Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 8 urami, Spasku pravi:

Če niso sli v ku..c Kmalu bo tudi pri nas:headbang: 

Pri nas je taka gužva, da bi bili vsi veseli, če bi se vsaj 30 km/h premikali :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Spasku said:

Če niso sli v ku..c Kmalu bo tudi pri nas:headbang: 

Pariz se od danes upočasnjuje: pravzaprav so bile danes zjutraj uvedene nove omejitve hitrosti, ki omogočajo največ 30 kilometrov na uro za promet z vozili. Ukrep zadeva skoraj vse mestne ulice, z izjemo nekaterih večjih arterij, kjer omejitev ostaja pri 50 km / h: bulevar des Maréchaux, del dolge Sene, bois de Boulogne in Vincennes ter štiri glavne državljanske osi , vključno z Elizejskimi poljanami. Oproščena je tudi obvoznica okoli Pariza, ki ohranja promet pri 70 km / h kljub prvotnim načrtom za zmanjšanje hitrosti tudi tukaj.

https://www.avvenire.it/attualita/pagine/parigi-svolta-a-30-chilometri-all-ora

Španija ima od spomladi v vseh mestih omejitev 30kmh (razen kjer ima znake 50kmh ali je cesta v isti ravnini kot pločnik tam je 20 kmh :(  ) Bil sem tam julija in ugotovil da moj motor v prostem teku gre okoli 20 kmh, kot bi se vozil s kolesom.
Te neumnosti prihajajo k nam.

Nova pravila :I

https://revista.dgt.es/es/noticias/nacional/2021/04ABRIL/0413-Guia-Ciudades-30.shtml

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še mal pa bo eskiro hitrejši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

še mal pa bo eskiro hitrejši

sj je že zdaj ... mal po cesti, mal po kolesarski, malo skozi park, peš cona in ekola ... cilj je na vidiku, če ga prej kakšn avto ne nabije :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Bostjan L said:

Španija ima od spomladi v vseh mestih omejitev 30kmh (razen kjer ima znake 50kmh ali je cesta v isti ravnini kot pločnik tam je 20 kmh :(  ) Bil sem tam julija in ugotovil da moj motor v prostem teku gre okoli 20 kmh, kot bi se vozil s kolesom.
Te neumnosti prihajajo k nam.

Nova pravila :I

https://revista.dgt.es/es/noticias/nacional/2021/04ABRIL/0413-Guia-Ciudades-30.shtml

 

Po tej tabeli se bodo vozili samo se bogatasi k jim nic ne prestavlja zapravit par 100 eurov na dan za kazni.

2021-08-31_141049.jpg.6e03708885cc209656b43746a4e39e85.jpg

 
Vožnja z nenormalno nizko hitrostjo v mestu  200 evrov :headbang: 
Znatno zmanjšajte hitrost vozila brez predhodnega opozorila 200 evrov:headbang:
Nenadno zmanjšanje vaše hitrosti povzroči tveganje trčenja z vozili, ki krožijo za vami 200 evrov:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2021 ob 23:07, Spasku pravi:

Če niso sli v ku..c Kmalu bo tudi pri nas:headbang: 

Pariz se od danes upočasnjuje: pravzaprav so bile danes zjutraj uvedene nove omejitve hitrosti, ki omogočajo največ 30 kilometrov na uro za promet z vozili. Ukrep zadeva skoraj vse mestne ulice, z izjemo nekaterih večjih arterij, kjer omejitev ostaja pri 50 km / h: bulevar des Maréchaux, del dolge Sene, bois de Boulogne in Vincennes ter štiri glavne državljanske osi , vključno z Elizejskimi poljanami. Oproščena je tudi obvoznica okoli Pariza, ki ohranja promet pri 70 km / h kljub prvotnim načrtom za zmanjšanje hitrosti tudi tukaj.

https://www.avvenire.it/attualita/pagine/parigi-svolta-a-30-chilometri-all-ora

Zaupaj znanosti, če te nekdo nabije pri 30 imaš 90% šanse da preživiš, če te pri 50 si zgolj na 15%.

https://www.avp-rs.si/varnost-v-prometu/hitrost-2/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, thumper said:

najprej naj dajo policajem ob nesrečah pooblastilo , da lahko pregledajo gsm-e za čas nesreče..kdor bi ga takrat uporabljal naj bo avtomatsko kriv neglede a se zabije odzadaj v sprednjega ali pa spredaj močno zavre ker je falil pas /izvoz..

Se strinjam, ampak je tale nas zakon malo labav. Telefona nesmes uporabljati, prostorocno lahko. Sms-a nesmes brati na telefonu, preko mirroringa u autu ga lahko.. tako si lahko tudi na vseh deuzabnih omrezjih.

Javim se lahko tudi preko ure, sms lahko pogledam tudi na uri.. tako da ta telefon je ze doooooolgo izven mode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mja, tudi drkanje po osrednjem zaslonu ni tako nedolžno. Se včasih zalotim da iščem izvajalca/plato/komad po disku v infotaimentu in gre kak km kar mimo :( pogovarjam pa se vedno prostoročno...

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

 

sicer pa opažam, da vozniki "besnih" avtov, nimajo prostoročnega in klime, saj imajo komolec vn in telefon v roki ... :huh: 

Problem "besnih" avtov je, da imajo "zelo" zapleteni sistem modrega zobka in zatemnjene šipe. če pravilno uporabljaš "besni" avto, potem se ne vide uporabnika niti njegovega najnovejšega telefona.

