Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Jaz sem imel namen skočit na Golico potem pa nazaj proti Železni Kaplji in preko Jezerskega nazaj proti Velenju. Sem pa prej na poročilih videl, da je včeraj Jezersko skoraj odneslo, kar pomeni da bo cesta slaba. Torej Golica-Jurij-MB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kakšno pametno pot za jutri?

Hola,

a. Grobnik

b. morje

c. severna Primorska

d. Dolenjska

.

.

.

x) etc

se tud jst še nisem odločil, ampak nekam bo treba - ti bom zvečer tle napisal :naughty:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grosuplje, do Črnega kala na kofe, pol pa čez Buzet do Fažane, še en kofe, Pula, Labin, po super novi cesti proti Opatiji (treba sicer pazit nedeljske obiskovalce divjih plaž, ki preko polne črte zavijajo )na "parkinge" ob cesti, pa še mal na Grobnik in nato proti domu preko Ribnice, kjer je bila ful gužva (sejem), še zadnja postojanka na Rašici v Trubarjevi domačiji, je bila že žeja in na kosilo domov. cca.550 km po super vremenu, ni blo vroče spljoh. :OK:

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grosuplje, do Črnega kala na kofe, pol pa čez Buzet do Fažane, še en kofe, Pula, Labin, po super novi cesti proti Opatiji (treba sicer pazit nedeljske obiskovalce divjih plaž, ki preko polne črte zavijajo )na "parkinge" ob cesti, pa še mal na Grobnik in nato proti domu preko Ribnice, kjer je bila ful gužva (sejem), še zadnja postojanka na Rašici v Trubarjevi domačiji, je bila že žeja in na kosilo domov. cca.550 km po super vremenu, ni blo vroče spljoh. trance_40_thumbup.gif

Ti kar mal zavidam. Mislim, da bi bilo boljš, če bi šel danes z vama na prej, kot pa, da sem šel na motocros!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma - Dvor (ustavljen by letecman) - Kocevje - Ribnica (ze omenjena guzva zarad sejma) - Velike Lasce - Skofljica - Ig - Podpec - Rakitna - Podpec - Borovnica - Vrhnika - Kalce - Planina (2x gor pa dol) - Logatec - Vrhnika- po AC do Ivancne - domu.. Vreme prijetno, na Rakitni skor nbenga motorista, prav tako na ridah, mal me je pojebala nesreca motorista pred Borovnicomad.gif ... Proti domu pa je blo kar hladno in cas bo za kaksne rokave vec za pod kombinezon.... Aha, okol 300 km..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danc pa cca 240km worship.gif popolnoma nenamerno whistle.gif

Idrija - Sp.Idrija - Straža - Bača pri Modreju - Most na Soči (naletela direkt na idrijske motoriste, nardil eno grupno fotko trance_40_thumbup.gif ) - Tolmin (hvala vsem ki ste opozarjal na radar mau naprej od Tolmina worship.gif - Kobarid (čist zabluzil whistle.gif ) - Robič - Italija; Stupizza - Italija; ne vem - Italja; ne vem - Italija; Gorizia - Vogrsko - Ajdovščina - Razdrto - Postojna - Kačje ride - Kalce - Hoteje - Idrija - yawn.gif

Italija 30°C trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zelo dolgem času spet na motorju in sicer je padla furca iz Krškega po avtocesti do Novega mesta in nato iz NM v Kočevje preko Dvora, kjer so ravno prižigali svečke preminulem motoristu, tak da smo danes vozili bolj k ne po pravilih. V Kočevju smo pristal v gostilni. Med tem se je zunaj pooblačilo in tudi veter je začel kazati svoje zobe, zato smo se odpravili preko Ribnice, kjer so imeli neki sejem z ringelšpilom. Pot nas je vodila naprej proti Cerknici, kjer smo opazili, da je jezero čisto presahnilo. Ker še nismo imeli dovolj smo odpeketrali preko Rakeka v Postojno in nato preko kačjih rid v Logatec. Iz Logatca spet na AC do LJ in nato izvoz za Litijo. Pri Hrastniku srečali zelo okrepljeno skupinico "miličnikov". Iz Hrastnika odšli direkt v Rimske in nato v Laško, kjer smo pri privoščili tavelike pice in Cockto. V Laškem prav z veseljem opazovali lokalne racerje, ki jim zgleda ni mar za svoje življenje. Ker se je bližala noč smo odpeketali domov. Domov prišli proti večeru, že rahlo podhlajeni. Bilo je luštno, še bolj bo, k zajaham novo kobilco, kateri še manjkajo oklepi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa danes po daljšem času na motorju bil...naredu 240km...štartali smo v 3-eh na koncu sm pa ostal sam...v Dutovljah je en stric fotru od kolega zaprl pot in izhoda ni blo...na srečo je šlo lepo skozi s samo manjšimi poškodbami motorja...no pa sm kar sam nadaljeval začrtano pot (je blo vse ok pa so mi rekli, da kar naj grem) proti Mostu na Soči - Cerkno - Žiri - Idrija - Kalce - Postojna - Sežana...za popoldansko furco je blo odlično :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dogovorjeno:D

