Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, Kmet2 pravi:

So mislili da sem bil jaz :P

19400354_1870102159915983_74986955398466

Sm reku da prodaj čimprej tablico :D to je pa slikano izvrn naselja? Mal pred Grčarevcem? 60 om€jiitev? Hudobci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Sm reku da prodaj čimprej tablico :D to je pa slikano izvrn naselja? Mal pred Grčarevcem? 60 om€jiitev? Hudobci.

9 pik sm fasu ,to je bilo takrat , ko se je @Zivnorc skipal na Rakitni , pustili reveža skoraj v nezavesti ........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Sm reku da prodaj čimprej tablico :D to je pa slikano izvrn naselja? Mal pred Grčarevcem? 60 om€jiitev? Hudobci.

Se mi zdi, da je to najbolj naseljen del Planine. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

9 pik sm fasu ,to je bilo takrat , ko se je @Zivnorc

Zbiraš pike?Tudi jaz jih z veseljem...a jz v Mekatorju se mi nekak zdijo Merkatorjeve pike bolj zanimive..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kdo mislil, da javni uslužbenci nič ne delajo. Se je nekdo potrudil in našel čas mi odgovoriti. Svaka čast za odgovor. 

Je še kdo ugotovil, da je odgovor mlatenje prazne slame ?

https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=b7d6e575df&view=att&th=15cd387fdc358ec1&attid=0.1&disp=inline&safe=1&zw

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Se mi zdi, da je to najbolj naseljen del Planine. 

najmanj poseljen del, ker je ograja pa hrib. Drugač maš prav, Planina, ampak na founu je čudno zgledalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

Zbiraš pike?Tudi jaz jih z veseljem...a jz v Mekatorju se mi nekak zdijo Merkatorjeve pike bolj zanimive..

Ampak teh lahko dobiš več :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

državi spet manjka denarja. Represija bo rešila vse. V končni fazi sem prepričan, da v kolikor ustrelimo vsakega prekrškarja dokončno rešimo problem.....boga mati, kakšne majo :(

http://siol.net/avtomoto/promet/na-cestah-evropske-unije-vsak-dan-umre-70-ljudi-lahko-stanje-izboljsa-sele-represija-443926

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

državi spet manjka denarja. Represija bo rešila vse. V končni fazi sem prepričan, da v kolikor ustrelimo vsakega prekrškarja dokončno rešimo problem.....boga mati, kakšne majo :(

http://siol.net/avtomoto/promet/na-cestah-evropske-unije-vsak-dan-umre-70-ljudi-lahko-stanje-izboljsa-sele-represija-443926

Represija je zgolj del enačbe. Se pa splača bolj gledat, kaj delajo v Avstraliji. Tam imajo primerjalno precej manj mrtvih v prometnih nesrečah. In zelo brutalne oglaševalske kampanje na temo prometne varnosti. Kot recimo tole:

 

 

Al pa tole:

Nič kaj ne moralizirajo. Sam povejo kako je. Pri nas pa folk v jok pa na drevo ob prebrutalnih oglasih na temo prometne varnosti. Pol pa veselo naprej velik del vozniške populacije v telefon buli namesto da bi gledal kje se vozi. Al pa pali po gasu, pa bo kar bo.

 

Pa še en izračun. Avstralija je imela v 2016 1,290 mrtvih v prometnih nesrečah (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_motor_vehicle_deaths_in_Australia_by_year). Imajo ~ 24,6 mio prebivalcev. Na 100.000 prebivalcev jim to znese 5.30 mrtvih. Če to preračunam na Slovenijo (~ 2 mio prebivalstva, torej 5.3 * 20) dobim ven 106. Lani je v Sloveniji na cestah umrlo 130 ljudi. Razlika do Avstralije v 2016 - 24 trupel manj. Za eno malo firmo ljudi je to. Je malo za pomislit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

državi spet manjka denarja. Represija bo rešila vse. V končni fazi sem prepričan, da v kolikor ustrelimo vsakega prekrškarja dokončno rešimo problem.....boga mati, kakšne majo :(

http://siol.net/avtomoto/promet/na-cestah-evropske-unije-vsak-dan-umre-70-ljudi-lahko-stanje-izboljsa-sele-represija-443926

Siol je itak sranje, ampak tlele pa niso nič kj zlo neumesnega povedal...

