Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

On 8/14/2018 at 10:26 AM, maus said:

vsaj oblekli bi vas lahko malo lepše :mad:

a nov motor si dubu :eek:

https://www.primorske.si/kronika/motorist-mora-najprej-pocistiti-v-svoji-glavi

 

Ojoooj.  :D :D Sm skor zrel za upravlanje z radarjem hehehe

 

 Gledam in se cudim, kak Borut, ce je Borutt. A ne morjo enga fakin imena prow napisat??

 

Drgac pa, srecno voznjo in iskrene cestitke. Lep motor. 

 

 

On 8/14/2018 at 2:30 PM, KARMEN1 said:

Predlagam nekaj majhnih spremembic zakona, ki bodo občutno pripomogle k varnosti v prometu:

1. Prepoved vstopa v Slovenijo vsem italijanskim državljanom;

2. Odvzem vozniškega izpita voznikom, ki telefonirajo, tekstajo, nanašajo make up ali podobne dejavnosti med vožnjo;

3. Z macolo razbiti levi del vozila vozniku, ki v ovinkih vztrajno seka sredinsko črto;

4. Kolesarjem prepovedati skupinske vožnje;

5. Od voznikov vozil vseh kategorij zahtevati 00 vsebnost alkohola;

6. Vsakoletni preizkus psihofizičnih sposobnosti voznikom, starejših od 60 let;

7. Brezplačen tečaj CPP, vsakih 5 pet.

Toliko zaenkrat............

 

Kaj je s tabo? Sej prej si bla se cist ok??

A ti si kej u zlahti s  Kim il Sungom, Kim il Jongom in Kim Jong Unom??? Fkin ponorela controlfreak teroristka. Za pokojnino delat do 65ga, za se na siht vozt,  pa ze pet let prej met ispit  pogojno za eno leto? Sej 60 se ti zdi dalec, ma ni. In tista z 00: sori, celo najbol nazadnaska drzava dalec okrog, je sprejela dejstvo, de med 00,0 in 00,25 ni razlike, in to abstinenco ukinila. 

 

Pr nas je kazn za alkohol kar taprava. Najmanj 8 pik in 600€/300polovicka. Ampak to pomeni da te ze ponovitev najmanjse kazni spravi ob ispit. S tem IMO ni nic narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 8. 2018 ob 23:55, krucymucy pravi:

Hej @Borutt kaksna je kazen za nehomologirane rokavice z vgrajenim "knuckle dusterjem"?

Pac za neuporabo seveda.

Uporabo zaracuna zobar. 

Se ti je moral pa fino zameriti. 

Kazen je odvisna od teže rokavice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ftp pravi:

Vse OK, amapak čemu potem vi obstajate ????

 

pred 10 urami, Lipstick pravi:

Vse OK, amapak čemu potem vi obstajate ????

Predvsem zato, da branijo ablast .....

Da pomerimo dolžino poleta in poiščemo dele. 

Še kaj vaju zanima? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kugelschreiber pravi:

 Gledam in se cudim, kak Borut, ce je Borutt. A ne morjo enga fakin imena prow napisat??

pač dvojna osebnostt.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Borutt said:

Da pomerimo dolžino poleta in poiščemo dele. 

Točno to, namesto da bi delovali proaktivno. 

Ste bolj smetarji, ker vedno pridete malo kasneje...

... zato pa je varnost taka kot je.

 

Že ko toliko praviš da je vse na voznikih, koliko časa bi se v tujini lahko obnašali tako kot doma????

Malo, bi te hitro odstranili s ceste in to je razlika z vami, ki vidite samo hitrost in še to tam kjer najlažje kasirate.

 

Pa koliko nesreč ko se od zadaj zaletijo, pa je v poročilu prevelika hitrost pa premala varnostna razdalja. Do tu sežete.

Dejanski vzroki so povečini drugi, zaradi prevelike hitrosti ne spregledaš kamjona. Nisem še zasledil vzroka utrujenost, uporaba telefona,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Da pomerimo dolžino poleta in poiščemo dele. 

