Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Dons je bil en usran dan v sluzbi, tko da sem se odlocu mal zrelaksirat, pa prvezat duso na lokalnih ovinkih na Zatrnik... Je blo treba frustracijo mal vn spravt!! No domov sem prisel se bolj zamorjen, ker se je izkazalo, da se na Futuri da podrajsat z stenderjem, ki pa ne razume heca, tako da mi je konkretno spodneslo moped... Tko da sem se lepo zasuku, odsel na en kufe, pa domov, pa zdele cimprej spat! Ce ne bom se s postle padu, k je pac tak dan dons....

Hmm, zakaj le misliš, da ti vedno težim, da če se greš z mano peljat, da daš štender dol? Ne zato, ker se bojim, da boš z iskricami kej zakuru, ampak zato ker je nevarno!!! mad.gif Pa vem da prov pride, pa za ketno namazat pa tko naprej, ampak pol se pač ne moreš vozt "LS" na Zatrnik. (OMG tole je jako v stilu Suzuki to Igorr pogovori o motorjihohmy.gif ). Tko da odmontiri dol, postav v kot garaže, k bomo šli na Nordcape ti ga pa dovolim namontirat, ok?yes.gif Prjatu, merki nase, bi se šla rada še kdaj s tabo km zapeljattrance_20_hug.gif ... , pa nehi me tkole strašittongue.gif .

@Suzuki: Čokolada vedno pomaga, brez izjemebiggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeraj bil: Predel, Trbiž,Millstatter see,Malta Hochalmstrase, Nockalmstrase,Turacherhöhe,okoli Ossiacher see čez Villah v najhujši vročini in gužvi,čez Podkorensko sedlo in Vršič,Bovec...

lepih,ovinkastih in vročih, 571km

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans 200 uživaških solo rajderskih kilometrov. Namenila sem se sicer tam okoli Grosuplja eno cesto, ki sem jo zadnjič zgrešila, poiskat, začudeno ugotovila da vse poti vodijo ne v Rim ampak na Dvor. Jah no, kaj čmo, tud to bo treba pregurat, pa k se bom že matrala, najboljš da zaključim v stilu s kačjimi ridami in staro pošto. Pa sem se uštela. Pozabila sem, da je petek in da vsa Slovenija in ostala Z Evropa rine na morje. Obvoznica je stala, pravtako cesta proti Kočevju. V družbi sivega špotrnega bmwja sem se prebila do prvega izvoza in jo šibnila proč od gužve na sever. Čez Kamnik in Gornji Grad, kjer sem besno hupala dvema avtomobiloma, ki sta kljub temu, da sem vozila nasproti mirno prehitevala traktorheadbang.gifheadbang.gifheadbang.gif . Razen tega sem cesto delila praktično le še z nekaj kolesarjitrance_40_thumbup.gif . V Ljubnem je bilo treba napojit Brumčka, jest sem se pa mogla posladkat z lučko pa mal poklepetat s prijaznim šefom pumpe. V dolini je bilo res osvežujoče hladno. Na koncu Solčave, sem videla tablo za Črno na Koroškem, bo treba it enkrat pogledat, kam ta cesta pelje. Potem pa še hiter panoramski skok čez Pavliča, spet nikjer žive duše in gasa nazaj čez Jezersko, kjer se je že začelo mračiti. Eni trije motoristi so se ravno spuščali (en s starejšo CBRjko prav lepo po kolenutrance_44_wink5.gif ), ko sem hitela nazaj proti domači kuri. Tema me je vztrajno lovila, in malo nižje od vasi sem že bentila, ko me je v temi v ovinku presenitilo manjše kamenje po celem pasu (bo treba nabavit lučko za na glavo, da imaš razsvetljen ovinek tam, kjer gledašgrim.gif ).

Tokrat sem bila prijetno presenčena nad hitrostjo dela naših gradbincev. Tam kjer je bil še začetek tedna makedam, se je že bohotil nov asvalt. biggrin.gif Jupi, zdej pa samo še pesti držat, da bodo šli še mal viši.

