Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

To je pa že druga zgodba Gilera in daleč stran od Malagutija pa čeprav je sorodna firma. Lp.

Roke stran od Malagutija.Gilera je pa Gilera.Ali iščes racing ali udobje.Če si za racing,je Gilera prava stvar,če ne pa Burgman ali Honda.Govorimo o kubaturi 400+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo vsem

sem novi na tem forumu in na novo pečeni scooterist

namreč imam kymco xciting 500 l.2006 in trenutne še ne vem kam ik koko se lahko kaj obrnem

za nakup rabljenih delov oz dodatkov.

Namreč rabil bi nosilec in kufer za zadaj

Če je kdo ki kaj ve mi sporočte

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem

sem novi na tem forumu in na novo pečeni scooterist

namreč imam kymco xciting 500 l.2006 in trenutne še ne vem kam ik koko se lahko kaj obrnem

za nakup rabljenih delov oz dodatkov.

Namreč rabil bi nosilec in kufer za zadaj

Če je kdo ki kaj ve mi sporočte

tnx

V tvoji bližini je in vse na enem mestu.

TC-MOTOSHOP - LJ. Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem

sem novi na tem forumu in na novo pečeni scooterist

namreč imam kymco xciting 500 l.2006 in trenutne še ne vem kam ik koko se lahko kaj obrnem

za nakup rabljenih delov oz dodatkov.

Namreč rabil bi nosilec in kufer za zadaj

Če je kdo ki kaj ve mi sporočte

tnx

Lepo pozdravljen :yea1: . Upam, da se nam kmalu pridružiš na srečanjih in skupnih vožnjah. Prva je že prihodnji vikend - Posavje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tvoji bližini je in vse na enem mestu.

TC-MOTOSHOP - LJ. Lp.

a super ja ,sem nekaj že slišal o tej trgovini ja

ok tnx za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljen :yea1: . Upam, da se nam kmalu pridružiš na srečanjih in skupnih vožnjah. Prva je že prihodnji vikend - Posavje.

Hvala za povabilo to bi blo kar super ja, da spoznam še to plat zgodbe :), ampak žal

sem na poroki v soboto tako, da naslednji vikend bo kar težka.

Rade volje se vam pridružim ko boste imeli še kakšna srečanja

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup manjšega maxi skuterja in sicer sem si ogledoval predvsem modele v okolici 250- 300 ccm. Zaenkrat se mi še najbolj dopade Aprillia sport city 250, ker je dosti majhna in okretna, pa še vedno gre dosti hitro, da se da z njo prit do cilja v enem normalnem času. Iščem predvsem nekaj, kar je ranga te velikosti, saj kaj večjega ne potrebujem. Prvotna uporaba bo za furanje do morja in nazaj, najverjetneje v dvoje.

Prosim za kak komentar in še kakšen drug predlog, po možnosti tudi kakšen link na kakšno solidno zadevo(kupujem namreč rabljeno).

Hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do morja in nazaj ??

si iz Kopra ? pol ne bo problema, če pa si iz Murske pa bo malo težja ;)

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CCa 30 km mam do morja, tko da ne bo tako težka :)

Bi se pa rad izognil gneči, ki tako rada nastaja v naših koncih v poletnih mesecih, zato se tudi odločam za nakup omenjene mašince.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CCa 30 km mam do morja, tko da ne bo tako težka :)

Bi se pa rad izognil gneči, ki tako rada nastaja v naših koncih v poletnih mesecih, zato se tudi odločam za nakup omenjene mašince.

Ja, če te skrbi "velikost" maxija... potem se lahko gneči izogneš tudi s kakim večjim in "močnejšim" maxi skuterjem... na katerega boš zagotovo pomislil prvič, ko se bosta v dvoje podala kam dlje... kaj hitro boš ugotovil, da že najmanjši vzpon predstavlja problem, ko se bosta vozila za kakim "počasnežem" in ne bosta mogla mimo... Ne mislim na divjanje ampak na normalno vožnjo znotraj omejitev...

Sicer pa... kakorkoli se boš odločil.... bo prav... :D

Lep maxi pozdrav na obalo

p.s. Med maxiji, ki se srečujemo na maxi skuter izletih je veliko takih, ki so bili (najprej) enakega mnenja kot ti... a so že po eni moto sezoni prešli na nekaj večjega... Več o skuterjih in dogajanju na maxi scooter sceni si lahko prebereš tudi na MAXIscooter.SI

Ko pa boš imel maxija... pa se kaj pripeljita na kak maxi izlet... Vsako leto pripravimo najmanj dva izleta... ob otvoritvi in zaključku maxi scooter sezone... pa tudi vmes se pogosto dobimo in hodimo skupaj na izlete... Vabljena...!!! :OK:

Popravljeno . Popravil pelikan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za povabilo :)

Imel sem že motor, Z750, tako da vem, da temu manjka "mal" soka(gre dovolj hitro, ampak prehitevat pa ne gre ravno z njim)... Zamislil sem si ga, ker se mi ne da vse opreme oblačit, slačit se kuhat na soncu, iskat parkinga itd. Nekaj takega si mislim nabavit, da je skoraj vseeno če sem v natikačih na njem. Morm še mal razmislit zadevo, ker ali nekaj takega, "light" maxi skuter, ali pa motor s sklopko in brzinami :blush: . Vizualno mi je tale aprilia še kar všeč, bi pa rad slišal tudi kakšen razlog, zakaj nebi bila dober nakup(če tak razlog obstaja).

