Skoči na vsebino

skoraj nesreča


stuhec

Priporočene objave

kdo je pa reku da sm se skor zaletu ?

lahko bi bla nesreca, ce ne bi bla pozorna...

ti si pa neizmerno zatezen

Od začetka tega leta bi lahko imel nesrečo 547,293 krat, če ne bi bil pozoren.

Saj vem, da je to precej butast post, pofočkal sem se pa le. Got the point? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od začetka tega leta bi lahko imel nesrečo 547,293 krat, če ne bi bil pozoren.

Saj vem, da je to precej butast post, pofočkal sem se pa le. Got the point? :rolleyes:

tudi jaz včeraj, če na semaforju ne bi dal noge na tla ko sem se ustavil bi ziher padel in bi mel nesrečo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ucer nama je z rokym edn zabremzou na nulo pred lezecim policajem...skoda ker je bil ata star....

:eek: kako pa to?Sej atki pa ja nrdijo najmanj nesreč in so najbol previdni O:-) Praši HHV-ja če meni ne verjameš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebku nevrednemu nazivanja s človekom, ki se je včeraj ob približno 19h malo pred Jesenicami iz smeri Kranjske gore igral s svojim in življenji drugih motoristov namenjam te ljubeče besede:

PAS MATER CIGANSKO KURBO PRASICO JEBEM TI PEZDE POSRANO NAPIHNJENO NESPOSOBNO!

Ostalim sem seveda dolžan vljudnejšo obrazlago:

Peljemo se trije na dveh motorjih iz nakupov v Lojzetu v Beljaku. Idilična pokrajina in prazna cesta sta me zazibala v vožnjo po predpisih, torej križarjenje pri hitrosti cca 85-90km/h in opazovanje tako okolice kot ceste. Počasi me je prehitel par na Harleyu, prijatelja, s katerimi smo bili skupaj po nakupih, pa sta se počasi oddaljevala in izginila na horizontu za nekaj ovinki.

Nekje na sredini poti med Mojstrano in Jesenicami me prehiti najprej en dokaj hiter motorist. Brez posebne krize, dokaj "na knap" ob meni. V redu, ni panike. Nakar opazim, da se mi hitro približuje drugi in prav namenoma poči mimo mene tako blizu in tako agresivno, da ne bi med nama mogel stlačiti pesti. Kar je preveč, je preveč. Takoj sem presodil, da gre za kretene, ki se izživljajo nad drugimi motoristi in izzivajo nesrečo. Je to sploh še nesreča. Zame ne. Zame je to poskus umora! Seveda odprem gas in idiota ujamem takoj za prvim ovinkom.

Kreten sploh ni znal voziti sekreta na katerem je sedel! :slap: Tudi to ga je verjetno rešilo nadaljnih mojih postopkov.

In sedaj ponovno sporočilo zanj, torej za kretena imbecilnega nevrednega polomljenega otroškega vozička:

Včerajšnji dan praznuj kot novi rojstni dan!

Kajti konec tvojega življenja ti je bil tako blizu, kot je blizu moja razsodnost moji norosti, ko mi kdo utrga živec. In verjemi, da tja vmes težko stlačiš opiljen noht! Noga, ki bi te sklatila s temnega sekreta na katerem si se prav šlampasto lomil čez ovinek in bi te poslala v stebričke obcestne ograje, je bila že pripravljena! K mojemu premisleku in tvoji sreči je prispeval tretji član skupine, ki je peljal nekoliko za menoj kateri bi seveda vse videl, meni pa pač ni za iti sedeti v arest.

Po kasnejšem pogovoru na bencinski črpalki sem izvedel, da si je z mojima prijateljima podobno privoščil prvi iz skupine. Tretji, ki je opazoval mojo reakcijo je ostal v varni razdalji in lahko le prvima dvema posredoval gestikulacijo, s katero sem mu, preden sem zavil na avtocesto pred Jesenicami, pokazal, kaj bi jim sledilo po mojem, če zakoni ne bi veljali 5 minut!

Na osnovi obnašanja in nadaljevanja vožnje v Jesenice, lahko le povprašam ostale Jeseniške motoriste, ali je to pri vas običaj, ste vsi ciganje iste sorte, ali pa imate med seboj le kretene, katere prosim zmečite v plavže z njihovimi sekreti vred? Pridemo z veseljem pomagat!