Poklicni merilci dolžine poleta delov teles.....hm, kdo je že Kmeta v eni drugi temi označil za samo poklicnega čistilca pod daljnovodi?

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ftp pravi:

Točno to, namesto da bi delovali proaktivno. 

Ste bolj smetarji, ker vedno pridete malo kasneje...

... zato pa je varnost taka kot je.

 

Že ko toliko praviš da je vse na voznikih, koliko časa bi se v tujini lahko obnašali tako kot doma????

Malo, bi te hitro odstranili s ceste in to je razlika z vami, ki vidite samo hitrost in še to tam kjer najlažje kasirate.

 

Pa koliko nesreč ko se od zadaj zaletijo, pa je v poročilu prevelika hitrost pa premala varnostna razdalja. Do tu sežete.

Dejanski vzroki so povečini drugi, zaradi prevelike hitrosti ne spregledaš kamjona. Nisem še zasledil vzroka utrujenost, uporaba telefona,...

Spet berem, da je treba voznike za roko držati. Je tudi pri seksu tako? 

Koliko kontrole vidiš v tujini? Ali bi mogoče hotel kontrolo v Sloveniji? Da ne bo potem spet jokcanje, da živimo v policijski državi. Ker se ne morete odločiti ali ste sposobni samostojne udeležbe v prometu ali bi roko, da vas vodi. Če ni kontrole je jok, če je, je pa stok. 

Pri nas samo hitrost merimo? Pojdi malo iz te svoje luknje v svet pogledati. Boš videl, kako veselo merijo hitrost skriti za drevesi ali ograjami, da ne pišem o škatlah ob cesti. In ne, ni južno, ampak severno. 

Ne piši o nekih vzrokih za prometno nesrečo, če ravno ne pišeš zapisnika. Jaz se ne vtikam v tvoje delo. Ker nimam pojma o njem. 

Mogoče je vzrok slab dan? Ali mogoče kričanje na uho? V nedogled lahko naštevamo, kajne. 

 

pred 27 minutami, Primosio pravi:

Poklicni merilci dolžine poleta delov teles.....hm, kdo je že Kmeta v eni drugi temi označil za samo poklicnega čistilca pod daljnovodi?

Sam se je. Samo ti sedaj to hočeš drugače prikazati. Verjetno najboljše, da prikažeš tako, kot je on mene. Simpl. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, ftp pravi:

Dejanski vzroki so povečini drugi, 

Ja, kultura, morala, etika...pozabljeni družbeni pojmi, tudi državni...niso vse policaji krivi.

Moram malo tudi Borutta zagovarjat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, vandrovec said:

Ja, kultura, morala, etika...pozabljeni družbeni pojmi, tudi državni...niso vse policaji krivi.

Moram malo tudi Borutta zagovarjat :)

Po statistiki sodeč, pa jih je samo par,... neprimerna hitrost, premala varnostna razdalja. Sedaj pa na (napačni) osnovi naredi plan aktivnosti za povečanje varnosti, ki bo seveda NEPRIMEREN.

31 minutes ago, Borutt said:

Spet berem, da je treba voznike za roko držati. Je tudi pri seksu tako? 

Vidom da bi ti samo za roke držal. Ste navajeni da imate prekrižane. Itak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, ftp pravi:

Po statistiki sodeč, pa jih je samo par,... neprimerna hitrost, premala varnostna razdalja. Sedaj pa na (napačni) osnovi naredi plan aktivnosti za povečanje varnosti, ki bo seveda NEPRIMEREN.

Vidom da bi ti samo za roke držal. Ste navajeni da imate prekrižane. Itak.

Zakaj potrebuješ batine, da se obnašaš pravilom primerno? Je kaj narobe s teboj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Borutt pravi:

Spet berem, da je treba voznike za roko držati. Je tudi pri seksu tako? 

