Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Najprej lep pozdrav, po dolgem času spet nazaj na forumu. :)

Lahko potrdim Gorazd-ove trditve. Sem peljal Kymco-ta 500 in je proti mojemu Nexusu 500 res čutiti podhranjen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me ali pozna kdo tega burgmana 650:

http://www.(Zbrisano....asp?ID=5785683

Ga je kdo že gledal, je res nadpovprečno ohranjen?

Hvala.

Če imaš v mislih srebrnega Burgmana 650 - 03 iz okolice Polzele sem bil lastnik tega motorja pred časom jaz in je sigurno resnično napisano, saj sem ga skozi maxsimalno vzdrževal. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega imam v mislih ja.

Kdaj si ga pa prodal in koliko je imel prevoženih takrat, če ni skrivnost?

Čudi me, da ga je kupil od tebe servisiral pa pri Moto Mario...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno splošno vprašanje. Ena izmed opcij (če ne bo ugodne cene za novega) je nakup rabljenega skuterja, nekaj v stilu X7, X-MAX itd, tam okol 300 kubov, letniki 07, 08 in navzgor. Kaj pazit, na kaj biti pozoren, ker pa res nimam pojma, kje so cake, ko vidiš, da nekaj ne štima. Ok, ena opcija je zapeljat ga na en servis, samo ta trenutek niti ne vem kje ga bom kupil itd. in potem iskat še servis... Pa koliko km letno je sploh povprečje za tele skuterčke. Recimo, da je letno za avto ca. 20k km.

Skratka kakšen nasvet bi bil več kot dobrodošel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega imam v mislih ja.

Kdaj si ga pa prodal in koliko je imel prevoženih takrat, če ni skrivnost?

Čudi me, da ga je kupil od tebe servisiral pa pri Moto Mario...

Ko sem ga prodal pred dvema letoma je imel prevoženih 30. 000, on pa ni naredil veliko ker je cafe raider, mislim da jih ima sedaj okrog 33.000.

Kar se pa tiče servisa in vse ostalo pa ne bom komentiral na glas, če te kaj zanima me pokliči in ti povem resnico !!!

Vprašaj vse ki so kupili moje motorje kako so zadovolni, sedaj pa že vozim 5 Suzukija zapored, lanskega pa tudi vozi oseba ki je na tem forumu iz Posavja !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom tudi kolebal med tema izbirama, samo je resno za razmislit kajti uporabljala se stranska nebosta veliko da bo dajal prov kufre gor, samo kakor tukaj pravite imas pa dosti problemov s tekstilnimi, oz ni tako kakor bi moralo biti predvsem ce se nanasam na scarabeo 500 post :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nosilce sem po modelu izmeril in dal na CNC rezat. V tem tednu bi mogo dobit testni komad, da ga poskusno montiram.

Potem bo seveda še nekaj popravkov tako, da predvidevam, da bodo nosilci v začetku aprila že na voljo.

Seveda vsaj za 1/3 ceneje kot pri "Nemcu"

Bom pa seveda vse skupaj tudi dokumentiral.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo v soboto je poštar prinesel paket in noter sta bila nosilca.

Danes mi je uspelo poskusni montirati nosilec na motor. Kot je videti sem dobro premeril in skiciral saj nosilci prav lepo sedejo.

529814_10150711384813249_818488248_9307516_1714630310_n.jpg

sedaj počakam še na GIVIjeve "vijake" na katerih bo sedel kovček (obljubljena dostava do konca meseca)

Kupiti je potrebno še inox vijake in matice, plastične puše, pa bo .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje...

burgman 400 ali majesty 400? hvala za mnenja... lp

Jaz vozim burgmana 400 in moram reči da je zelo eksploziven, prostora ogromno, saj se večje rasti in z sopotnico na morje z par dni komot. Ima tudi naslon za sopotnico, tako je vožnja udobnejša.

Če pa še daš gor večjo šipo potem pa je veterna zaščita fenomenalna, skoraj nič ne piha.

Če te zanima jaz zdaj prodajam 400 ( slika na forumo pod burgman 400 ), ker sem zamenjal za burgman 650.

lp, Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ga ze videl.. samo ma 47k prevozenih pa se mi zdi kar dosti... drugace je pa lep ja.. sem pa ze vozil 2 400ke burgmana pa se mi zdi da je majesty malo bolj okreten, pa zdaj nisem preprican al je to samo moj obcutek al je res tako... tak da me zanima ce mi kdo lahko kaj pove o tem ;) tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ga ze videl.. samo ma 47k prevozenih pa se mi zdi kar dosti... drugace je pa lep ja.. sem pa ze vozil 2 400ke burgmana pa se mi zdi da je majesty malo bolj okreten, pa zdaj nisem preprican al je to samo moj obcutek al je res tako... tak da me zanima ce mi kdo lahko kaj pove o tem ;) tnx

Glede na to, da si iz MB, Peter pa iz Ptuja, ga lahko greš pogledat oz sprobat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ga ze videl.. samo ma 47k prevozenih pa se mi zdi kar dosti... drugace je pa lep ja.. sem pa ze vozil 2 400ke burgmana pa se mi zdi da je majesty malo bolj okreten, pa zdaj nisem preprican al je to samo moj obcutek al je res tako... tak da me zanima ce mi kdo lahko kaj pove o tem ;) tnx

Je pa res da je narejen servis ( novi jermen, valjčki, nov akumolator, nove gume, nova šipa,...). Teče kot urica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP!

