Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

@branislav: ni blo časa, me je že tko tema ujela, pa se mi je mudilo damu.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeri sem kao zbolel, sem bil res neki čuden (mislim bolj kot ponavadi), tko da sem danes ostal doma in počival.. ampak popoldne se mi je zazdelo da pa mogoče nisem več bolan, k sem se kar fajn počutil, tko da je blo treba narest en kratek test če sem res OK - na Lubico pa do rid ;) moram povedat da je test odlično uspel, čist do vrha in nazaj :naughty: za D ovinkom ni več tistega šodra, ni pa še čist čisto, tko da previdno.. ride odpeljal skupaj s cb1300, ki sem ga srečal v Planini :D na parkirišču pričakali njegovi stalni prebivalci, razen mausa :P mal počvekali, pa nazaj domov; če bi vedel da sem res tolk OK bi skočil še do Idrije in Stare pošte, a sem bil prepozen, tema se je že začela spuščat proti nižinam.. kratko ali sladko, še bolj kot ponavadi, pa še jutri grem lahko spet v službo :)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dns pa tkoj k se je megla dvignla gas iz garaže pa kr tko brez cilja nekam, sm d grem, sm časovne omejitve sm se mogla držat, pa sem splanirala traso v nulo :OK:. Ob pol 10ih je pr nas že žgal tk d ura je bla cajt, no v Trebnjem ko mi je padla megla na oči (pinlock seveda pustila doma) nism bla več tok zihr, d je pametno rint naprej, sm sm vseen itaq :whistle:, AC mi ni dišala sploh kljub temu d se je vidl tok k nč in bi človk rabu mačeto za čez meglo se prebijat, tk d sm jo užgala do Radohove vasi, čez Bogenšperk (blazno zabavno k je vse mokro, polno listja, kšn kombi po mojem pasu, okolica pa k iz twillight zone :grim), do Litije, mal lj. obvoznce do Brezovice, Vrhnika, Logatec, Kalce, Hotedrščica, Godovič (ura 11, megla pa še kr, tk d je blo logično kje je najbl nevarn drajsat v takem), Črni Vrh, Col, Ajdovščina, Vipava, Postojna, mal pred Ridami na uno potko k gre ob AC, Rakek, tle sm se spomnla, d grem spet direkt v uno svinjarijo od makadama pr Bločicah :slap:, sm so tačas že poasfaltiral, finally :worship:, Cerknica, Ribnica, Kočevje - Dvor (gume še kr limajo :kva2:, sm se pa skor nalimala na enga u iber kmeta v nekem razpadlem traktorju k še nkol ni za žmigovce slišu :headbang:), Straža, Dolenjske Toplice (mal si odpočit ;)), Straža, Prečna, NM, domov pa zamenat bojno opremo in 2 kolesa s 4imi. Itak so me taplavi spet ustavl, bi blo že čudn d me neb enkrat vsaj :whistle:, ampk sta bla prjazna in razumevajoča :OK:, čprov sm bla mal na drugi strani zakonaO:-). Kok je blo pa km pa pojma nimam, na števc se mi pa zdle tud ne lup it gledat, na uč tm mal čez 400 glede na to, d sm 2 tanka benza sežgala :rolleyes:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skupaj z Bebot24 sva danes vzgala mojo standardno jodlarsko furco (kmalu bo postala njegova standardna furca)...MB-Radlje-Eibiswald-Golica-Lavamund-Griffen-Wolfsberg-Packsattel-Gaberl-Bad St.Leonthard-Weinebene-Deutschlandsberg-Arnfels-Jurij-Kungota-MB.