Pa kakšen nasvet, na kaj pazit bi bil sila dobrodošel.

Hvala vnaprej in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za povabilo :)

Imel sem že motor, Z750, tako da vem, da temu manjka "mal" soka(gre dovolj hitro, ampak prehitevat pa ne gre ravno z njim)... Zamislil sem si ga, ker se mi ne da vse opreme oblačit, slačit se kuhat na soncu, iskat parkinga itd. Nekaj takega si mislim nabavit, da je skoraj vseeno če sem v natikačih na njem. Morm še mal razmislit zadevo, ker ali nekaj takega, "light" maxi skuter, ali pa motor s sklopko in brzinami :blush: . Vizualno mi je tale aprilia še kar všeč, bi pa rad slišal tudi kakšen razlog, zakaj nebi bila dober nakup(če tak razlog obstaja).

Pa kakšen nasvet, na kaj pazit bi bil sila dobrodošel.

Hvala vnaprej in lp

Motorista v natikačah in kratki majčki je res grdo in neukusno videti. A vedi da gre za tvojo varnost in za to pravim.

Na motorju se pelješ 100 km/h - na skuterju se pelješ 100 km/ h. V kolikor padeš kje bo bolj bolelo ???? :naughty: :evilgrin: :evilgrin: Mislim, da bo popolnoma enako.

V kolikor pa, če bi, bi izbiral vedno 500 ccm. Imel sem Beverly 500 in ravno za pohajkovanje po naših gričih, beri Šmarje, Belvedere, Črni Kal, Valeta, Rakitovec je prišel prav. Dovolj moči za dva, dovolj moči za prehitet ( v dvoje ) počasno vozilo , okretno v mestu in kot ti praviš se ga lahko vozi v natikačah. Velik problem pa je, da nima prostorja pod sedežem zaradi velikih koles. Ne spraviš čelade - integralke.

Lep maxi pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da ne gre čelada spodaj me niti ne moti tako zelo, ker tudi pri tej aprilii ne gre- raje vidim, da so kolesa mal večja, da se da vsaj normalno peljat, kot pa da so tamala. Tisto o natikačih vzemi prosim z rezervo :)

Še kakšen predlog okrog modela? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da ne gre čelada spodaj me niti ne moti tako zelo, ker tudi pri tej aprilii ne gre- raje vidim, da so kolesa mal večja, da se da vsaj normalno peljat, kot pa da so tamala. Tisto o natikačih vzemi prosim z rezervo :)

Še kakšen predlog okrog modela? Hvala

To okoli velikosti koles je (vsaj zame) zanemarljivo... :unsure: Morebiti bi bil jaz pozoren še na npr. prostor za noge... zdi se mi (po slikah seveda), da ni glih največ prostora zanje za voznika... Višina sedeža je cca.80cm, kar je dokaj visoko (silver wing=76cm)... Mene bi motilo še to, da je njegova končna hitrost le 100km/h (brez sopotnice)... tako, da bo s tem "mestnim" skuterjem težko iti kam daleč, še sploh, ker (naše) avtoceste glih niso najbolj varne za "počasna" vozila... :BUA: Glede varnosti pa (vsaj jaz), ne bi kupil motorja brez ABS-a in pa seveda CBS-a... .)

Več o vsem si lahko prebereš tudi TUKAJ. :)

Lep maxi pozdrav, P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz dodal malček zraven ..

Seveda ima vsak svoje mnenje o tem kaj je " dovolj " in kaj ne.. a po smeri pogovora mislim da te skušajo moji prijatelji pregovoriti v to da razmisliš pred nabavo motorja kaj je tisto kar potrebuješ, ker naknadno menjat ni ravno finančno majhen zalogaj..