Hola mojster,

evo me, kot sem obljubil ;)

ko sem naši jati danes zjutraj predočil opcioje, je bla izbrana S Primorska - z dodatki, seveda :naughty:

ob 10 uri se je cela jata zbrala pri meni (OK, manjkal je Igorr, spet!! čist se je zgubu zadnje čase, pišuka, c, c, c... kao šola - ja, zihr :P ) in smo brez njega odrinili do Logatca, Kalc, preko Stare pošte in Cola do Ajdovščine (tankanje in kafica), pa naprej do Vipave in desno čez Kras do Kobdilja, Štanjela (pišuka, kolk je na trenutke pihalo!! v Vipavi je burjometer kazal 54 km/h) in na sever preko Branika do NG, pol pa ob (od nalivov hudo umazani) Soči do Kobarida, Bovca (tankanje in snedviči), po novem asfaltu in preko novega mostu na prelaz Predel (stari most so odmontirali), pa čez Sella Neveo, mimo mojega slapa v Chiusaforte, nato v Resio, še malo naprej po dolini in... STOP!!! end, konec, pika, šlus, ende... WTF?? tokrat sem bil kriv jst, priznam :blush:

v Val di Resia je namreč začela rit moje Lubice nenadoma dajat čist mlahav feeling, kr neki se je guncala v vse smeri, povesila in postala čist mehka... prec mi je kapnilo da nekaj ni v redu z zadnjo gumo, ampak sem si najprej trmasto dopovedoval da ni nič, da sem samo zapeljal na rob flike na asfaltu in me je zato "zaguncalo"; enako ko me je še drgič; ko pa me je v tretje, ko ni bilo nikjer v bližini česarkoli kar bi lahko okrivil, sem vedel da je konec zabave in na prvem parkirišču zavil dol... in... ahhhh, ne, ne - sem zavil z očmi, ko se je nekaj kovinskega posvetilo iz gume... zgleda sem povozil neko malo, trikotno, hudo špičasto, ostro, pločevinasto jebo in mi je preluknjala gumo :slap: in kako brihtno se je zapičila v gumo, točno pravokotno, pa z najdaljšim delom, jasno do konca v gumi!! aaaaaaaa, kak Murphy!!! bv bentit, raje sem začel premišljevat koga lahko pokličem, ampak kot nalašč so bli danes vsi ostali prjatli al na Marofu, Hungaroringu, al pa Grobniku... pišuka...

torej je čas za plan B - hitro telefon v roke: jvalant, ki je bil že na poti domov, mi bo prinesel un spray k zaflika gumo, in če to ne bo zaleglo si bo treba pač izmislit nekaj drugega... mozgam kaj bi to lahko bilo (mimo nas vozijo motorji in vljudno pozdravljajo), ko se spomnim, kaj mi je pred nekaj leti povedal moj španski prijatelj Javi: (potovalni) BMWji imajo v orodju komplet za flikanje gum - injekcijo in patrone CO2!!! s Perutko sva hitro postavila zasedo in prej kot v pol ure so vanjo uleteli trije domorodci na "gumijastih kravah" (kot jim še iz časov Ernsta Leverkusa ljubkovalni rečejo v Nemčiji :lol1: ) v dobrih 15 minutah smo zaflikali in s CO2 patronami napihnili gumo; sicer samo na 1,2 bar, ampak saj veste, "beggars can't be choosers"... važno da sva bila z Lubico spet mobilna :OK: seveda bolj zasilno mobilna kot čist čist zares, ampak lahko sva šla domov na lasten pogon, jupi!! pa smo obrnili nazaj do Resie in podaljšali skozi Tarvisio nazaj v domačo Kuro; vmes sem še na eni od redkih delujočih črpalk prečekiral fliko in napihnil gumo na 3,1 bar in nato spet počasi (90 - 100) odpujsal proti domu...