Odlicnih 399 km,zjutraj se malo megle,potem pa cel dan sami soncek, martinckanje & jabolcni strudl na Gaberlu...razen na Golici ne duha,ne sluha o policajih,ceste obcasno kr popeskane,na spustu iz Gaberla pa so naju pricakale sveze pobarvane sredinske crte in polno cestarskih pilonov malo na eni,malko na drugi strani...glih toljžko,da se je malce dvignil adrenalin,ko nisi vedel kaj te bo cakalo za ovinkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeri sem kao zbolel, sem bil res neki čuden (mislim bolj kot ponavadi), tko da sem danes ostal doma in počival.. ampak popoldne se mi je zazdelo da pa mogoče nisem več bolan, k sem se kar fajn počutil, tko da je blo treba narest en kratek test če sem res OK - na Lubico pa do rid trance_44_wink5.gif moram povedat da je test odlično uspel, čist do vrha in nazaj trance_25_naughty.gif za D ovinkom ni več tistega šodra, ni pa še čist čisto, tko da previdno.. ride odpeljal skupaj s cb1300, ki sem ga srečal v Planini biggrin.gif na parkirišču pričakali njegovi stalni prebivalci, razen mausa tongue.gif mal počvekali, pa nazaj domov; če bi vedel da sem res tolk OK bi skočil še do Idrije in Stare pošte, a sem bil prepozen, tema se je že začela spuščat proti nižinam.. kratko ali sladko, še bolj kot ponavadi, pa še jutri grem lahko spet v službo smile.gif

Ja.....če bi se zmenla, se nebi mogla lepš srečat trance_25_naughty.gif ......hvalabogu sem vsaj 1x včeraj gume po robu pobral, ko sem se za tabo zapodil whistle.gif .....prej šel prek stare pošte, vipava, čez kras, postojna....lagano sportski

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vcer je bil pa tolk lep vreme, d se ni dal na sihtu zdrzat. Torej,ne bod len, ob 11. domu pa na motor... Do Ivancne po stari cesti, pol na AC do LJ - Medvode - Kranj - Lesce (po stari cestiwacko.gif ) - Bled - Bohinjsko jezero (pocitek) - Bohinjska Bistrica - tm nekje vmes odcep za Pokljuko (lepa, siroka cesta, ceprav mal mrzlo) - nazaj do Bleda - po AC do Kranja - Skofja Loka - LJ - pa AC do Logatca - Postojna - Planina - Cerknica - Sodrazica - Kocevje - Dvor - damu....

Po nasi Gorenjski se opaznih kar nekaj turistov se, od Bleda do Bohinjskega in na Pokljuki mal mrzlo, drgac pa super cesta.... Pa kaksne pa kolk smrek na Pokljuki...okol 400 km, nekaj cez,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mal do Jezerskega,parkrat gor in dol,pa nazaj v Laško.

