Skoči na vsebino

Tek


kat

Priporočene objave

a majo oni tud kšn forum ... ????

me prou zanima, če so tapravi mazoti tud tolk zagnani, da se skoz pričkajo kere superge so boljš ....

al italjanske, al nemške, mogoče pa celo japonske ... :kva2:

He he, jaz si s francoskimi za asfalt delim el. org.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priden :notworthy: Jaz morm bit na šihtu ob 7h in tek pred službo prakticiram poleti ko so temperature ob 5h zjutraj ugodne.V zimskem času se pač zadovoljim z trenažerjem po službi in treningu z utežmi.

Ja če bi ljudje vsaj malo dali na šport(rekreativni) bi imeli veliko manj sodobnih zdravstvenih tegob ;)

Ne le fizičnih, tudi miselnih.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes svetsko vreme, sonce, pa čist nč vroče, pa lepih 8km :D

Tole bo malo lokalpatriotsko ampak okoli velenjskega jezera je res ful lepa lavf tura, če bo komu kdaj dolgcajt pa bo rabil malo spremembe, vabljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, svetovke in svetovci, je kdo danes kej prelaufu, je kdo not uletu na LM? moj bruto cajt na 21km 1:55:43. kolk vas je blo na moratoncu, poloviški, desetki al pa na šolskem? ni pomembno, potruditi se je bilo potreba, čestitam.

1.40.06 na polmaratonu. za pol minute zgrešil osebni rekord. (zaradi utrujenosti nog po petkovem rokometnem turnirju veteranov v kranjski gori).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj osebni rekord na maratonu pa je 0 min, 0 s, 0 s/10, 0 s/100 in 0 s/1000.

Enostavno neizmerljiva brzina.

:010

Glede na vaše rezultate ste navadni looserji ...

:yes:

________________

:P

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

... mater - jaz sem pa vse tako kaže nasrkal.

Oziroma je nasrkalo moje koleno.

Boli že mesec dni ali celo več in sem moral opustiti celo 'trenažer-anje'.

:BUA:

Bral sem neke članke o obrabi hrustanca.

Hudimano zaganana zadeva.

Navadno se pojavi v poznih letih, če je bilo koleno poškodovano

v mladosti.

In res - kot mlad *ebač, sem enkrat norel po smučišču za eno lepotico,

zapeljal iz označene proge, padel v 2m globok skalnat potok

in koleno je bilo takrat hudo čudno nekaj mesecev.

Celo kri so punktirali iz njega. Pa gibs ...

Potem se je počasi zadeva uredila in pozabil sem nanjo.

Malo sem zanemarjal bolečino, menjal copate in mislil: ".. bo že .."

No, zdaj pa tole ... tako se bom poslovil iz teme.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mater - jaz sem pa vse tako kaže nasrkal.

Oziroma je nasrkalo moje koleno.

Boli že mesec dni ali celo več in sem moral opustiti celo 'trenažer-anje'.

:BUA:

Bral sem neke članke o obrabi hrustanca.

Hudimano zaganana zadeva.

Navadno se pojavi v poznih letih, če je bilo koleno poškodovano

v mladosti.

In res - kot mlad *ebač, sem enkrat norel po smučišču za eno lepotico,

zapeljal iz označene proge, padel v 2m globok skalnat potok

in koleno je bilo takrat hudo čudno nekaj mesecev.

Celo kri so punktirali iz njega. Pa gibs ...

Potem se je počasi zadeva uredila in pozabil sem nanjo.

Malo sem zanemarjal bolečino, menjal copate in mislil: ".. bo že .."

No, zdaj pa tole ... tako se bom poslovil iz teme.

:(

Čim manj teči na tekalni stezi,ker je strup za kolena,če pa že moraš naj bo vsaj 5% naklon,tako vsaj malo razbremeniš direktno nabijanje v koleno,

Pred tekom kolena dodobra segrej,naredi raztegovalne vaje in se do tvoje tekalne proge,ki vrjamem da ni asvalt sprehodi z hitro hojo in šele potem začni z rahlim tekom.

Pri teku resnično pomaga tudi Levinov trak,ki ga oglašujejo po TV oglasih,preverjeno,ni nateg!!

