Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni

Sem nov tukaj in razmišljam o nakupu Suzuki Burgmana 650, zanima me kakšna je razlika med Burgmanom 650, Burgmanom 650an in Burgmanom 650 executive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni

Sem nov tukaj in razmišljam o nakupu Suzuki Burgmana 650, zanima me kakšna je razlika med Burgmanom 650, Burgmanom 650an in Burgmanom 650 executive.

Razlika je le v opremi (el.ogledala,el.vizir,ABS )in se še najde kakšna podrobnost pri nekaterih modelih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, od danes stoji v garaži Burgman 650 executive letnik 2005. Moj prvi pravi motor (scooter).

Pripeljal sem ga iz Žalca v Dravograd in me je že sedaj popolnoma prevzel.

Upam, da bo dobro služil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milan dobrodošel na MAXI sceni, varno vožnjo in upam, da se vidimo na kakšni skupni vožnji.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, od danes stoji v garaži Burgman 650 executive letnik 2005. Moj prvi pravi motor (scooter).

Pripeljal sem ga iz Žalca v Dravograd in me je že sedaj popolnoma prevzel.

Upam, da bo dobro služil.

Jutri bom tudi jaz z mojim Burgmanom v Dravogradu(Črneče). Mogoče se srečamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte mi maxisti povedat, kateri 125 maxi bi bil najlažji po teži. Zadnjič sem gledal enga Burgmana pa me je kar malo zasrbelo. Moral bi biti pa absolutno pod 150 kg, rajši 130 ali še manj. Iščem namreč nekaj lahkega in hkrati udobnega za 2 razvajeni riti, pa vozil bi ga na rampi zadaj na avtodomu, zato čim manjša teža. In še cena tudi ni zanemarljiva, torej nekaj starejšega , po možnosti pod 1 k € :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, od danes stoji v garaži Burgman 650 executive letnik 2005. Moj prvi pravi motor (scooter).

Pripeljal sem ga iz Žalca v Dravograd in me je že sedaj popolnoma prevzel.

Upam, da bo dobro služil.

Lepo pozdravljen med maxisti. Javi se za skupne vožnje, sem v bližini doma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte mi maxisti povedat, kateri 125 maxi bi bil najlažji po teži. Zadnjič sem gledal enga Burgmana pa me je kar malo zasrbelo. Moral bi biti pa absolutno pod 150 kg, rajši 130 ali še manj. Iščem namreč nekaj lahkega in hkrati udobnega za 2 razvajeni riti, pa vozil bi ga na rampi zadaj na avtodomu, zato čim manjša teža. In še cena tudi ni zanemarljiva, torej nekaj starejšega , po možnosti pod 1 k € :rolleyes:

Udobje pa mala teža ne bo šlo skupaj. "Lahke" 125 so Aprilia leonardo (po moje najboljši med "starimi"), Piaggio skiper ali sfera, Honda @125, Yamaha neos oziroma teos (majesty 125 bo verjetno težji), Aprilia Sport City ali scarabeo, Honda SH125, gilera runer 125,180, Piaggio Liberty. To je le nekaj modelov, vsi so težki med 125-150kg, lažjega verjetno ne bo. lahko pa kje na netu poizkusiš poizkati tehnične podatke o naštetih modelih. Kaj ti je všeč boš sam presodil. Cene pa saj sam veš so stvar pogajanj. Vožnjo po kampih, mestih in okolici bodo vsi zadovoljivo opravljali za kaj več "ga" pa tako ne potrebuješ (verjetno se ne motim).

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, si mi jih celo paleto natrosil. Iščem počasi, se bo že kaj našlo. Ja, rabim pa za malo po kakem mestu ali po :beer2: skočt na hitro, če v AD-ju zmanjka :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem ljubiteljem maxiscooterjev...

Prodajam scooter Yamaha X max 250 ccm, črne barve, letnik 2008, 14.000 km, servisna knjiga, potrjena, garažiran, redno servisiran, brez praskice... Skratka odličen motor, dobre vozne lastnosti, končna hitrost 140 km/h...

Motor ima dodatno opremo in sicer:

- originalni nosilec kovčka

- originalni Yamaha 46 l kovček v barvi motorja...

- 3. zavorna luč, ki je originalno zmontirana v kovček...

- 12v vtičnica...

CENA: 2.200 €, možnost dogovora za ceneje... (za gotovino...)

Prodajam ga, ker sem kupil novega...

