Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Za zadnji dan dopusta še tura po Koroških in Štajerskih (Avstrijskih) cestah in hribih:

Maribor-Dravograd-Klipitzlörl-Neumarkt-Lachtal-Hohentauern-Trieben-Admont-Eisenerz-Präbichl-St.Michael-Zeltweg-Gaberl-Pack-Weinebene-Eibiswald-Golica-Dravograd-Maribor

Krasen dan, čeprav je bilo zjutraj kar hladno, pa tudi na višinah kljub soncu ni bilo čutiti prave vročine. Nabralo se je nekaj več kot 600 km.

Rezime dopusta: kljub prenovi hiše in okolja, se je z enodnevnimi turami nabralo okoli 3000 km (Slovenija, Avstrija, Italija, Hrvaška, Bosna). Zadovoljen trance_40_thumbup.gif .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štart tkoj zjutri v mraz, sm d se je megla dvignla .....smer morje, na topl, pogledat če asfalt še kj drži, pa gume spolirat do konca, d gredo tanove lohk gor, d se nau škoda delala :whistle:..... MP-Trebnje-Ivančna-Lj-Vrhnika-Logatec-Kozina-Črni Kal- Strunjan (energijo naberat pa slint se nad unimi k so se dol kopal....jz bi tuuuud, sm ni blo časa :glare:)-Izola (sladoled, marš pa dieta, itak sm pol do doma pokurla :blush:)-Črni Kal-Kozina-Logatec-Vrhnika-brezovica-Ljubljana-Trzin-Domžale-Ljubljana-Ivančna-Trebje-domov.....švoh 500km.....sm misla d je več, glede na to d sm 3 tanke skurla...... :slap:

A si se po AC peljala do Ljubljane? Ker sma midva z lubico v avtu šla ravno v LJ pa sem vidu eno Tuono Factory ki je okoli 9:15 šla počasi mimo naju na višnjegorskem klancu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj, poizkusi na A-Nockalmstrasse. Mislim, da ti ne bo žal 7EUR za cestnino.... worship.gif

Verjamem da je zelo lepo in tudi tistih 7 evrov mi nebi blo žal. Ampak jaz sem spraševal za lepe ceste po Sloveniji. Jih še ne poznam vseh z motorja.

Vsem hvala za predloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem da je zelo lepo in tudi tistih 7 evrov mi nebi blo žal. Ampak jaz sem spraševal za lepe ceste po Sloveniji. Jih še ne poznam vseh z motorja.

Vsem hvala za predloge.

Cesta na Mangart je super! (poglej moj post eno stran nazaj) Je pa res, da se boš znebil 5EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj je bil taaako lep dan, da bi ga bilo skoda potratit za kj drugega kot pa voznjo... Se posebej, ker me je poklicala Inci, ce se bi sel malo zapeljat okol Cerknega in cez Jamnik. In to ravno takrat ko sem tudi sam razmisljal da bi jo poklical in ji predlagal Zeleznike in Jamnik! Telepatija! :OK: Pa se siht se je nepricakovano koncal prej in sem imel dosti casa, da se v miru prstimam in pocakam Ines da konca z sihtom, pa da se ustima, pa da jo peljem u soping, pa da ji prpravim motor, "Pa, a bomo sploh startal dons, al kaj?" :P:winkiss: No koj po startu sem pa se jest mogu takoj na pumpo, ker mi motorcek pac ne gre na zrak, tako da sva okol petih koncno odrinila na pot!

