Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 2 urami, DinDiin pravi:

Kaj ma veze kolk metrov prevozis?  Kolk jih pa prevozis  ob telefonu,  pa sploh ne  ves kje  si  jih vozil?   

Na Vranskem ti to z veseljem pokažejo. Lahko pa kdaj na kakem poligonu sam probaš. Stvar je enostavna. Rabiš par stožcev. Točne razdalje med njimi ne poznam, ampak gre nekak tako:

  • Najprej s štirimi stožci označiš kvadrat ene 2x dolžine motorja. To ti označi območje, v katerem zaviraš pa smer vožnje.
  • Pol pa nekaj metrov naprej postaviš par stožcev prečno na pot vožnje. To je ovira. Razdaljo lahko dolociš tako, da parkart pobremzaš s 50 do ustavitve in dodaš par metrov.
  • Ko je to postavljeno, greš vadit. Vaja je simpl. Ali ustaviš pred prečno 'oviro' al pa jo obvoziš. Če jo povoziš - si se pravkar uspešno zaletel.
  • Začneš s 50 km/h. Pol pa dviguj po 10 km/h (sej ni nobene razlike med 50 al pa 70, 80 skoz naselje, ane?) pa probaj ali ustavit al pa izognit.

No, to smo med drugim delali na Vranskem. Pri 50 km/h se pri njihovi postavitvi ustaviš b.p. Pri 60 km/h je še vedno dosti prostora. Pri 70 sem v prvo zletel ~ meter 'skoz' oviro. Z ABS-om, ogretimi gumami, točno veš kaj pričakuješ in kje je točka zaviranja. V drugo sem stisnil kao mimo, nezdravo blizu. Pol pa je zlavfalo. Ne spomnim se 100% če sem probal kaj hitreje. Pri 80 km/h bi imel hudo veliko dela, da bi zvozil. Po parih poskusih to.

In zdaj nagradno vprašanje. Kaj je vplivalo na vedno večjo bližino ovire? Reakcijski čas je kr konstanten. Bremze na motorju zelo dobre. Največjo razliko naredijo tisti metri na sekundo, ki jih prevoziš pri večji hitrosti - ker je reakcijski čas konstanta. Ekola, vse jasno. Pa to so, kot sem že omenil, kontrolirani pogoji. Ko si 100% pri vožnji. Veš kje te kaj čaka. In ti hitro rata jasno, kako malo šans maš, če te nekdo preseneti na cesti. Ti pa si jih še uspešno zmanjšuješ ker upoštevanje omejitev je sam za pičke.

Seveda se pa vedno lahko izgovarjaš da imaš pravico bit bedak, ker so ostali tudi bedaki. Vsakomur svoje. Kot sem napisal - oni avstralski videi ne moralizirajo. Samo povejo kako je. V prvi vrsti si sam odgovoren za lastno varnost. In za varnost okolice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, DAMI34 pravi:

najmanj poseljen del, ker je ograja pa hrib. Drugač maš prav, Planina, ampak na founu je čudno zgledalo.

Tudi o poseljenosti imam prav, samo razumel nisi :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DinDiin pravi:

Kaj ma veze kolk metrov prevozis?  Kolk jih pa prevozis  ob telefonu,  pa sploh ne  ves kje  si  jih vozil?   

Ker pravi, da hitrost ni nevarna. Zato pa je potrebno hitrost pretvoriti v m/s, da lahko dojameš, kako hitro se premikaš skozi prostor. In z večjo hitrostjo narašča tudi rizik oziroma se manjša možnost, da reagiraš in se umakneš oviri. Pravzaprav zmanjka prostor. In je tresk. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Xebec pravi:

Saj sem napisal. Telefoniranje: pred zid, alko: pred zid. Hitrost je X faktor. Dokler je cesta prazna in gre, ni problema, samo omejitve so pisane za neko povprečno stanje in razmere določene ceste, ne pa tist Sv. Nikoli ko se je tebi usralo in si prazno najdu pa se je dalo gonit. Omejitve so omejitve 24/7/365, ne pa če je drugi torek v juliju pa Venera poravnana z Marsom. Kršiš jih na lastno odgovornost.