Vsi kupci in interesenti prosim pokličite me na telefon 051/41-33-77

Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, si mi jih celo paleto natrosil. Iščem počasi, se bo že kaj našlo. Ja, rabim pa za malo po kakem mestu ali po :beer2: skočt na hitro, če v AD-ju zmanjka :010

Jaz sem bil letos takole na Murterju:Dukato,prikolica + 2x skuter se je odlično obneslo !!! :whistle:

post-27744-0-94949900-1311109444_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj X-RIDER napiši prosim katera olja gredo točno če sem tukaj kaj kiksnil

V motor MOTUL-polsintetika. MOTUL 5100 SAE10W-40 ali 15W-50, Interval na 6.000

v transmisiji MOTUL-polsintetika. MOTUL 5100 SAE10W-40 , Interval na 6.000

v prenosu hypoidno olje API GL-5 SAE 90 (pod 0 st.C pa SAE 80) , Interval na 12.000

zavorno DOT4

+ filtri,

svečke NGK CR8E ali DENSO U24ESR-N

ostale tekočine HLADILNA, PIVO...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in pravkar se spravlam delati izpit za motor... Upam da ga bom naredil v vzornem času... Verjetno pa bo letošnja sezona že za mano... Imam sledeče vprašanje ker bom do 24 leta lahko vozil samo do 35kw kateri maxi priporočate, in sicer se bova vozila v dvoje na kakšne daljše relacije tudi... Zelo se mi dopade burgman 400 novi model še bol pa 650 vendar presega mejo kilowatov... Po drugi strani pa sem od malih nog pristaš choperjev vendar nevem, kakšno je počutje na daljših vožnjah..

Se priporočam za vse napotke...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma me malo firbec matra in se zanimam za nakup rabljenega Piaggio X9 250 ccm. Glede na to, da se na skuterje ne spoznam, me predvsem zanima kakšne so kaj težave s tem skuterjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in pravkar se spravlam delati izpit za motor... Upam da ga bom naredil v vzornem času... Verjetno pa bo letošnja sezona že za mano... Imam sledeče vprašanje ker bom do 24 leta lahko vozil samo do 35kw kateri maxi priporočate, in sicer se bova vozila v dvoje na kakšne daljše relacije tudi... Zelo se mi dopade burgman 400 novi model še bol pa 650 vendar presega mejo kilowatov... Po drugi strani pa sem od malih nog pristaš choperjev vendar nevem, kakšno je počutje na daljših vožnjah..

Se priporočam za vse napotke...

Lp

Jaz si lastim burgman400,sicer stari model in ti lahko povem,da je zadeva zelo udobna,dovolj mocna tudi v dvoje,kar pa se udobja na daljse fure tice je pa sigurno maxi bolj udoben kot choper vsaj za sopotnika,kaj vec ti bodo pa ostali povedali.Pa LP in veliko srece pri opravljanju izpita :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu in pravkar se spravlam delati izpit za motor... Upam da ga bom naredil v vzornem času... Verjetno pa bo letošnja sezona že za mano... Imam sledeče vprašanje ker bom do 24 leta lahko vozil samo do 35kw kateri maxi priporočate, in sicer se bova vozila v dvoje na kakšne daljše relacije tudi... Zelo se mi dopade burgman 400 novi model še bol pa 650 vendar presega mejo kilowatov... Po drugi strani pa sem od malih nog pristaš choperjev vendar nevem, kakšno je počutje na daljših vožnjah..

Se priporočam za vse napotke...

Lp

Noben 500 ccm skuter ne presega 35 kw, je pa zadosti. Pretežno se z ženo voziva v dvoje in ti lahko zagotovim, da moč zadostuje. Izbiraj med skuterji s Piaggiovim 500 ccm motorjem (Piaggio, Gilera, Peugeot..))

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Hvala za informacije sma se že menila tudi z xriderjem pa se mi najbol dopade suzuki burgman 400k7 tanov model, in če bodo le finance dopuščale ga bom kupil, samo nevem ali se splača še letos kupovati, al boljše počakati do naslednje sezone ko bodo cene še malo padle...

Ima kdo izkušnje z uvozom iz italije ima kdo kakšne izkušnje...