:D ah kje, njim je roka nonstop na tipkovnici, kakšen seks :D  to besedo so že zdavni zbrisal :P pa ne sam besedo…..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, pajkica pravi:

:D ah kje, njim je roka nonstop na tipkovnici, kakšen seks :D  to besedo so že zdavni zbrisal :P pa ne sam besedo…..

 

Hoces rect jim je le se beseda ostala,pa se to natipkana:panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 8. 2018 ob 10:23, ftp pravi:

Dejanski vzroki so povečini drugi, zaradi prevelike hitrosti ne spregledaš kamjona.

Komot zaradi prevelike hitrosti spregledaš kamion. Ga je on mulo, ki se je aprila ubil na naši cesti z motorjem. No, tehnično gledano ga ni spregledal. "Samo" časa mu je zmanjkalo odreagirat, ker je razdalja za reagiranje nekoliko relativna glede na hitrost.

Sicer je pa vedno isto. Enega Marqueza smo umirili, en se je umiril sam (v zadnjem delu kamiona). Smo pa fasali Senno v razmajanem Cliotu RS, dva dni nazaj je 'prijazni radar' pokazal 'samo' 111 km/h na cesti sredi naselja. Ker je enkrat nobenkrat se more vsaj parkrat na dan zapelat gor in dol, v večernih urah verjetno še dodatno opogumljem s pivom iz gostilne. 

Verjetno razmišlja isto kot ti - zaradi hitrosti že ne more iti dosti narobe, de. Na njegovo nesrečo imamo registrsko in bojo lokalne policijske patrulje posebej pozorne na kretena. Takle mamo... spraviš k pameti enega kretena (ali se sam izloči iz prometa) in ti vesolje pošlje drugega, boljšega kretena.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem, če paše v to temo, sam me že nekaj časa moti tole :)
Prvič za motoriste, ni mi jasno zakaj je treba tik pred ovinkom prehitevat (ni važn al avto, al motor) in potem na polno zavirat, da spelješ ovinek. Zadnč sem ravno dva vidu v ridah, k sta tkole pred eno KIO zapeljala (da ne omenjam, da če bi tist moment kdo pršu mal hitrej kontra, da se najbrž nebi dobro končalo ).

Druga stvar je pa za avtomobiliste. Če/ko te bom hotu prehitet verjem, da te bom prehitu :) Sej mi je fajn, da mi daš vedit s tem, ko se umakneš na desno stran, da si me vidu. Sam ne se mi pa tolk umikat, da zapelješ s ceste na bankino, da pol še kak pesek fašem. 

 

Sej mi je kr mal bedno tlele pametovati, ker tud čez moj način vožnje bi se najbrž našla kaka opazka :blush: Ampak useen, malce za razmislek.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Pred ovinkom se prehiteva, ker mi ni glih fajn pokonc jih prevozit. 2. Je bolj varno, ker mi ne bo noben ven iz kolone skocu. 3. Ker me ne bo pizdontar z laserjem meru, niti videl da sem cez polno prehiteval

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, maus pravi:

Pa da vidim, kaj za moj dnar vozš :huh: ... inšpekcija davkoplaćevalca :P

policaj.thumb.jpg.8a7e333bef59ccb077392ce82abde367.jpg

Ja Maus! Kaj te imaš med nogami???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, maus pravi:

Pa da vidim, kaj za moj dnar vozš :huh: ... inšpekcija davkoplaćevalca :P

policaj.thumb.jpg.8a7e333bef59ccb077392ce82abde367.jpg

to bi jaz na tečaju tudi probal, kak pade

ima rikverc ta model? al je na roke parkiral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motom pravi:

1. Pred ovinkom se prehiteva, ker mi ni glih fajn pokonc jih prevozit. 2. Je bolj varno, ker mi ne bo noben ven iz kolone skocu. 3. Ker me ne bo pizdontar z laserjem meru, niti videl da sem cez polno prehiteval

