Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

evo gospodje jz sem naredo izpit.... z hondo silver wing več kot zadovoljen.....Upam da se kmalu vidmo kje na cesti in na kakšnem srečanju....lp vsem

Glede nakupa motorjev suzuki honda pa takole oba sta perfektna motorja morte sprobat oba mene je bolj navdušila honda in sem zadovoljen pa še cenejšo vzdrževanje je......Par linkov nazaj pa sem vam tako ali tako napisal kje so še dve hondi ki bi še bile primerne za nakup...upam da najdete kaj zase lp

čestitke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj okus bi bil optimalen skuter SW z veterno zaščito kot jo ima burgman 650 (tisti, ki ste manjši od 180 cm ne rabite suzukijeve veterne zaščite :closedeyes: ), in variomatom od T-maxa ali GP 800. Imeti bi moral tudi toliko kubikov (800). Tiptronik menjalnik je sicer odlična stvar, saj je Burgman 650 edini skuter, ki ga lahko voziš na nizkih obratih, kar lahko na dolgi rok zagotovo pomeni manjšo obrabo. Tako pa ob nakupu starega lahko mirno hraniš še 400€ za nov menjalnik (pri cca 50000 km), medtem ko pri vseh ostalih samo zamenjaš jermen in valjčke. Povdaril pa bi še že omenjeno dejstvo, da enovaljnih skuterčkov ne moreš primerjati z dvo valjnimi. Sam se imam za umirjenega voznika, pa mi 2 valja vedno znova prideta še kako prav (prehitevanje, sovoznica...). Za vozakanje (tudi do morja s 140 km/h) so pa tudi italjančki odlični in zanesljivi v tem vrstnem redu (atlantic, spidermax, X9, nexus, beverly, scarabeo razvrstitev je stvar okusa). Rad bi pa slišal še kak komentar lastnikov excitinga, satelisa, vectrixa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj okus bi bil optimalen skuter SW z veterno zaščito kot jo ima burgman 650 (tisti, ki ste manjši od 180 cm ne rabite suzukijeve veterne zaščite :closedeyes: ), in variomatom od T-maxa ali GP 800. Imeti bi moral tudi toliko kubikov (800). Tiptronik menjalnik je sicer odlična stvar, saj je Burgman 650 edini skuter, ki ga lahko voziš na nizkih obratih, kar lahko na dolgi rok zagotovo pomeni manjšo obrabo. Tako pa ob nakupu starega lahko mirno hraniš še 400€ za nov menjalnik (pri cca 50000 km), medtem ko pri vseh ostalih samo zamenjaš jermen in valjčke. Povdaril pa bi še že omenjeno dejstvo, da enovaljnih skuterčkov ne moreš primerjati z dvo valjnimi. Sam se imam za umirjenega voznika, pa mi 2 valja vedno znova prideta še kako prav (prehitevanje, sovoznica.. .). Za vozakanje (tudi do morja s 140 km/h) so pa tudi italjančki odlični in zanesljivi v tem vrstnem redu (atlantic, spidermax, X9, nexus, beverly, scarabeo razvrstitev je stvar okusa). Rad bi pa slišal še kak komentar lastnikov excitinga, satelisa, vectrixa...

Prvo ze pozanimaj koliko sploh stane (NOV) menjalnik za Burgman 650 pol pa napiš, sam jermen da ti povem v štartu je 500 eur, 2X jermenice sekvence 750 eur , da še o ostalem materjalu ne govorim in delo servisa,ker zahteva veliko strokovnih ur.

Burgman 650 pri normalni uporabi zdrži menjalnik najmanj 100 000- 150 000km, sem pa že imel razdrtega na 30 00 ki je kapituliral, vozil ga je pa res voznik ki je z njim zelo grdo delal, prej je še menjal nekaj lastnikov v Italiji, kilometri tudi niso bili realni, že od zunaj je zgledal krš in kaj pol lahko pričakuješ od takšnega motorja ???

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x raider.

Bom bolj natančen, ker ta forum očitno čitate tudi 'samooskrbniki' svojih skutrčkov. S ceno 400€ vsekakor nisem mislil cel menjalnik, ki da bi ga bilo potrebno zamenjati že pri 50 000 km, ampak na točno določen del menjalnika, ki lahko začne dušo puščati pri omenjenih kilometrih. Ko zamenjaš motorček sekvencerja ali pa stikalo (merilna paličica), ki 'meri' v kateri prestavi je trenutno menjalnik, se nabere omenjeni strošek, ki znaša cca 400€. Imajo pa 650-ke tudi serijsko hibo obrabe vijaka (ki stane sicer 5€) v menjalniku, ki pa so jo odpravili (pravzaprav, izboljšali) pri burgmanih od letnika 2009 naprej. Je pa točno tako kot si napisal, da je veliko odvisno od 'normalne uporabe' (tako kot pri vseh vozilih)