Skozi Ljubljano in proti Medvodam je bilo kar precej prometa, zato sem zavil levo pri Mednem in jo urezal skozi vasi do Skofje Loke. Pa ni bilo nic boljse, ker sicer ni bilo prometa, ampak si vasi sledijo precej na gosto, pa se dolge so kot ponedeljek :slap: . Malce s strahom sem pogledoval v ogledalo ce Inci kaj zmajuje z glavo, pa ni bilo sile. Po preboju skozi Loko pa se nama je koncno pokazala prilika za mal visji tempo in v lahkem LS stilu sva jo sibala po dolini do Hotavelj, kjer sva zavila proti smuciscu Cerkno. Lepa, malce ozka cestica se vzpenja skozi gozd in ko se dvigne na obronke, se ponudi lep razgled na ozke doline vse naokrog. Prometa nic, edina nadleznost je bil pesek, ki ga je bilo kar precej na cesti. Sva pa uspela zgresiti odcep za smucisce :slap: in sva se po spustu po precej divjih ampak lepih krajih, namesto v Zeleznikih, znasla v Cerknem. Po kratkem razgovoru je padla odlocitev, da noceva izpustiti Jamnika :nono:, zato sva jo cez Kladje zbrisala nazaj v Skofjo Loko in potem proti Zeleznikom. Pred Selco, sva si dala duska in privezala duso na res lepih, hitrih in predvsem preglednih ovinkih! Celo pot od Loke sem molil, da nizko sonce ne bo pokvarilo vidljiosti in ga res ni! Jupi!! Sem si dal duska, ampk Inci je bla zmeri vecja v ogledalih :worship: . No nisva zgresila se Zeleznikov, tako da je sledil obvezen postanek z sladoledom in debato :D! Mrak se je spustil kar hitro, al pa cas hitreje mineva v dobri druzbi :P , zato sva pohitela cez Jamnik, v malo bolj previdnem tempu, kajti sem pa tja je bilo nekaj laporjevega peska, ki je zelen in ze cez dan precej slabo viden, kaj sele v mraku. Pa se cesta je bolj ozke narave... Kljub mraku mi je bil Jamnik zelo vsec in kar prehitro sva pripujsala v Kropo, kjer sva si pomahala in pohitela proti domu. Na poti proti domu me je premamil se Zatrnik, po potem se Rondo bar na Jesenicah, kjer natakarice tudi z simpatijami gledajo na motoriste, zato tale obnova sele danes...

Kakorkoli lep dan, dobra druzba, vse dobro!

Jesenice - Ljubljana - Medno - S.Loka - Hotavlje - Cerkno - S.Loka - SELCA :OK: - Zelezniki - Jamnik - Kropa - Zatrnik - Jesenice, tm okrog 200 kmjckov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj je bil taaako lep dan, da bi ga bilo skoda potratit za kj drugega kot pa voznjo...

Res je bil lep dan in sm se okol petih odpravu iz Logatca na pumpo v Godovič pol pa čez Sp. Idrijo skoraj sam po cesti do Mosta na Soči od tam pa po zakrpani cesti z nekaj domačini in turisti do Kanala oz. Plav pa do Solkana in NG pa Vrtojbe mal po AC (ker je blo že proti sedmi) do Ajdovščine in čez Col Godovič in domov. Okol 150km je bil čisti užitek po delovnem dnevu :D

Danes pa malo manj časa in malo krajša furica iz Logatca čez Borovnico Preserje na Rakitno po kilometru makedama pa do Cerknce čez Unc in Planino do Logatca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se po AC peljala do Ljubljane? Ker sma midva z lubico v avtu šla ravno v LJ pa sem vidu eno Tuono Factory ki je okoli 9:15 šla počasi mimo naju na višnjegorskem klancu :)

Pol sm bla pa kr taprava ja, en tak čas sm zmrzvala po AC, če je šlo počas sm pa skor zihr bla jz (k žre gume po AC k svina tale stroj:slap:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemu, danasnje furce pa ne bom pozabu... Od doma - Dvor - Kocevje - Sodrazica - Bloska polica - Kozarisce - Sviscaki (jp, 35 kilooooometrooooov makedamaph34r.gifph34r.gif ) - Ilirska Bistrica - Pivka - Postojna (na ridah skor nbenga) - Logatec - Vrhnika - Ivancna (AC) - damu... Sem ugotovu, d gre Hornetka tud po makedamu lepo, sam ko sem se pa spet na asfalt zapeljalninja.gifworship.gif ... Matr, tolk vesel sm bil, ko sm parkiral doma..

