Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

CPP se je med tem časom zelo spremenil. Ko sem pred 20-timi leti opravljal izpit za avto je bilo caa. 10 pol, katere si pred opravljanjem izpita pred učilnico na hitro pogledal in si uspešno opravil. Danes imajo nabor vprašanj, nekje čez 2000 mislim da jih je, res da se nekatera ponavljajo, vendar te lahko hitro katero vprašanje preseneti. Sploh s temi novimi znaki, katere vidiš po večini samo v knjigi. Zato si prisiljen prebrati knjigo in zadeve preučiti.

Sem pa takoj za to, da se po določeni starosti obvezno spravi nazaj v avtošolo in ponovno opravi izpit. Sicer ne v tej meri, da te olupijo za 1000eur, vendar neko osnovno znanje da se ponovno pokaže. To da jim lokalni dohtarji, s katerimi imajo prijateljske odnose napišejo potrdila, da so čudežno sposobni, kljub temu da se striček komaj spravi v avto, ni dovolj. Koliko jih je takšnih, ki je opravil izpit pred 70timi leti in se nenadoma spomni, kak bi bilo fino, če bi ženo peljal v mesto. In nato ugotovi, da so postavili neko čudo v obliki kroga. In potem nastane problem v katero smer bi bilo fino it, po katerem pasu in seveda kdaj ga zapustiti. Ko vidim na zadnji polici klobuk, potem vem, da se je treba kakšnim pacientom čim hitreje izogniti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, twom pravi:

Jaz ga grem za stavo ponovno opravljat, pa če spregledajo +10 po števcu, lahko peljem tako kot vsak dan.

Skoraj dvomim.

Jaz sem 30 let po izpitu za avto šel delat EkB (in potem še A), pa sem imel velike težave. Na vsakem odcepu s hitre ceste je zelo hitro omejitev 40, jaz pa sem vozil na pamet in ustavil pred križiščem. Pa omejitev 70 do križišča, po križišču pa 50, pa razvrščanje v krožišču, ...

Sem med urami vožnje "padel kar nekajkrat". Na izpitu sem se moral kar potruditi, da sem beležil vse znake in omejitve in se jih res držal.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem po več, kot 30 let izpita za avto, šla delat A, pa sem ugotovila, da skoraj nimam več pojma.

Največjo težavo so mi delala krožišča in enosmerne ceste.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, KARMEN1 pravi:

Tudi jaz sem po več, kot 30 let izpita za avto, šla delat A, pa sem ugotovila, da skoraj nimam več pojma.

Največjo težavo so mi delala krožišča in enosmerne ceste.

Sem mislil da si mlajša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LipstickVeš, vsaka prometna nesreča ima take in podobne komentarje, neglede kdo vozi, neglede kako vozijo, neglede kaj vozijo, itd...

ps. karirast prt je kriv. pss. verjetno nisi mislil, da nihče ne bo komentiral a ne.. :D

psss. gospodine Jakov Bilic, poginul stranci na Soškoj "magistrali" bili su na GSima in imali žute prsluke...

Evo, premaknjeno na lokacijo, kjer se lahko nabija do onemoglosti :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

@LipstickVeš, vsaka prometna nesreča ima take in podobne komentarje, neglede kdo vozi, neglede kako vozijo, neglede kaj vozijo, itd...

ps. karirast prt je kriv. pss. verjetno nisi mislil, da nihče ne bo komentiral a ne.. :D

psss. gospodine Jakov Bilic, poginul stranci na Soškoj "magistrali" bili su na GSima in imali žute prsluke...

Evo, premaknjeno na lokacijo, kjer se lahko nabija do onemoglosti :P

 

Saj ti bo mogoče nekoč prišlo iz riti v glavo, da je človek najšibkejši člen oziroma krivec za vse sranje na cestah.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Lipstick pravi:

Malo umirite živce, pa še kakšno drugo mnenje preberite, pa brez nadaljnjih komentarjev prosim:

29376f0198d01f9b2039a588a4a963d4

Točno to se dogaja, kar ta človek opisuje in ravno o tem sem včeraj pisal, ampak, ko nekdo napiše nekaj  in se mu kršenje ne zdi normalno, je pač  ta človek največja budala, moralist , pa kaj še vem kaj, dajmo ga zažgat na grmadi .... 
Hvala @Lipstick, da si prilepil ta komentar, da vidimo, kaj menijo tudi drugi. Verjetno bi domačini, ki živijo na tej trasi znali marsikaj povedat.
 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

@LipstickVeš, vsaka prometna nesreča ima take in podobne komentarje, neglede kdo vozi, neglede kako vozijo, neglede kaj vozijo, itd...

ps. karirast prt je kriv. pss. verjetno nisi mislil, da nihče ne bo komentiral a ne.. :D

psss. gospodine Jakov Bilic, poginul stranci na Soškoj "magistrali" bili su na GSima in imali žute prsluke...