Ko sem se v Tupaličih ustavila na pumpi in spucala ostanke muh, se mi je zdelo, kot da so se končno vsi nehali vozit z dolgimitrance_17_emot-angel.gif , ker sem dejansko videla cesto in ne več samo neki belega.

V Lj sem pripujsala še dovolj zgodaj da sem šla pozdravit še Suzukija na tist "astronomski žur" v Tivoliju. Počakala sem ga pred galerijo, in očitno so zdej res resno vzel to moto parkiranje, ker je takoj od nekod pritekel en stric in mi v polomljeni slovenščini povedal, da tukaj ne morem parkirat, ker se gradi (Moderna galerija), in da bo probLem fuL, ker bo došla poLicija. Ker me lisice niso nč kj preveč mikale (mam že dost pujsov pa žiraf pa slonov na motoju), sem pustila Suzija in prijateljico, da sta šla naprej gledat zvezdice, jaz sem se pa pustila navabit k sosedam na pačalinke z nutelo. Pa naj še kdo reče, da lajf ni lepcool.gif

Lj-Kamnik-Gornji Grad-Pavličevo sedlo - Jezersko- Vodice-Lj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si nis mogu pomagat a ne, d ga neb umazal tm k jz:whistle:....sm veš kwa se zdj pa z Marsa vid.....kok ti do roba guma manjka hehehe....kazn mora bit:evilgrin:(pa brez zamere, dns sm žleht,k nism adrenalina iz sebe spravla)

Saj sem gumo uporabljal do roba (Dvor - Kočevje, Žlebič - Bloška Polica). Samo potem ni bilo možnosti, ali pa jaz nisem preveč zaupal ovinkom. Od Rakeka do Logatca sem se peljal samo enkrat, pa še enga mulca sem imel s seboj in sem vozil bolj pazljivo, beri pokonci :whistle:. Mi je pa drugače vseeno, če je še kaj "pussy štrajfnov", mi ni treba nikomur nič dokazovati, se vozim za svoje veselje in užitek :naughty:.

LP Robert

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so pa pri nas najlepše panoramske ceste. Ne glih samo ''poligon'' Dvor - kočevje in ostala ''dirkališča''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans 200 uživaških solo rajderskih kilometrov. Namenila sem se sicer tam okoli Grosuplja eno cesto, ki sem jo zadnjič zgrešila, poiskat, začudeno ugotovila da vse poti vodijo ne v Rim ampak na Dvor.

:P:D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, zakaj le misliš, da ti vedno težim, da če se greš z mano peljat, da daš štender dol? Ne zato, ker se bojim, da boš z iskricami kej zakuru, ampak zato ker je nevarno!!! mad.gif Pa vem da prov pride, pa za ketno namazat pa tko naprej, ampak pol se pač ne moreš vozt "LS" na Zatrnik. (OMG tole je jako v stilu Suzuki to Igorr pogovori o motorjihohmy.gif ). Tko da odmontiri dol, postav v kot garaže, k bomo šli na Nordcape ti ga pa dovolim namontirat, ok?:yes: Prjatu, merki nase, bi se šla rada še kdaj s tabo km zapeljattrance_20_hug.gif ... , pa nehi me tkole strašittongue.gif .

Um Inci, tole ni bilo sredinsko stojalo, za tega ze vem, da ga morm odsrambat ce grem s tabo, ampak bocno stojalo. Tega pa tezk odsraufam, ker bom pol mogu en kol s sabo vozt, da bom motor podprl:D. Se bom pa mal bl pazu, da se se km peleva kdaj:yes:!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem gumo uporabljal do roba (Dvor - Kočevje, Žlebič - Bloška Polica). Samo potem ni bilo možnosti, ali pa jaz nisem preveč zaupal ovinkom. Od Rakeka do Logatca sem se peljal samo enkrat, pa še enga mulca sem imel s seboj in sem vozil bolj pazljivo, beri pokonci :whistle:. Mi je pa drugače vseeno, če je še kaj "pussy štrajfnov", mi ni treba nikomur nič dokazovati, se vozim za svoje veselje in užitek :naughty:.

LP Robert

:worship::worship::worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na hitro iz rokava

Goriška Brda okolica Korada-e

Senožeče smer zahod Štjak, ...