Lepih 250 km,proti koncu sezone.worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dns je blo pa že zjutri lepš kt včer (nč megle in podobne nepotrebne navlake), časovna letvica je bla tud mal višje postavljena, tk d je blo treba it probat al bomo končn že pršli do morja .....no, spet ni ratal, ker sem mal lutala naokol in je blo preveč ovinkov pa premal časa :whistle:....od doma do Trebnjega, spet se mi ni šlo na AC do Lj tk d je blo treba kj bl primernega najt :rolleyes:, naprej za Mirno, Mokronog, Sevnica (po unih ovinkih je kr dobr še hladil brrrr, čist zmrznla), Radeče, Zidani most, Rimske Toplice, Hrastnik, po zasavki v nizkem letu, sm ni blo pravga užitka, k so neko drevje podiral in je blo poln nekih tipov z zastavcami po cest :glare:, Litija, Lj, Vrhnika, Logatec, Godovič (spet dela na cesti pa semaforčki :headbang:)....od Kalc do Hotedrščice celi kubiki peslka po tafajn ovinkih tk d pazte....Idrija, Most na Soči.....tle sm skor enga nemca na FZ1 v grabn spravla, sm jz nč kriva :blush:.....sm ga lepo vljudno spustila naprej, za kanonfutr mi je zgledu ok :evilgrin:, in se je zagnal na žive in mrtve jz pa lepo v izi za njim sm k je v ene 4ih ovinkih po drugi strani zakolovratu, v tapetmu pa skor v avtu končal, sm vidla d ni pametn za vrat mu dihat, pa tud nism bla pr volji koga spet po tleh pobirat, tk d sm lepo oddrsala naprej....Kanal, Solkan,Nova Gorica, tle je blo pa počas treba začet bližnjice za pot nazaj prot domu iskat, ker se je čas počasi iztekal, tk d nč ni blo s kraškimi ovinki in morjem, again (nč hudga, vsaj ostaja izgovor za pelat se it hehe), Ajdovščina, Vipava,po razrukani cesti v amen do Senožeč :wacko: (ni zmer dobr met Ohlinsov, k bi na pinkponk žogci sedu), Postojna (se nism mogla upret Ridam pa Planinskemu polju :whistle:), Logatec, tle pogruntala d je cajt poteku tk d ni blo druge kt na AC pa direktiva do Ivančne, dobr d je višnjegorc vmes :naughty:, Muljava, Žužemberk, Soteska, Podturn....mal po koruz, k je kao nek obvoz za Dolenjske toplice, kt d mam traktor al kwa jim ni jasn :slap:, Dolenjske toplice (just in time, bravo jz :OK:) mal se razvajat :winkiss:, je bazenček prov sedu po 470 kmjih:OK:, zvečer pa po mraku lepo v izi zrelaksirana čez NM domov. Luštn je blo, na Goriškem še kr dobr kurjo, pa še polcaji so me dns sm gledal pa nč s ceste vlekl, kwa čmo lepšga :D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden sem frej, pa je bilo treba it v ponedeljek na slovensko obalo, pa spet nekak ni šlo mem stare pošte, kljub sopotnici:naughty:. V torek me je srce vleklo na tiste krasne ovinke med Karlobagom in Paklenico, nazaj sem jo mahnila raziskovat neznano in sem po tem, ko sem že mislila, da sem se zgubila vseeno dočakala tisto famozno Gerovo in prilezla v domačo kokoško na Babnem polju. Postavitev ceste sicer zelo všečna, ampak asvalt pa precej gladek. Za jadranko pa sploh ni treba komentirat, lima ko čigumi, gužve nič, s plavimi smo se gledal samo na daleč. Včeraj malo naokrog po gorenjskem, do Lojza, pa v Bohinj, potem malo potrenirat poligon, pa na gorenjske holcarske ride pri Zatrniku. tud lušno, samo dvakrat sm belega kanguja srečala:headbang: (enkrat v Nomnju, drugič na koncu Bleda), radar čelno, sedaj pa samo še upam, da ne pritisne še fotke od zadaj, ko greš mimo havbe, ker sem bila prvič malenkost prehitra :whistle: Dans še malo na okoli, pa držim pesti, da me nove gume že čakajo, ker te so spredaj že skoraj na balin. skupi pa prijetno jesenskih 1360 km

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden se tudi pri meni lepo nabirajo kilometri. Vsak dan osedlam konja ob 13.30. V ponedeljek čez Kranj v Kamnik in Gornji grad, levo proti Logarski in čez Avstrijo naproti Jezerskem. Nato spust do Kranja in čez Škofjo Loko domov. V torek le do Ljubljane in nazaj. Sreda je bila idealna za turo čez Cerkno in Idrijo v Godovič, naprej do Ajdovščine, po stari cesti do Nove Gorice in gasa v Tolmin, Most na Soči in po Baški grapi nazaj na Gorenjsko. Danes pa zopet osvojen Vršič iz Bovške strani. Krasna tura, prometa nobenega. Po spustu v Kranjsko goro zavil proti Jesenicam, čez Gorje na Bled, v Bohinj in čez Soriško planino nazaj. Kilometrov nisem štel, dober tank na dan je šel. Srečal sem en kup motoristov, policajev nič, vreme krasno.... Kaj češ lepšega.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je pogled neprestano uhajal skozi okno, misli pa na včerajšnje popoldne.

Splet okoliščin in lahko sem odšla na vožnjo že pred tretjo popoldan.