Evo, premaknjeno na lokacijo, kjer se lahko nabija do onemoglosti :P

 

Po komentarju in odebeljenem tekstu bi rekel, da si srednješolec.
Ko pa te vidim na sliki (te ne poznam, ampak predvidevam, da si morda star 45) se pa čudim na tvojo reakcijo, kako pogrevaš ta "karirast prt". Pa še moderator od katerega se pričakuje vseeno malo bolj "resnosti", ne glede na tematiko.
Pa brez zamere .... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, KARMEN1 pravi:

Wtf je ta Jakov Bilic, ki vse zna ??

In kje piše da vse zna?

Napisal je pač stvari, ki so realne in mu ni mar za "naše moraliste", ki mislijo da vse obvladajo in kar naprej ponavljajo mantro, da je vse v zapestju desne roke in povezavi z glavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Saj ti bo mogoče nekoč prišlo iz riti v glavo, da je človek najšibkejši člen oziroma krivec za vse sranje na cestah.

tebi pa očitno ne bo, da nisi sposoben napisati enega stavka brez žaliti, nič novega, prt je kriv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Točno to se dogaja, kar ta človek opisuje in ravno o tem sem včeraj pisal, ampak, ko nekdo napiše nekaj  in se mu kršenje ne zdi normalno, je pač  ta človek največja budala, moralist , pa kaj še vem kaj, dajmo ga zažgat na grmadi .... 
Hvala @Lipstick, da si prilepil ta komentar, da vidimo, kaj menijo tudi drugi. Verjetno bi domačini, ki živijo na tej trasi znali marsikaj povedat.
 

Po komentarju in odebeljenem tekstu bi rekel, da si srednješolec.
Ko pa te vidim na sliki (te ne poznam, ampak predvidevam, da si morda star 45) se pa čudim na tvojo reakcijo, kako pogrevaš ta "karirast prt". Pa še moderator od katerega se pričakuje vseeno malo bolj "resnosti", ne glede na tematiko.
Pa brez zamere .... :P

o moderatorju ne bom debatiral, ti si pa povezal prt, tiste, ki ga objavijo, slike pira in nesrečo. Simpl, neumna povezava.

Kolikokrat si letno na jadranki, da to pišeš? Res me zanima. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

o moderatorju ne bom debatiral, ti si pa povezal prt, tiste, ki ga objavijo, slike pira in nesrečo. Simpl, neumna povezava.

Kolikokrat si letno na jadranki, da to pišeš? Res me zanima. 

Sem, AMPAK nisem na nobenega poimensko pokazal s prstom, temveč sem hotel na splošno povedat, da se vsest potem na motor je smrtno nevarno, samo to in nič druga. Ampak to omenjanje prta je zgolj slučaj, saj se to dogaja v vseh kafičih ob jadranski trasi, lahko na belem prtu z vijoličnimi kockami. Plus tega pa, a ni alkohol glavni krivec za večino prometnih nesreč ne glede na vozilo? Torej?
 

Čeprav je takšen naslov teme, ta debata ne vodi nikamor. Isti primer, kot je bila debata o varni vožnji ..... nikoli končana zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez nervoze, tu se lahko moralizira in nabija.

Pogledam na FB, svež zapis...

alamo.jpg.b27cddc55e1cf652dfbb0abf45217feb.jpg

Kaj reči, Jadranka je "naravno" dirkališče, vsakega je seveda škoda, vendar pa se vsak odloča o svojem življenju.

Problem nastane, če posega v življenja drugih...Praviloma pri motoristih nasrkajo le motoristi.

To je letni davek Jadranke, dokler se bo "dirkalo", bodo te zadeve pa tudi ko se ne bo dirkalo, bo kaj drugega, skala na cesti, olje itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Kričač pravi:

Sem, AMPAK nisem na nobenega poimensko pokazal s prstom, temveč sem hotel na splošno povedat, da se vsest potem na motor je smrtno nevarno, samo to in nič druga. Ampak to omenjanje prta je zgolj slučaj, saj se to dogaja v vseh kafičih ob jadranski trasi, lahko na belem prtu z vijoličnimi kockami. Plus tega pa, a ni alkohol glavni krivec za večino prometnih nesreč ne glede na vozilo? Torej?
 

Čeprav je takšen naslov teme, ta debata ne vodi nikamor. Isti primer, kot je bila debata o varni vožnji ..... nikoli končana zgodba.

V bistvu alkohol pri prometnih nesrečah motoristov igra minorno vlogo, ker ne prideš daleč, če ga imaš pod kapo.