1.

 "Represija v Sloveniji ne bo ključna, je pa pomembna …"

....Na koncu so ključni predvsem vozniki, ki se morajo zavedati svoje odgovornosti na cesti,...

100% res.

 

2.

....učinkovitejšim kaznovanjem manjših prometnih prekrškov....

Ene na žalost izuči le to. 3x bo dobu kazen pa še kakšen mesec prepovedi ker bo pelu 100 namesto 90/60 namesto 50/sekal polno črto, pa se bo že navadil vozit lepše. To se pa doseže tako da je več kontrol ob cesti.

 

3.

... med ključnimi dejavniki za najhujše nesreče izpostavljali uporabo telefona med vožnjo, prekomerno hitrost in vožnjo pod vplivom alkohola oziroma nedovoljenih drog.

Preden se začne o izisljevanjih itd., telefonirat pa pijan/zadet vozit nimaš kaj. Take je za pred zid za postavit. Pa še nakaj je takih prekrškov, ki bi morali biti instant odvzem vozniške. Po možnosti za vedno.

Hitrost je pa tisti X dejavnik ponavadi. Če bi pripeljal počasneje, bi ustavil, če bi hitreje bi ga zgrešil. Yadda, yadda, yadda. Ponavadi se najdeta 2 ki ga vsak po svoje malo pobiksata, pa je nova črtica v kroniki.

Da ne bo dvoma: vsi delamo prekrške, tudi sam kdaj zavestno potegnem čez omejitev ali polno črto, jebiga to je realnost, in če me vidi/ustavi colam, tudi če se mi zdi trapasto da je sredi ravne ceste, bogu za leđama tabla 50/70. Pizdim pa samo nase, ne na pujska ki je stal za radarjem, ne na loleka ki je odločil, da mora bit tam tist znak. Samo včasih med debatam dobivam občutek da eni hočejo moto GP vozit na javnih cestah, ostali pa bohnedaj da bi šli kilometer čez omejitev, ali ga kako drugače poserjejo. Policaji naj pa prve d(i)rkače gladko spregledajo in nadzirajo druge.

Sorry, ne bo šlo. Ali bo malodane "wild west", kot je zdaj, ali pa stroga pravila in nadzor za vse.

Glede premika v glavah naroda ti pa tudi v lepo linku piše:

Navade voznikov se spreminjajo počasneje od želja pristojnih organov

Razlog zato je tudi kako nekateri na eni strani frajarijo kako ga šponajo (krepko) čez omejitve (in želijo to početi tudi naprej), na drugi pa jokajo kako folk dela prekrške. In ostale cvetke, ki jih slišimo,beremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej bomo mel spet akcije in to koordinirane, v stilu "hitrost ubija" mislim da 02.07. bo prva. To je to kar zmorejo, nabirko denarja, pa nič več :(

Sicer jaz vseeno ne bi primerjal Avstralije in naših cest. Njihove gostote prometa in naše.

Dejstvo, in kar trdim je, da ni samo in zgolj hitrost, ampak veliko veliko več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Xebec pravi:

Siol je itak sranje, ampak tlele pa niso nič kj zlo neumesnega povedal...

1.

 "Represija v Sloveniji ne bo ključna, je pa pomembna …"

....Na koncu so ključni predvsem vozniki, ki se morajo zavedati svoje odgovornosti na cesti,...

100% res.

 

2.

....učinkovitejšim kaznovanjem manjših prometnih prekrškov....

Ene na žalost izuči le to. 3x bo dobu kazen pa še kakšen mesec prepovedi ker bo pelu 100 namesto 90/60 namesto 50/sekal polno črto, pa se bo že navadil vozit lepše. To se pa doseže tako da je več kontrol ob cesti.

 

3.