Pri nas so kazni preveč usmerjene na €. To se strinjam in sem že pisal. Samo da se bolj talajo pike in vzema kartončke je spet potreben večji nadzor, kar je pa velika večina proti. Ampak: koliko samo tule bi jih še vozilo s prvim izpitom če bi bile kazni 1/2€ ampak 2x več pik?

tole?

http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/voznica-22-izsilila-prednost-motoristu

Ker praktično ni informacij predvidevam:

možakar pripeljal kolikor toliko normalno in se pogovarjamo o lahkih poškodbah. Ona dobila, kakor so določili veljaki ki jih je izvolil narod. Če hočeš to spremeniti, se ti prvi podpišem na seznam.

Zdaj pa zamenjaj njega, z kalibrom iz Rakitne, ki se baje "solidno" pelje, pa se pogovarjamo samo še o Matildi. In to je tisti X pri hitrosti. Kura je naredila enako pizdarijo. Ampak ker je en petelin bolj fuknjen od drugega naj zdaj ona drugačno kazen plača?

Prepričanega prepričevati. Torej, ne bo razumel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

 

Ah nehi jokat, boš pač kasiral kjer ti bodo rekli. :panic:

Mene bolj sekira, kdo upravlja vozilo ki se zaleti vame, kapiš.

Kasiram od neprilagojenih. Ker se jim ne da razložiti, da je varnost prva in najbolj pomembna stvar. Boš tudi ti med njimi ? 

Ko se boš zaletel s svojo hitrostjo, bom mogoče jaz klican na kraj. Misliš, da mi bo lepo ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija je ena zelo čistih držav v svetu. To povedo tujci s katerimi govorim. Kje se žačne ta kultura čistoče, se je za prašat. Že otroci ločujejo smeti, v šolah se učijo o ne onesnaževanju okolja. Kje se pa začne prometna kultura-v avto šoli v tistih 25-30h vožnje ni šans da prevzgojiš, kar se je navadil od staršev,l ki jh dnevno gleda v avtu, kaj počno za volanom.

Druga stvar, bom dal copi paste: "Zaradi kajenja umre na leto več ljudi, kot jih vseh skupaj zaradi prometnih nesreč, alkohola, samomora, prepovedanih drug in aidsa".

                                                           "Pri nas vsak dan zaradi bolezni, ki jih povzroča kajenje tobaka umre 10 oseb, to je 3600 na leto!"

Vsakmu, ki kadi napisat kazen, pa tistim ki pijejo, pa tistim, ki raftajo, pa tistim, ki hodijo v hribe, pa tistim ki sexsajo...ma dejmo vsem, ki umrejo, kar kazen napisat pa je rešen...kwa pa folk misle, da umira...

Prvo, kot prvo, bi moral it pa za jajca obest vse tajkune, direktorje, meneđerje, ki so na cesto pahnil ogromno družin, da komaj shajajo čez mesec, zaplent premoženje....pol pa rešvat tistih 20-30 pacijentov, ki se hočjo pobit na cestah. Ostalih nekaj jih pade, al od kakšne kapi al pa od neznanja...sam kot sem že napisal folk umira...ne sam na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Slovenija je ena zelo čistih držav v svetu. To povedo tujci s katerimi govorim. Kje se žačne ta kultura čistoče, se je za prašat. Že otroci ločujejo smeti, v šolah se učijo o ne onesnaževanju okolja. Kje se pa začne prometna kultura-v avto šoli v tistih 25-30h vožnje ni šans da prevzgojiš, kar se je navadil od staršev,l ki jh dnevno gleda v avtu, kaj počno za volanom.

Druga stvar, bom dal copi paste: "Zaradi kajenja umre na leto več ljudi, kot jih vseh skupaj zaradi prometnih nesreč, alkohola, samomora, prepovedanih drug in aidsa".

                                                           "Pri nas vsak dan zaradi bolezni, ki jih povzroča kajenje tobaka umre 10 oseb, to je 3600 na leto!"

