Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pomoje so problem "nedeljski" vozniki. Malo kilometrine in prakse, ker med tednom ni časa, potem pa za vikend na premočan motor in prehitra vožnja glede na izkušnje, da se malo "sprosti tedenski stres". Ker sam veliko časa prevozim po hribovskih cestah, velikokrat naletim na voznike, praviloma za vikende, ki ne znajo ali ne upajo založiti motorja. Se mi precejkrat zgodi, da ga nasproti srečam na sredni ali na mojem pasu. Oziroma ga na ovinkih dohitevam, po ravnini, piči...

Včeraj sem vozil za parom, vsak svoj motor,  ki ni znal v ovinku pravilno zvozit, oziroma ona se je bala položiti, v bolj ostrih ovinkih se je vedno približala sredini voznega pasu, na ravnini pa gas. Samo vprašanje časa...

Nič narobe, če so\smo nedejski vozniki, ampak treba je izbrati znanju primerno cesto, in motor, ter voziti izkušnjam primerno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo “Huni”! Naši niso nic boljši.

 

Danes se ob 18.00 peljem z avtom domov. Dohitijo me štirje motoristi. (dohitijo me, ker sem vozil 45 kjer je omejitev 40). Vklopim levi smernik in po 50 metrih polna petarda dva mimo na pol metra. Yamahi z Ptujsko tablico. Zadaj sta ostala dva (eden je bil GS za drugega ne vem) in voznik z GS je samo prikimal z glavo.  Točno je videl, da sem jima z opazovanjem rešil rit.

Lokacija Rogoza v smeri Miklavža

Da nisem bil pozoren sem snel oba divjaka. Upam, da se tukaj najdeta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrt je sestavni del življenja. Enim ni usojeno dočakati povprečne starosti. Vprašanje, ali smo si za to krivi sami, ker smo motoristi? In zakaj so tisti drugi brezbrižni lahko tako arogantni, da bi nas vse zbili s ceste? Mad Max scene? Jst sem alergičen, ko provzročitelj ne odgovarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, tisocka cestak ni za na cesto, ker to tok leti, da je hitr prehitr.

Domnevam, da je v Karlobagu povzrocil en iz drugega foruma, pa se je zgleda kar vozil, do Pakle in domov v enem dnevu, sej mogoce je pa tu tezava. Ne vem, ampak je prehvalil tisocko cestaka, da to je noro, kok daje motor. Ovinek pa itak "kmetov". Nazaj grede je en odsek prej podoben ovinek, sam se ne zapre tolk, ta te pa preseneti in voila, posebi ce kdo nasproti pride. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

statistika pravi da je največ nesreč na začetku sezone, pa proti koncu. Sedaj je pa itak norija na jadranki, gneča, avtodomarji vlečejejo za sabo kolone pri divjih 43km/h, motoristov kot slame od profičev, ki pulijo na smrt do začetnikov, ki ne zmorejo celega ovinka zložiti skupaj. V glavnem statistika spet ne laže.

Kakorkol, pa se obsoja vse po vrsti, točnih podatkov nimamo, pa mi ni všeč neko pisanje na pamet, običajno pa je vsaj en nedolžen pri prometni nesreči.

Govoriti pravljico o varnostni razdalji, ko poči pred tabo je pa smešno. Takrat leti vse po zraku, nekontrolirano.

 

motorist a ne, divjaki, a ne objestnost a ne...

V Parecagu umrl 42-letni motorist, nesrečo je povzročil pijani 70-letnik

https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/v-parecagu-umrl-motorist-cesta-med-secovljami-in-lucijo-zaprta.html

takemu lahko preventivno potrobiš, poblendaš ali zmoliš očenaš ?pa ne bo prijelo..sploh ko zavije tik pred tabo.

 

Vsega se seveda ne da predvideti in preprečiti. Tako zadevo, kot je bila danes na Primorskem, res težko preprečiš ali zvoziš. Sanjati o tem, da boš zvozil, ko ti nekdo izsili prednost, ker te pač spregleda ali pa ko poči pred tabo, ti pa voziš z običajno varnostno razdaljo, je pač iluzorno. Je pa večja verjetnost, da boš spregledan, če voziš hitro in če si na manjšem motorju. Manjša verjetnost je, da bo nekdo spregledal potovalno enduro, kot pa nakeda ali športaka recimo.

Se pa verjetno vsi strinjamo, da lahko z defenzivno vožnjo in predvidevanjem, da bodo drugi delali napake, preprečiš marsikatero kritično situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ChilliPalmer pravi:

To ze, sam kdo se bo pa 60 vozil po Jadranki? Bols it s skirojem pa selfije pokat ob vrhunski kulisi. 

a 90 pa ni dovolj? v ovinkih imaš od 30-50, ni brez razloga, sploh v dežju

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V dezju je itak prazna. 

