Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 7 urami, Arzen pravi:

Ej bodi srečen da je tako, saj si videl, kaj se je zgodilo, ko so dal bencin 100tko črpalkam, da imajo lah ceno kakršno hočejo. Noben ni spustu, nobenih akcij ni...naj se po Avstriji zgledujejo...če slučajno ne veš, na litijski na Petrolu imaš plin 0,49€ na liter. Na verovškovi pa ob nedeljah in praznikih 0,48€ na liter.

plin je že vseskozi neregulirana cena .. če slučajno misliš da slučajno ne vem za cene plina - račun je iz leta 2013 .. oba avta pri hiši sta na plin ..kar se pa petrola tiče je pa samo za čike , mleko in loto vplačat - za vse ostalo se lahko hebe pri meni .. 

eko sklad in eko taksa - prvovrsten nateg ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Sem prestar :lol1:.

sej išče iskušene, ne šmrkijev na balanci :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Ne glej me :ras:, ker nisem tvoj ministrant :jezik:.

.

... pa če si mi všeč nooo ... :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat samo siva kronika... pred pol ure sem na poti med Colom in Č.Vrhom srečal starejšega motorista ki je padel v zares zoprnem levem ovinku... z gospodom hvala bogu ni bilo nič, vsaj tako je trdil, motor pa... mogoče kdo od tu? Pleh res da boli, vseeno pa manj kot poškodbe. Gospodu želim vso srečo v nadalnje!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sem tudi jaz imel skoraj celno..idiot je sel po Smartinski proti Zadobrovi cez polno prehitevati jaz pa na nasprotnem pasu! Hvala kur*u sem imel ob bankini dovolj prostora! 

Svetla modra skoda octavila LJ LC 020/022/002(nekaj takega!) z domzalskim znakom! Se bova se srecala na tej trasi.. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Ja, za nekaj let pa res :whistle:

.

.... ahahahahaha  ... :D

... Borutt, a te lahko zdej kličem "tastar" ??? :kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

:ras:

.

... no prov nooooo ... :dry:

... pol pa ne bom ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, upam da si ga prijavil. Al pa za njim zapelal, pa ga z dilo po glavi pribil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni treba bit takoj nestrpen, pa nekoga nabutat če se zgodi kaj nepredvinega. Malomarnost je ena stvar, ki si zasluži batine.

Včas pa na potek dogodkov nimaš vpliva in se zgodi nesreča, za katero nisi mogel preprečit oziroma ti je žal, da se je zgodila, čeprav si kriv...če so samo usrane gate, ni treba takoj na prvo žogo tepst, ali pač!?
 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpadanje/izpadanje slabo pritrjenega tovora je malomarnost. Si zasluži kako vzgojno, vsaj v obliki denarne kazni. Kolega je imel pred leti primer, ko mu je pred avto zgrmel s tovornjaka konkreten kos ledu. Dovolj, da je ostal brez celotnega odbijača spredaj. Kamion je odpeljal mimo, voznik verjetno tudi vedel ni, da je pravkar nekoga skor spravil s ceste. Ali ob glavo, če bi taisti kos ledu priletel v šipo na "pravi" strani. Verjetno se mu je zjutraj tolko mudilo da sploh ni preveil, kaj mu je preko noči ratalo na ceradi. Seveda je kolega poskrbel, da je dobil registrsko od kamiona (obrnil za njim) in ga prijavil. Je voznik kamiona plačal obilno kazen, seveda se je pa še prej na veliko delal nedolžnega.

Jaz v takem primeru pokličem Policijo. Ali pa 112, če kdo naprimer za sabo pušča na cesti artefakte kot je tale na sliki. Pol pa oni uredijo naprej, s cestno službo/komunalo.

IMG_20160804_103659.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za malomarnost se popolnoma strinjam. sem pa zadnjič sebi in še enemu motoristu povzročil "usrane gate".

Je bla cesta pregledna, no vsaj mislil sem tako, in sem šel prehitevat. Nasproti vozeči je precej cuknil, jaz pa tudi nazaj. Sem mu pomahal v opravičilo, on pa meni :fyou:. Sem si zaslužil. Nisem ga namerno-kazen je bila kr pravična. Čebi me pa z batinam- kozlovska sodba v Višnji gori.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega je tolko, da bi lahko dvakrat na teden visel na telefonu. Zadnjič je bil sod na prehitevalnem pasu avtoceste. Večje kose pnevmatik vidim na vsake tri dni. Bil že dvakrat zraven, ko je sleklo gumo iz feltne tovornjaka. Zadnjič sem nagazil debelo vejo, ki je padla iz tovornjaka. Pa motorist, ki je tekal po avtocesti in pobiral cote, ki so padle iz givi kovčka.

Me pa najbolj moti, da imamo slabo obveščanje. Dajo na radijo, ko je že vsega mimo.

BTW Polita nafta. Čez vsako krožno križišče v bližini bencinske črpalke se peljem po "jajcah".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi kdaj kaj spregledamo... in si kdaj zaslužimo kak konkreten :fyou: Sam eni so pa res v svoji kategoriji.

Evo, v soboto se z avtom vračam z morja, via Crni Lug - Babno Polje. Pa mi v enem naselju pripelje okoli precej 'ravnega' ovinka (nič zahtevnega, še lepo pregledno) en po mojem pasu. Ne malo prek, komplet avto je bil na mojem (oz nasprotnem) pasu. Nobene ovire nikjer, nobenega kolesarja, ipd. Če ne bi na polno bremzal in trobil, bi vsekalo. Za obrnit ni bilo placa, sam če bi on od presenečenja ustavil, bi se definitivno šal malo pomenit z njim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tale nasproti vozeča po mojem pasu pa tud jaz nimam tolerance!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js se ne razburjam zato nimam celulita, ne gub, ne zob ... sem pa ke kakšn črn las po glau .. in to je to ... strpno pa po zadnem ... :jezik:

pa stiropor jem .. čeprav me pol full napenja...

a sm temo faliu :?