Zakaj bi pa imel "besni" avto, če te nobeden ne vidi in ti ni fouš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Problem "besnih" avtov je, da imajo "zelo" zapleteni sistem modrega zobka in zatemnjene šipe. če pravilno uporabljaš "besni" avto, potem se ne vide uporabnika niti njegovega najnovejšega telefona.

Zakaj bi pa imel "besni" avto, če te nobeden ne vidi in ti ni fouš?

e to..pa navodila so predolga, običajno ga pa vozijo polpismeni :P

 

pred 2 urami, BlackDoc pravi:

Mja, tudi drkanje po osrednjem zaslonu ni tako nedolžno. Se včasih zalotim da iščem izvajalca/plato/komad po disku v infotaimentu in gre kak km kar mimo :( pogovarjam pa se vedno prostoročno...

moji je avto 1x napisal, ko je iskala nek komad na usbju in tapkala po infotejment sistemu, če se ne bi raje posvetila vožnji. 

Je prišla domov vsa ogorčena, da zdej ji bo že avto ukazoval :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je moj nekajkrat rekel, naj dam roki na volan.

Ampak potem je nehal, pojma nimam, kako to, ker nisem nič tikala. 

Itak karkoli taknem, tako razštelam, da mi samo na servisu znajo popraviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, ukica pravi:

Se strinjam, ampak je tale nas zakon malo labav. Telefona nesmes uporabljati, prostorocno lahko. Sms-a nesmes brati na telefonu, preko mirroringa u autu ga lahko.. tako si lahko tudi na vseh deuzabnih omrezjih.

Javim se lahko tudi preko ure, sms lahko pogledam tudi na uri.. tako da ta telefon je ze doooooolgo izven mode.

motilce signala vgradit da delujejo v avto kletki in se sprostijo v primeru nesreče.. rešeno..

pred 5 urami, BlackDoc pravi:

Mja, tudi drkanje po osrednjem zaslonu ni tako nedolžno. Se včasih zalotim da iščem izvajalca/plato/komad po disku v infotaimentu in gre kak km kar mimo :( pogovarjam pa se vedno prostoročno...

jst fuknem telefon v predal pa nej se vsi hebejo če me ne morjo poklicat ko nisem v avtu .. na motorju pa v tank torbo.. rešeno ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, thumper said:

motilce signala vgradit da delujejo v avto kletki in se sprostijo v primeru nesreče.. rešeno..

jst fuknem telefon v predal pa nej se vsi hebejo če me ne morjo poklicat ko nisem v avtu .. na motorju pa v tank torbo.. rešeno ..

Ja seveda ja, srou pa letu po domac povedan :)  Zakaj sopotnik nebi uporablu telefona? Zakaj nebi imel vklopljenega gpsa? Zakaj nebi poslusal glasbo iz itunesa/youtubea? 
Najvecja dilema je pa v tem, da za nujen klic iz avtomobila vcasih ni potrebna nesreca. 

 

Js priznam, ogromno klicev(prostorocnih) naredim iz avtomobila.. vecinoma privat zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ukica pravi:

Ja seveda ja, srou pa letu po domac povedan :)  Zakaj sopotnik nebi uporablu telefona? Zakaj nebi imel vklopljenega gpsa? Zakaj nebi poslusal glasbo iz itunesa/youtubea? 
Najvecja dilema je pa v tem, da za nujen klic iz avtomobila vcasih ni potrebna nesreca. 

 

Js priznam, ogromno klicev(prostorocnih) naredim iz avtomobila.. vecinoma privat zadev.

no no.. briga me v mojem avtu kaj hočejo sopotniki .. vpraš kogarkoli če mu je uspelo uporabljat telefon med mojo vožnjo :P

gps anteno imaš lahko zunaj kletke in ni motena.. 

ni dileme .. če potrebuješ klic v sili ga motilec lahko prepozna .. sami izgovori so vas ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tako kot kakšnih drugih za polovico ostalih prometnih pravil in predpisov???...

 

???

Popravljeno . Popravil GoBobi
Črkovanje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Whiskey; a ti si bil zraven, da trosiš takšne informacije?????

Najrajši imam takšne pametnjakoviče, ki mislijo, da se njim nič ne more zgoditi in vsako nesrečo komentirajo s takimi komentarji,,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut avti nimajo vseh gladkih, danes sem se umaknil skrajno desno, kot bi bil piciklist, da sta se lahko 2 avtomobilčka prehitela...ko jebe nasprot vozečega motorsita

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nesreče v cestnem prometu
04.09.2021   17:41
KOSTEL
Ob 17.41 sta v naselju Vrh pri Fari, občina Kostel, na regionalni cesti trčila osebno vozilo in motorno kolo. Motorist je pri tem utrpel hujšo poškodbo noge. Gasilci PGD Kočevje in Vas - Fara so zavarovali kraj dogodka, nudili pomoč poškodovanemu motoristu, odklopili akumulator, posuli razlite motorne tekočine z vpojnim sredstvom in zavarovali kraj pristanka helikopterja. Poleg reševalcev NMP Kočevje je posredoval tudi helikopter SV z dežurno ekipo HNMP Brnik. Motorista so oskrbeli in s helikopterjem prepeljali v UKC Ljubljana. Na kraju dogodka so posredovali tudi policisti.

 

Sosed prvi neletel na tole, tip letel kar precej po luftu, oblečen v kratke hlače in allstarke :nono:, pravi, da je gasilka rekla vsa obupana, da komaj čaka konec sezone, ker tole je pa preveč.

Letos je res malce noro :(.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!