S 30 ovinke pelat, noro dozivetje, posebi, ko se lahko dejansko s kom srecas sredi ovinka in ustavis. Pol gresta pa loh na per skp, ker sta ziva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš vplivati na ostale voznike, lahko vplivaš samo na svoja dejanja in tako zmanjšaš možnosti trka, zdrsa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, ChilliPalmer said:

V dezju je itak prazna. 

S 30 ovinke pelat, noro dozivetje, posebi, ko se lahko dejansko s kom srecas sredi ovinka in ustavis. Pol gresta pa loh na per skp, ker sta ziva. 

Ce bi vprasal mene 5 let nazaj bi se strinjal.. danes gledam na to zadevo malo drugace. Ja, tudi ce se peljes 50,90,150, verjetno bi v obeh primerih pocilo. Samo pri nizji hitrosti mogoce samo motor pa kaksna kost.


In to je bil(zame osebno), en izmed razlogov da sem prodal cestni motor, ker enostavno ko se vozis cez ovinek, se spozabis na omejitev(ker je lustn).. ki je tam z namenom.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ChilliPalmer pravi:

V dezju je itak prazna. 

S 30 ovinke pelat, noro dozivetje, posebi, ko se lahko dejansko s kom srecas sredi ovinka in ustavis. Pol gresta pa loh na per skp, ker sta ziva. 

o tem govorim... provociranje, zbadanje, če kdo pelje "premalo" in to kar sili v probleme

v Avstriji zaradi divjakov npr. na Golico z motorjem max 70, avto lahko 100

če bo taka klavnica, bo tudi na Jadranki kaj sledilo...

bolje manj in prihajat domov, boš videl, vedno težje bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, brez veze.  Koliko je mrtvih planincev?  Mrtvih zaradi corone?  Koliko samomorov? uspešnih, neuspešnih.

image.png.6e22e120cad89b64936ffb3419660b87.png

KJER TE ČAKA, TE ČAKA!

Motoristi nismo ogrožena skupina!

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se omejimo zgolj na nesreče, je to slaba primerjava. Planinec, če ni ravno v navezi, običajno gre v smrt sam.

Motoristi pa smo na cesti in s svojimi dejanji odgovarjamo tudi za varnost drugih. In žal se mnogo njih tega očitno ne zaveda.

PS: Včasih me je sram, da sem GS Fahrer... Samo včeraj 2x...

 

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak lupjo pa nas najbolj z radarcki. Medtem se mu pa v slapah lomjo po hribih, pa strike pletejo po domovih.... Ne gre jim za denar ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, ChilliPalmer pravi:

Ampak lupjo pa nas najbolj z radarcki. Medtem se mu pa v slapah lomjo po hribih, pa strike pletejo po domovih.... Ne gre jim za denar ?

manj zmogljiv motor si kupi, v vseh pogledih bo bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, GeeSXer pravi:

Eh, brez veze.  Koliko je mrtvih planincev?  Mrtvih zaradi corone?  Koliko samomorov? uspešnih, neuspešnih.

image.png.6e22e120cad89b64936ffb3419660b87.png

KJER TE ČAKA, TE ČAKA!

Motoristi nismo ogrožena skupina!

Vseeno si to poglejte še enkrat?...

Svet se ne vrti samo okrog nas motoristov in smrt, čeprav tragična, je podobno travmatična ZA NAŠE NAJBLIŽJE, kot ostalih 1.700 primerov iz zgornjega seznama. Ajde, mogoče minus 370 samomorilcev, kjer se je zgodila njihova volja in si lahko s časom domači pridejo na čisto, da je njemu/njej sedaj lepše (nekje v vesoljskih 4D planjavah) in, da na koncu koncev to ni taka tragedija. Globalno gledano, seveda...

Dramo seveda delajo mediji, ki ob 37 družinskih tragedijah zaradi, npr. samomora, poročajo o drami na slovenskih cestah, kjer je v zadnjem mesecu umrlo 9 motoristov (od tega trije na mopedih). Za rokav cukajo visoke policijske uradnike, bivše motoriste, AMZS inštruktorje, uvoznike motociklov, politike in influencerje?, da povejo instant rešitve za rešitev motorističnega problema. Ker vsi samo teoretizirajo, se na koncu od policije pričakuje, da nam "pomaga" spregledati, kje ga biksamo #laserjevunpapalipomateriali?.

