da poslikam pa gor dam - se mi je zdelo, da so pa le orginalni mal predragi za tistih 10dni na leto ko bi jz to rabu, pa sm se tak znajdu.:)

no pišite

ajd

Ti kar prilimaj, ne bo nič narobe, če boš prilimal... pa saj veš da tako ali tako ne moreš vsem ugodit

Lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evoga sm končno posliku pa dajem na razpolago za komentirat :) - narejeno je čist na enostavn način in menim, da za kake normalno težke stvari v torbah ne bi smelo bit problemov - rostfraj pa itak da je :rolleyes: - pa še z Givijevimi torbami za lažjo predstavo

ajd

post-14218-1196511155_thumb.jpg

post-14218-1196511123_thumb.jpg

post-14218-1196511102_thumb.jpg

post-14218-1196511361_thumb.jpg

post-14218-1196511240_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evoga sm končno posliku pa dajem na razpolago za komentirat :) - narejeno je čist na enostavn način in menim, da za kake normalno težke stvari v torbah ne bi smelo bit problemov - rostfraj pa itak da je :rolleyes: - pa še z Givijevimi torbami za lažjo predstavo

ajd

post-14218-1196511155_thumb.jpg

post-14218-1196511123_thumb.jpg

post-14218-1196511102_thumb.jpg

post-14218-1196511361_thumb.jpg

post-14218-1196511240_thumb.jpg

Pravi majstor si... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi majstor si... :worship:

ja hvala :rolleyes: - sej ni blo tak hudo - mal zvijanja pa švasanja pa je :naughty: pobrusit na konc je blo še najtežje

@ SUHI

kolk je premer štang,se kej zvijajo?

premer je se men zdi 1cm, zvija se pa nič ne, k sm jih mislu še zadi počez (iz leve na desno) povezat, sam vidim, da nima pomena kr ni nobene panike - je blo pa zanimiv, k sm mogu na desni čez uno lukno napelat - sej se na sliki vidi kak spretno gre čez luknjico nosilca tačk za sopotnika(desna stran:))

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!