Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Sem včeraj vstal malo bolj zgodal, da se zapeljem do Dolomitov.

S strani "strokovne sodelavke" še slišim komentar: v Dolomite za en dan, avgusta, v tisto gužvo?! Grossglockner bi bila verjetno boljša izbira. Ok, sem bil tam nazadnje leta 2005, torej naj bo. Se točno ob šestih potem velikodušno in naokrog odpravim čez Ljubelj, do Murau-a, čez Sölkpaß, pa Schladming, Bischofshofen. Od tu do Saalfeldna, teh 40 km mi je sploh ena najljubših cest. Pred Zell am See-jem še na kratko do Saalbacha in Hinterglemma. In potem... Großglockner Hochalpenstraße. A v Dolomitih naj bi bila gužva? No, tukaj je bila tudi... Se spustim dol, v Lienzu sem bil že pred tretjo popoldan. Grem tankat in mal škilim na karto - hm, sej sploh ni daleč, do Cortine dobra urca, ko sem glih že tukaj, če mal pohitim :) Naj bo.

Ta hitrica se je potem mal polegla, ko me je žandar še v Avstriji snel s ceste... 127 km/h = 30€. Mal me je zapeklo, ampak nisem kej veliko spraševal in gledal na merilec, sem vedel, da je bilo prehitro in 30€ se mi je zdelo nekak malo v primerjavi s zneski, s katerimi grozijo pri nas.

Potem Toblach, P. Tre Croci, Cortina, Passo Falzarego, Val Gardena, Sella in Pordoi. Manjša gužva kot na Großglocknerju, morda tudi zaradi popoldansko večerne ure. :) Iz Arabbe pa potem res nazaj proti domu: Bruneck, Toblach, Lienz, Oberdrauburg (tukaj je bila že noč - in polna luna), Gailbergsattel, Hermagor in čez Korensko v Kranjsko. Doma sem bil mal pred polnočjo, dnevni števec je pokazal 1001,5 km. :)

post-9351-1249638075_thumb.jpgpost-9351-1249638081_thumb.jpg

post-9351-1249638088_thumb.jpgpost-9351-1249638150_thumb.jpg

post-9351-1249638156_thumb.jpgpost-9351-1249638303_thumb.jpg

post-9351-1249638311_thumb.jpgpost-9351-1249638333_thumb.jpg

post-9351-1249638362_thumb.jpgpost-9351-1249638371_thumb.jpg

post-9351-1249638405_thumb.jpgpost-9351-1249638411_thumb.jpg

post-9351-1249638444_thumb.jpgpost-9351-1249638450_thumb.jpg

post-9351-1249638465_thumb.jpgpost-9351-1249638470_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trebnje - Ivancna - Kranj (AC in treniranje vratnih misic) - Jezersko - Pavlicevo sedlo - Zelezna kapla - Pavlicevo sedlo :blink: (jah zajebal v prvic) - Solcava - Mozirje - Polzela - Prebold - Trbovlje - Hrastnik - Rimske Toplice - Sevnca - domu... 350 km..

Prijetna voznja, zelo mal motoristov (razen na Pavlicevem sedlu), nbebih policajev ne pr nas, ne v Avstriji... V Trebnjem (skor doma) me v glavnem kriziscu izsil terenc LJ tablic, mu kazem kaj dela, zenska zraven pa se mi sam nasmeje.. :unsure: :angry: :wacko: .. WTF???

post-16982-1249661232_thumb.jpg

post-16982-1249661588_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil a79
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včer smo dal primorsko čez....Strunjan-Črni Kal-kozina-Postojna (en postank na Ridah k so bli že sami slavni tm B) )-Lj-Domžale, vse skup švoh 200km, vročih za znort, dns smo pa nadaljeval od tm k smo včer končal, via mal na hladno, nardit generalko za Dolomite, se treba mal aklimatizirat pa opremt :whistle: ....Domžale (mal offroada pa pljuvanja prahu po makadamu)-Komenda-Kokra - Jezersko (kwa je usuta cesta na naši strani, sm bla več v luftu kt kje drugje :slap: , na drug stran pa much better)-Železna Kapla-Borovlje-Šentjakob-Beljak, k Luisu po dežjaka, tko d zdj zihr nau več dežja :rolleyes: -Ljubelj (še zmer sovražm serpentine na dol :glare: , čeprov mal bolš pa je s tanovmu, kt je blo)-Mengeš-Domžale (pogruntala d ni šans d robo spravm domov, moj Gromček nima takih fajn kufrčkov k Walle :whistle: , hvalabogu :evilgrin: , tk d se bo jutr treba spet pelat :whistle: )-Ivančna Gorica-Trebnje-domu,sm rabla 2 dni d sm našla domov :whistle: ....452kmjev.