Začni jemat Gklukomazin,ki zadeve oz. poškodbe hrustanca ne odpravi a ob redni disciplinirani oralni rabi ohranja hrustanec in ne pusti nadaljnega propadanja le tega ,prav tako ti pripomore k mazivu zgloba.Stvar deluje šele po nekajtedenskem jemanju in blagodejno vpliva na koleno dokler zdravilo jemlješ,ko prenehaš si spet tam kot na začetku!

Sam imam poškodbe kolena oz obeh že od rane mladosti(meniskus in pretrgana križnja sprednja vez na obeh kolenih)a sem uspel z zgoraj navedenimi nasveti sanirat do te mere,da lahko tečem,smučam,skratka delam vse kar delajo ostali.

Predvsem pa probaj izvajat vaje za jačanje kvadricepsa na trenažerjih z malo težo in zelo koncentriranim gibom.Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čim manj teči na tekalni stezi,ker je strup za kolena,če pa že moraš naj bo vsaj 5% naklon,tako vsaj malo razbremeniš direktno nabijanje v koleno,

Pred tekom kolena dodobra segrej,naredi raztegovalne vaje in se do tvoje tekalne proge,ki vrjamem da ni asvalt sprehodi z hitro hojo in šele potem začni z rahlim tekom.

Pri teku resnično pomaga tudi Levinov trak,ki ga oglašujejo po TV oglasih,preverjeno,ni nateg!!

Začni jemat Gklukomazin,ki zadeve oz. poškodbe hrustanca ne odpravi a ob redni disciplinirani oralni rabi ohranja hrustanec in ne pusti nadaljnega propadanja le tega ,prav tako ti pripomore k mazivu zgloba.Stvar deluje šele po nekajtedenskem jemanju in blagodejno vpliva na koleno dokler zdravilo jemlješ,ko prenehaš si spet tam kot na začetku!

Sam imam poškodbe kolena oz obeh že od rane mladosti(meniskus in pretrgana križnja sprednja vez na obeh kolenih)a sem uspel z zgoraj navedenimi nasveti sanirat do te mere,da lahko tečem,smučam,skratka delam vse kar delajo ostali.

Predvsem pa probaj izvajat vaje za jačanje kvadricepsa na trenažerjih z malo težo in zelo koncentriranim gibom.Lp

Hvala za nasvet.

:notworthy:

Definitivno ga bo upošteval!

:yes:

Vendar bom prej drug teden od svoje zdravnice poskusil izsiliti slikanje kolena pri ortopedu.

Bojim se, da je celo kaj več kot to, kar sem napisal.

Namreč - prej sem komot pokleknil in sedel na pete (kot pred vadbo pri karateju ali judu - recimo)

zdaj me pa v zadnji četrtini giba, ko hočem sesti na pete, koleno tako zapeče, da

je nadaljevanje giba nemogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

nikakokr mi ne rata stećt..včeraj po treh mescih sm se spravla odlaufat 4km,..sam dns pa mišice pečejo,...ni prakse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem cca. pol leta pridno potim v fintnesu. in ta teden imam kardio teden in vsak dan preživim pol ure do 1 uro na stezi. katastrofa! ker nikoli nisem marala teka. ampak... če imaš podporo, je lažje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem cca. pol leta pridno potim v fintnesu. in ta teden imam kardio teden in vsak dan preživim pol ure do 1 uro na stezi. katastrofa! ker nikoli nisem marala teka. ampak... če imaš podporo, je lažje ;)

 

 

 

.... kardio ni samo tek ....

... poskusi malo zamešat zraven tudi drugačnih aktivnosti ....

... zadeva zna biti mnogo manj obremenjujoča, če ne celo prijetna  ....

... preverjeno ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaja... Vem da kardio ni samo tek. Imam mešanico vsega. Tako da... Se prebijamo tudi skozi takšne treninge ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

mejdun..a gre katera na dm tek..

nekaj se pripravljam ,..sam čist premal,..

 

 

 

.... kdaj je pa tist "tek v visokih petkah" ????  :eek:

 

... moja že spet izbira čevlje ....  :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še u supergah komaj tečem ,petk pa sploh nimam :blush:

 

 

 

.... ja, sam za zmago u petkah so pa lepe nagrade, veš ???? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!