P.S.: Koliko je med "akcijo" letelo me pa ne sprašujte, ker nisem gledal na števec. K sreči je bila cesta sicer prazna. Bi pa z veseljem takrat sprejel kakšno policijsko patruljo, ki bi vse ustavila, ker bi izvedel kretenovo identiteto, pa čeprav bi sam plačal precej kazni.

Namerno kopiram bučnice. Spet si že z načinom pisanja potrdil staro pravilo, da mali pes mora glasno lajat, da ga opazijo.

Zato povdarjeni in barviti stavki? HOV-HOV ali hov - hov? Enako se prebere...

O milimeterskem prehitevanja nakladaj nemotoristu. Sedi na motor in boš opazil celo dele ki štrlijo levo in desno ter se jim reče ogledala. Koliko cm so od belance? Če si vozil kot pof..kani štamperli in se nisi držal desno za varno prehitevanje in ker si je nekdo dovolil vzeti ti mero, bi ga pa kar z nogo v ograjo? Bi ga "legalno" beg spravo?

Ti pa res ne rabiš nalepke GLUP. Sam skrbiš za to, da nebi kateri normalen celo pomislil, da imaš podstrešje pospravljeno.

Ti pa še vedno toplo priporočam strokovno pomoč. Tak primer kot si ti, ga bo častlo še socialno. Garantiram. Kakih pet let, po grobi oceni, bo tudi ta forum zdržal brez tebe. Če pa boš tudi za njih izgubljen slučaj, sem pripravljen poravnat del samoplačniških stroškov zdravljenja, ki bo verjetno večji kot strošek nalepke GLUP. Če bo kaj pomagal, plačam z veseljem, saj rad pomagam.

Moraš pa vzbujat pozornost z bučnicami, ha? Ne vem zakaj me preveva občutek, da si vzdrževalec v otroškem vrtcu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz takih dogodkov skoraj več ne štejem. Včeraj sem imel čudovit izlet na Jezersko, kar sem napisal že v drugem forumu, pa se mi je ravno tako primerilo, da mi je po mojem pasu prinorela ena stara kanta z ekipo mladcev ovešenih s simboli primitivcev(zlate ketne, trenirke, pobrite glave,....) Kako jim že pravimo ? In to ne iz ovinka ampak na ravnem odseku po sistemu umakni se ali pa.... Dogaja se stalno in ne dam si vzeti dobrega izleta zato se ne razburjam in poiskušam hitro pozabiti. Če bo pa kdaj možno imeti sabo pištolo si bom pa vzel 5 minut.

kakšn avto je pa biv? bela cordoba, rdeča 19ka, modr bravo al zelena honda civic al kej drucga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej križarjenje pri hitrosti cca 85-90km/h in opazovanje tako okolice

Hmmmm Horjo matr zdej pa vem, zakaj se tko zavzemaš za nalepkke "vozim po predpisih".

Takile ponavadi zarad tega ker gledajo okrog sploh ne vidijo ceste, potem pa v zadnjem momentu smer spreminjajo, pa cikcakajo po celi cesti... Prjatu cesta je za vozit po njej, če hočeš pa gledat okrog, se je treba pa ustavit. Vidiš zato se je meni zdela tista akcija močno bebava... Če mene vprašaš si ti sam skoraj povzročil nesrečo...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm Horjo matr zdej pa vem, zakaj se tko zavzemaš za nalepkke "vozim po predpisih".

Takile ponavadi zarad tega ker gledajo okrog sploh ne vidijo ceste, potem pa v zadnjem momentu smer spreminjajo, pa cikcakajo po celi cesti... Prjatu cesta je za vozit po njej, če hočeš pa gledat okrog, se je treba pa ustavit. Vidiš zato se je meni zdela tista akcija močno bebava... Če mene vprašaš si ti sam skoraj povzročil nesrečo...

In ti, seveda, točno veš kako je on vozil in kako je ali ni cikcakal... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma dovolj mi je, da človek napiše, da je opazoval okolico, da ga je prehitel starjši par, katerega je verjetno opazil, ko je bil že mimo, oni malce hitrejši, pa so ga žal prestrašili... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma dovolj mi je, da človek napiše, da je opazoval okolico, da ga je prehitel starjši par, katerega je verjetno opazil, ko je bil že mimo, oni malce hitrejši, pa so ga žal prestrašili... :naughty:

Ja, ja..in tvoja domneva naj bi bila referenca. A te ni že Vale učila nekaj o argumentirani debati?