... med ključnimi dejavniki za najhujše nesreče izpostavljali uporabo telefona med vožnjo, prekomerno hitrost in vožnjo pod vplivom alkohola oziroma nedovoljenih drog.

Preden se začne o izisljevanjih itd., telefonirat pa pijan/zadet vozit nimaš kaj. Take je za pred zid za postavit. Pa še nakaj je takih prekrškov, ki bi morali biti instant odvzem vozniške. Po možnosti za vedno.

Hitrost je pa tisti X dejavnik ponavadi. Če bi pripeljal počasneje, bi ustavil, če bi hitreje bi ga zgrešil. Yadda, yadda, yadda. Ponavadi se najdeta 2 ki ga vsak po svoje malo pobiksata, pa je nova črtica v kroniki.

Da ne bo dvoma: vsi delamo prekrške, tudi sam kdaj zavestno potegnem čez omejitev ali polno črto, jebiga to je realnost, in če me vidi/ustavi colam, tudi če se mi zdi trapasto da je sredi ravne ceste, bogu za leđama tabla 50/70. Pizdim pa samo nase, ne na pujska ki je stal za radarjem, ne na loleka ki je odločil, da mora bit tam tist znak. Samo včasih med debatam dobivam občutek da eni hočejo moto GP vozit na javnih cestah, ostali pa bohnedaj da bi šli kilometer čez omejitev, ali ga kako drugače poserjejo. Policaji naj pa prve d(i)rkače gladko spregledajo in nadzirajo druge.

Sorry, ne bo šlo. Ali bo malodane "wild west", kot je zdaj, ali pa stroga pravila in nadzor za vse.

Glede premika v glavah naroda ti pa tudi v lepo linku piše:

Navade voznikov se spreminjajo počasneje od želja pristojnih organov

Razlog zato je tudi kako nekateri na eni strani frajarijo kako ga šponajo (krepko) čez omejitve (in želijo to početi tudi naprej), na drugi pa jokajo kako folk dela prekrške. In ostale cvetke, ki jih slišimo,beremo.

preberi današnjo kroniko, tetica ki je zbila motorista je dobila plačilni nalog :P

ni samo hitrost in pika, velik je nesreč kjer je predvsem krivo alkohol,  neznanje, nezavedanje da so v prometu in podobne stvari. Hitrost je samo super stvar za kasirat. Z ozirom, da sem skoraj cele dneve ali vsaj par dni na cesti, je zelo malo pretiravanja pri hitrosti. Gluposti je pa nebroj. 

In pol se vprašam, kaj je bolj nevarno 120/90 ali telefoniranje? 

Oviranje prometa in vožnja 20km/h pod omejitvijo?

Zelo slabo imamo razdelane vrednosti za kazni, oziroma kazen ni primerna velikokrat teži prekrška. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

Sicer jaz vseeno ne bi primerjal Avstralije in naših cest. Njihove gostote prometa in naše.

Zato pa sem preračunal iz števila mrtvih na 100.000. Sydney ima > 5 mio prebivalcev. Slovenija x2 pa nekaj 'drobiža'. Gostota poselitve 400 ljudi/km2. Slovenija pa 99 ljudi/km2 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Zato pa sem preračunal iz števila mrtvih na 100.000. Sydney ima > 5 mio prebivalcev. Slovenija x2 pa nekaj 'drobiža'. Gostota poselitve 400 ljudi/km2. Slovenija pa 99 ljudi/km2 

pa še po levi vozijo :D

nekaj me pa zanima (avstralci nimajo tega problema) koliko je kriv tranzit ali tujec ali pa samo udeležen pri nesrečah pri nas? Tega podatka nikjer ne najdem, pa zna biti prekleto pomemben. Vsak teden poka na štajerki in velikrat tujci...a to tut nam prištejejo v dobiček? :P


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

nekaj me pa zanima (avstralci nimajo tega problema) koliko je kriv tranzit ali tujec ali pa samo udeležen pri nesrečah pri nas? Tega podatka nikjer ne najdem, pa zna biti prekleto pomemben. Vsak teden poka na štajerki in velikrat tujci...a to tut nam prištejejo v dobiček? :P

