Skoči na vsebino

Crash pads, bars, zaščitni loki, bunke..


danixxx

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Ker sem pred kratkim videl padec kolega z Z750, si tudi sam ogledujem zaščito motorja.Motorju praktično bi bilo nič, edino ročico za prestavljati je moral "privariti".

Kaj je bolje za FZ6 FAZER. Cevna zaščita ali roller protektorji? Vizuelno so mi nekako bolj všeč roller protektorji, vendar nisem prepričan, da so tako učinkovii kot cevna zaščita. Roler protektorji (original) so dvotočkovni, kar je menda OK ob primeru večjega padca, da se ne zlomi okvir. Cena je pa približno enaka...

type;item;size;400;name;$$A_DD97D1E1_3C3W07413000_HR.jpgtype;item;size;400;name;$$A_8103A9D9_5VXW07410000_HR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem pred kratkim videl padec kolega z Z750, si tudi sam ogledujem zaščito motorja.Motorju praktično bi bilo nič, edino ročico za prestavljati je moral "privariti".

Kaj je bolje za FZ6 FAZER. Cevna zaščita ali roller protektorji? Vizuelno so mi nekako bolj všeč roller protektorji, vendar nisem prepričan, da so tako učinkovii kot cevna zaščita. Roler protektorji (original) so dvotočkovni, kar je menda OK ob primeru večjega padca, da se ne zlomi okvir. Cena je pa približno enaka...

type;item;size;400;name;$$A_DD97D1E1_3C3W07413000_HR.jpgtype;item;size;400;name;$$A_8103A9D9_5VXW07410000_HR.jpg

če ti je kaj lažje... takole zgleda oboje na fz6n:

DSCN2852.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nazorno fotografijo.

Zaščito sem hotel le originalno (Yamaha) in zaradi akcijske cene ter samega izgleda sem nabavil roler protectorje.

Roller protektorje sem nabavil v črni barvi, ker so imeli akcijo pri ServisŠternu za 105€ (iz 150€ na 105€) in jih danes tudi namontiral.

Pri meni cevna zaščita in roller protector skupaj žal odpadeta, saj kot kaže, roller protector in cevna zaščita med seboj nista kompatibilna (vsaj originaln ne).

sport-bike-accessories-apparel-2008-000022.jpg

če ti je kaj lažje... takole zgleda oboje na fz6n:

DSCN2852.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ima morda kdo že izkušnje s crash padi (mushrooms), ki se jih privijači kar v oklep na mesto, kjer je ponavadi z vijaki pritrjen? V primerjavi s "pravimi" padi, stanejo precej malo - ~27EUR. Kolikšna je možnost, da ob morebitnem padcu kar celo stran oklepa odtrga?

Takšne bunke pol hitro odtrga? Sem že nekje videl, da so jih šraufali na nihajko. Na tem videu sem jih opazil

(pr 1:11). Ma kdo tko montirano?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je že v domači temi obdelano,vprašanje je samo če hočeš vrtat oklepa ali ne in koliko € je na razpolago..

Ja sem vido tud v domači temi, ampak oni link ko je tam več ne dela ;) Ja priporočaj (brez da se vrta oklep) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo!

Imam eno težavo. Rabim zaščito za stranski deklc. Nekje sem videl (ne me vprašat kdaj in kje)košaro, ki se privijači preko njega. Imel sem padec motorja na mestu in podrgnil sem deklc. Sedaj me motijo praske, dal bi popraviti pa se mi zdi brez smisla, če mi slučajno spet pade motor sem na istem kot prej. Originalne bunke mi delujejo previsoko, da bi preprečile praske, zato vas prosim za informacije o omenjeni zaščiti. Aja imam FJR 2004.

LP in srečno na poti :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mene pa neki zanima, kolko tej crash padi zmanjšajo škodo pri padcu na mestu? In ali jo res povečajo če padeš med vožnjo? Nekaj gledam za te lsl crash pade, ampak bolj ko gledam bolj se sprašujem a ma smisel? Ker se mi zdi da bo še vedno tako škoda na plastiki, žmigovci grejo, pa še tista bunka. Mogoče si pa jst to narobe predstavljam. Na slikcah pa lsl pravi da to zgleda tako