Vsakmu, ki kadi napisat kazen, pa tistim ki pijejo, pa tistim, ki raftajo, pa tistim, ki hodijo v hribe, pa tistim ki sexsajo...ma dejmo vsem, ki umrejo, kar kazen napisat pa je rešen...kwa pa folk misle, da umira...

Prvo, kot prvo, bi moral it pa za jajca obest vse tajkune, direktorje, meneđerje, ki so na cesto pahnil ogromno družin, da komaj shajajo čez mesec, zaplent premoženje....pol pa rešvat tistih 20-30 pacijentov, ki se hočjo pobit na cestah. Ostalih nekaj jih pade, al od kakšne kapi al pa od neznanja...sam kot sem že napisal folk umira...ne sam na cestah.

Ne samo, da si zgrešil naslov teme, celo forum si zamešal z nekim drugim. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visoke kazni naj bi zmanjsale umrljivost na cestah, ker to naj bi bil “velik problem“. Velikokrat slisimo od kakega “ata smrka“ Dejnsko je pa kaznovanje le polnjenje korita. Ce bi nase voditelje skrbel kok jih umre prehitro bi zaceli drugje... sam pol ni trošarin. Najbol smesno (bolano) je pa brat komentarje ,da so kazni se premajhne. (Eni ste res hlapčki) Edin kar slovencek zna je prepovedovat, al pa kaznovat. Da bi pa dolgoročno rešil težavo...ni interesa, ker pol ne bo €.

Za ljudi ki ne razmisljajo s svojo glavo: smo v temi:cestno nabijanje in moraliziranje...

Moraliziram na promet in cesto...

Vem je tezko razumet...pa šefa vpraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste nekateri tako načitani in pametni, da ne razumem kako sem preživel vsaaaa ta leta na motorju?! jskrablin povej še kako vajo ,da nam ne bo treba na poligon.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gusar pravi:

Koliko pa umre vsak dan nekadilcev??? Pa da primerjamo številke :SS

Pa saj o tem ti pišem...ljudje umiramo, na cestah, na barkah, v hribih in "kar tako"...itd, itd.... So pa naši "pastirji" uporabil cesto, za legalno krajo denarja v smislu  "zaradi preveč smrti na cestah morjo bit visoke kazni". Slovenček se pa kuj strinja, kar mu ukaže gospodar. Če rečejo v Bruslju, da je treba kmeta na šahovnici 2x na dan bičat, ker ne dela po 8h na dan, slovenčki takoj rečejo, da ga je treba vsaj 4x, pa še denarno kazen. Daleč od tega, da bi bla hitrost problem. Problem so ljudje, ki imajo izpit, čeprav ga ne bi smeli imet-vsi nimamo iste motorike, ter načina razmišljanja, kar je na cesti najvažneje.

Drugče pa gusar, a nisi že večkrat reku, da ti gre ta ms tok na bruhanje, da te ne bo več?

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gusar pravi:

Koliko pa umre vsak dan nekadilcev??? Pa da primerjamo številke :SS

Koliko pa umre alkoholikov vsak dan??? Pa posledično ostalih?

Popravljeno . Popravil exclan
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, skalar36 pravi:

Visoke kazni naj bi zmanjsale umrljivost na cestah, ker to naj bi bil “velik problem“. Velikokrat slisimo od kakega “ata smrka“ Dejnsko je pa kaznovanje le polnjenje korita. Ce bi nase voditelje skrbel kok jih umre prehitro bi zaceli drugje... sam pol ni trošarin. Najbol smesno (bolano) je pa brat komentarje ,da so kazni se premajhne. (Eni ste res hlapčki) Edin kar slovencek zna je prepovedovat, al pa kaznovat. Da bi pa dolgoročno rešil težavo...ni interesa, ker pol ne bo €.

Za ljudi ki ne razmisljajo s svojo glavo: smo v temi:cestno nabijanje in moraliziranje...

Moraliziram na promet in cesto...