Po drugi strani pa sem na forumih zasledil lastnika SW-ja, ki pri 450 000 km (res je 450 000 km :mellow: ) ni opravil resnejšega popravila.... In to je razlika med tema skuterjema, ki je vredna omembe in otežkoča izbiro: ali boljše vožnje z nekaj več stroškov in visoke tehnologije (burgman) ali hondo z nekaj slabšo ciklistiko ampak minimalnimi stroški. Večno razpravo o Burgman ali SW pa lahko berete tudi na tem ameriškem forumu: http://www.silverwing600.com/t4877-silverwing-or-burgman-650not-again

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da je Honda SW veliko cenejša za zdrževanje od Burgmana. Bistvo je da si vsak kupi motor kateri mu leži in da z njim uživa,ostalo se že nakako uskladi.

@d-r-e-j-c ti si pa doboro založen z masxiji, še kakšnega zamenjaš in boš dohitel mojo zgodovino ki sem jo začel z maxiji in še iz moje bližine si, morda se kdaj dobiva kje na kavi in mal podebatirava. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste me kar dobro "prestrasili" glede vzdrzevanja in nakupa rabljenega maxija ;( ... Sem danes malo prebiral teme, kjer opisujejo izkusnje z raznimi preprodajalci... Zasebnih prodajalcev pa je zelo malo... Jutri imam pot v Krsko na en event na Racelandu... pa ko bom ze tam, grem pogledat ponudbo Moto Hit-a v Krskem in Buba Moto v Bistrico ob Sotli, ki je tudi dokaj blizu Krskega... Pa bom potem videl, kaksno je stanje... Po eni strani so zanimivi tisti letnika 2001 do 2003 s cenami okoli 2.000€, po drugi strani pa dam se kaksnega jurcka zraven in dobim nekaj let mlajsega... Trenutno sem najbolj zagret za Hondo Silver wing 600 ali Suzuki Burgman 650... Se vedno pa mi ni jasno, kako je z CBSom oz. ABSom pri teh dveh modelih... Pri nekaterih pise, da imajo ABS, pri vecini pa ne pise nic... Poleg omenjenih so mogoce zanimive tudi sibkejse razlicice s 400 ccm... ki so praviloma malo cenejse... Bom videl jutri, ce bom po ogledu kaj bolj pameten ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da je Honda SW veliko cenejša za zdrževanje od Burgmana. Bistvo je da si vsak kupi motor kateri mu leži in da z njim uživa,ostalo se že nakako uskladi.

@d-r-e-j-c ti si pa doboro založen z masxiji, še kakšnega zamenjaš in boš dohitel mojo zgodovino ki sem jo začel z maxiji in še iz moje bližine si, morda se kdaj dobiva kje na kavi in mal podebatirava. Lp.

x raider

Ne boš verjel. In včeraj in danes sem bil v SG :) Z SW-jem. GP-ja in Spidermaxa sem pa prodal mesec nazaj. Imam pa vse navedene v profilu, če koga zanima kaka izkušnja z naštetimi skuterji, ker sem jih kar precej prevozil. Sem pa dobi linformacijo, da je Spidermaxu par dni nazaj odpovedal regler ali pa alternator, kar je malo čudno za piaggiotove motorje, saj do sedaj z nobenim nisem imel nikakršnega problema. Še vedno pa bi me zanimal kak prispevek lastnikov xcitinga, vectrixa, t-maxa, satelisa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x raider

Ne boš verjel. In včeraj in danes sem bil v SG :) Z SW-jem. GP-ja in Spidermaxa sem pa prodal mesec nazaj. Imam pa vse navedene v profilu, če koga zanima kaka izkušnja z naštetimi skuterji, ker sem jih kar precej prevozil. Sem pa dobi linformacijo, da je Spidermaxu par dni nazaj odpovedal regler ali pa alternator, kar je malo čudno za piaggiotove motorje, saj do sedaj z nobenim nisem imel nikakršnega problema. Še vedno pa bi me zanimal kak prispevek lastnikov xcitinga, vectrixa, t-maxa, satelisa...

Jaz v profilu nimam omenjenih bivših maxijev in motorjev, ker bi pol moral pisat knigo, temveč zadnjega ki ga vozim , tisto ki si pa omenjal o Piaggotovem motorju elektrika, to je pa bolezen teh motorjev in vodna črpalka, z ostalimi si pa morda imel srečo.