Še dobro da imate policijo fantje in dekleta, če ne bi vam trda predla.

Kavo mi lahko plačate... kjerkoli??.

Popravljeno . Popravil GoBobi
Dodal...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomnim pred leti, je bilo tule na forumu večkrat odigrano. So se namontirali na kakšen jadrankarski ovinek, pa se s kamero snemali, večkrat gor pa dol po tistem zavoju, pa vsakič da se vidi kolk malo centimetrov jim fali od komolca do asfalta, da bi gledalcem ja dokazali kaki hudi rejsarji so... Pa je naš policaj večkrat kaj zapisal v zvezi s takimi in podobnimi bedarijami, ampak so ga dotični protagonisti kaj hitro zatoukli... Nikoli jih pa nismo videli, da bi se na pisti (Grobnik...) pomerili v ustrezni konkurenci in v bistveno bolj varnem okolju...

Taki frajerji se verjetno niti ne zavedajo, da so lahko kakšnemu mlademu motoristu "za vzor". Potem pa takega mladega motorista kdaj kdo na cesti tudi prehiti. Pa mu ego pade dol, pa se takoj zakadi za njim. In se prilima v nasproti vozeč avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, ChilliPalmer pravi:

Mah, tisocka cestak ni za na cesto, ker to tok leti, da je hitr prehitr.

 

sem mel đamaho 600ccm ,letela 220km/h recimo da je rabila 5 sekund do 100, bogih 78 konjičev

mam ktm 790, bogih 95 konjičev bla bla bla

mam sxa jurja (ti so že nevarni baje po pravilih foruma :P ) lih mal bolje leti od zgornjih dveh

sem mel 1301 ccm pa 173kkonjičev, je letel približno isto kot zgornji, mogoče kaka sekunda bolje pri pospeških...

 

Debatiranje o obliki, kubaturi in barvi, je totalna glupost. Vse leti prehitro.

Problem je pri ustavljanju. Običajno tisti z boljšimi zavorami prej ustavijo. Pa pri sreči, da ti kdo ne prileti v škarje, ne obrača avta za ovinkom, seka poti...ampak prosim, ne pisat več pravljic o konjih kubikih in podobnem.

 

ps. zajčji ovinek se še dodatno zalomi, tam pelje mnoge na drugo stran, sploh pri vračanju domov. Osebno sem videl motoriste pred mano se sprehajat čez. Celo kak avto tam poči v drgega, ča mal tiši.

 

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kiri pravi:

Vsega se seveda ne da predvideti in preprečiti. Tako zadevo, kot je bila danes na Primorskem, res težko preprečiš ali zvoziš. Sanjati o tem, da boš zvozil, ko ti nekdo izsili prednost, ker te pač spregleda ali pa ko poči pred tabo, ti pa voziš z običajno varnostno razdaljo, je pač iluzorno. Je pa večja verjetnost, da boš spregledan, če voziš hitro in če si na manjšem motorju. Manjša verjetnost je, da bo nekdo spregledal potovalno enduro, kot pa nakeda ali športaka recimo.

Se pa verjetno vsi strinjamo, da lahko z defenzivno vožnjo in predvidevanjem, da bodo drugi delali napake, preprečiš marsikatero kritično situacijo.

se strinjam da v teoriji maš prav. V praksi ti pa @Frenk 67lahko pove, kako se potovalno enduro KTM1290 ADV sname, ko se nekomu mudi pred gostilno.

ps. stric s klobukom je bil.

pss. 1290 adv je precej večji od mojega gtja, ko sem šel kake 3, al 4 sekunde prej na istem mestu mimo.

 

Jaz opažam, da ni samo spregledanje, običajno kdor je pozoren, pa spregleda, pa še 1x pogleda, celo pravilno reagira, poči po zavori, ti se mal umakneš in nesreča je preprečena. Pri teh nesrečah gre za bolimekurac odnos. Dobesedno. Pa ne govorim samo za motor, je podobno ko sem v kombiju. Kot da ne obstajam. Pa vozim strogo po pravilih, kar za motor ne morem trditi.

 

Veš preprečiš jih en miljon s predvidevanjem, pa jih nehaš štet, pol te pa miljonprva v bolnico spravi. Jaz sem zdavnaj vedel, da ko bom 1x spregledal neumnost drugega ,bom pečen. In tako je tudi blo.

Pa ne moraliziram, da nimaš prav, počasna in defenzivna vožnja je varnejša. govorim o nelogičnih manevrih v prometu, govorim tudi o kontra vožnji po AC (kar pač ne pričakuješ), o zadevah, ko avto stoji ob cesti, ko pa prideš zraven butne na cesto in podobnem.

pred 11 urami, ChilliPalmer pravi:

V dezju je itak prazna. 

