Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

aha, zanikaš kaj :P

 

itak :jezik: 

kdor zanika, ne potrdi ... 

ta je že globoka :?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pik1 pravi:

 

... sicer ste pa itak čist offtopic ... :mad:

... ala, dejmo se osnovne vsebine držat ... in ne brezveznih tem ... :D

Kako off topic?

Morala jim pada..ta starim.

Pol pa tu nabijajo... si hočjo samozavest dvignt...pa je prleplena na tla... tko ku mitaske...

Aja...zdej sem pa jst off topic...ok,ok, me že ni več....:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, C eagle pravi:

Kako off topic?

Morala jim pada..ta starim.

Pol pa tu nabijajo... si hočjo samozavest dvignt...pa je prleplena na tla... tko ku mitaske...

Aja...zdej sem pa jst off topic...ok,ok, me že ni več....:jezik:

glih temu starćku greš to razlagat :lol1:

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ukica pravi:

Bullshit. Noben pa ne napise kaksna je bila cena novega športnega leta 2005 in leta 2015! 

Cena je skoraj za polovico visja.. ;) 

Seveda, saj se nam je (beri: ko bajagi), standard zvišal. Saj nam je palček obljubljal, da bomo mala Švica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DL650 pravi:

Seveda, saj se nam je (beri: ko bajagi), standard zvišal. Saj nam je palček obljubljal, da bomo mala Švica.

Kolkr pomnem je to počel prdalček čebelarček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je še kdo opazil, da vedno več avtomobilistov v ovinkih pripelje po nasprotnem pasu? Sam sem imel ogromno podobnih srečanj v zadnjih 2 mesecih. Tudi ko sem bi v avtu sem mi je že večkrat zgodilo. Ali postajajo vozniki BMK, ali ne znajo!?Zdej ne vem, kako odreagirati. Do sedaj sem samo trobil ter kazal :fyou:. Ali bo treba uporabit bolj radikalni pristop. Mal sem dobil idejo, da bi vozil kakšno skalo velikosti jabolka za vizirjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 7. 2016 at 9:56, maus pravi:

sj ni vse v dnarju :jezik: 

Nope, velik je tudi v diamantih in zlatu ...

... ter v ljubezni

.

.

.

.

.

.

. do denarja :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stara teta z očali :mad: jo je zrihtala, jezn, jezn ko 100 matr

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nisi še navadil? Smo in vedno bomo (večinoma samo zaradi izstopajočih posameznikov) osovražena vrsta. In folku se gladko j....

Ko umre motorist v 90% primerih večina poštudira je pač divjal... jbg... itak nas ne štekajo, tako kot skydiverje, potapljače, alpiniste in ostale ki "silijo" v težave...

Da bi pa kaj pametnega slišal od politikov in to v Sloveniji? Ne me hecat no... sem se spraševal kaj bi rekel če bi me kdo po cesti ustavil in vprašal: Kaj menite na obisk Putina v Sloveniji?

Khmmm... no pa lahko končno rečemo da imamo v Sloveniji prvič politika z jajci. Žal le na obisku... Čista osvežitev od tistih brezhrbteničnih, hinavskih mehkužcev ki se naslajajo ob tem kako spretno maltratirajo lasten narod. Slovenski nacionalni šport za elito. Za navadne je še vedno tisto s kravami dovolj če jo sosed le ma...

V komu še žari nacionalni ponos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@StaraFeltna ja, sem se že navadil, da ob tragedijah - večjih poslušamo pametnjakoviče, ki mlatijo prazno slamo.
Prvo kot prvo, bi denar, ki ga plačamo ob registraciji motornih vozil, moral iti za cestno infrastrokturo, ne pa, da se daje v železnice, katera je itak vreča brez dna.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin prepoceni.....ma ne me jebat,kreten. Najalzi je pa met sluzbeno Magno al kva je ze tist kurac pa tankat sluzben avto na tuj kes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, StaraFeltna pravi:

Se nisi še navadil? Smo in vedno bomo (večinoma samo zaradi izstopajočih posameznikov) osovražena vrsta. In folku se gladko j....

Ko umre motorist v 90% primerih večina poštudira je pač divjal... jbg... itak nas ne štekajo, tako kot skydiverje, potapljače, alpiniste in ostale ki "silijo" v težave...

Da bi pa kaj pametnega slišal od politikov in to v Sloveniji? Ne me hecat no... sem se spraševal kaj bi rekel če bi me kdo po cesti ustavil in vprašal: Kaj menite na obisk Putina v Sloveniji?