675.jpg550T037Ri500x500-01.gif3e2312238c38a300bdac4a18653f8d98.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko zelo zmanjšajo škodo. Je pa dobro malo pogledat naokoli in se ne takoj zapičiti v prve, ki se jih najde. Tukaj kar dobro velja več denarja več muzike. Lahko se zgodi, da boš imela pri padcu tudi z bunkami nekaj praskic na plastikah ampak verjemi, barvanje celih plastik je veliko ceneje kot pa nabava novih originalnih (ali pa kakšnih poceni nadomestkov) potem, ko ti jih padec čisto scefra. Dokler ne drajsaš po tleh so tele bunke stran vržen denar, ko pa imaš enkrat smolo pa se vložek nekajkrat povrne.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pogledala še od puiga, mi skori boljše zgleda. Kar se tiče pritrjevanja tiče pa tudi se mi zdi da so "bolj vn" ti padi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima, kolko tej crash padi zmanjšajo škodo pri padcu na mestu? In ali jo res povečajo če padeš med vožnjo? Nekaj gledam za te lsl crash pade, ampak bolj ko gledam bolj se sprašujem a ma smisel? Ker se mi zdi da bo še vedno tako škoda na plastiki, žmigovci grejo, pa še tista bunka. Mogoče si pa jst to narobe predstavljam. Na slikcah pa lsl pravi da to zgleda tako

Čist odvisno kako padeš, Če ga le položiš na mesto, bi morali opravljati nalogo skoraj 100%, če pa padeš pri 50km/h, je pa že veliko več dejavnikov, + potrebno je računat, če se le ta zatakne ob kakšno oviro ga bo 100% vtrgalo ali vsaj čisto do neprepoznavnosti zvilo. itd.

Najbolje je, da padi niso pritrjeni direktno na okvir motorja, ampak da so pritrjeni na dodatne nosilce, ti pa na okvir.

Tako sem si jih jaz zamislil na svojem Z.ju

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..cika.. če pade na mestu, je o.k.... če padeš med vožnjo, pa motor drsa po asfaltu al pa po kaki drugi gladki in ravni površini... o.k...

...če padeš, pa ta kreš pad zapne za kak pločnik, luknjo, pa če ga samo zvije ... tudi o.k., se je pa že zgodilo, da je ta kreš pad odtrgal ali drugače poškodoval tudi kak drugi del motorja , ko se sicer najbrž ne bi, če tega štrclja ne bi bilo....

Vsak padec je drugačen..in upamo, da ga ne bo.

Moje mnenje je, da ta štrcelj pride prav pri manjših zdrsih, pa prišpara kako plastiko , blok motorja..ipd... pri kreših al pa grših padcih pa si samo lahko fejst srečen, če se pobereš, pa greš domov.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko kot so predhodniki povedali .. kreš padi ti pr 200 km/h v steno ne pomagajo kaj dosti. Ponavadi smo/sm štorast na mestu in kaj hitro kje spodrsne in ga na mstu položiš, ali se ti pa prevrne med premikanjem. In za to so kresh padi koristni, čeprav ti vseeno lahko odleti ročka ali kakšen smerokaz, ter popraskaš avspuh ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist odvisno kako padeš, Če ga le položiš na mesto, bi morali opravljati nalogo skoraj 100%, če pa padeš pri 50km/h, je pa že veliko več dejavnikov, + potrebno je računat, če se le ta zatakne ob kakšno oviro ga bo 100% vtrgalo ali vsaj čisto do neprepoznavnosti zvilo. itd.

Najbolje je, da padi niso pritrjeni direktno na okvir motorja, ampak da so pritrjeni na dodatne nosilce, ti pa na okvir.

Tako sem si jih jaz zamislil na svojem Z.ju

Ravno to je slabše. Pri enem modelu za CBR 600 RR od Lightecha, ki ni narejen tako, da se pritrdi direktno v okvir namesto vijaka (da ni treba rezati plastik), smo videli kako je zaradi (pre)tankega nosilca narejenega v L, crashpad skupaj z nosilcem zabilo v blok motorja, ki je začel puščati. Na sliki je ena podobna zadeva, ob padcu obkrožen del zabije v motor.

post-20956-0-44811500-1323868882_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to je slabše. Pri enem modelu za CBR 600 RR od Lightecha, ki ni narejen tako, da se pritrdi direktno v okvir namesto vijaka (da ni treba rezati plastik), smo videli kako je zaradi (pre)tankega nosilca narejenega v L, crashpad skupaj z nosilcem zabilo v blok motorja, ki je začel puščati. Na sliki je ena podobna zadeva, ob padcu obkrožen del zabije v motor.

post-20956-0-44811500-1323868882_thumb.jpg

To pa to, k šparajo na materialu, pa ti prodajo tenek plehek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavš custom crashpade pa ni problemu s pretankim materialom :)

Sej vemo, da maš najlepše :P:D

Ker če pa ta aluminij kdaj poči, pa buh ne daj da bi, ne delam več nikol Craspadov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj tale L sistem? Nebi rajš direkt? Al pa dej kr dve, eno dol, eno navrh :P

Al pa kr najboljš koleščke od rolerjev montirat ;)

Več ali manj je to nadgrajena kopija LSL.ja. Nižje so pa postavljeni zato, da zaščitijo "deklce" ker le ti kar dobro štrlijo ven, ob morebitnem polaganju se "uleže" na izpuh in blok, s temi padi pa vse to zaščitiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!