Pomoje gre vse v končno cifro. Bi pa bilo zanimivo videt, kolko tranzit 'pripomore'... mogoče lahko kaj zbrskam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, jskrablin pravi:

...Se pa splača bolj gledat, kaj delajo v Avstraliji. Tam imajo primerjalno precej manj mrtvih v prometnih nesrečah. In zelo brutalne oglaševalske kampanje na temo prometne varnosti. Kot recimo tole:

 

Tak video bi morali kazat vsem udeležencem v avtošolah, pa na tečajih, na motozborih, žegnanjih, krvodajalskih akcijah... Kljub temu, da je AUS in SLO težko primerjati (naseljenost prebivalstva, velikost mest, št. motorjev, podnebje...) se na koncu skoraj vedno izkaže, da je neprimerna hitrost zelo velik (seveda pa ne edini) faktor pri mnogih kreših...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

državi spet manjka denarja. Represija bo rešila vse. V končni fazi sem prepričan, da v kolikor ustrelimo vsakega prekrškarja dokončno rešimo problem.....boga mati, kakšne majo :(

http://siol.net/avtomoto/promet/na-cestah-evropske-unije-vsak-dan-umre-70-ljudi-lahko-stanje-izboljsa-sele-represija-443926

Kdo upravlja tvoje vozilo ? Se mi je zdelo. 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

sej bomo mel spet akcije in to koordinirane, v stilu "hitrost ubija" mislim da 02.07. bo prva. To je to kar zmorejo, nabirko denarja, pa nič več :(

Sicer jaz vseeno ne bi primerjal Avstralije in naših cest. Njihove gostote prometa in naše.

Dejstvo, in kar trdim je, da ni samo in zgolj hitrost, ampak veliko veliko več.

Kaj pa ti zmoreš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

preberi današnjo kroniko, tetica ki je zbila motorista je dobila plačilni nalog :P

ni samo hitrost in pika, velik je nesreč kjer je predvsem krivo alkohol,  neznanje, nezavedanje da so v prometu in podobne stvari. Hitrost je samo super stvar za kasirat. Z ozirom, da sem skoraj cele dneve ali vsaj par dni na cesti, je zelo malo pretiravanja pri hitrosti. Gluposti je pa nebroj. 

In pol se vprašam, kaj je bolj nevarno 120/90 ali telefoniranje? 

Oviranje prometa in vožnja 20km/h pod omejitvijo?

Zelo slabo imamo razdelane vrednosti za kazni, oziroma kazen ni primerna velikokrat teži prekrška. 

Koliko metrov v sekundi prevoziš pri hitrosti 50 km/h, 100 km/h, 150 km/h, ... ? 

Sploh ne poznaš zakonodajo, pa vendar nekaj modruješ v zadnjem odstavku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ma veze kolk metrov prevozis?  Kolk jih pa prevozis  ob telefonu,  pa sploh ne  ves kje  si  jih vozil?   

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

preberi današnjo kroniko, tetica ki je zbila motorista je dobila plačilni nalog :P

ni samo hitrost in pika, velik je nesreč kjer je predvsem krivo alkohol,  neznanje, nezavedanje da so v prometu in podobne stvari. Hitrost je samo super stvar za kasirat. Z ozirom, da sem skoraj cele dneve ali vsaj par dni na cesti, je zelo malo pretiravanja pri hitrosti. Gluposti je pa nebroj. 

In pol se vprašam, kaj je bolj nevarno 120/90 ali telefoniranje? 

Oviranje prometa in vožnja 20km/h pod omejitvijo?

Zelo slabo imamo razdelane vrednosti za kazni, oziroma kazen ni primerna velikokrat teži prekrška. 

Saj sem napisal. Telefoniranje: pred zid, alko: pred zid. Hitrost je X faktor. Dokler je cesta prazna in gre, ni problema, samo omejitve so pisane za neko povprečno stanje in razmere določene ceste, ne pa tist Sv. Nikoli ko se je tebi usralo in si prazno najdu pa se je dalo gonit. Omejitve so omejitve 24/7/365, ne pa če je drugi torek v juliju pa Venera poravnana z Marsom. Kršiš jih na lastno odgovornost.