Khmmm... no pa lahko končno rečemo da imamo v Sloveniji prvič politika z jajci. Žal le na obisku... Čista osvežitev od tistih brezhrbteničnih, hinavskih mehkužcev ki se naslajajo ob tem kako spretno maltratirajo lasten narod. Slovenski nacionalni šport za elito. Za navadne je še vedno tisto s kravami dovolj če jo sosed le ma...

V komu še žari nacionalni ponos?

Kjerkoli po Sloveniji slišim enako tudi jaz, nas mečejo v "en koš",kot da smo največji bedaki in norci...se pa najdejo tud izjeme na cesti, se peljema s kolegom in je tovornjakar lepo nakazal z smernikom če je fraj, najprej kolegu, potem še meni, ampak sem se vseeno hotel še sam prepričat, če je varno prehitet..

Glede tiste nesreče v Mariboru, ko so se peljaji čez rdečo in to nedvomno preehitro (nekje je en napisal da naj bi se vsaj 180km/h), glede na stanje avtomobila je bila velika prekoračitev hitrosti, so vsi samo pisali kakšna žalostna tragedija itd, res je strinjam sem, škoda je bila mladih in neprecenljiva so življenja, ampak kaj pa če bi kdo drug zraven nastradal, da bi se zabili v drug avto in bi tam bila mlada družina ali kdorkoli ki bi bila še večja katastrofa, takrat bi pa drugače gledali na tistega šoferja ki se je zapeljal z tako veliko hitrostjo čez rdečo luč,bi pa ga "šinfali", ...kakorkoli to kar se dogaja je res noro, upam na čimmanj nezgod..pa srečno vsem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Ktr1sk said:

.se pa najdejo tud izjeme na cesti, se peljema s kolegom in je tovornjakar lepo nakazal z smernikom če je fraj, najprej kolegu, potem še meni, ampak sem se vseeno hotel še sam prepričat, če je varno prehitet..

Ne rečem da v tem primeru ampak se veikokrat za takimi skriva motorist čene aktiven vsaj po duši (če nimaš več motorja potem nisi?!?). Vem zase in prijatelje da delam podobno ko se vozim v kletki.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to nakazovanje je riziko. Js tega ne delam,saj je tisti,ki prehitva dovolj sposoben,da bo sam ocenil a zmore al ne. No,vsaj mogu bi bit :) Pol mas pa paciente,ko se zmede al ne vem kaj,pa mu ze kar levi zmigavc pomeni wooohoooo,gremo,pol pa cukast gledat iz grmovja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

desni smerokaz na kamionu meni pomeni , da obstaja možnost pogledat če je prosto za prehitevat malo več kot tisto širino njegovega vzvratnega ogledala , kjer je vsaj minimalna možnost dokaj varnega kukanja naprej .. pa ko da smerokaz eno dol pa dva 3 metre nazaj , da si povečam vidni kot ko pokukam naprej .. če sem prepričan grem prehitevat drugače me pa boli k... za tiste zadaj , ki se napenjajo iz ozadja z veliko boljšo preglednostjo .. bolš dvakrat počakat kot bit naliman na haubi ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah,to z žmigavci je kar je,lepo od tistega,da skrbi za to,da ga lahko varno prehitiš,oz.ti nakaže,da zdaj pa lahko greš mimo,ampak vseeno se ni za zanašat na to,ker nikoli ne veš ali je dejansko tebi nakazal,da ga lahko prehitiš,pa tudi za dolgo tovorno vozilo prehitet je ena razdalja za jo prevozit,tako da,dokler sam nisi prepričan,da lahko to varno narediš,ostaneš za vozilom in čakaš na pravo priložnost,brez da gledaš desni žmigavec pred seboj vozečega vozila!
 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, treba je to jemat kot dobrodošlo pomoč, zadnja ocena situacije pa mora biti v lastnem zelniku. Ko sem bil še mulc mi je to šlo na živce... vedno sem imel občutek da en dan me bo pa en zaj.... (in tako malo po sreči malo po nezaupanju jih nisem šmirglal 5 posto). Sem edini ki se je kdaj vprašal: Kaj pa če ta kamionar nima rad motoriste? Nevem no... loto me nima rad... tako da nebi tu rad zadel terno.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z desnim žmigaucem je včasih mau problem .. tudi pri avtu ... mogoče pa zavija desno in si bo ajnšlag uzel čez pol levega pasa ... tko da ... kljub temu previdno :ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DL650 pravi:

@StaraFeltna ja, sem se že navadil, da ob tragedijah - večjih poslušamo pametnjakoviče, ki mlatijo prazno slamo.
Prvo kot prvo, bi denar, ki ga plačamo ob registraciji motornih vozil, moral iti za cestno infrastrokturo, ne pa, da se daje v železnice, katera je itak vreča brez dna.

