Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

@suzuki: ampak! ob tvojih postih se pa vedno narežim, včasih do solz. Tu me potem sodelavci čukasto gledajo, kaj neki vekam in papriciram v obraz. Dogodivščin poln pehar, vedno. In prav lušte delaš/delate s temi poročili s furc. Ma po drugi strani, sem pa zadnjič bral, neko pritoževanje, da suzuki ne pozna nobene meje in če motorju ne bi zmanjkovalo zaleta, se niti na bencinskih ne bi ustavljali, da bi ga kupovali :grim

Hola mojster,

ja lepo da se zabavaš - vsaj nekaj, da vem da ne opisujem dogodivščin naše jate čist bv in zastonj, upam da najdeš tudi kak dober nauk in/ali idejo :unsure: to da se ne ustavljam je pa zgolj škodoželjno natolcevanje, veš kolikokrat se ustavim k slikam, pa k se morajo pravilno nastavit, grem že vsem na jetra, ledvice in druge notranje organe!! zato se pa vozimo cele dneve, k skoz samo stojimo :naughty:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lendava->Senj->Budva->Podgorica->Durmitor->Sarajevo->"Giro d Bosna"->Sarajevo->Lendava

5 dni, zelo vročih 2400km B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj popoldne po dolgem casu :blush: absolviral "Zlati krog": Ptuj - Lenart - Apace - Radgona - Radenci - Ljutomer - Ormoz - Ptuj + se malo dricanja v smeri Grajene. Sicer vremensko zelo prijetnih 140+ km, vendar moram na tem mestu opozoriti na katastrofalno stanje :headbang: ceste Ljutomer - Ormoz. Ne samo, da je cesta dodobra unicena, poleg tega je na njej se veliko gradbene mehanizacije (a bo obnova ceste? :whistle: ), ki seveda primerno zasvinja cesto. Pazljivo! :unsure:

Je pa ormoska obvoznica se vedno precej hitra... :whistle: :evilgrin: :whistle:

Aja, pa levo roko sem tudi pridno dvigoval v pozdrav... :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

Aja, pa levo roko sem tudi pridno dvigoval v pozdrav... :OK:

:eek: ... žiu norc... kaskader :P :beer:

kak je tebi fajn, ko se lahko voziš po prelepih štajerskih cestah... jas bi tut :OK:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo: Trebnje - Ivancna - domu (pozabu namazat ketnoheadbang.gif ) - Vrhnika - Logatec - Godovic - Col - Ajdovscina - Nova Gorica - Kanal - Kobarid - Bovec - Log pod Mangartom - Bovec - Most na Soci - Idrija - Logatec - Vrhnika - po Ac domu.....

Prijetnih 470 km, vreme ravno pravsnje, vidu, da so imel vzpon na Mangart s kolesi, v Bovcu na kratko mal pogledal modelarje z avioncki....lepo, lepo.. Upam, d bo se moznost za take furce letos..

post-16982-125121618702_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj en popoldanski obisk žlahte in staršev (se je blo treba še doma pofočkat, preden odprodajo vse kar je mojega še doma :rolleyes: ) Iz Lj na Železnike in čez Sorco, Bohinj na Džesenice. Gužve nobene, vreme nč vroče, edin eni čudni roleristi s palcam so nažigal v klanc na Sorco, jih je bila cela cesta polna. kratkih 115 km, po temi se mi ni ljubilo nazaj, pa sem se pustila malo pocartat z večerjo in potem smuk v posteljo.

Dans je blo pa treba vstat že zelo zgodaj, da prehitim jutranjo gužvo v Ljubljano... seveda po najkrajši možni poti ni šlo :whistle: Lepo čez Podnart-Naklo-Britof-Šenčur-Vodice-Lj.

Ker je po šihtu jutranja doza bencinskih hlapov že popustila, jvalant pa se je ravno potepal po Ljubljani, je bilo seveda treba izkoristit priliko in se odpeljat iz mestnega vrveža na svež gorski zrak, kam bolje kot na Jezersko :kva2: Motoristov kar nekaj v obe strani, ovinki krasni, radarjev nikjer na spregled. So pa začeli popravljati en odsek spodaj v dolini, mogoče se bo razširilo še proti vrhu ;) Pohvala avtomobilistu, ki si je prebral navodila avtomobilistom na začetku sezone in v ovinku predvideval idealno linijo motorista, ki mu je pripeljal na sproti :glare: .