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je blo treba nekam it. En telefon in padla je odločitev Adlešiči. Lj Ivančna via AC, potem za Krko. Pr Dvoru se ni dal, da se ne bi šlo proti Kočevju in nazaj :D . Je blo turistično :yes: .

Pr Štuparju so padli eni ocvrti lignji, kosila je namreč on 14-ih že zmanjkal.

Potem Soteska, Črmošnjice, Črnomelj, Vinica, pa malo ob Kolpi mimo Žuničev do Adlešičev.

Kolpa ma preko 26C :naughty: tako, da si lahko ko riba ves čas not.

Povratek pa do Metlike, Črnomelj naprej pa isto kot pristop.

Štartal ob 19:15 in ravno prav, da mi je sonce direktno svetlo v oči le tu pa tam :OK: .

Vreme za poletno 1a kombinacijo obleke.

km-jev prek 250.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj lepa vožnja iz Brežic proti Terme Olimia skupaj z ženo. Res da samo 40km v eni smeri vendar lep izlet ter še kopanje v termah. V povratku še ogled čokoladnice ter samostana.

Prihod v terme :D

post-13364-1249833104_thumb.jpg

Pogled na bazen

post-13364-1249833117_thumb.jpg

Bazeni pred samostanom

post-13364-1249833136_thumb.jpg

Čokolade koliko hočeš :D

post-13364-1249833150_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Gorenjskega konca preko Ribnice, Kočevja in potem mal po makadamu do Vinice. Čof, čof v Kolpo, mal pojest pa nazaj čez Črnomelj, Črmošnjice, Ivančna, AC do Ljubljane, pol pa nazaj po stari Gorenjki.

Najslabš ceste mamo seveda na Gorenjskem. Od Karavanške luknje do Jesenic je pravi rodeo, karkoli voziš, poskakuje za znoret. Isto je na stari cesti proti Kranju za Posavcem, pred Naklim pa še kje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda predlog za tistega, ki bi furci kot piko na i rad dodal še ogled zgodovinskega "muzeja". Štart v Izoli ter po stari cesti skozi kalce-unec-cerknico-ribnico-dvor-novo mesto-kostanjevica na krki-brežice-bizeljsko-(HR) klanjec - KUMROVEC - (SLO) Bistrica ob sotli-senovo-brestanica-sevnica-zidani most-litija-ljubljana-kačje ride(lepo je blo končno srečat v živo ridaško bando! ;) ) - izola (skupno cca 540km)

V kumrovcu smo si ogledali muzej "staro selo", bolj znano kot rojstni kraj titota. Naj dodam, da me je presenetlo kako lepo so restavrirali in uredili majhno vasico. Vstopnina 20kn. Po ogledu muzeja smo si naročili še zagorske štruklje, ki so bli zares odlični - priporočam (25kn). Pečeni v lončeni skledici, res da je potrebno počakati 30min da se spečejo, vendar je vredno.

Titova Rojstna hiša

post-17281-1249851900_thumb.jpg

Kip pred hišo

post-17281-1249851979_thumb.jpg

Vasica

post-17281-1249852030_thumb.jpg

V vsaki hišici je razstavljeno kaj drugega, od tkanja, do kovača, peka, lončarja, usnjarja...itd

post-17281-1249852164_thumb.jpg

Zanimivo za videt.