Toplo popoldne me je vabilo v zgornjo Savsko dolino, do Rateč in naprej čez Predil. Zanimivo kako so vsi nakopičeni problemi tega dne splahneli že v prvih ovinkih proti Predilu. Še par ovinkov in že sem bila lepo uigrana, z lepimi nagibi v ovinkih in lepo tekočo vožnjo. Rada imam kadar se takole ujamemo motor, cesta in jaz. Tokrat je bilo čisto drugače, kot pa nedeljska vožnja. Že v štartu v nedeljo ni bilo pravega ritma. Po dogodku v Mostu na Soči kjer je voznica osebnega vozila presekala pot motoristu, pa se je razpoloženje še poslabšala. Ni bilo druge rešitve, kot da sem se v Kanalu ustavim na sladoledu in potem obrnila proti domu, čeprav sem imela namen, da se zapeljem do Krasa.

S Predila sem včeraj kar padla v Bovec. Nisem pa vedela ali naj grem nazaj čez Vršič, vendar pa bi bila v tem primeru veliko prehitro doma, meni pa se je še ljubilo vozit. Zato se poženem kar proti Tolminu, Mostu na Soči, in proti Idriji. Vleklo me je v tisti idrijski klanec, pa sem se zaradi dokaj pozne ure odločila, da skrajšam pot in jo mahnem kar čez Cerkno proti Trebiji in Škofji Loki. V Kranju pa je bilo še tako prijetno toplo, da sem se še z veseljem malo vozila po mestu in okolici. Na poti proti domu pa me je potem že pošteno zeblo v kolena. Upam, da ne bo revme na stara leta.

Res so sedaj enkratni dnevi, tako da te kar vleče na vožnjo. Baje bo vikend lep in v planu je obisk jeza Sauris v Italiji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja.....če bi se zmenla, se nebi mogla lepš srečat trance_25_naughty.gif ......hvalabogu sem vsaj 1x včeraj gume po robu pobral, ko sem se za tabo zapodil whistle.gif .....prej šel prek stare pošte, vipava, čez kras, postojna....lagano sportski

Evo, dodajam še slikco

post-12239-125382637749_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprov je bil cel dopoldne neki čudn vreme je blo treba po južni it :rolleyes:......najprej čez Nm, Prečno, Stražo do Dolenjskih Toplic :winkiss:, pol pa nazaj do NM po tist zard česar sm se sploh na motor spravla :naughty:, obujat spomine na taprvega mojga (ful hvala BikeZ ;)), sma mal zamenala za potestirat stroj :naughty:, pol pa čez Stražo do Žužemberka, čez Dobrnič do Trebnjega, tm pa spet vsak na svojga konja (oz. jz prej še na trening)......ljuštno zlo, k bi v kok-pitu sedela, nč ne piha, pa tak mil zvokec ma, pa pele se k igračka :worship:, vsega skup sm 86km sm fajnih :OK:......me prov zanima, če bo Bikez dušo levčku prodal hihihi :evilgrin:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprov je bil cel dopoldne neki čudn vreme je blo treba po južni it rolleyes.gif......najprej čez Nm, Prečno, Stražo do Dolenjskih Toplic winkiss.gif, pol pa nazaj do NM po tist zard česar sm se sploh na motor spravla trance_25_naughty.gif, obujat spomine na taprvega mojga (ful hvala BikeZ trance_44_wink5.gif), sma mal zamenala za potestirat stroj trance_25_naughty.gif, pol pa čez Stražo do Žužemberka, čez Dobrnič do Trebnjega, tm pa spet vsak na svojga konja (oz. jz prej še na trening)......ljuštno zlo, k bi v kok-pitu sedela, nč ne piha, pa tak mil zvokec ma, pa pele se k igračka worship.gif, vsega skup sm 86km sm fajnih trance_40_thumbup.gif......me prov zanima, če bo Bikez dušo levčku prodal hihihi evilgrin.gif.

Ne me dražit biggrin.gif . Motor se lepo pelje, prava igrača grim.gif ...., bomo vidl. Vsekakor je na spisku, sam k je žejen k taprav dolenjc yes.gif . Sharpi, še enkrat hvala grim.gif .

Pa še ena pozerska, torej tuna in jaz. Nismo mogl, da ne bi laugh.gif .

post-15783-125390681536_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sem letos bolj malo :blush: na motorčku, bi bil pa res greh, če bi takole nadaljevala, ko se pa sonček lih prav prižiga :grim.