Ajdovščina Col, ...

Sorišk aplanina spust proti Gohinjski bistrici

Solčavska panoramska cesta

Kje so pa pri nas najlepše panoramske ceste. Ne glih samo ''poligon'' Dvor - kočevje in ostala ''dirkališča''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem gumo uporabljal do roba (Dvor - Kočevje, Žlebič - Bloška Polica). Samo potem ni bilo možnosti, ali pa jaz nisem preveč zaupal ovinkom. Od Rakeka do Logatca sem se peljal samo enkrat, pa še enga mulca sem imel s seboj in sem vozil bolj pazljivo, beri pokonci :whistle:. Mi je pa drugače vseeno, če je še kaj "pussy štrajfnov", mi ni treba nikomur nič dokazovati, se vozim za svoje veselje in užitek :naughty:.

LP Robert

Tist je bil joke....drgač pa na tole napisan :worship::worship:.....sj jz sm jih mela tud, pussy štrajfne :blush:

Drgač pa lepa turca je tud čez Gorjance do Metlike, naprej do Črnomlja in potem smer Kočevje, pa preden pičiš v nizkem letu za Dvor lohk potegneš čez Kočevsko reko in Gotenico do Ribnice;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo za tiste ko jim bločice in blato delajo težave :doze:

tale cesta okol je leša :D

Mi Mac Adam spljoh ne dela težav in problemov. Se je pravi izziv peljat s cestnim motorjem po taki cesti, čim hitreje seveda :naughty:. Tako hitro, kot se mi zdi, da je še varno zame in za moped :D. Mi je pa včerajšnje deževje vsaj malo odmočilo blato, ki se je nabralo.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans je bil lušn dan za popravni izpit... nedeljskega čofotanja v morju. Pot tja nama je krajšala kolesarska dirka od Logatca do Planine, pa en tip na sivem obuškanem GSju z LJ registracijo, k je tisto kanto pelu tako dobr, da samo :worship::worship::worship:. V ridah se nama je odpeljal, pa če prav sva že midva grizla kolena... hmmm, ravno prav, boljša polovica razmišlja da bi presedlal na turerja, po tej predstavi bo zih tud bavarc nekje med izborom:naughty:. V Postojni sta bila ljubčka žejna, midva pa sva že delala rezervne plane, ker je strašno pihalo. Čez mejo brez problema, v Slovenijo pa so se vile trume turistov, camperjev in prikolic. Utaborila sva se v Zambratiji, kjer je bilo prijetno toplo, nč pihal pa fajn vlažna voda gratis pa še sami slovenci na plaži.) Po nadgradnji moje barve iz navadnega jogurta v vanilijin jogurt, sva šla pocartat tud najina želodčka potem pa hitro proti domu. Začuda, je bilo gužve obučtno manj, kot dopoldne, vseeno sva pridno prehitela vso kolono;). Na poti nazaj sva ujela skupino motoristov iz Postojne in smo se skupaj prebijali med vsemi policijskimi kontrolami, radarji in helikopterji. Pa še Suzukija (al maš pa dvojnika) sem videla v skupini motoristov pred odcepom za Divačo, ko so čakali kolega, ki ga je malo nižje matral letečman. Čist se jim je zmešal. Pred ridam je bil tempo lenoben, tako da sva se uspela sredi uvinka umaknit avtu, ki je pozabil da ni v Veliki Britaniji (pa pustimo to da je bil Slovenec) in je vozil po najinem pasu:headbang::headbang::headbang:. Za spremembo pa do Brezovice enkrat po stari cesti namesto AC, in ja, seveda je bil vsaj en radar vmes. Over all fajnih 300+ km je blo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je Inci dala dvojko za danes;), pa ker nism dubu odgovorov na eno tono SMS-ov, sm se odpravu na pot kr malo brez cilja... In ker vse poti vodijo po tanovem na Dvor:D, sm se kmalu znasel tam... Na Bledu so imeli politiki neko sranje, zato je bilo okrog in okrog ziljavznt policajev... In kot zgleda, so danes vse poti policajev vodile na Bled in ne na Dvor :worship:! Celo pot z Gorenjske, prek Ljubljane itd, niti ene kontrole! Pa pravjo da bog ne obstaja!? Opogumljen s tem dejstvom sem se pogumno pognal po cesti na Dvor, lepo zvozil tudi tazalomljen ovinek (mi je Inci zadnc dala fajn opis kako in kje:OK:), pa luknjo.... Matr, je blo fajn!!! :OK: Za povratek sem si pa zazelel krofov, in je blo pac treba iti prek Hrastnika in Izlak na Trojane. Na Trojanah pa TAAKA guzva, da bi cakal na krofe do jutra:huh:, zato sem jo zasukal cez Tuhinj do Trzica, po pod gorami do Bleda, kjer je blo ze konec polcajske konvencije... Se skok na kavo na Zatrnik (kjer pa SO neki lutali okol policaji) in domov.... Kakorkoli, 350+ lustnih kmjckov! :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so pa pri nas najlepše panoramske ceste. Ne glih samo ''poligon'' Dvor - kočevje in ostala ''dirkališča''.