post-16982-125183363359_thumb.jpg

post-16982-125183365489_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par dni nazaj smo sli v Beljak v Louisa in nato se na Dobrac. Ni mi jasno, zakaj pobirajo cestnino za tisto "gorsko" cesto, ki ni v nicemer kaka posebnost. Potem smo sli se cez Mokrine, Nevejsko sedlo ter Predel, se je nabralo 316 prav prijetnih kilometrov brez pretiranega prometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemu, danasnje furce pa ne bom pozabu... OBloska polica - Kozarisce - Sviscaki (jp, 35 kilooooometrooooov makedama

Ne morem verjet ... še en revež. Čudno, da se nisva srečala :grim

Lep dan, treba ga je izkoristiti. In gledam Google Earth. Lej, lej, lej, si mislim. Kako lepa zavita cesta. Zumiram, preučujem in primerjam debelino črte v Googlu in jo primerjam z ostalimi cestami. Hmnja, videti je ista kategorija. OK, gremo! Na Bloški Polici še en postanek, da vprašam za smer Snežnik:"Ja, kar naravnost in potem, pred delom na cesti, desno." Vprašam če je cel čas asfalt. "Ja, je ... hmm, ja. Ene 10, mogoče 50m je makedama, če hočeta iti do gradu." OK, to sem vzel, da je pač asfaltna cesta. Ko se je začel makedam, se ustaviva, pogledava mapo in glej ga zlomka - zemljevid Slovenije pokaže makedam cesto proti Ilirski Bistrici :hmm: Kaj je Googla medlo? No, zemljevid imam itak star in Google so ortofoto posnetki, tako da je zagotovo bolj natančen, tudi pri kategoriji ceste ... :slap: Napaka! Eno uro cijazenja po gozden makedamu... Ne rečem, prekleto dober makedam, ampak nisem jaz Miran Stanovnik. Ne rečem, ko prideš nazaj na asfaltno cesto, se ti odpre fenomenalen pogled na pokrajino začinjeno s prelepim sončnim zahodom. Definitivno se vrnem še tja, AMPAK iz druge strani. Mam makedama dovolj za kaki dve sezoni :wacko:

Še slika:

19507aed8291e5157ea5dc432eb02cc7.jpeg

Malo za šalo, malo zares ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahahahaha, a to si bil vceraj??

No, tud jest sem primerjal debelino crt (cesta) z ostalimi iste deceline (ki jih poznam) in se mi je zdelo OK. Ko sem zapeljal cez mosticek v Kozariscu, sem obrnil in odpeljal nazaj. Potem sem prijaznega domacina vprasal za pot in mi je rekel, da je vseskozi makedam, vendar urejen..Pa sem sel...

Skozi celo pot sem bil posran, da nebi gume predrl, ker tam res ne vem kaj bi... brez signala, srecal le 2 avta, 2 endurasa in traktor..

Tega imam tud sam dovolj za nekaj casa.....vsaj s hornetko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je začel makedam, se ustaviva, pogledava mapo in glej ga zlomka - zemljevid Slovenije pokaže makedam cesto proti Ilirski Bistrici :hmm: Kaj je Googla medlo? No, zemljevid imam itak star in Google so ortofoto posnetki, tako da je zagotovo bolj natančen, tudi pri kategoriji ceste ... :slap: Napaka! Eno uro cijazenja po gozden makedamu... Ne rečem, prekleto dober makedam, ampak nisem jaz Miran Stanovnik. Ne rečem, ko prideš nazaj na asfaltno cesto, se ti odpre fenomenalen pogled na pokrajino začinjeno s prelepim sončnim zahodom. Definitivno se vrnem še tja, AMPAK iz druge strani. Mam makedama dovolj za kaki dve sezoni :wacko:

Malo za šalo, malo zares ... :lol1:

Tale cesta je pač iste kategorije kot sicer asfaltirane ceste.

Pa saj je makadam sorazmerno lep, gozd pa sploh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet ... še en revež. Čudno, da se nisva srečala :grim

Malo za šalo, malo zares ... :lol1:

fanta, saj prideta na makadam že pred gradom, in kažipoti so na makadamu. . zakaj pa ne obrneta? čez mejni prehod u delnice in pol si pr sviščakih. . .je pa mal dalša pot.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fanta, saj prideta na makadam že pred gradom, in kažipoti so na makadamu. . zakaj pa ne obrneta? čez mejni prehod u delnice in pol si pr sviščakih. . .je pa mal dalša pot.