kak dolgčas je takale vožnja!!! k sreči je hitro minila, tko da sva malo pred sedmo z Lubico srečno parkirala v garaži; poleg tega sem izmeril novo rekordno nizko porabo, 4,92l/100km :D

skratka, prvi del furce še lep kot je treba, drugi pa tkole švoh... in ker je bila to že druga smola te vrste v zadnjih nekaj letih, bo takle kit z injekcijo in CO2 patronami ob prvi priliki našel prostor tudi v moji tanktorbi :yes:

članom naše jate še enkrat hvala za pomoč in strpnost :worship: in še enkrat sorry ker smo morali zaradi mene prekinit furco :(

pot: Vrhnika-Kalce-Star pošta-Col-Ajdovščina-Vipava-Štanjel-NG-Kobarid-Bovec-prelaz Predel-Sella Nevea-Chiusaforte-Resia-Val di Resia-Resia-Tarvisio-KG-Đesenice-KR-LJ-Vrhnika, skupaj 387 na začetku prijetno in zabavno poskočnih in na koncu skrajno umirjenih kmjčkov

pa še nekaj slikc: umazana Soča v Kanalu, poziranje jate, kaj sem imel v zadnji gumi

post-163-125227581636_thumb.jpg

post-163-125227584502_thumb.jpg

post-163-125227586809_thumb.jpg

post-163-125227589728_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petek: Lubljana-Metlika-Cazin-Novi Grad-Banja Luka-Jajce

Sobota: Jajce-Bugojno-Livno ( dež)-Kamensko-Trilj-Split

Nedelja: split-Crikvenica-Delnice-Ljubljana

Vse skupaj približno 1300 km,če pozabimo dež, krasna furca v krasni družbi.:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes po službi sem mel čas sprobat le če zadnja guma zdej v redu dela, tko da je blo samo kratkih 42 kmjčkov, sam smeji se mi pa tko kot po 420 :naughty: ampak zgleda sem bil premalo pozoren, ker ne vem a je guma kul al ne, tko da bom moral jutri še enkrat sprobat... ja ti šment no ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ptuj - Lenart - Sladki vrh - Sentilj - MB - Vurberk - Ptuj. Svoh stotka, ampak fenomenalni obcutki, pa se fsi mopedisti so bli zunaj... :yea1:

Danes ponovil vajo :grim :grim :grim , le mopedistov je bilo za spoznanje manj. Pred domacim vhodom spoznal se enega "all black" Ptujcana z novo CB1000R (lepa :rolleyes: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AAAAAAAA po treh tednih sta se vreme in prosti čas končo en maaal uskladila. in sm jo upiču do krka pa nazaj. pa na grobniku sm bil, ma nism srečal benga slovenca. . . postojna-krk-grobnik-postojna. 270km. supersproščujoče. zdej pa delat. . . :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že včeraj me je mučilo lepo vreme, sonček je glih prav sijal pa še prijetno toplo je bilo :rolleyes: , vendar pa mi ni uspelo priti na motor. Zato sem si danes rekel, kaj če bi prešprical nekaj ur šihta :whistle: , sprva sem tuhtal kam bi šel itak vendno kamor se odpravim naletim z opranim motorjem na delo na cesti :glare: , hehe malo heca.