Dragi moj, poizkusi na A-Nockalmstrasse. Mislim, da ti ne bo žal 7EUR za cestnino.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesto na Mangart vnovič razglašam za najlepšo slovensko razgledno cesto:

Vrhnika-Logatec-Postojna-Senožeče-Divača-Sežana-Nova Gorica-Kobarid-Bovec-Mangart-Bovec-Kobarid-Tolmin-Most na Soči-Idrija-Logatec-Vrhnika

360km

post-15712-125166039383_thumb.jpg

post-15712-125166043787_thumb.jpg

post-15712-12516604629_thumb.jpg

post-15712-125166050355_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesto na Mangart vnovič razglašam za najlepšo slovensko razgledno cesto:

Se ti pridružim :D

post-17572-125166151338_thumb.jpg

post-17572-125166155294_thumb.jpg

post-17572-125166158031_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče razgleda je res enkratno, ampak sama cesta je pa bila tri mesece nazaj v čistem razsulu, zadnji predor pa še zasut tako da sploh ni bilo mogoče priti do vrha. Kot berem sedaj so tudi cesto in viadukt porihtal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes extramegahudofinofajn furca, ne zaradi poti (k je že ful zlajnana, čeprav ma še vedno par prav luškanih odsekov :naughty: ), ne zaradi odsotnosti modrega nadzora (no ja, en radar je bil mal za Kozino, ampak so vsi tolk opozarjali da je šlo gladko :P ), tud ne zaradi fajnega vremena (sej ga je blo kr neki zadnje čase), niti ne zaradi odličnega sladoleda v Izoli (smo ga letos velikokrat lizal :D ), ampak predvsem zaradi fletne družbe, k se je prvič peljala z motorjem (tud Lubica je mela prvič inštaliran še čist nov foteljček zadaj :D )

štartala na izi v KK stilu, no do Kozine se je to že spremenilo v LS, nazaj z morčka pa v CMM :naughty: ja, tud jst nisem mogel verjet; zgleda majo eni to že od rojstva, sam niso vedel... no zdej vejo :naughty: na ridah pa taka gužva da sem takoj šel še enkrat gor pa dol, da sem potem le dobil prostor za parkirat Lubico :unsure:

pot: z Vrhnike do morčka in nazaj, pa vmes še mal haranja po Krasu, švoh 300 kmjčkov :D

in še par slikc

post-163-125167016418_thumb.jpg

post-163-12516703227_thumb.jpg

post-163-125167042743_thumb.jpg

post-163-125167044438_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tarča je bila Uccea. Kazalo je na prekrasen dan. Ne prevroč.

Ker pa sem na Kalcah čist po naključju ujel Suzukija, ki jo je mahnil do Rid, Postojne in naprej proti morju, po kateri nisem veliko vozil in ker je imel sopotnico, sem jo ubral za njim. Me je nevede prav lepo vodil skozi. Ker ni bil sam, je bilo po njegovo KK:naughty: stil zame pa SS. V Kozini je bil en kratek klepet z res lušno družbico, brezalko drink in ločitev. Nadaljeval sem po Italijanski strani Krasa (že dolgo dolgo ne bil tam) Bassovizza, Opiccina in do Repentabora. Naletu na srečanje osa-riderjev: Vespašev.