Na poti proti domu pa naju je ujel mrak in presenetila ena posebna številka na števcu mojega mopeda. Bo jvalant prilepil dokumentacijo vseh petih pravljičnih številk :yes:

zuzamen danes enih 200km

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta podaljsana...

Ker je bil danes kratek siht, pa tako lep dan, sem izkoristil priliko, da se zapeljem v Ljubljano po filter za Futurco! Urezal sem jo "direkt" cez Skofjo Loko, Lucine, preko Horjula do Ljubljane, po poti katero mi je pred par dnevi pokazala Inci:OK:. Vmes sem skocil se do Andrejcka po olje, in se na kavico, in seveda bil prepozen za skok do Aprilie, tako da ni blo nic z filtrom. Dan je popravila Inci, ki me je ujela ravno ko sem konceval z kofeinom, in ker sem mehkega srca, sem popustil, ter se pustil pregovoriti za skok na Jezersko... Malce naju je preganjal cas, zato sva skocila do Vodic kar po avtocesti, mimogrede sm se pozabil da je odcep na Gorenjko razsut, tako da sva izgubila se kako minutko ze v Ljubljani... Sicer smo se pa navajeni vozit okol rit v varzet!:P Vzpon na Jezersko je bil sicer prijeten, je bilo pa kar malce hladno, ker je bila cesta ze v senci. Mejo sva preckala brez obicajnega postanka pri jezeru in se kar takoj zapodila navzdol po Avstrijski strani:OK:. Povratek navzgor je bil se boljsi (nekako me maram voziti navzdol skozi serpentine) in v navalu adrenalina sem se odlocili narediti vtis na Inci in se iti "ko je jaci?" z nasproti vozecim avtom.:klicaj: No, ker na koncu pametnejsi popusti:surrender:, sem se kak meter ali dva pred avtom le uspel zbasati nazaj na svoj pas. Sem mu pa pokazal hudica!!:P Povratek u hladno in ze malce temacno 'Dezelo na soncni strani alp' je minil brez posebnosti. Pri postanku na vrhu sem sicer pricakoval eno okol kepe, pa se me je Inci usmilila:blush:.

Je pa Inci med potjo obrnila pravljicno stevilo! In to ne tri ampak pet!

post-17251-125123600104_thumb.jpg

Na stevcu naj bi se videlo tole (se dobr da so sedmice, ne sestke .)):

post-17251-125123609067_thumb.jpg

No, po temle fotosesnu sva si pomahala in sla vsak svojo pot, se spet srecala po dolgih petsto metrih na prvem semaforju in nato odpujsala/odbrundala domov. :D

Jesenice - Skofja Loka - Lucine-Horjul - Lj - Medvode - Lj-Vodice - Sencur - Jezersko - pa dol do podna - pa nazaj gor -Britof (77777!) - Jesenice

P.S.: Anjway, lep dan v lepi druzbi! Inci, upam da te nisem prevec ustrasu z izletom na temno stran ceste!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dns je blo treba spet eno dopoldansko na hit užgat, če ne druzga sprobat kako gromček rjovi k lev po servisu pa s tanovimi pljuč...kwa to dihaaaai:naughty::OK:.....direkt iz delavnce via Ride, v Planini polcaji itak, sm nista bla zainteresirana gledat me od bliz, na parkingu sm mal pomeditirala, k itak ni blo benga, spet:whistle:, pol pa ob AC do Unca- Rakek-Bločice (važn d je še zmer vse razkopan in d makadam polivajo z vodo, d sm pršla čez k bi me kdo zacementiral:headbang:)-Sodražica (dobr d sm spazla taplave prav čas, drgač bi me spet štrafal, sm ustavl so me pa vseen, kao kontrola, itak čelado dol pa na pol striptiz, me zanima, če se morte motoristi vsakič tkole slačt)-Ribnica-Kočevje-Dvor, tle vmes so me še enkrat snel s ceste, sred hoste za ovinkom halooo:slap:, no ja sta bla vsaj v senci, tadrug je bil prov šokiran, k sm mogla dat čelado dol...."pa sj je punca!!!":lol1:, še zmer mi ni jasn, kwa je to tolk za dol padat, ampak sta bla fajn, smo mal podebatiral, pol pa do Žužemberka k so me še enkrat prekontroliral....mislm, blazno sm jim všeč očitno, k sm še ob cesti stojim:whistle:, no sj pol čez Ivančno-trebnje do doma sm mela pa mir:rolleyes:....186km je pasal zlo, edin tud če neb tazgale motorja dam prpelala bi blo tud uredu:slap:

post-16032-125130490217_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dns je blo treba spet eno dopoldansko na hit užgat, če ne druzga sprobat kako gromček rjovi k lev po servisu pa s tanovimi pljuč...kwa to dihaaaai:naughty:trance_40_thumbup.gif.....direkt iz delavnce via Ride, v Planini polcaji itak, sm nista bla zainteresirana gledat me od bliz, na parkingu sm mal pomeditirala, k itak ni blo benga, spet:whistle:, pol pa ob AC do Unca- Rakek-Bločice (važn d je še zmer vse razkopan in d makadam polivajo z vodo, d sm pršla čez k bi me kdo zacementiral:headbang:)-Sodražica (dobr d sm spazla taplave prav čas, drgač bi me spet štrafal, sm ustavl so me pa vseen, kao kontrola, itak čelado dol pa na pol striptiz, me zanima, če se morte motoristi vsakič tkole slačt)-Ribnica-Kočevje-Dvor, tle vmes so me še enkrat snel s ceste, sred hoste za ovinkom halooo:slap:, no ja sta bla vsaj v senci, tadrug je bil prov šokiran, k sm mogla dat čelado dol...."pa sj je punca!!!"trance_21_laughing1.gif, še zmer mi ni jasn, kwa je to tolk za dol padat, ampak sta bla fajn, smo mal podebatiral, pol pa do Žužemberka k so me še enkrat prekontroliral....mislm, blazno sm jim všeč očitno, k sm še ob cesti stojim:whistle:, no sj pol čez Ivančno-trebnje do doma sm mela pa mir:rolleyes:....186km je pasal zlo, edin tud če neb tazgale motorja dam prpelala bi blo tud uredu:slap:

post-16032-125130490217_thumb.jpg

Jest se pa nc ne cudm, d te ustavljajo...whistle.gif

Matr, tam kjer si zapacala motor pa ze celo vecnost rihtajo cesto..."pocas se dalec pride" jim je prevec vsekal v glavo...

D ne bom trance_28_offtopic.gif , dans nism bil nikjer..

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek je padel Veliki Klek. Iz SLO čez Korensko sedlo, Hermagor itd. lepo gor, najprej na Vrh Planik, potem na ploščad cesarja Franca Jožefa (a Marija Terezija pa ni hodila v hribe?), pa spet na severno stran mimo Kapruna skozi tunel v Lienz. Od tam pa najprej še po Ziljski dolini, potem pa v I preko Tolmezza in mimo (ali poleg) AC skozi Trbiž v SLO.

Na GG sem že mislil, da edini nosim slovenske tablice, no, pa sem na ploščadi srečal še tri Janeze (Motorist za motoriste + 2), na poti v dolino pa sta me prehitela še dva, potem sem videl, da sta verjetno par. Mož na Wingi, punca pa na CBFi.

Do devetih zvečer sem bil doma s 717 km, verjetno bi bil pa prej in z manj km, če ne bi šel zjutraj odtočit malo trombocitov na ZTM.

Zdaj bo treba pa še enkrat ponoviti vse skupaj, ker sem vzel karto za 3 alpske ceste skupaj za 23 evrov, pa mi je rekla, da bom imel v roku 2 mesecev s karto prost vstop zaradi nakupa kompleta (vsaj kolikor sem jo razumel), pa itak drugih dveh kart še nisem izkoristil.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že kar nekaj časa nisem bil na popoldanski furci po šihtu, pa sva šla včeri malo probat če še znava. Vrhnika-Ride-Postojna ... pa še kar ni bilo pravega filinga. Naprej čez Hruševje, gasa direktno na Kozino. Če sva bila že tam, pa lahko kumot odrajdava še Črno Kalske ovinke. In nazaj grede je bil že pravi filing. Hiter postanek na Kozini - natankal zalet za motor in ena kavica za naju, nato pa gasa po isti poti nazaj. Kratko sladko :)