Smer dorečena, operacija Logarska dolina. Doma me čakam moj žrebiček svež in natankan, kaj bi si človek lahko še lepšega želel. Le ene stvari, žal sem šel na pot sam, moja boljša polovica ostala doma zaradi obveznosti :cry: . Mahnil sem jo v smeri proti Dvoru, toliko da sem segrel gume. Peska na cesti veliko, zato pazljivo! Vreme je bilo prav tapravo, mogoče že malo premrzlo :P. Na dvoru zavil levo proti Ivančni Gorici nato preho htibčkov in dolinc v Litijo. Odbrzel v smeri Trbovlja do Marije reke. Na obzorju ni bilo videti nobenega motorista. Cesta dokaj prazna. smer je še zmeraj vodila Proti Logarski dolini. Sicer nisem vedel ali se mi bo vse skupaj časovno zneslo, ampak sem vseno tvegan in odšel preko Mozirja v Logarsko. Prej še natankal žrebička, da slučajno ne bi kje ostal Bogu za leđima. Cesta na poti zadovoljiva ponekod slab asvalt ampak se nisem nič pritoževal na bolj panoramsko vožnjo. Srečal nekaj tujcev predvsem Nemcev. Verjetno so prihajali iz Avstrijske smeri. Namesto kosila plačal 4 €za vstop v Krajinski park. Že takoj na začetku so me presenetili "biki" ki so se pasli na travniku. Razgled čudovit pokrajina malo drugčna kot pri nas v Medvedji deželi. Sonček je nežno sijal, vetrič pa glih prav hladil, sem že gledal, da ne bo kje začelo snežiti na trenutke je bilo orngi mrzlo :kava:. Nadihal sem se svežega zraka malo pomenil po telefonu in se počasi vrnil preko Črnivca v Kamnik in nato v Kočevje.

Prijetnih 335km še kdaj ponovimo najraje v družbi.

p1010413.jpg

p1010417.jpg

p1010421.jpg

p1010436.jpg

p1010439.jpg

p1010441.jpg

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grosuplje, do Črnega kala na kofe, pol pa čez Buzet do Fažane, še en kofe, Pula, Labin, po super novi cesti proti Opatiji (treba sicer pazit nedeljske obiskovalce divjih plaž, ki preko polne črte zavijajo )na "parkinge" ob cesti, pa še mal na Grobnik in nato proti domu preko Ribnice, kjer je bila ful gužva (sejem), še zadnja postojanka na Rašici v Trubarjevi domačiji, je bila že žeja in na kosilo domov. cca.550 km po super vremenu, ni blo vroče spljoh. :OK:

Tudi jaz sem ga polomil,ker nisem šel naprej z vama,vendar sem imel servis za naredit,v Puli pa niso radili ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla Suzuki, dobr si se spomnu na "Parlova" (BMW boxer) ... .

Ampak tud kak drug se najde, k ma to pod zicem al pa recimo u tank torbi. Kaka R1 al pa GSXF se tud učas najde:naughty:. Sem mislu včasih ne sabo vzet te zadeve:hmm:, k zna bit u napoto, pa bo ostalo kar kot obvezna oprema:yes: - "pumpn sprej s funkcijo flikatorja". Pa srečno mimo nezaželjenih objektov, takih in drugačnih:yea1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj povadil se sluzbeno. :grim :grim :grim Ptuj-Ormoz-Sredisce ob Dravi-Cakovec-Varazdin-Bartolovec in nazaj. Pitsop pri Prosniku v Ormozu. Ful kesl. :surrender: Koncno sluzba, ki se jo da opravljat tudi z mopedom. :OK:

Na Ptuju spoznal se tri BMW-jase iz Avstrije in jih napotil na jug, vsaj do Kocevja. V zahvalo dobil pivo... :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se peljal hudo dobro po zeloooo lepih cestah. Niti enega metra po AC nisem naredil:

LJ-hrastovlje-kubed-sv.anton-markovec-koper-razdrto-ajdovščina-NG-lokve-col-godovič-lj :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa,da še jaz enkrat neki na hitro natipkam :whistle:

V torek "dopoldne" štart!Avtocesta dokaj prazna.Med Lj in Vrhniko mislim,da je pripeljal nasproti @suzuki.V Fernetičih čez mejo in v "outlet village palmanova" dokaj zanimivo.Potem še malo v Udine in nazaj do sorodnikov.Naslednjo dopoldne ogled Devinskega gradu.In nato po peš poti v "Sistijana mare" k morju na kavico in nazaj z "vlakecom"-pol poti,ostalo peške!Je prav pasalo!Razgled iz te peš poti je res :worship: Se vidi celo Koper!Celo poln mobitelov signal je po tej poti!V Gradu nisem kaj slikal imam pa "par"slik s sprehoda.So pa nažalost narejene z gsm.