Nadaljevanje Nova Gorica, kosilo pri stolpu v Gonjačah, Neblo, Čedad

pa zgrešu kljub Garminu ta lepi odsek med Attimis in Nimis. Za kelnerco ni blo cajta. Tut za raziskovanje Furlanije ne. Direkt na dolino Torre in Uccea-o. En mal ponovitve. Pol pa MNS, Idrija, Kalce Lj. Za Ride je ratalo pretemno in predvsem hladno.

Aja V Tolminu je pa policijski helikopter enga pripelu v dolino do reševalca. So ga ravno v reševalca namestil, ko sem šel mimo. Upam da ni prehudo, kar koli je že bilo.

Skratka, razen tega zadnjega izjemen dan (po nevihti). Razgledi izjemni:OK:. 400km. Od 12:15 do 20:30. Slikci sta sam 2, ker sem se raj vozu.

na slikci pogled preko Nove Gorice proti Nanosu in Vremščici. Do kamor je neslo oko.

post-23696-125169888393_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dan je biu res krasn. morde najlepši avgustovski dan za motor :hmm: žal, je bla nedelja že bookirana z drugmi obveznostimi, in Honda ni bla del njih :( Ker pa se vsake tolko kašna napaka ali zayeb izkažejo za blagoslov, sem moral na vrat na nos opravit en zayeb iz šihta, hvala bogu, je blo do tja 40 km, in sem se peljal pocestah kjer se nism še. zelo slikovit kos krasa, v senožečah levo, potoče in naprej skoraj do vrabč. zelo lep dan zelo lepi kraji. pol sm še do rid skočil in videl miljon kolesarjev, in policaje ki so meli opravek z dvema motorjema v šikani pod zbirališčem. . . . nit 100km, :cry: ampak 100krat bolš kot nič.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa še Suzukija (al maš pa dvojnika) sem videla v skupini motoristov pred odcepom za Divačo, ko so čakali kolega, ki ga je malo nižje matral letečman...

Hola Perutka,

ne priznam :P edini postanki včeraj so bli sokec v Kozini, sladoled v Izoli, tankanje pri Kobdilju, slikanje na Krasu, pa seveda ride na poti domov... zgleda je res fotr hodu okol s fotokopircem :unsure:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dan je biu res krasn. morde najlepši avgustovski dan za motor... nit 100km, :cry: ampak 100krat bolš kot nič.

:grim :grim :grim , krasen dan vceraj. Kljub preforsiranju :yea2: cez vikend in malce krhkemu zdravju se vceraj ni dalo upreti vsaj Caffe race-anju :blush: . Ptuj - Lenart - Sladki vrh - Sentilj - MB - Vurberk - Ptuj. Svoh stotka, ampak fenomenalni obcutki, pa se fsi mopedisti so bli zunaj... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uceri sem tut jaz naredu malenkost cez 500km. Malce smo predelali avstrijske ceste,za nazajgrede je pa se sosed predru gumo,ko smo sli cez z Skofje loke na cerkno :) Motoristov niti ni blo kaj dosti vidit,policajev pa tut ne B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štart tkoj zjutri v mraz, sm d se je megla dvignla .....smer morje, na topl, pogledat če asfalt še kj drži, pa gume spolirat do konca, d gredo tanove lohk gor, d se nau škoda delala :whistle:..... MP-Trebnje-Ivančna-Lj-Vrhnika-Logatec-Kozina-Črni Kal- Strunjan (energijo naberat pa slint se nad unimi k so se dol kopal....jz bi tuuuud, sm ni blo časa :glare:)-Izola (sladoled, marš pa dieta, itak sm pol do doma pokurla :blush:)-Črni Kal-Kozina-Logatec-Vrhnika-brezovica-Ljubljana-Trzin-Domžale-Ljubljana-Ivančna-Trebje-domov.....švoh 500km.....sm misla d je več, glede na to d sm 3 tanke skurla...... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!