Če se voziš tu okrog mene me pokliči in se oglasi na kakšni pijači saj nisem iz centra SG temveč med Mislinjo in SG (bližina letališča), ko bom pa jaz v Velenju ti pa tud javim, morda v prostam času narediva kakšno turco po A legendarna Golica. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x raider

Ne boš verjel. In včeraj in danes sem bil v SG :) Z SW-jem. GP-ja in Spidermaxa sem pa prodal mesec nazaj. Imam pa vse navedene v profilu, če koga zanima kaka izkušnja z naštetimi skuterji, ker sem jih kar precej prevozil. Sem pa dobi linformacijo, da je Spidermaxu par dni nazaj odpovedal regler ali pa alternator, kar je malo čudno za piaggiotove motorje, saj do sedaj z nobenim nisem imel nikakršnega problema. Še vedno pa bi me zanimal kak prispevek lastnikov xcitinga, vectrixa, t-maxa, satelisa...

Satelis ima Piaggiov motor. Po tej plati je enak strošek vzdrževanja kot ostali 500 ccm iz tega koncerna. Kar se voznosti tiče - glede na moj stil vožnje nimam problemov, saj prej odneham, kot pa motor zmore. Poglej si o Satelisu tudi na maxiscooter.si (http://www.maxiscooter.si/index.php?option=com_content&view=article&id=92%3Apeugeot-satelis-500&catid=53%3Anakup-maxija&Itemid=61&lang=sl)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sat500 kot že veš v osnovi ima Satelis res Piaggotov Rotax motor kateri je razen osnove uspešno nadgrajen in tehnično v elektroniki izpopolnejši.

Ti motorji so redki, zato moraš imeti srečo da dobiš dobrega rabljenega. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Odlocam se za nakup maxi skuterja in sicer burgmana 650. Imam kar dosti straha, da se ne bi nasral pri nakupu rabljenega (vem da je riziko, ampak vseeno:).

Trenutno sem nasel dva, katera sta mi interesantna. Prosil bi za vase mnenje kaj mislite o njima.

1. Prodaja se pri R-moto- kaksne imate kej izkusnje z nijm?Je vreden zaupanja? Se da po st. sesije preveriti verodostojnost km?

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6179203

2. Prodaja se privat, je slovensko poreklo, ampak brez servisne knjige( zanimivo, glede na to da je slo). Se da sploh preveriti ali je res poreklo slo?

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6205356

Poznate vi kaksnega, kateri se odloca za prodajo burgmana 650 do nekje cca 4000eur?

Ze vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore in veliko varnih km.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Odlocam se za nakup maxi skuterja in sicer burgmana 650. Imam kar dosti straha, da se ne bi nasral pri nakupu rabljenega (vem da je riziko, ampak vseeno:).

Trenutno sem nasel dva, katera sta mi interesantna. Prosil bi za vase mnenje kaj mislite o njima.

1. Prodaja se pri R-moto- kaksne imate kej izkusnje z nijm?Je vreden zaupanja? Se da po st. sesije preveriti verodostojnost km?

http://www.avto.net/....asp?ID=6179203

2. Prodaja se privat, je slovensko poreklo, ampak brez servisne knjige( zanimivo, glede na to da je slo). Se da sploh preveriti ali je res poreklo slo?

http://www.avto.net/....asp?ID=6205356

Poznate vi kaksnega, kateri se odloca za prodajo burgmana 650 do nekje cca 4000eur?

Ze vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore in veliko varnih km.

Lp

Tisti Burgman pri R-MOTO je vizualno lep na pogled, ker sem ga pred kratkim videl, če bi se odločil za na kup bi ga moral vredo pregledat in ni straha saj z šefom (Rokom ali prodajalcem Dimitrijem) že delam vrsto let in lahko povem da so res pošteni ljudje, saj koliko vem tudi da na neko garancijo in koliko delam z to firmo nisem imel še nikoli kakšnih hujših problemov. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Se pravi, da je vreden zaupanja...Lepo. Kaj pa preveriti km se da preko st.sasije? Svetujete, da se ga odpelje na kak servis da ga dodobra pregledajo al je tu med vami kaksen dober poznavalec v blizini, kateri bo podal svoje strokovno mnenje?:) Seveda zasluzi vsaj za pivo, dva tri....:)

Vem, da mogoce prevec kompliciram, ampak nocem,da bi se zgodilo, da domov pripeljem motor pri katerem bo vse crkavalo in bo potebno vloziti v njega se dodatnih 1500eur...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo izgleda vsi podobnega razmisljanja :) ...

Sem bil vceraj v Motohit Krsko... Tam ima eno Hondo Silverwing letnik 2001 za 1.990€, ki je zelo slabo ohranjena... plastike so precej zbledele, sedez strgan, vratca predalcka se ne zapirajo ... Ima pa tudi v salonu enega Burgmana, ki izgleda odlicno... samo je tudi cena kar visoka. Se mi zdi, da je bil okoli 6.000€ ...