Mimogrede @SharpNinja: pošteno zasran motor. Povej, kako za vraga spraviš potem to svinjarijo iz vseh kotičkov. Pa recimo hladilnika. Ta moker prah je skor ko beton, ko se posuši :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede @SharpNinja: pošteno zasran motor. Povej, kako za vraga spraviš potem to svinjarijo iz vseh kotičkov. Pa recimo hladilnika. Ta moker prah je skor ko beton, ko se posuši :wacko:

Dns zgleda d ne bom nikamor planila, nekak ni filinga:krneki:.....

@RenoRains....grozn zgleda a ne, pa tko sm ga en dan prej zgloncala, zdj pa evotigana:slap:......pač sm se spravla še enkrat na kolena k ni blo benga kandidata, najprej s šlaufom, da se malo odmoči (seveda, ko se je motor ohladil), potem pa zobno krtačko pa mehek čopič pa počas praskat iz špranj, ni druge, po 2 urah je bil k nov;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je včeraj zaluštalo malo peljati. Poklical sem dva kolega, enega s CBR in drugega peš in ju vprašal. če bi bila za kakšen krajši krog. Seveda sta bila za, saj žabe ni treba v vodo naganjat :hmm:. Ob enih smo se odpravili proti Ivančni Gorici in Žužemberku. Nato smo šli do Dvora in proti Kočevju, sledil je Žlebič, Sodražica in Nova Vas (čas za kavico:kava:). Sledilo je svinjanje motorjev v Bločicah :angry:, sem ga nažgal čez, da je bil motor čim manj časa v tistem blatu :naughty:. Do Cerknice se je blato ravno posušilo. Ker mi je že počasi zmanjkovalo časa smo šli direktno nad Logatec, Vrhniko in po AC domov. Nabralo se je okoli 200 km, ki pa so bili precej vroči, ker v kombinezon še nisem namontiral klime :evilgrin: . Da pa se ne bo samo SharpNinja hvalila, kako svinjski motor ima, prilagam še nekaj slik mojega motorja.

LP Robert

post-20894-1251397808_thumb.jpg

post-20894-125139783147_thumb.jpg

post-20894-125139785967_thumb.jpg

post-20894-125139788991_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je včeraj zaluštalo malo peljati. Poklical sem dva kolega, enega s CBR in drugega peš in ju vprašal. če bi bila za kakšen krajši krog. Seveda sta bila za, saj žabe ni treba v vodo naganjat :hmm:. Ob enih smo se odpravili proti Ivančni Gorici in Žužemberku. Nato smo šli do Dvora in proti Kočevju, sledil je Žlebič, Sodražica in Nova Vas (čas za kavico:kava:). Sledilo je svinjanje motorjev v Bločicah :angry:, sem ga nažgal čez, da je bil motor čim manj časa v tistem blatu :naughty:. Do Cerknice se je blato ravno posušilo. Ker mi je že počasi zmanjkovalo časa smo šli direktno nad Logatec, Vrhniko in po AC domov. Nabralo se je okoli 200 km, ki pa so bili precej vroči, ker v kombinezon še nisem namontiral klime :evilgrin: . Da pa se ne bo samo SharpNinja hvalila, kako svinjski motor ima, prilagam še nekaj slik mojega motorja.

LP Robert

Si nis mogu pomagat a ne, d ga neb umazal tm k jz:whistle:....sm veš kwa se zdj pa z Marsa vid.....kok ti do roba guma manjka hehehe....kazn mora bit:evilgrin:(pa brez zamere, dns sm žleht,k nism adrenalina iz sebe spravla)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