:ninja:

p.s.

KAWA PAWA :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Yoghurt pravi:

Mene je prejšnji teden presenetil en prvovrsten idiot.
V nepreglednem ostrem ovinku je na mojem pasu veselo vozil rikverc. Sicer je bilo to v naselju, ampak sem prepričana, da če bi se pripeljala s 50km/h bi končala v avtu. Tako sem pa nameravala zaviti desno v ovinku in sem že prej spustila gas ravno do te mere, da mi je uspelo ustaviti.
No, da nadaljujem, to inteligentno bitje me tudi videlo ni in je še kar naprej rinil nazaj, ko sem mu potrobila enkrat, dvakrat in potem tretjič za kakih 10 sekund. Šele takrat mu je kapnilo, da ima nekoga zadaj. Potem je zapeljal na parkirišče 3 metre naprej, kjer sem ga lepo čakala, da stopi iz avtomobila. In ko me je cel prepotenten vprpašal ja kako pa voziš se mi je, po domače povedano, utrgalo.
No končalo se je tako, da se je opravičil, jaz sem pa tudi še tu.


Nimam besed kako me razjezi, ko vidiš da človeku dol visi, za to kar bi se lahko zgodilo. Sem ga lepo vprašala kako si predstavlja voziti vzvratno v takšnem ovinku, pa je rekel ja sej se ni nič zgodilo. Sej znaš zabremzati ane.


*** Najbolj všeč mi je bil pa tisti del, ko se je iznenada pojavil nek lokalni šerif, in trdil da kaj se razburjam, da sem pridivjala sigurno vsaj 130km/h.... gospod, ki je vozil za mano z avtom je imel dashboard kamero, tako da smo ga hitro utišali. 
 

...skoraj identično moji zgodbi.... samo da je mene babnca zbila , ko je vozila v rikverc.....  :mad: 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kultura slovenskih voznikov vseh kategorij je resnično ponižujoča,vsakič,bemu miša,ko grem na cesto z avtom,al z motorjem,ma niti enkrat se ne vrnem nazaj domov in da lahko rečem,danes pa je šlo vse kot po maslu,najmanj kar se mi dogaja,da vedno mora nekje nekdo izsilit prednost,posebej v krožiščih in resno razmišljam si nabavit eno polupano starejše vozilo,ga ojačat z rolbarji in se začet zaletavat v take,ki izsiljujejo,kot na avtkih v lunaparku:P

Sej tud js nisem svetnik,samo v prometu se pa skušam držat vseh pravil in če ga že prekršim,ga prekršim z glavo,kar pomeni,da ga prekršim tam kjer se da in ni nevarnosti za drugačen razplet dogodkov.

Mrtvih letos je ogromno,preveč,večina mladina,brez izkušenj,naduvana,prepotentna,čeprav tudi nedolžni vmes,skratka,ne pomaga in zaleže ma prav nič,kot to,da vsak sam pri sebi presodi,oceni in na koncu pride do zaključka,da smo samo ljudje,ki smo na žalost ranljivi,umrljivi in ne nesmrtni,kot eni mislijo da so,ampak na žalost že to,da folk lovi neke namišljene živali preko telefona vsevprek,pove veliko o mentaliteti posameznega človeka,koliko je dejansko zrel in končni rezultat tega je,ne samo pri nas,po celem svetu,jebeno alarmanten.

Zatorej,naj se reši vsak sam kot ve in zna,trezna glava,mirni živci,fokus na vožnjo,oz.hojo,predvidevanje,upoštevanje omejitev,ker le te so po večini cestnih odsekov z razlogom,upoštevanje drugih pravil v prometu,izogibajte se idijotov,če vas kdo pali med vožnjo,da se gresta-e dajat,ignoriraj,ne spuščaj se na njihov nivo,ker je nevarno,da te premaga z izkušnjami in si lahko ob življenje v trenutku in še in še bi lahko našteval.

Dejstvo je,da bo zmeraj hujše na cestah,še posebej po novici,ki sem jo zasledil nekaj mesecev nazaj,ko so nekatere avtošole in komisije kar tako na lepe oči dajali vozniške v roke totalnim nesposobnežem in dejanskim potencijalnim morilcem.Pred leti smo se hecali na račun nekaterih,da ki,kaj so mu šenkali vozniško temu al kako!!??In na koncu se je izkazala ta šala za resnično in presneto nevarno.

Žal živimo v državi,kateri se fučka za varnost v prometu,čeprav kao se trudijo izboljšat,sam ne gre to tako,ne gre nikako,kot samo tako,da kot sem že prej omenil,vsak pri sebi je odgovoren,kako bo potekala vožnja od točke A do točke B.
Ker pa smo Slovenci in ostali "Slovenci"v tej državi kar precej egoističen narod,ni čudno,da je toliko nesreč,ker na žalost vsak gleda svojo ritko,na drugo pa niti pomisli ne,hja,razen če gre kakšna ženska z izklesano ritko in glej ga zlomka,spet bo tale,ki gleda tole ritko sebičen,ker gleda samo njeno ritko,kako je polna in lepa in nekaj trenutkov za tem zaradi nepozornosti,pade žlepa.

Kakor koli,vsem skupaj srečno in strpno po cestah,ni vredno tam končat življenje!!!
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!