LP,Miha.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes sem kljub neprespanosti moral na furco, k je Perutka včeraj zvečer pršla iz Makedonije in je blo treba nujno takoj danes na furco, oz na kopanje... pa sem šel, kaj pa nej, k sem tolk dobrega srca, čeprav čist na silo :P še dobr da sem kopalke našel, k tega ne uporabljam glih pogosto... vsegaskup samo 333 kmjčkov, ampak so bli pa half-evil :naughty: pa srečala sva še jvalanta :D aja, ker sem bil prekmalu doma sem šel malo pred temo še na ride pokukat, in uspelo mi je zalotit eno virtualno osebo v real lajfu :whistle: juhuhu, prav fajn vikend je bil, spet :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petek, 7.8.2009; jets&moja+nekdo

od doma-železniki-most na soči-bovec-predel-sella nevea-tolmezzo-plockenpass-mokrine-ponteba-trbiž-do doma... 430 zavitih kilometrov; cesta z nassfelda v pontebo je zanič... prowzaprow v kur.u..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto zjutraj štart, najprej čez Visoko v Škofjo Loko, skozi Železnike in Sorico čez Soriško planino za ogrevanje. Potem Bohinjska Bistrica - Bled - Jesenice - Kranjska Gora - Vršič - Bovec na črpalko - Log pod Mangrtom - Mangrt. Po spustu čez Predel na I-stran skozi Selva Nevea, Chiusaforte, Gemona del Friuli, Nimis v Čedad (Cividale del Friuli). Vmes sem moral še počasi voziti zaradi neke kolesarske dirke, še dobro, da so skrenili nekje okoli Rezije. Od tam pa lepo nazaj v Slo preko Robiča, potem pa v Kobarid, Tolmin, Cerkno, Sovodenj, Gorenja Vas, Poljane in skozi Hotovljo domov. Mi je žal, bolje je 2 km makadama, če grem skozi Visoko, kot pa ta cesta. No ja, sprobat je bilo treba. 440 km, je bilo treba domov na kosilo.

Na Vršiču sem se pogovarjal z enim Nemcem iz Münchna, so šli že čez Panoramiko (eden od bodočih ciljev) in mislim, da v Dolomite.

Aja, za hec sem si pot posnel v Sport Trackerju, lahko jo dobite v kml obliki za Google Earth ali gpx za Garmin. Sicer jo je pa bolje sam obdelati.

Popravljeno . Popravil LK64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.8. ob 6:05 spelajl do Stona in naprej do Prapratna, tam čakal trajeekt, cesta nabasana, in užitka v vožnji skoraj nič. dobra volja ob krcanju na trajekt je bla bol medla. pred APP je pisalo 630km

včeraj sem šel pač domow, ker sm se bal enako ali bol nabasane ceste sem naredil greh, in zavil na avtocesto od splita do senja. kaj se je spremenilo v edni nevem, ampak, domow sem prišel lačen vožnje in od senja do doma je blo prekratko. spet sm užival. juhu. komej čakam de grem spet mal okrog. za vikend. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj fura Velenje-Šoštanj-Sleme-Črna-dolina Koprivne-kmetija Bukovnik (najvišje ležeča kmetija v Sloveniji)-Sv.Duh-Pavličevo sedlo-Jezersko-Tržič-Ljubelj-Borovlje-Sittersdorf-Holmec-Prevalje-SG-Mislinja-Velenje. Prevoženih 266 km :naughty: . Tudi vreme je zdržalo, nikjer pa nisem srečal nobenih policistov, no, razen v SG, kar pa je itak klasika :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj na Vršiču vreme odlično,občasno mal oblačno ampak še zmeraj vročee!!!

post-16052-1250154404_thumb.jpg

post-16052-1250155069_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes na Nockalmstrasse. Cesta dokaj prazna, vreme lepo, le nazaj me je pralo od Podkorena do Bleda.

POZOR.

Cesta od Gmunda do Innerkremsa je ZAPRTA. Table vas usmerijo naokol na St. Michael in preko Katscberga nazaj na Innerkerms. Okol rit v žep in dodatnih 40 kilometrov.

Je pa dobro označeno.

Drugače pa lepa turca, lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Maribor-Dravograd-Jezersko-Škofja loka-Sorica-Tolmin-Učeja-Sella Carnizza (zanimiva cesta, nič za divjake, srečanje z avtom je lahko zelo neugodno)-Sella Nevea-Predil-Vršič-Tržič-Ljubelj-Dravograd-Maribor.

Spretno sem se izogibal grozečim črnim oblakom, prevoženih nekaj več kot 600 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!