dans je po službi in obiskih ostalo še glih tolk časa da sva z Igorrjem pred temo skočila do rid na koruzco - no tko sva mislila, ampak tam je bil samo en kup zmerno do pretežno nesrečnih človečkov: eni, k s(m)o zaman čakali na koruzco (menda je Sanda zbolela - hitr se pocajti, dečva :friend1: ), in drugi, ki so eno (nekoč) zlo lepo Ninjo nakladal na prikolico... mal čveka, mal gor pa dol (glih tolk da so prestrašeni pajki poskakal s sliderjev), pa domov... kmjev zanemarljivo, pika je bla pa le odrta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons je bil en usran dan v sluzbi, tko da sem se odlocu mal zrelaksirat, pa prvezat duso na lokalnih ovinkih na Zatrnik... Je blo treba frustracijo mal vn spravt!! No domov sem prisel se bolj zamorjen, ker se je izkazalo, da se na Futuri da podrajsat z stenderjem, ki pa ne razume heca, tako da mi je konkretno spodneslo moped... Tko da sem se lepo zasuku, odsel na en kufe, pa domov, pa zdele cimprej spat! Ce ne bom se s postle padu, k je pac tak dan dons....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ FrigoFrops: 7€, ampak IMHO ni vredno... raje na Turacherhöhe (tud ni nevemkako briljantno, a je vsaj zastonj)

@ jvalant: ti bom poslal eno čokolado, baje da pomaga če si slabe volje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons je bil en usran dan v sluzbi, tko da sem se odlocu mal zrelaksirat, pa prvezat duso na lokalnih ovinkih na Zatrnik... Je blo treba frustracijo mal vn spravt!! No domov sem prisel se bolj zamorjen, ker se je izkazalo, da se na Futuri da podrajsat z stenderjem, ki pa ne razume heca, tako da mi je konkretno spodneslo moped... Tko da sem se lepo zasuku, odsel na en kufe, pa domov, pa zdele cimprej spat! Ce ne bom se s postle padu, k je pac tak dan dons....

viš, moj us+ran dan u službi pa še kar traja, že od osme zjutrej. . . . hondič pa joče pod oknom od delavnce. . .

btw, a zatrnik smučišče? a to pozimi še dela?

in o ja. . . vtis iz vožnje. do belskega in nazaj, na pogovor o unikatnih medaljah iz stekla. . . nepopisnih 10 kilometrov. namest kosila. . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ FrigoFrops: 7€, ampak IMHO ni vredno... raje na Turacherhöhe (tud ni nevemkako briljantno, a je vsaj zastonj)

Al pa na ono fino cestico od Ucceje s ne ?

Kak te maš ti kriterije postsvljene ?

Nockalmca je pač panoramska privatna cesta ne dirkslišče.

Cens ps če se n motim 12€

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

viš, moj us+ran dan u službi pa še kar traja, že od osme zjutrej. . . . hondič pa joče pod oknom od delavnce. . .

btw, a zatrnik smučišče? a to pozimi še dela?

Ja, pride tak dan... Smucisce ja... Pozimi sicer ne dela, je pa spet odprt Anzek (bivsi disco), katerega lastnik je motorist, pa skocm kdaj tja na kofe itd... Mal ovinkcov, kavica, pa nazaj. Ceprav je zdaj ze kar mal prevec folka gor.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa na ono fino cestico od Ucceje s ne ?

Kak te maš ti kriterije postsvljene ?

Nockalmca je pač panoramska privatna cesta ne dirkslišče.

Cens ps če se n motim 12€

Hola mojster,

ja, okoli Uceje so kar fajn cestice, nekatere definitivno boljše kot Nockalmstrasse

moje kriterije pa itak poznaš: lepo speljani ovinki, ovinki in še mal ovinkov, čim manj prometa, pa fajn asfalt

panorama je pa na Nockalmstrasse res fajn; ampak podobno lepo je tud še kje drugje, pa ni treba plačat, to sem hotel povdarit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem bil prejšn teden tam. V osnovi je bla želja po Nockijih vmespa še po rokavičke k Louisu. A je vreme Nockije odpihnu,bolje nevreme. Pa sem se kot na rezervo na Turra... odpelu. Pa bil tkorazočaran:headbang:. Še dobr

da je Unlterloibl umes (ni blo treba čokolade). Je blo vsaj tam fejst luštn se pelat:D. Samo 2km ampak fejst luštn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, kar se ovinkov tiče pri Ucceai sem 100% zraven. Ampak ambient je pa bl scary. Me na Hitchcoka spominja. Nockiji so tle le lepši, vsaj meni. Sploh pa pozimi. Sam to je :topic:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!