Lp Jernej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hoj, sem ponosni lastnik Suzuki Burgmana 400, letnik 2001 :OK: ....res da je starejši, vendar ga ne zamenjam zaenkrat za nobeno drugo mrcino. Motor se res zelo dobro obnese tako na mestni vožnji, kot relaciji...je dovolj močan, da se dva nan njem vozita normalno-sopotnik se vozi zelo udobno....kar se prehitevanja tiče-lahko bi bil bolj poskočen, vendar je baje odgovor v valjčkih :kva2: ....absolutno ga priporočam začetnikom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj, sem ponosni lastnik Suzuki Burgmana 400, letnik 2001 :OK: ....res da je starejši, vendar ga ne zamenjam zaenkrat za nobeno drugo mrcino. Motor se res zelo dobro obnese tako na mestni vožnji, kot relaciji...je dovolj močan, da se dva nan njem vozita normalno-sopotnik se vozi zelo udobno....kar se prehitevanja tiče-lahko bi bil bolj poskočen, vendar je baje odgovor v valjčkih :kva2: ....absolutno ga priporočam začetnikom

Dobrodošel v družbo maxi in čestitam za nakup.Upam, da nam se pridružiš v kakšni skupni vožnji.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj, sem ponosni lastnik Suzuki Burgmana 400, letnik 2001 :OK: ....res da je starejši, vendar ga ne zamenjam zaenkrat za nobeno drugo mrcino. Motor se res zelo dobro obnese tako na mestni vožnji, kot relaciji...je dovolj močan, da se dva nan njem vozita normalno-sopotnik se vozi zelo udobno....kar se prehitevanja tiče-lahko bi bil bolj poskočen, vendar je baje odgovor v valjčkih :kva2: ....absolutno ga priporočam začetnikom

Pozdravljen!!

Tudi jaz sem spomladi nabavil burgmana 400 in sem bil pozitivno presenečen na njegove sposobnosti. Po dolgih letih motorja sem skeptično pristopil k skuterju a mi ni žal ga več ne zamnejam za noben motor. Z burgijem sem letos že prevozil celotno Istro in tudi Pag, tako da z dvema komot na morje, prostora in moči zadosti. Glede poskočnosti pa so res važni valjčki, jaz imam 16g-ske in buri je kar poskočen- Pravi majster je pa x-rider ( ravno kar mi je naredil servis ( pravi profi ). Kje pa si ga kupil ( Ptuj )?

Obilo užitkov!!!

Popravljeno . Popravil pjer01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Hvala za informacije sma se že menila tudi z xriderjem pa se mi najbol dopade suzuki burgman 400k7 tanov model, in če bodo le finance dopuščale ga bom kupil, samo nevem ali se splača še letos kupovati, al boljše počakati do naslednje sezone ko bodo cene še malo padle...

Ima kdo izkušnje z uvozom iz italije ima kdo kakšne izkušnje...

Lp Jernej

Ni važno kje ga boš kupil, glej le da bo motor takšen kot res mora biti. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel v družbo maxi in čestitam za nakup.Upam, da nam se pridružiš v kakšni skupni vožnji.

lp

absolutno se bom pridružil na kakšni vožnji....septembra bo še lepo vreme, tako da pričakujem kakšno furo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!!

Tudi jaz sem spomladi nabavil burgmana 400 in sem bil pozitivno presenečen na njegove sposobnosti. Po dolgih letih motorja sem skeptično pristopil k skuterju a mi ni žal ga več ne zamnejam za noben motor. Z burgijem sem letos že prevozil celotno Istro in tudi Pag, tako da z dvema komot na morje, prostora in moči zadosti. Glede poskočnosti pa so res važni valjčki, jaz imam 16g-ske in buri je kar poskočen- Pravi majster je pa x-rider ( ravno kar mi je naredil servis ( pravi profi ). Kje pa si ga kupil ( Ptuj )?

Obilo užitkov!!!

hoj....kupil sem ga v Kranju, prvi lastnik pa je iz Domžal.....preden sem ga nabavil, sem jih kar nekaj prečekiral....težko najdeš zadovoljivega :blush: ....no po treh mesecih sem ga našel.....nanj sem vložil še 500 evrčkov :wallbash: ( nuja pač-nove gume, jermen, valjčki-kateri mi seveda zdaj ko vem ne odgovarjajo, olje filter...bla bla bla )....no...petstotaka sem reskiru, tko da je zdej poštiman.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hoj....kupil sem ga v Kranju, prvi lastnik pa je iz Domžal.....preden sem ga nabavil, sem jih kar nekaj prečekiral....težko najdeš zadovoljivega :blush: ....no po treh mesecih sem ga našel.....nanj sem vložil še 500 evrčkov :wallbash: ( nuja pač-nove gume, jermen, valjčki-kateri mi seveda zdaj ko vem ne odgovarjajo, olje filter...bla bla bla )....no...petstotaka sem reskiru, tko da je zdej poštiman.

Preden kar koli rihtaš na skuterju pokliči x-riderja . Mislim da bi prišel veliko cenje skozi, če bi ti on porihta skuter.

Pa drugič!! če se boš kaj vozil čez Ptuj se javi bova kakšno rekla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!