In če normalno debatirava, poznam kup ljudi, ki skoraj tedensko bluzijo po jadranki, pa tut poslikajo prt in pivo zvečer ali popoldan, pa noben nakresan ne gre na moped. Sem pa alkohol obsodil in takoj zapisal, da alko nima kaj iskati na cesti.

Zadeve so premaknjene, da se ne smeti jadranska magistrala, zgolj zato.

In greva dalje: konkretno nesreča treh udeležencev, katerih ne poznamo, niti nismo bili zraven, potem lahko samo špekuliramo, da je bilo norenje, ali pa normalna vožnja in je nekdo fino zajebal, ter snel še ostala dva. Ne moremo pa tega primera preslikat na vse, ki se tedensko klatijo po jadranki, slikajo morje, otočke, prt, kalamare, pivo itd...jaz že dolgo ne opažam več pretiranega norenja, opažam pa veliko nepoznavanja same ceste, ko jih ovinki presenetijo, opažam prehitevanja v škarje in nezanesljivo vožnjo.

Zakaj mi je posploševanje smotano: zato ker lahko @DinDiin, @KARMEN1, @Xebec, @skalaprava, @MiNa , @Kugelschreiber , @mladench , @solorider in še vsaj 10 članov, ki sem jih spustil (ker se mi ne da tipkat), kateri radi zaidejo na jadranko potrdijo kaj in kako vidijo. (občasno pa tut prt slikajo)

Spet nazaj na nesrečo: nekdo ali nekaj je bilo krivo, niso pa vsi, tudi sopotnica ni.....in če si opazil, se nisem spraševal o krivdi, le to bodo rekonstruirali in ugotovili, kaj in kako se je zgodilo. 

Sam zato mi je tale tvoja izjava citiram:

 

  pred 21 urami, Kričač pravi:

Sožalje, ampak, kako lahko med seboj trčijo trije motoristi, če vozijo normalno?
Pa kaj na tečajih se nič ne omenja varnostna razdalja in vožnja v skupini? To je to ... slikanje pirov na karirastih prtih, potem pa mislijo, da so nesmrtni. :cry:

 

neumestna in žaljiva do drugih, ki se radi vozijo po jadranki.

Veš cca 3 tedne nazaj je @nemoobjavil skorajšnji karambol, ko ga je kolega zaradi nepazljivosti zapel. In tudi v takem primeru mi je zelo neumestna objava...norenje in podobne floskule.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, Kričač said:

Sem, AMPAK nisem na nobenega poimensko pokazal s prstom, temveč sem hotel na splošno povedat, da se vsest potem na motor je smrtno nevarno, samo to in nič druga. Ampak to omenjanje prta je zgolj slučaj, saj se to dogaja v vseh kafičih ob jadranski trasi, lahko na belem prtu z vijoličnimi kockami. Plus tega pa, a ni alkohol glavni krivec za večino prometnih nesreč ne glede na vozilo? Torej?
 

Čeprav je takšen naslov teme, ta debata ne vodi nikamor. Isti primer, kot je bila debata o varni vožnji ..... nikoli končana zgodba.

Alkohol si ti zacel vleci v tole temo. 

Ali so bili udelezenci v nesreci pijani? Jaz te informacije nisem zasledil. 

Se strinjam da alkohol ni za motor, vendar kljub temu je dovoljena meja 0.24, do takrat oseba ni pijana oziroma v Sloveniji ni v prekrsku.

In ti spet posplosujes stvari.

In ja alkohol ter neprilagojena hitrost sta najveckrat napisani kazni, ampak o sami infrastrukturi ni ne duha ne sluha. Ker je res alkohol velikokrat krivec za nesreco, me res zanima zakaj policisti ne stojijo skriti pr metrov za vaskimi gostilnami? Sej vsi vemo kje se taki zbirajo.. 

Aja ne lazje je biti skrit za grmovjem z radarjem v roki.. Ker od popitega pera NEBO mogu napisat kazni. Stekas?

 

Pa dober tek in na zdravje!

F0EBD5A2-2AD8-465C-86B5-499AA4310731.jpeg

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ukica pravi:

Alkohol si ti zacel vleci v tole temo. 

Ali so bili udelezenci v nesreci pijani? Jaz te informacije nisem zasledil. 

Se strinjam da alkohol ni za motor, vendar kljub temu je dovoljena meja 0.24, do takrat oseba ni pijana oziroma v Sloveniji ni v prekrsku.

In ti spet posplosujes stvari.

In ja alkohol ter neprilagojena hitrost sta najveckrat napisani kazni, ampak o sami infrastrukturi ni ne duha ne sluha. Ker je res alkohol velikokrat krivec za nesreco, me res zanima zakaj policisti ne stojijo skriti pr metrov za vaskimi gostilnami? Sej vsi vemo kje se taki zbirajo.. 