Če se je človek vozil na zgornji meji omejitve, ga je lahko prehitel vsak, ki je peljal hitreje. Lahko Horjotu verjamem ali ne, toda on je zapisal, da je opazil vse, ki so ga prehiteli in da ga motijo izstrelki, ki prehitevajo čisto blizu. V tem ga popolnoma razumem. Sam vozim pričakujoč najslabše možno ravnanje od drugega udeleženca, zato motoriste prehitevam v širokem loku in s tem zmanjšujem možnost, da bi napačna poteza drugega (ali mene) rezultirala v bližnjem srečanju. Prehitevanje na knap ni nič drugega, kot agresivno dejanje do drugega udeleženca, še posebej, če je tvoja hitrost precej višja od hitrosti drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja..in tvoja domneva naj bi bila referenca. A te ni že Vale učila nekaj o argumentirani debati?

Če se je človek vozil na zgornji meji omejitve, ga je lahko prehitel vsak, ki je peljal hitreje. Lahko Horjotu verjamem ali ne, toda on je zapisal, da je opazil vse, ki so ga prehiteli in da ga motijo izstrelki, ki prehitevajo čisto blizu. V tem ga popolnoma razumem. Sam vozim pričakujoč najslabše možno ravnanje od drugega udeleženca, zato motoriste prehitevam v širokem loku in s tem zmanjšujem možnost, da bi napačna poteza drugega (ali mene) rezultirala v bližnjem srečanju. Prehitevanje na knap ni nič drugega, kot agresivno dejanje do drugega udeleženca, še posebej, če je tvoja hitrost precej višja od hitrosti drugega.

Ne rečem, da je moja domneva referenca, svoje mnenje pa menda na forumu že lahko zapišem? Mi dovoliš? Sploh pa sem debatiral z Horjotom in ne s tabo, pa bo možakar že sam povedal kako in kaj...

Kar se pa onega podučevanja Vale o argumentih tiče, bomo pa že zelo kmalu, čez kako leto, leto in pol videli, kdo je imel prave argumente... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem premišljeval ali naj to napišem na forum ali ne. Itak se takih kot si TI nič ne prime!! Včeraj okoli po sedmih zvečer si med Turjakom in Gradiščem v smeri proti LJ prehiteval kolono avtomobilov v nepreglednem ovinku! Pripeljal sem ti v nasprotni smeri, pravilno po svojem pasu. Na TVOJO in na najino srečo (na motorju sva bila namreč dva) sem pravočasno in pravilno reagiral, vse kar si pa TI zmogel pa je bil dvig roke, to je bla edina TVOJA reakcija. :unsure: Me sploh ne zanima, kaj je bil tvoj namen in zakaj si dvignil roko, si IDIOT, ki ga ne želim več srečati na cesti!! :headbang:

Če ne bi bilo na cesti takih kot si TI, bi se počutil precej bolj varno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se umaknil čisto na rob ceste, tako da je imel frajer prosto pot. Če se nebi umaknil, potem on nebi imel časa pozdravit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se umaknil čisto na rob ceste, tako da je imel frajer prosto pot. Če se nebi umaknil, potem on nebi imel časa pozdravit.

Če bi jaz vsakič dal en evro v šparovec ko bi se mi to zgodilo, bi si lahko že nov motor kupil. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ta stric nam znan, ali gre samo za namišljeno osebo?

Verjetno gre za namišljeno osebo saj idioti na motorju med slovensko motoristično srenjo veljajo za pravljična bitja o katerih se sicer veliko piše in govori a v resnici ne obstajajo. Nekaj takšnega kot hobiti in vilinci.

V osnovi so stvari dokaj enostavne in so za vse kar se dogaja krivi drugi. Z nakupom motorja si odvezan krivde za idiotizem na cesti. V primeru (kot je ta), ko gre za dva motorista pa ima vedno prav hitrejši. Samoumevno :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je pa reku da sm se skor zaletu ?

lahko bi bla nesreca, ce ne bi bla pozorna...

ti si pa neizmerno zatezen

A poleg pljuvanja in nakladanja znaš tudi brat? Recimo naslov teme. Besedo "skoraj" npr.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi, hi, po prebiranju zadnjih postov, ki sem jih "zamudil" se mi samo še smeje. Kakšen cvilež, ko stopiš naenkrat na rep kar celemu krdelu garjavih krmižljavih muckov.