Vem je tezko razumet...pa šefa vpraš

Lahko plačuješ ali pa ne plačuješ. Odločitev je tvoja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Lahko plačuješ ali pa ne plačuješ. Odločitev je tvoja. 

Jaz sem se odločil, da ne plačujem...za to pa nimam motorja in avta. Je pa zanimivo sledeče. Orožja ne more imet vsak je le orodje\športni pripomoček, s katerim lahko na hitro ubiješ veliko ljudi. Avto, motor, tovornjak (orodje, s katerim lahko ubiješ na hitro veliko ljudi) ima lahko vsakdo, ki opravi izpit ta določeno kategorijo. Če si nezanesljiv niti pod razno v SLO ne boš imel orožja. Če si pa nezanesljiv v prometu(pa recimo dokazan alkoholik, ki je slep na eno oko-dotočni primer)pa bp voziš avto. Pa če si star preko 80 in ti motorika ne dela več in raje voziš 30 namesto 90...

Ampak problem so ljudje, ki naredijo ogromno km v prometu in imajo veliko prakse, ter včasih vozijo malo hitreje...ti pa so problematiki (sarkazem)...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, exclan pravi:

Kaj ste nekateri tako načitani in pametni, da ne razumem kako sem preživel vsaaaa ta leta na motorju?! jskrablin povej še kako vajo ,da nam ne bo treba na poligon.

 

Če sklepam po povprečju tvojih komentarjev na forumu. Imaš dosti več sreče, kot pameti. Pa se ni preveč s tem za hvalit. Shit happens all the time.

Vaje so predvsem za one, ki se hočejo/mo kaj naučiti. Pa v kontroliranem okolju pogruntati, kje je meja našega trenutnega znanja in obvladovanje stroja pa lastnih reakcij. Kot sem že parkrat napisal Snecerju - to velja za nas, navadne bedake. Nismo vsi taki übermenchi, da bi kr vse znali in obvladali v trenutku ko smo iz mame prilezli. Kot si očitno ti. Pa srečno vožnjo. Jaz te bom itak na ignore dal. Kar je kr dosežek, si lahko čestitaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Jaz sem se odločil, da ne plačujem...za to pa nimam motorja in avta. Je pa zanimivo sledeče. Orožja ne more imet vsak je le orodje\športni pripomoček, s katerim lahko na hitro ubiješ veliko ljudi. Avto, motor, tovornjak (orodje, s katerim lahko ubiješ na hitro veliko ljudi) ima lahko vsakdo, ki opravi izpit ta določeno kategorijo. Če si nezanesljiv niti pod razno v SLO ne boš imel orožja. Če si pa nezanesljiv v prometu(pa recimo dokazan alkoholik, ki je slep na eno oko-dotočni primer)pa bp voziš avto. Pa če si star preko 80 in ti motorika ne dela več in raje voziš 30 namesto 90...

Ampak problem so ljudje, ki naredijo ogromno km v prometu in imajo veliko prakse, ter včasih vozijo malo hitreje...ti pa so problematiki (sarkazem)...

 

Sem že napisal, da so problem prevelika hitrost, prehitevanje v škarje in v nepregleden ovinek, sekanje ovinkov, alkohol in droga ter ostale človeške neumnosti. In te neumnosti ne bo odpravil noben zakon, predpis ali ukrep. Vse to je v glavah neprilagojenih. In, ko se bodo ti neprilagojeni odločili biti prilagojeni, bo črna kronika prazna rubrika. Do takrat pa ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Sem že napisal, da so problem prehitevanje v škarje,ter ostale človeške neumnosti. In te neumnosti ne bo odpravil noben zakon, predpis ali ukrep. Vse to je v glavah neprilagojenih. In, ko se bodo ti neprilagojeni odločili biti prilagojeni, bo črna kronika prazna rubrika. Do takrat pa ... 

Hočeš reči,da samooklicani varen šofer @Snecer le to ni????Ampak je celo neprilagojen! Daj mu poizkusi to dopovedati...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Lahko plačuješ ali pa ne plačuješ. Odločitev je tvoja. 