A je bil kdaj problem, če je daljša pot? Važno, da so bencinske, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo z zamudo, je bilo že v petek.

Zjutraj najprej v LJ, potem pa Škofja Loka - Železniki - Sorica - Petrovo Brdo - Podbrdo - Bača pri Modreju - Dolenja Trebuša - Cerkno - Podpleče - Kopačnica - Hotavlje (nekaj makadama, ampak kar dobrega) - Gorenja vas - Brebovnica - Lučine (trasa GHD) - Polhov Gradec - Črni Vrh (home sweet home). 198 km, čez Sorico lepa razgledna cesta, v Cerknem na Petrolu srečal še nekaj BMWjašev, do kosila sem bil itak že doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z lepimi nameni štartal proti Kranju, nadaljeval na Jezersko, z namenom na Pavličevo, pa mal v Celjsko kotlino pa nazaj. Ampak takoj na avstrijski strani Jezerskega, na prvih ovinkih motor pleše za znoret. Ustavim...zadnja guma napol prazna. (predrl pred tremi dnevi. Vulkanizer predlagal neko "novo" metodo in namesto injekcije, notri nafilali eno zeleno tekočino, kot žele...). Držalo dva dni in pol...danes ..psssssssssttttt. Se vrnem na Petrol na Jezerskem. Vprašam za en kniping in šraufciger. Nimamo. Pa ne me je..t. Tisti NIMAMO NIČ od strica na pumpi je bolj zvenel kot ZNAJDI SE IN SPOKAJ.

Napumpam gumo, se počasi (40km/h) odpeljem v dolino, in pred Kranjem z injekcijo uredim zadevo pri prvem vulkanizerju.

Ne bom pozabil ""prevzvišenega tankštelarja" in pogleda ene mamce, k meje "šopn'la" na enem ovinku z Tomosovim tribrzincem, opremljena z cekarjem in ruto.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

zgleda smo mel včeraj vsi same nepozabne furce, hehe - evo bom dodal še jst eno :D

včerajšnja furca se je začela pravzaprav že v ponedeljek, ko sem - marljivo in skrbno, kot vsak zaveden državni uslužbenec - kljub prijetnemu sončku zunaj tlačanil v službi, ko je naenkrat pozvnonil telefon... nežen glasek me je nedolžno vprašal: "hej, a veš da sem jutr frej???" kar sapo mi je zaprlo!! mislm, kaka žlehtnoba!! čist res, a ste kdaj pomislili koliko žlehtnobe se skriva v tem tako preprostem, kratkem vprašanju, ki pa vam ga vedno zastavijo ko ste vi v službi?!?!? takoj sem se spomnil ene stare modrosti: "strup pride v majhnih stekleničkah" (prsežem da je res :P ), in takoj potem še ene: "if you can't beat them, join them"... nahitro sem zaključil pogovor da zdele nimam časa ker moram nujno k šefu in da pokličem nazaj in... odšel k šefu, povedat da jutri potrebujem dopust; potem sem poklical nazaj in po opravičilu kako prej nisem mel časa blablabla tko čist nedolžno navrgel: "a tko, frej maš jutr, ja fajn... jst tud, veš..." kot da je to nekaj čist vsakdanjega, skoraj odvečnega, k mam skor vsak dan frej, čeprav sem si v resnici mislil: "HA, TLE MAŠ!! da boš vedla kaj se pravi tkole nesramno dražit ljudi, pišuka!!"