Aja ne lazje je biti skrit za grmovjem z radarjem v roki.. Ker od popitega pera NEBO mogu napisat kazni. Stekas?

in rore merit, to si pozabil, rori so sedaj popularni (za varnost) :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Resnično ne maram objav s karirastimi prti, na njih pa pivo;

2. Niti za enega, ki je naredil tako sliko, ne morem reči, da je potem šel na motor;

3. Nimam navade moralizirat, ker je vsaka polnoletna oseba odgovorna za svoje življenje in svoja dejanja;

4. Z motoristi, ki na poti pijejo alkohol, se ne vozim;

5. Kolikim motorističnim nesrečam je botroval alkohol? @Borutt verjetno ve!

6. Kdo pravi, da se na Jadranki divja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

1. Resnično ne maram objav s karirastimi prti, na njih pa pivo;

2. Niti za enega, ki je naredil tako sliko, ne morem reči, da je potem šel na motor;

3. Nimam navade moralizirat, ker je vsaka polnoletna oseba odgovorna za svoje življenje in svoja dejanja;

4. Z motoristi, ki na poti pijejo alkohol, se ne vozim;

5. Kolikim motorističnim nesrečam je botroval alkohol? @Borutt verjetno ve!

6. Kdo pravi, da se na Jadranki divja?

Za 6 ti lahko rečem, da sem na Jadranki videl že kar nekaj divjanja motoristov, celo nezgodo itd. 

Tako da, jaz pravim da se divja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaksna je definicija divjanja?

Prosim ce se lahko se to razlozi. Ce grem 50km/h v prvi mim ene mame/dedija verjetno ze divjam z nadzvocno hitrostjo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

V bistvu alkohol pri prometnih nesrečah motoristov igra minorno vlogo, ker ne prideš daleč, če ga imaš pod kapo.

In če normalno debatirava, poznam kup ljudi, ki skoraj tedensko bluzijo po jadranki, pa tut poslikajo prt in pivo zvečer ali popoldan, pa noben nakresan ne gre na moped. Sem pa alkohol obsodil in takoj zapisal, da alko nima kaj iskati na cesti.

Zadeve so premaknjene, da se ne smeti jadranska magistrala, zgolj zato.

In greva dalje: konkretno nesreča treh udeležencev, katerih ne poznamo, niti nismo bili zraven, potem lahko samo špekuliramo, da je bilo norenje, ali pa normalna vožnja in je nekdo fino zajebal, ter snel še ostala dva. Ne moremo pa tega primera preslikat na vse, ki se tedensko klatijo po jadranki, slikajo morje, otočke, prt, kalamare, pivo itd...jaz že dolgo ne opažam več pretiranega norenja, opažam pa veliko nepoznavanja same ceste, ko jih ovinki presenetijo, opažam prehitevanja v škarje in nezanesljivo vožnjo.

Zakaj mi je posploševanje smotano: zato ker lahko @DinDiin, @KARMEN1, @Xebec, @skalaprava, @MiNa , @Kugelschreiber , @mladench , @solorider in še vsaj 10 članov, ki sem jih spustil (ker se mi ne da tipkat), kateri radi zaidejo na jadranko potrdijo kaj in kako vidijo. (občasno pa tut prt slikajo)

Spet nazaj na nesrečo: nekdo ali nekaj je bilo krivo, niso pa vsi, tudi sopotnica ni.....in če si opazil, se nisem spraševal o krivdi, le to bodo rekonstruirali in ugotovili, kaj in kako se je zgodilo. 

Sam zato mi je tale tvoja izjava citiram:

 

  pred 21 urami, Kričač pravi:

Sožalje, ampak, kako lahko med seboj trčijo trije motoristi, če vozijo normalno?
Pa kaj na tečajih se nič ne omenja varnostna razdalja in vožnja v skupini? To je to ... slikanje pirov na karirastih prtih, potem pa mislijo, da so nesmrtni. :cry:

 

neumestna in žaljiva do drugih, ki se radi vozijo po jadranki.

Veš cca 3 tedne nazaj je @nemoobjavil skorajšnji karambol, ko ga je kolega zaradi nepazljivosti zapel. In tudi v takem primeru mi je zelo neumestna objava...norenje in podobne floskule.

 

 

Najbolj te zjebejo take gume. V petek 4 avstrici (sem jih pač šolal) z RT pol metra pred škarpo na drugi strani, sreča, da ni bilo nobenega nasproti. Četrti v skupini je bil itaq kamikaza.

Karirast prt je še namanj nevarn. :OK:

Blo je bombastično z malo grenkim preokusom...

20191013_104713.jpg

20191013_104724.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pi..mat.. de po Jadranki prehitevaš avto ali motor v nepreglednem ovinku si pa res mona.Eni lahi zahojeni so počel take pizdarije dol skoz de bi vsakmu eno focno stisnu,pridejo dol na nesrečo pa vsi pametni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!