S 30 ovinke pelat, noro dozivetje, posebi, ko se lahko dejansko s kom srecas sredi ovinka in ustavis. Pol gresta pa loh na per skp, ker sta ziva. 

s Kmetom sva ležala na sred ceste pa se fotkala...sred decembra :P varno doživetje :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, GeeSXer pravi:

Eh, brez veze.  Koliko je mrtvih planincev?  Mrtvih zaradi corone?  Koliko samomorov? uspešnih, neuspešnih.

image.png.6e22e120cad89b64936ffb3419660b87.png

KJER TE ČAKA, TE ČAKA!

Motoristi nismo ogrožena skupina!

necepljeni motoristi so ogroženi :P

pred 1 uro, Joker pravi:

Če se omejimo zgolj na nesreče, je to slaba primerjava. Planinec, če ni ravno v navezi, običajno gre v smrt sam.

Motoristi pa smo na cesti in s svojimi dejanji odgovarjamo tudi za varnost drugih. In žal se mnogo njih tega očitno ne zaveda.

PS: Včasih me je sram, da sem GS Fahrer... Samo včeraj 2x...

 

naj te ne bo. 50% vseh motorjev na jadranki je GSov (al pa več) torej je logično mar ne. S tem da vsi neki jokajo čez cestake, pa ma GS in podobne ADV nepremičnine več navora in moči, da bolje stegnejo od ostalih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, GoBobi pravi:

Vseeno si to poglejte še enkrat?...

Svet se ne vrti samo okrog nas motoristov in smrt, čeprav tragična, je podobno travmatična ZA NAŠE NAJBLIŽJE, kot ostalih 1.700 primerov iz zgornjega seznama. Ajde, mogoče minus 370 samomorilcev, kjer se je zgodila njihova volja in si lahko s časom domači pridejo na čisto, da je njemu/njej sedaj lepše (nekje v vesoljskih 4D planjavah) in, da na koncu koncev to ni taka tragedija. Globalno gledano, seveda...

Dramo seveda delajo mediji, ki ob 37 družinskih tragedijah zaradi, npr. samomora, poročajo o drami na slovenskih cestah, kjer je v zadnjem mesecu umrlo 9 motoristov (od tega trije na mopedih). Za rokav cukajo visoke policijske uradnike, bivše motoriste, AMZS inštruktorje, uvoznike motociklov, politike in influencerje?, da povejo instant rešitve za rešitev motorističnega problema. Ker vsi samo teoretizirajo, se na koncu od policije pričakuje, da nam "pomaga" spregledati, kje ga biksamo #laserjevunpapalipomateriali?.

Še dobro da imate policijo fantje in dekleta, če ne bi vam trda predla.

Kavo mi lahko plačate... kjerkoli??.

najboljši so policajo ki kavo pijejo. (takrat nima lasera v roki) :P

Ti pa uleti 1x na primorski konec, da naredimo fotošuting. Napisal sem foto ne laser :D pa kavo bova pila.

 

pred 19 minutami, Snečer pravi:

obrat ročice na 1000 da drugačen G kot na 500

omejit na 300 podobno kot v Aziji

le kaj bi porekli vozniki kros mašin, ki z lahko v štartu z obratom ročice naserjejo 200 konjsko ninđo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, izibajker pravi:

Se spomnim pred leti, je bilo tule na forumu večkrat odigrano. So se namontirali na kakšen jadrankarski ovinek, pa se s kamero snemali, večkrat gor pa dol po tistem zavoju, pa vsakič da se vidi kolk malo centimetrov jim fali od komolca do asfalta, da bi gledalcem ja dokazali kaki hudi rejsarji so... Pa je naš policaj večkrat kaj zapisal v zvezi s takimi in podobnimi bedarijami, ampak so ga dotični protagonisti kaj hitro zatoukli... Nikoli jih pa nismo videli, da bi se na pisti (Grobnik...) pomerili v ustrezni konkurenci in v bistveno bolj varnem okolju...

Taki frajerji se verjetno niti ne zavedajo, da so lahko kakšnemu mlademu motoristu "za vzor". Potem pa takega mladega motorista kdaj kdo na cesti tudi prehiti. Pa mu ego pade dol, pa se takoj zakadi za njim. In se prilima v nasproti vozeč avto...

da, tudi jaz sem slišal za tiste objestno nevarne diujake, ki drajsajo en in isti ovinek.

Rabiš kaj fotomateriala, pa ga boš posredoval Borčiju? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!