Neki je, če imaš pred ovinkom dovolj ravnine za varno prehitevanje. Drugo pa je, da v zaprtih/nepreglednih ovinkih prehitevaš na milimetre. V mislih imam ride, takoj iz planine ven, proti postojni, prvih par ovinkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me že pot zanese na ride ( redko ) rad tiste owinke užitkarsko prevozim, a zdej naj pa 25-30 km/h za takim dizlajem z prirejenimi izpusti do Postojne vozim in uživam v njegovih dišavah .....:ras:

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, jskrablin said:

Verjetno razmišlja isto kot ti - zaradi hitrosti že ne more iti dosti narobe, de. Na njegovo nesrečo imamo registrsko in bojo lokalne policijske patrulje posebej pozorne na kretena. Takle mamo... spraviš k pameti enega kretena (ali se sam izloči iz prometa) in ti vesolje pošlje drugega, boljšega kretena.

Nikakor ne. Nikoli nisem rekel da podpiram prekoračitve hitrosti, amapk da to ni ključni vzrok za nesreče.

 

21 hours ago, jskrablin said:

Komot zaradi prevelike hitrosti spregledaš kamion. Ga je on mulo, ki se je aprila ubil na naši cesti z motorjem. No, tehnično gledano ga ni spregledal. "Samo" časa mu je zmanjkalo odreagirat, ker je razdalja za reagiranje nekoliko relativna glede na hitrost.

Sicer je pa vedno isto. Enega Marqueza smo umirili, en se je umiril sam (v zadnjem delu kamiona). Smo pa fasali Senno v razmajanem Cliotu RS, dva dni nazaj je 'prijazni radar' pokazal 'samo' 111 km/h na cesti sredi naselja. Ker je enkrat nobenkrat se more vsaj parkrat na dan zapelat gor in dol, v večernih urah verjetno še dodatno opogumljem s pivom iz gostilne. 

Taki, ki pa na veliko kršijo hitrost po naselju, jim ni tuje niti sekanje ovinkov, prehitevanje na nepreglednem delu, prehitevanje po desni,..., to so pač objetneži ki kršijo vse kar se da. Take je treba za dlje časa spravit s ceste, za kar pa ste s sodniki vred neuspešni. Taki se lahko samo sami spravijo s ceste, vprašanje pa je če samo oni ali pa spravijo še koga drugega.

 

Policija se pa raje ukvarja s tistimi ki ob kakem neumnem znaku za omejitev vozi samo malo hitreje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli ne sekam ovinkov, po desni prehitim samo, če pred mano zavija levo. Redko, ampak se zgodi grem čez rumeno. Večkrat čez polno črto. Navečkrat se ne držim omejitev, razen pri 30 in pogosto pri 50km/h ( bolj na 4 kolesih ). V 25 letni karieri nikoli povzročitelj nesreče. Letno na v cestnem prometu z vozili cca 70-80.0000km. Zase lahk rečem, da sem hiter voznik. Če sem počasen sem nevaren. Ko sem hiter, sem 99% koncentriran na vožnjo. Zelo opazujem druge udeležence. Gledam daleč naprej.

Pijan ne sedem za volan ali belanco. Na motorju striktno 0,00. 

Kljub vsemu sem zbral 18 pik. V karieri policajem zdeval gnarja za en nov avto.

Sedaj, zadnje čase, ko sem se z njimi zbližal, ne, ne nooo, nisem nabijal al pustil nabijat, pač spoprijateljil z mogimi je pa lahk tud žena včasih prehitra, ne sam jaz.  

Kolega vozi avto brez izpita 20-22 let, tud po tujini, letno skupaj med 10-20k, nikoli karambola, 4 × plačal kazen, 1× po novem zakonu, striktno po pravilih itd. Izpita nima zaradi določenih razlogov. Vozi bolj varno in lepše, kot 99% tistih z izpitom. Nima vez z škifi. Ni ustavljen, ker se drži pravil, izogiba se določenih lokacij, ur in datumov.

Nesreča ne počiva. Lahk faše mene, lahk njega, bolj bo najebal on ( kazensko ) najmanj pa ONI, tak pač imamo, ker tak dovolimo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!