Pri nas so kazni preveč usmerjene na €. To se strinjam in sem že pisal. Samo da se bolj talajo pike in vzema kartončke je spet potreben večji nadzor, kar je pa velika večina proti. Ampak: koliko samo tule bi jih še vozilo s prvim izpitom če bi bile kazni 1/2€ ampak 2x več pik?

tole?

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/voznica-22-izsilila-prednost-motoristu

Ker praktično ni informacij predvidevam:

možakar pripeljal kolikor toliko normalno in se pogovarjamo o lahkih poškodbah. Ona dobila, kakor so določili veljaki ki jih je izvolil narod. Če hočeš to spremeniti, se ti prvi podpišem na seznam.

Zdaj pa zamenjaj njega, z kalibrom iz Rakitne, ki se baje "solidno" pelje, pa se pogovarjamo samo še o Matildi. In to je tisti X pri hitrosti. Kura je naredila enako pizdarijo. Ampak ker je en petelin bolj fuknjen od drugega naj zdaj ona drugačno kazen plača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Koliko metrov v sekundi prevoziš pri hitrosti 50 km/h, 100 km/h, 150 km/h, ... ? 

Sploh ne poznaš zakonodajo, pa vendar nekaj modruješ v zadnjem odstavku. 

Seveda...pa to vsi motoristi vemo...A niso znaki za omejitve za motoriste v m/s?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Kdo upravlja tvoje vozilo ? Se mi je zdelo. 

Kaj pa ti zmoreš? 

 

pred 1 uro, Borutt pravi:

Koliko metrov v sekundi prevoziš pri hitrosti 50 km/h, 100 km/h, 150 km/h, ... ? 

Sploh ne poznaš zakonodajo, pa vendar nekaj modruješ v zadnjem odstavku. 

Ah nehi jokat, boš pač kasiral kjer ti bodo rekli. :panic:

Mene bolj sekira, kdo upravlja vozilo ki se zaleti vame, kapiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Xebec pravi:

Saj sem napisal. Telefoniranje: pred zid, alko: pred zid. Hitrost je X faktor. Dokler je cesta prazna in gre, ni problema, samo omejitve so pisane za neko povprečno stanje in razmere določene ceste, ne pa tist Sv. Nikoli ko se je tebi usralo in si prazno najdu pa se je dalo gonit. Omejitve so omejitve 24/7/365, ne pa če je drugi torek v juliju pa Venera poravnana z Marsom. Kršiš jih na lastno odgovornost.

Pri nas so kazni preveč usmerjene na €. To se strinjam in sem že pisal. Samo da se bolj talajo pike in vzema kartončke je spet potreben večji nadzor, kar je pa velika večina proti. Ampak: koliko samo tule bi jih še vozilo s prvim izpitom če bi bile kazni 1/2€ ampak 2x več pik?

tole?

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/voznica-22-izsilila-prednost-motoristu

Ker praktično ni informacij predvidevam:

možakar pripeljal kolikor toliko normalno in se pogovarjamo o lahkih poškodbah. Ona dobila, kakor so določili veljaki ki jih je izvolil narod. Če hočeš to spremeniti, se ti prvi podpišem na seznam.

Zdaj pa zamenjaj njega, z kalibrom iz Rakitne, ki se baje "solidno" pelje, pa se pogovarjamo samo še o Matildi. In to je tisti X pri hitrosti. Kura je naredila enako pizdarijo. Ampak ker je en petelin bolj fuknjen od drugega naj zdaj ona drugačno kazen plača?

Pogojno lajkam, kura ki je mene sesula je dobila od tožilca 200e kazni, kar sigurno ni premodorazmerno s kaznimi za prehitro vožnjo. Borut ne komentirat, prosim, sem na dopustu, loh pa prideš jutri v ac medveja, bom mal narezu sucga sadja in bova debatirala do nezavesti. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!