Po kosilu pa gasa proti domu.Med Grosupljem in Lj "srečal" nekaj HD!

post-18324-125270546671_thumb.jpg

post-18324-125270554335_thumb.jpg

post-18324-125270560096_thumb.jpg

post-18324-125270568738_thumb.jpg

post-18324-125270578461_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Četrtek je bil namenjen raziskovanju novih teritorijev. Za začetek se je bilo treba ogret čez Žiri do Idrije pa MnS v lepem LS (pa ne tist ta Suzukijev- za tistega je bilo čist preveč kamijonov čez oba pasova, ta je bil lepo svobodni stil:naughty:). Potem ko sem preživela Kobarid, brez da bi mi kak leteči zmaj padel na čelado in se prebila čez delo na cesti sem zavila za the cesto-Učejo. Malo s strahospoštovanjem sem previdno prekruzala prvih nekaj ovinkov, potem srečala pesek, neke čudne železne palice povite z rdečim trakom ob cesti... Prečkala potok, mejo, pa še vedno nič strašnega. Na križišču sem zavila naravnost proti Udinam, pa ti šment, še vedno nič strašljive 1,5m šodraste ceste ampak lep asvalt in fajni ovink+ 0 prometa :whistle: . Ko sem zagledala tablo Tarracento, se mi je šele posvetilo, da sem preskočila tisti 8km odsek pekla (by Igorr) in prišla direktno na fogle :yea1: , jupi, 1:0 zame. Do Čedada se je potem precej vleklo, same vasi, edino med Nimisom in Attmisom (upam da sem prov napisala) je ene par zelo všečnih zavitih ovinkov. Naprej od Čedada pa spet dokaj lepa prazna cesta in že sem bila nazaj v Kobaridu. Suzuki me je zadnjič navdušil nad krasom, pa sem jo mahnila nazaj proti Novi Gorici čez Komen v Dutovlje, Sežano, Divačo in do Kozine. Sem bila res prijetno presenečena. Lepe, precej prazne ceste, velik ovinkov, nič policajev:worship: Do Ilirske sem jo pravtako krenila po nepoznanih poteh, in očitno je bil danes moj srečni dan, spet sem se vozila po super zaviti cestici. Pred Podkrajem sem zavila za Lom, se izgubila in prišla ven v Harijah. Mi ni bilo žal. Konjička je bilo treba natankat, mene malo spočit, pa sem tuhtala, če bi se podala čez Snežnik do Babnega polja, pa Gerovo innazaj čez Delnice. Pogled na uro je žal razblinil te načrte, pa vseeno, vsaj do Babnega bi se lahko zapeljala. Od bencinarja sem dobila sicer malo čudna navodila, pa sem šla do Knežaka in do vasi Bač, kjer rijejo in je obvoz označen tako trapasto, da sem prišla na isto točko kjer sem začela in se natrmila in šla raje proti Postoni, na Ride, mogoče stara pošta, pa čez Lučine-, so bile ideje, pa jih je hitro pregnal grd črn oblak, prve kaplje in mokra cesta, tako da sem jo čez na novo makadamizirane Ride kliznila proti domu čez Horjul. Vmes pa še ena nenavadna številka na števcu :naughty: . Kljub vsemu zgubljanju in spremenjenimi načrti je bil super super dan za solo vožnjo

Lj-Žiri-Idrija- Mns-Kobarid-Učea-Čedad-Robič-MnS-N. Gorica-Komen-Sežana-Ilirska B.-Postojna-Vrhnika-Horjul-Polhov Gradec-Lj-Medvode 485km

Tokrat je bila Soča že spet zelono modra

post-20956-125275076844_thumb.jpg

We've come a long way :rolleyes:

post-20956-125275075171_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes en giro okoli Pohorja... Vreme krasno, kljub "malce" drugačni napovedi:P

btw google kaže 405km, števec na motorju pa 417... kdo zdaj laže?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!