s tem je bil kamen temeljac za furco položen in včeraj zjutraj, po nekaj bolj ali manj zabavnih prigodah (ki so med drugim vključevale (skorajda) Žale), in je vonj po sveže pečenem kruhu (ajdovem z orehi, op. prev.) napolnil najprej kuhinjo, nato najina nosova, okus pa še najina želodčka, sem osedlal Lubico in sva šla... raziskovat Igorrjev najljubši habitat, Ucceo z bližnjo in daljno okolico :naughty: kajti, kot je povedal že veliko let nazaj g. Murphy, kako globoka je luža izveš šele ko stopiš vanjo... in sva ga ubogala :) sej vem da bo zamera k sva šla brez njega, ampak kaj nej, če pa revež ni mel frej, ker se je začela šola?!?! :P

pot tja seveda preko Idrije in Kobarida, kjer popravljanje/posodabljanje ceste proti Bovcu še vedno rapidno napreduje; le da delavcem nekako vedno uspe skrit vse napredke takoj ko se jst pojavim tam - le kam jih dajo k se nikjer nič ne vidi?? res so dobri, da znajo tolk časa neki delat, pa čist brez efekta :worship: za mejo pa zemljevid v roke in tarumen filter na oči, saj sva se spravila raziskovat une tanajmanjše, tanko rumeno označene cestice... in blo je kaj videt: od ovinkov da se ti zmeša (le asfalt je precej, khm, mešane kvalitete, recimo :hmm: ) preko (enosmerno?) ozkih, zgleda lokalno (ali višinsko?)patentiranih in zato posebno dimenzioniranih cestic pa vse do konca - ceste, ki se konča z rampo in v letih pozabe od boga in ljudi čist prerjavenimi znaki zapore... najbolj impresivna pa je bila skoraj absolutna odsotnost prometa, saj na rumenih kačicah razen naju ni bilo praktično nikogar, kar je po eni strani dajalo občutek absolutne svobode (nobenih kolon, prehitevanj, izogibanj bedarijam škatlarjev), po drugi absolutne izgubljenosti (kje sva, zaboga, k ni nikjer nikogar?!?!?!) in po tretji skrb, kaj če bo šlo kaj narobe?? ampak ker nisva imela ne Propelerčka, ne Taljanca, me to ni posebej skrbelo :P

med študiranjem naslednjega rumenega odcepa sva se SMSkala s Fripsom in Laro!, ki sta se guncala na krožni vožnji iz Kranjske Gore preko Tolmezza in Passa della Mauria do Cortine in se vračala skozi Sillian in Hermaggor; plan je bil da se po končanem raziskovanju nekako znajdevo v KG tudi midva :unsure:

kar nama je uspelo, saj sva se po četrti uri nekako le uspela izvit stisku malih rumenih kačic Ucee in se z zadnjimi kapljicami bencinčkov preko Breginja vrnila v Kuro; po tankanju v Kobaridu naju je Lubica še enkrat ubogljivo odpeljala proti Bovcu (tokrat so delavci poleg napredkov skrili tudi prvi semafor!!) vendar sva tokrat za Bovcem zavila na desno, za KG kar seveda pomeni čez Vršič - ta odcep me je vabil že precej časa, saj je minilo že nekaj let odkar sem (še s Katano :blush: ) križaril tam naokoli... še v Trenti je nastopil najbolj kritični dogodek furce, ko naju je v nepreglednem desnem ovinku zahrbtno, iz zasede napadel pesek in je Lubici gladko odneslo obe kolesi, ki pa sta se na ponovnem srečanju z asfaltom zaradi nepretirane hitrosti spet lepo ujeli na noge, tko da razen srčka v grlu in nekaj dodatnih sivih las ni blo drugih posledic... pesek in kamenje se je pojavilo še na nekaj ovinkih do vrha prelaza, pa na nekaj mostovih, a nikjer tako zahrbtno kot prvič, zato nisva imela več težav - vendar velja biti extra pozoren, če se boste drajsali tam naokoli (je pa zanimivo, da niti na eni od drobnih rumenih kačic v Italiji ni bilo peska... nesposobni Italijani, niti tega ne znajo!!)