Bil tudi pri Bubamoto (BMC) ... tam ima pa kar solidno izbiro in dobro ohranjene. Tam sem se probal tudi peljati z eno Hondo SW600 ... in izgleda OK. Sicer ima nekaj praskic na plastikah. drugace pa se pelje OK, tudi vzgala je takoj... Tadruga Honda pa je imela prazen akumulator... a je tudi potem vzgala takoj, ko je priklopil polnilec in pustil ene 15 minut da se napolni ....

Sedaj bo treba najprej malo prespati se... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Se pravi, da je vreden zaupanja...Lepo. Kaj pa preveriti km se da preko st.sasije? Svetujete, da se ga odpelje na kak servis da ga dodobra pregledajo al je tu med vami kaksen dober poznavalec v blizini, kateri bo podal svoje strokovno mnenje? :) Seveda zasluzi vsaj za pivo, dva tri.... :)

Vem, da mogoce prevec kompliciram, ampak nocem,da bi se zgodilo, da domov pripeljem motor pri katerem bo vse crkavalo in bo potebno vloziti v njega se dodatnih 1500eur...

Lp

Nić ne kompliciraš, temveč hočeš imeti dober motor , takšnega kot sem sam iskal dobra pol leta in sem ga našel 600 km daleč.

Motor sem našel točno takšnega kot sem hotel, in tudi mehaniško je bil v nulo, kar mi ne bi mogel kaj zakriti, saj s temi motorji delam vsak dan in jih preveč podrobno poznam , ostalo pa ne bom komentiral da ne bo kdo očital hvale.

Ko boš kdaj videl moj motor v živo boš lahko pol povedal ali govorim resnico, morda pa sem preveč pedanten z motorji, kar lahko povejo novi lastniki mojih bivših motorjev katerih sem že menjal x, kdaj pa se bom zaustavil z menjavo pa še ne vem.

Želim ti uspešen nakup, imaš pa tudi v Kranju dobrega serviserja za SUZUKI Motoland Panigaz pri katerem jez jemlem ves nabavni servisni materjal za SUZUKI ter rezervne dele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nić ne kompliciraš, temveč hočeš imeti dober motor , takšnega kot sem sam iskal dobra pol leta in sem ga našel 600 km daleč.

Motor sem našel točno takšnega kot sem hotel, in tudi mehaniško je bil v nulo, kar mi ne bi mogel kaj zakriti, saj s temi motorji delam vsak dan in jih preveč podrobno poznam , ostalo pa ne bom komentiral da ne bo kdo očital hvale.

Ko boš kdaj videl moj motor v živo boš lahko pol povedal ali govorim resnico, morda pa sem preveč pedanten z motorji, kar lahko povejo novi lastniki mojih bivših motorjev katerih sem že menjal x, kdaj pa se bom zaustavil z menjavo pa še ne vem.

Želim ti uspešen nakup, imaš pa tudi v Kranju dobrega serviserja za SUZUKI Motoland Panigaz pri katerem jez jemlem ves nabavni servisni materjal za SUZUKI ter rezervne dele.

jaz imam bivši motor od x raider-ja je letnik 2003 in res zelo lepo ohranjen in vzdrževan v nulo. Se lahko primerja z veliko mlajšimi letniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo vsem!

Zadnje čase sem se močno ogrel za nakup maxija.

Ker pa je težko kupiti kaj pametnega se obračam na vas in vas prosim za nasvet.

Glede na vaše pisanje sem se odločil za Hondo oz. Suzukija, žal sem omejen z denarjem (3000 Eur), tako da verjetno pride v upoštev kakšen starejši letnik.

Ali je spolh možno dobiti kaj pametnega za ta denar?

Sam sem zasledil sledeče motorje:

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=6216825

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=6043201

http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=6081904

Prosim za vaše mnenje, morda kdo pozna te motorje??!! :blush:

Lp, Tadey

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp tudi za 3000 evrov se da dobit kaj pametnega tak da samo najt je treba nekaj pametnega jz sn kar en čas iskal pred kratkim da sn našel kaj še tolko tolko ohranjenega in še kolko tolko solidnega.......Teh zgornjih linkov pa mi ne poveže da bi lahko videl če se kaj prodaja že več kot mesec kajti takrat sem sprobaval ter si ogledal kar nekaj maxijev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sn si vzel čas pa preko linkov najdo te motore...prvega na linku nisem gledal ni dolgo na netu ....drugi link ta motor ni nevem kaj sn ga tudi vido.....honda pa se že prodaja tudi en čas sam sem kupil isto še malo ugodneje ter servisirano...najbolje pa je da bi se šel zapeljat in malo vidiš kako in kaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!