Tole je blo zihr nalašč napisan. :O

A drugih žaklov razen ajzenpona pa ne vidiš?! Če je en prepotenten ZMKSjevc enkrat to odvalil, ni čist mus, de še lep cajt odmevno papigo špilaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, I30 pravi:

Tole je blo zihr nalašč napisan. :O

A drugih žaklov razen ajzenpona pa ne vidiš?! Če je en prepotenten ZMKSjevc enkrat to odvalil, ni čist mus, de še lep cajt odmevno papigo špilaš!

Sem te hotel razumet, ampak nimam pojma, kaj si želel povedat!?
Delaš na ajznponi, da se te je moje pisanje tako dotaknilo? No, pa saj ni važno, kje ....

Dejstvo je, pač da za ajznpon vemo vsi, zato sem omenil. Priznam, ne vozim se z vlakom, ampak, če bi rekli, da gre denar od vozovnic za ceste, bi se. Pa ne samo to, če bi vedel, da se bom bolj kvalitetno peljal z motorjem, bi šel karte za vlak kupit, čeprav se z njim ne bi peljal. Tak je, hebat ga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DL650 pravi:

Sem te hotel razumet, ampak nimam pojma, kaj si želel povedat!?
Delaš na ajznponi, da se te je moje pisanje tako dotaknilo? No, pa saj ni važno, kje ....
 

Pa zakaj ste vsi tle tolk bukov?!:O

Nima veze kje kdo dela. Vezo ima, da na široko povsod mečejo denar v vreče brez dna in je zato treba tudi tako povedati ali pa ne omenjati nobenega. Ker sicer izgleda, da je vse ostalo pa tipi topi, ampak ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, I30 pravi:

Pa zakaj ste vsi tle tolk bukov?!:O

Nima veze kje kdo dela. Vezo ima, da na široko povsod mečejo denar v vreče brez dna in je zato treba tudi tako povedati ali pa ne omenjati nobenega. Ker sicer izgleda, da je vse ostalo pa tipi topi, ampak ni!

No no, ne se tak jezit, škoduje lepoti.
Bukovi s teboj vred, ker nisi razumel, da govorim o denarju, ki se pobere pri registracijah (ne govorim o drugem davkoplačevalskem denarju), ampak izrecno za denar iz naslova registracij (cestnine ... itd) , gre za ajznpon, pa če tebi paše al ne.

To, da se VSE POVSOD krade se itak ve in ni potrebe posebaj omenjat, ker nam vsak večer s tem postrežejo po TVju..

P.S.
Ne bom se spuščal v neke besedne dvoboje. Ti imaš svoja prepričanja, jaz pa svoja.
Zdaj grem pa na pir.

pred 7 minutami, I30 pravi:

Pa zakaj ste vsi tle tolk bukov?!:O

Nima veze kje kdo dela. Vezo ima, da na široko povsod mečejo denar v vreče brez dna in je zato treba tudi tako povedati ali pa ne omenjati nobenega. Ker sicer izgleda, da je vse ostalo pa tipi topi, ampak ni!

No no, ne se tak jezit, škoduje lepoti.
Bukovi s teboj vred, ker nisi razumel, da govorim o denarju, ki se pobere pri registracijah (ne govorim o drugem davkoplačevalskem denarju), ampak izrecno za denar iz naslova registracij (cestnine ... itd) , gre za ajznpon, pa če tebi paše al ne.

To, da se VSE POVSOD krade se itak ve in ni potrebe posebaj omenjat, ker nam vsak večer s tem postrežejo po TVju..

P.S.
Ne bom se spuščal v neke besedne dvoboje. Ti imaš svoja prepričanja, jaz pa svoja.
Zdaj grem pa na pir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam gre denar ? Kateri denar ?

 

ZAKON

O LETNI DAJATVI ZA UPORABO VOZIL V CESTNEM PROMETU (ZLDUVCP)

2. člen

(proračunska pripadnost prihodkov)

Prihodki od letne dajatve pripadajo proračunu Republike Slovenije.

3. člen

(zavezanci za plačilo letne dajatve)

Zavezanec ali zavezanka za plačilo letne dajatve (v nadaljnjem besedilu: zavezanec) je fizična ali pravna oseba, na katero je vozilo registrirano.

4. člen

(predmet in namen letne dajatve)

(1) Letna dajatev se plačuje enkrat letno za uporabo v Republiki Sloveniji registriranih motornih in priklopnih vozil v cestnem prometu.

(2) S plačilom letne dajatve pridobi zavezanec pravico uporabljati registrirano vozilo v cestnem prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!