V četrtek sem vzela dopust, povabila frenda in odpeljala ene par ovinkov (in ravnin), ki jih res že (pre)dolgo nisem:

Medvode – Kamnik – Tuhinjska dolina – Prebold - Marija Reka – Velenje – Radlje ob Dravi – route 69: Ivnik – Labot – Pliberk – Železna Kapla – Jezersko – Medvode

(okoli 350 400 km od oka, bolj točnih meritev ni :krneki:)

Glede nato, da me ura ni budila ob šestih zjutraj, se je hotela okoli Velenja, Slovenj Gradca, Dravograda ... že kar ornk gužva delat.

Je bila pa zato route 69 prava milina :OK:. Izpred nekaj let, ko sem jo prevozila prvič, a je ostala le bleda slika, zdej so pa barve spet ta prave :D.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v prelepem vremenu sem danes prevozil 660km--- murska sobota-škofja loka- cerkno- most na soči- tolmin- bovec- vršič- kranjska gora- murska sobota

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj: Maribor-Dravograd-Železna Kapla-Jezersko-Tržič-Ljubelj-Borovlje-Obirsko-Železna Kapla-Jezersko(mejni prehod)-Pavličevo sedlo-Mozirje-Velenje-Slovenj Gradec-Maribor

Krasna jesenska tura (nekaj več kot 400 km). Na višinah se že pozna jesen: bistveno nižje temperature in listje že na veliko odpada z dreves.

Jezersko je bilo potrebno ponoviti dvakrat, žal pa je na koncu odpadla Golica zaradi klica in vabila na sveže ribe in rdeče vino direktno z morja (kolega se je vrnil s pospravljanja prikolice).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes štart okrog pol devetih iz Kranja, smer Škofja Loka, Žiri, Idrija, Godovič, Logatec, Vrhnika, Ljubljana, Škofljica, Ribnica, Kočevje, Dvor, Ivančna gorica pa na avtocesto do Ljubljane. Se je že mudil na kosilo :naughty:

Lepa furca, prazne ceste pa mal je že hladno, ne bi nč škodval, če bi obleku pod usnje en pulover... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes štart okrog pol devetih iz Kranja, smer Škofja Loka, Žiri, Idrija, Godovič, Logatec, Vrhnika, Ljubljana, Škofljica, Ribnica, Kočevje, Dvor, Ivančna gorica pa na avtocesto do Ljubljane. Se je že mudil na kosilo :naughty:

Lepa furca, prazne ceste pa mal je že hladno, ne bi nč škodval, če bi obleku pod usnje en pulover... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se odločil nardit turo, ki jo je @vuk76 prilimal v temo Golica :rolleyes:

Doma smo mel zgodnjo južno, ob 11uri pa popokam ženo in na motor.

Sart Griže/Žalec, do Dravograda, Wolfsberg, pred Judenburgom desno čez Gaberl do Koflach-a,

Spet desno čez ene hribe nazaj do Wolfsberga(ne vem kje sem se vozu :krneki: ), potem pa levo spet čez ene hribe do Deutschlandsberg-a, seveda sem v Eibiswaldu zavil še na Goličko :lol:

Folka na Golici na taužnte :wacko: , nič placa, sem šel kar mimo in naravnost domov.

Enkratna fura, cesta čez Gaberl še boljša, bom še ponovil to turco, cca 480km :grimpost-10851-125407161499_thumb.jpg

post-10851-125407163624_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil krasen dan za kafe v Portorožu. Čez Škofjo Loko v Ljubljano, naprej klasika, Vrhnika - Postojna - Kozina - Portorož. Nazaj po isti trasi do Postojne, nato levo za Godovič - Ajdovščina - Nova Gorica - Kanal - Most na Soči - Podbrdo in v Macesna na zasluženo pivo+2. Kilometrov več kot 400, presedel 7 ur, boli me leva roka od pozdravljanja, motoristov miljavžnt!! Bilo je enkratno. Obrnilo se mi je 9000km v treh mesecih, enodnevnih fur, po Sloveniji. Čisti užitek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!