da spusta po zmerno do pretežno zmahani, čez ovinke pokockani cesti na KGski strani Vršiča sploh ne omenjam, years were not kind to her :grrr če bi bil ta prelaz v npr Albaniji, bi se prav škodoželjno smejal domorodcem, kako svojega najvišjega alpskega prelaza ki ne spleza čez mejo ne zmorejo zrihtat v piko, za turistični magnet in zanimivost, kot znajo npr sosedje; tko pa kot domorodec lahko samo točim bridke solze in bentim kako naši vzvišeni liderji najdejo denar za vsako neumnost, od predsedniškega letala do stotin osemkolesnikov, namesto da bi... OKOK, to je druga zgodba... vsekakor bi se lahko nekateri od teh visokosti zelo očitno mnogo naučili od zadnjega postreščka ali vietnamske sobarice v Dolomitih :slap:

a ker je Lubica - kot se je že velikokrat izkazalo - odličen potovalnik :wub: sva premagala tudi to, zadnjo oviro in se malo čez pol sedmo v KG usedla s Fripsom in Laro na zasluženo pijačko... seveda kafić v turistični sezoni ne premore pravega čaja, tud kelner je bil blazno verziran v poznavanju vrst: ko sem ga vprašal kakšne čaje ma, je ustrelil: 1001 cvet od Droge!! :rolleyes: ker mi ponavadi ni do Drogiranja nosim s seboj svoje čaje (in jih tudi Lara!, hehe), ampak tokrat sem bil žal nemaren in pozabljiv -> brez čajev :( vseeno smo veselo čebljali in izmenjevali zgodbice in dogodivščine minevajočega dneva; ko se je začela spuščati tema proti nižinam, sem Lari! še izročil darilce, narejeno v daljnih krajih :naughty: nato sva zajahala zvesto Lubico in odjahala v sončni zahod... :D

pot: Vrhnika-Kalce-Idrija-Kobarid-Uccea z vsemi labirinti rumenih kačic-Breginj-Kobarid-Bovec-prelaz Vršič-KG-KR-LJ-Vrhnika, okoli 330 kmjčkov (sem pozabil dat dnevni števec kmjčkov na nulo); odlična furca v odlični družbi z odličnim razpoloženjem v odličnem vremenu na odličen nedelovni torek - skratka, a day to remember :naughty:

in še nekaj slikc

post-163-125189921662_thumb.jpg

post-163-125189922562_thumb.jpg

post-163-125189923799_thumb.jpg

post-163-125189924758_thumb.jpg

post-163-125189925721_thumb.jpg

post-163-125189926582_thumb.jpg

post-163-125189927384_thumb.jpg

post-163-125189928406_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K je dns še kao lep vreme je spet ena dopoldanska padla, kr tko za prvim kolesom mal lutat......MP-Trebnje-Mirna-Mokronog-Boštanj-Sevnica-Zidani most-Rimske toplice....tle se je pa začel follow my instincts in sm itak d zalutala v ene zasavske rovte, rezerva čist na konc itak, tk d je blo iskanje poti nazaj v civilizacijo zlo na knap, ampk smo našl, nek pr Hrastniku sm prlezla nazaj, pol pa po zasavki do Litije-Šentjakob-AC do Vrhnike-Logatec-Kalce-Col-Ajdovščina-Vipava-Postojna (kwa je zjahana ta cesta, čist rodeo)-Ride (ne duha ne sluha o nikomer)_Logatec-Vrhnika-gas po AC do Ivančne, k se je že ful mudil-Trebnje-MP-Novo mesto......še pot nazaj do MP čez neki časa pa bo enih 370 km vse skp. Pa važn d so me taplavi spet dvakrat snel dol s ceste.....tole počas meji že na policijsko nadlegovanje, sm vprašala zakaj me majo tok radi, pa je bil odgovor, d mam baje zlo vpadljiv motor....ya right..... glare.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

vremenska napoved in moja žilica, pa še Lubica, vsi so se zarotili proti meni, tko da sem moral danes po službi skočit do Postojne, k res nisem imel nobenega izgovora da ne bi šel (no sej ne da sem ga glih iskal :P ) na poti domov me je v Grčarevcu dohitel gsx750f z novo makino sportivo - zgleda :OK: ampak bo moral zamenjat nick :whistle: pol sva pa v Mantovi še proslavila nakup z nekaj kepicami... hvala!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je blo treba novo "ljubico" bolj zares probat (R1 1999). So rekli vremenarji, da danes bo še, potem pa poletje s 30+ odide. Sva rekla, greva danes, delalo se bo pa naslednje dni intenzivneje. Dopust tko ni bil dosti koriščen.