Ibek, si si pene že obrisal? :naughty:

Ja Faker, tkole je. Veš da nisem na motorju od včeraj, v prometu pa sploh. Lahko verjameš, da je bilo vse pod kontrolo in kolikor je časa za poglede v vse smeri, ogledala ipd, je ob ravni cesti in brez prometa čas tudi za ošvrkniti strugo Save ali obrise planin. Seveda to ni isto, kot moj včerajšnji obisk Gorenjske, ko sem kot sovoznik v terenskem avtomobilu imel čas napasti svojo radovednost in ogledati panoramo, katero kljub nešetetim vožnjam po isti cesti očitno nisem nikoli dobro ogledal. To sem spoznal včeraj. Tako da si ne predstavljaj pod mojim opisom, da je šlo za zaverovano buljenje povsod drugje razen po cesti. In še za dodatno objasnitev. Če ne bi tistega kretena, katerega opis je Ibek ponovil za kar se mu prijazno zahvaljujem (Hvala Ibek!), opazil že prej, bi po vsej verjetnosti sedaj ne tipkal tega. Počasi sem se mu umikal še bolj na desno. No, ne se spet obešati na besedo počasi. Pomeni le, da ni šlo za panično reakcijo v strahu, temveč normalen manever s pritiskom krmila, ki je motor prestavil na skrajni rob cestišča. Zato sem bil še toliko bolj presenečen, ker se je kljub vsemu kreten skoraj skantal vame.

Ibek, tebi pa vprašanje. Ali za dimenzije svojega motorja šteješ samo svoje levo jajce? Če jaz govorim, da je nekaj oddaljeno 2cm od motorja, to pač pomeni 2 cm od zunanjega obrisa brez kakšnih pametovanj o izrastkih v obliki ogledal ali štrlečih hemeroidov iz riti!

In če se povrnem k včerajšnjem obisku prelepe Gorenjske s terenskim avtomm sem se kljub vožnji bivšega rallye-ista (tudi v okviru omejitev, kar za Vršič pomeni dokaj živahno) počutil dokaj varno. Zahvaljujoč tudi zajetnemu bullbaru na vozilu. A se je bilo vseeno treba umikati brihtičem na dveh kolesih, motoriziranih in brez, ki so nesposobni odpeljati Vršič po svojem pasu. Od kolone 9-ih, ki sva jih srečala na vožnji navzgor iz primorske strani, je samo eden bil na svojem pasu. Midva pa seve z desnimi kolesi na bankini. Ibek, kakšni tvoji znanci?

No, upam da je ta opis tako radovednim kot debilnim vsaj malo razjasnil obzorja, čeprav na začetku nisem imel namena o tem tako na široko nakladati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se je imel čas opravičit ali pozdravit, potem že ni bilo toliko kritično. :whistle:

Tam, kjer ni za peljati, torej tudi na nasprotnem pasu na katerega rob si izrinil "brata motorista" :whistle: , se da peljati tudi z eno roko. Seveda zahvaljujoč temu, da se je drugi umaknil in pustil prosto pot tvoji neumnosti. Bo vedno možna taka rešitev? Verjetno ne. Verjamem pa da bodo nekateri vedno to možnost izsiljevali. Zato bi zaslužili preventivno odstranitev iz prometa, magari z armbrustom.

Ata Ibeeeeeek! Evo iztočnice. :P

"Armbrust", da ti prišepnem, če drugače ne bo šlo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem se spravil prehitevat traktor z prikolico. Zmanjšam hitrost, počakam, da gre odcep na katerega bi lahko traktor zavil mimo in zapeljem na levi pas. Ob ravnini je bil na levi strani dolg travnik na njem pa še en traktor, ki je brez smernika zavil na pas na katerem sem jaz ravno začel prehitevat. Čeprav je bil traktor še relativno daleč sem se odločil, da opustim prehitevanje in se pospravim nazaj na svoj pas. Ko to naredim, traktor pred mano (tisti, ki sem ga hotu prehitet) zavije brez žmigavca levo na travnik in mi pri tem zapre oba pasova. Ker sem imel zaradi spleta okoliščin prekratko varnostno razdaljo, sem imel kar precejšne težave, pri zaviranju in se na koncu ustavil pol metra stran od priključka prikolice, katerega sem v paniki ciljal. Qurc, raje bi letel čez tisto štango, kot pa v traktor ali prikolico :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!