Tu se pa motiš!!!!

Včasih ko nisi plačal kazni si dobil odklonilni zapor...zdaj ko pa pomembno le polnjenje državne blagajne pa se ti vsedejo na transakciski račun in če je dohodek prenizek,da bi lahko kar trgali veselo počakajo,da dobiš nazaj dohodnino in njo vzamejo!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, sesir pravi:

Tu se pa motiš!!!!

Včasih ko nisi plačal kazni si dobil odklonilni zapor...zdaj ko pa pomembno le polnjenje državne blagajne pa se ti vsedejo na transakciski račun in če je dohodek prenizek,da bi lahko kar trgali veselo počakajo,da dobiš nazaj dohodnino in njo vzamejo!!!!!!!!!!!!!

Ne krši, pa ne boš sankcioniran. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Ne krši, pa ne boš sankcioniran. 

Zakaj se ne sankcionirate ko kršite ? 

17309527_313985862349702_3007179149749432535_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa ne vedo kaj pomeni "divjanje".....vrana sama sebi ne izkljuje oči....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej, vsak tedn  srecam  tele rdece plave lucke na  avtocesti,  ko lopove  furajo preko vseh predpisov, oni   pa lahko. Res  so  varni.  Ko pa jaz  peljem normalno 180 domov, je pa  cela racija.:fyou:  Ne krsi, pa ne bos  placeval......bla bla  bla.  Ker ste sami tolk po predpisih  skos ane.....bullshit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jskrablin pravi:

Če sklepam po povprečju tvojih komentarjev na forumu. Imaš dosti več sreče, kot pameti. Pa se ni preveč s tem za hvalit. Shit happens all the time.

Vaje so predvsem za one, ki se hočejo/mo kaj naučiti. Pa v kontroliranem okolju pogruntati, kje je meja našega trenutnega znanja in obvladovanje stroja pa lastnih reakcij. Kot sem že parkrat napisal Snecerju - to velja za nas, navadne bedake. Nismo vsi taki übermenchi, da bi kr vse znali in obvladali v trenutku ko smo iz mame prilezli. Kot si očitno ti. Pa srečno vožnjo. Jaz te bom itak na ignore dal. Kar je kr dosežek, si lahko čestitaš.

Ahah referenca je forum po kateri sklepaš o moji sreči in pameti ni kaj zelooooo odraslo  - povprečnež, ki se ozira na nabijanje na forumu dobro vedet kolik tvoje komentarje lahko vzame kdo za referenco oziroma za verodostojno.

Dogodki na poligonu so eno in cesta drugo. In poligon ti ne obelodani kje je tvoja meja obvladovanja po lastnih reakcijah, ker na poligonu ne voziš med prometom ,ovinkih(zaprti,luknjasti,hribčkasti itd..) in hitrosti 90 ,130  in ni isto kot vožnja 50 ( tudi kaj več med stožci) no razen če imaš prilagojeno vožnjo na 50 potem pa bi to štimalo.

Poligon  te zbudi in spravi v formo za vožnjo z motorjem ( za že iskušene motoriste) če si začetnik pa še spoznavanje svojega motorja in tehnike vožnje.

Kaj bi to v specifikaciji pomenilo? " kje je meja našega trenutnega znanja " a ti to resno? in če ,kje je ta fucking poligon kjer se dogaja?

 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

Ma dej, vsak tedn  srecam  tele rdece plave lucke na  avtocesti,  ko lopove  furajo preko vseh predpisov, oni   pa lahko. Res  so  varni.  Ko pa jaz  peljem normalno 180 domov, je pa  cela racija.:fyou:  Ne krsi, pa ne bos  placeval......bla bla  bla.  Ker ste sami tolk po predpisih  skos ane.....bullshit.

To ni  vse policaj prometnik lahko vozi avtu za ritjo ( 100km/h - cca 2m varnostne ) ker so oni usposobljeni za take podvige.(hm bi rad videl, ko bi dvignu ročno kaj bi se zgodilo')

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!