Je bila prva varianta:

Lj-Il.Bistrica-Grobnik-Krk- nazaj pa via Kočevje. Družba ni ratala. Bo pa kdaj drugič.

Pa je zgodil plan B. Črni kal z okolico.

Lj-Ride-primorka do Kozine (kosilo za 5 EUR tik za OMV črpalko. Čist korektno.)

Črni kal, ki se letos še ni zgodil. Pa do Kubeda, seveda nekaj ponovitev ni izostalo. Je tut "ljubici " pasalo. Potem pa nazaj do Kozine in desno na proti Rijeka, do Obrov-a, potem pa levo proti Premu. Skoraj brez prometa, pa kar lepo zavito. Pa asfalt tut dobr.

Nekje zgrešil in šel v naselju desno, ker je pač zgledalo kot "ta glavna" cesta.

A vseeno prišla do Ilirske B. brez posebnih odvečnih km-jev. Šla na kratko pogledat cesto proti Sviščakom, pa je bolj za endure in sva kmalu obrnila. Naprej sva prevozila Knežak, Postojna in Ride. Pa seveda malo gori in doli. Na parkirišču jih je bilo kar nekaj. Po pavzi pa še malo gori in doli, pa do Postojne oba "natankat". Brez alkota. Pa nazaj na Ride, pa še mal potrenirat gori doli. Pa skok do Grčarevca. Sva pričakovala Suzukija, da bo lubici "noge pretegnil" in sva šla nazaj na Ride. Je Suzuki pršu, pa ne prepoznal in obrnu. Pol ga je blo pa treba lovit ob Planinskem polju. Pa nama je kar šlo. Le en avto je mal razlike naredu. Sva ga ujela in se vsi skup odpeljali na sladoled v Mantovi.

Je R1 čisto drug motor kot GSX750F:worship: SS proti ST pa še letnik 1993. Povsem drug svet moto uživanja. Enostavno gre in drži, seveda pod kontrolo. Pri tem so pomagale tudi nove gume (D Q RR).

Ves dan ni blo nobenga omembe vrednega problema, razen skoraj povsod vse modro/florescentno zaradi šole.

Se je obrnilo 400+ km in debelih 8 ur.

Bo dan ostal zapisan, kot prekrasen poletni vroč dan, prav lepo odpeljan, čeprav brez družbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem zalutal na zadnji furi, se je pri včerajšnji vse popravilo, poglihalo in preseglo :yea1:

Štart na prelepi Vrhniki, nato pa klasika do Logatca in Postojne, kjer je bilo potrebno kupiti zvrhan tank zaleta. Naprej proti Pivki, skozi Pivko na Kal, mimo valilnice piščancev do Divače. Glede na porabljen čas do Divače in ker sem se sprijaznil z dejstvom, da se poletje počasi poslavlja in tema nastopa že vse prekmalu in zato vzel klasičen netemnjen vizir, je bil potreben dopolnilni plan, da se doda še en krog :) In sicer proti Sežani, kjer sva zavila za smer Senožeče in v Štorjah za Ponikve. V križišču pa nazaj na Dutovlje, Tomaj, v Sežano. Špica krog! :OK: Grozdje pridno zori, Teran se neustavljivo približuje. No iz Sežane nazaj gasa do Divače. Od tam proti Kozini, nato pa sva skrenila za Škocjan - kak razgled! :photo: Ja, z II. prestavo na minimalnih obratih in spuščena čeljust. Neverjetno lepo. Tekoče in uživaško čez dolge ovinke naprej do primorske Ribnice in levo za Pivko. Nato pa klasika - Postojna, Logatec, Vrhnika.

Ma, niti ne bi pisal o teh 200km, ma so bili sladki, da se mi še danes nasmiha do ušes in cmokam od vsega cukra :grim

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!