Saj nevem, ce sem v pravem podforumu, pa vseeno, bom poizkusal sreco :)

Ker zivim takorekoc v centru mesta, bi rabil en skuter. Rabil bi malo mocnejso zadevo, pa tam nekje do 1000€. Gledam Gilero Runner 180 ali 200 (bi se malo stegnil pri denarju), pa me zanima, pozna kdo kak dober primerek ? Na kaj je treba paziti? Kaksnja je sploh razlika med 180 in 200 ? Je zadeva poskocna ali je srednja zalost ?

Morda kaksna alernativa, kaksen starejsi Malaguti Madison ?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sanjaj Medisiona, pol raje kupi Gilero Runner 180 FXR 2T to je nora zadeva za kratke relacije, prekaša v pospeških marisikatero 500 ccm , ti lahko povem iz lastnih izkušenj, ker sem jo v lasti sam vozil eno sezono in tudi večina maxsijev. Pri tebi sedaj igra vlogo denar, ker si na tisti meji ! Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slisal, da zna Runner 180 2T kar precej popiti (bencina, namrec). Kako je kaj s tem ? Kaj morem gledati ob ogledu, na kaj morem biti pozoren ?

Denar je kar problem, ja. Ce bi bil denar, bi bil tudi Nexus500. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko nudi v pospeških niti ne gledaš preveč na bencin, meni je kurla pri kombinirani vožnji okrog 6l na 100km, pri nakupu pa glej da je v originalnem stanju, da ima čim manj prevoženih, posebej pa poglej pri izpuhu kateri je pritrjen na ohišje alu bloka da tam kje ni počeno, ker se je to rado dogajalo če je bil motor paden, pol moraš menjat cel blok, ostalo pa kot pri vsih motorjih.

Če ga boš nabavil pa le temeljito preglej, varjator, jermen, sklopko,valčke,puše,jermen olne črpalke,.... oziroma temeljit servis in ti mora teči kot urca. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, imam 50 let in sem si zaželel skuterja. z denarjem sem seveda omejen. imam cca 2.000 eur. na avtonetu sem našel burgmana 400, letnik 2004. lepo vas prosim povejte na kaj naj bom pozoren pri nakupu? na zunaj že znam pogledati, ne znam pa oceniti agregata in seveda resničnih kilometrov. slišal sem za enega Ivana iz Slov. gradca, a ima morda kdo njegovo številko? sem sicer iz okolice Ljubljane. Je morda tudi na našem koncu kak dober mehanik? Uradni servisi so seveda predragi. Najlepša hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zadeva je tako daleč, da je preživela prvo vožnjo.
Sicer krajšo ampak .....

nekaj slikic in opisov je na tejle strani
http://www.sidecasemount.com

stran pa je še v izdelavi, zato se opravičujem za napake in nepravilnosti.

Enostavno ni časa.
Ko bom imel čas pa bom še s fotoaparatom poslikal (sedaj je samo s telefonom)

LP
Blond

Popravljeno . Popravil Blond
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni

trenutno imam piagiota 400 lt.je motor zelo uredu in sem tudi zadovoljen z njim.ker sva z ženo malo bolj močne postave in

piaggio nam ima skoraj premajhen sedeš, sem v mislih za nakup novega motorja.in sicer suzuki burgman 650.

kaj mi svetujeste vi.ali ste zadovoljni z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.

V kolikor se nagibaš k Burgmanu je to po mojem laičnem mnenju naj naj maxiscooter. Ok vem, da obstaja Tmax, Honda Integra a to sta dva povsem drugačna maxija. Ta dva sta športna maxija in poslednično tudi drža in vožnja je taka.

V kolikor kupuješ Burgmana boš imel velik problem pri naslednjem motorju in sicer kaj kupiti potem. Mi na obali pravimo Burgmanu 650, Honda Goldwing dei poveri.. :grim :grim . Sicer pa vidim, da si iz Sečovlj. Pridi z nami na đir pa bomo kako rekli na to temo, pa še osebno se boš lahko prepričal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

trenutno imam piagiota 400 lt.je motor zelo uredu in sem tudi zadovoljen z njim.ker sva z ženo malo bolj močne postave in

piaggio nam ima skoraj premajhen sedeš, sem v mislih za nakup novega motorja.in sicer suzuki burgman 650.

kaj mi svetujeste vi.ali ste zadovoljni z njim.

Ce vama je na mp3, 400 lt sedes premajhen, ne vem ce bosta z menjavo motorja kaj pridobila??...jest sem tudi teskometalc...zena, malo (dost) manj, samo bol udobnega in velikega sedeza, se nisem imel pod ritjo...tukaj vidim bolj problem, da sta visje rascena in vama delajo problem kolena...tuki pa so maxiji v prednosti, ko lahko stegnes noge...velokosti sedezev, pa so tuki nekje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!