v mojem primeru sem sprva nabavil ( preden sem naredil izpit - samo da to policaji ne preberejo ) Kymco 125ccm .. in razmišljal , zdaj pa imam skuterček, s katerim ne bom nepotrebno stal v koloni in gužval se po cesti .. po narejenem izpitu in nekaj vožnjah sem ugotovil, da mu manjka tisto "nekaj" ko je treba "potegnit" za prehitet kak avto ali kamion in podobno .. .. ko sem omenil ženi da bom zamenjal maxiskuter in vzel močnejšega je z njene strani bilo vprašanje " Kaj ti to rabi ? ".. (- tu moram omenit da sem aktiven član naše druščine že drugo leto in da se žena ne vozi z mano na srečanja oz. izlete..) .. ko sem pred skoraj dvemi leti nabavil SUZUKI Burgman 650 An Executiv moram priznati, da se mi je moj motor takoj ulegel v roko in da z njim neizmerno uživam, ne glede na njegovo velikost, saj je ( mislim oz. lahko trdim ) največji v razredu maxiscooter-jev .. in ko me danes vprašajo, če ga prodam, mislim da veš odgovor..in sicer " niti pod razno ga ne prodam "

torej zaključek je tak kot so napisali kolegi .. ni bistvo v tem da kupiš tak skuter, kot misliš da ti paše zdaj , ampak tak, za katerega veš da boš v bodoče maksimalno z njim užival

pa veliko sreče pri odločitvi .. in čim prej z nami na srečanje ali izlet ..

Lep pozdrav

Dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz dodal malček zraven ..

Seveda ima vsak svoje mnenje o tem kaj je " dovolj " in kaj ne.. a po smeri pogovora mislim da te skušajo moji prijatelji pregovoriti v to da razmisliš pred nabavo motorja kaj je tisto kar potrebuješ, ker naknadno menjat ni ravno finančno majhen zalogaj..

v mojem primeru sem sprva nabavil ( preden sem naredil izpit - samo da to policaji ne preberejo ) Kymco 125ccm .. in razmišljal , zdaj pa imam skuterček, s katerim ne bom nepotrebno stal v koloni in gužval se po cesti .. po narejenem izpitu in nekaj vožnjah sem ugotovil, da mu manjka tisto "nekaj" ko je treba "potegnit" za prehitet kak avto ali kamion in podobno .. .. ko sem omenil ženi da bom zamenjal maxiskuter in vzel močnejšega je z njene strani bilo vprašanje " Kaj ti to rabi ? ".. (- tu moram omenit da sem aktiven član naše druščine že drugo leto in da se žena ne vozi z mano na srečanja oz. izlete..) .. ko sem pred skoraj dvemi leti nabavil SUZUKI Burgman 650 An Executiv moram priznati, da se mi je moj motor takoj ulegel v roko in da z njim neizmerno uživam, ne glede na njegovo velikost, saj je ( mislim oz. lahko trdim ) največji v razredu maxiscooter-jev .. in ko me danes vprašajo, če ga prodam, mislim da veš odgovor..in sicer " niti pod razno ga ne prodam "

torej zaključek je tak kot so napisali kolegi .. ni bistvo v tem da kupiš tak skuter, kot misliš da ti paše zdaj , ampak tak, za katerega veš da boš v bodoče maksimalno z njim užival

pa veliko sreče pri odločitvi .. in čim prej z nami na srečanje ali izlet ..

Lep pozdrav

Dean

Ne, ne prodam !

Prodaj ko imaš željnega kupca, kot sem naredil jaz in kupi enakega nazaj.

Jaz jih menjavam zelp pgosto in imam veselje da ga poritam v piko posebej mehansko, potem pa prodam.

Mislim pa da iz SUZUKIJA ne grem več,ker je ta od vseh tipov maxsijev že 4 Burgman pri hiši. Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup rabljenega skuterja nekje 125-250ccm. Uporabljal bi ga predvsem za skakanje po opravkih in tudi kakšne krajše izlete.

Zanj sem pripravljen plačati do nekje 1200€.

Sem malo gledal na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in sta mi v uč padla Aprilia Scarabeo 200 in 125.

http://(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4780790

http://(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=4925464

Malo je čudno da sta ceni identični zato bi prosil za morebitne izkušnje itd. s temi skuterji.

Všeč sta mi predvsem zaradi tega, ker imata malo večja kolesa, šipo, kovčke in nista grda.

Dobrodošli vsi komentarji in predlogi!

Lp

Popravljeno . Popravil Prevtzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Pa da še jaz pristavim svoj piskerček :)

@fructy: vzemi večji (če že ne močnejši) skuter....gospodična na zadnjem sedežu ti bo hvaležna pa čeprav se misliš peljati samo 30km v eno stran... Sam si lastim Nexusa in mu kljub velikosti okretnosti prav nič ne manjka (se veliko vozim po Ljubljani)

@Prevtzer: vzemi raje močnejšega če ni omejitev izpit in je omejitev denar...so pa ti motorčki kar vzdržljivi, tako da ne bi smel biti problem s servisiranjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je ze toliko govora o 250 ccm skuterjih. kaj pa kj pravte na yamaho x max 250

@maksi_gašper ga ima, vprašaj ga za informacije

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maksi_gašper ga ima, vprašaj ga za informacije

...točno ime Gašperja je "@mali gašper".... .) ...čeprav bi mu (po moje) bolj pasalo "hitri gašper".... :D

@matevz82... sicer pa, če že kupuješ maxija... in se imaš namen zapeljati še kam drugam, pa celo tudi v dvoje... vsekakor priporočam kaj močnejšega... ker se vsekakor ne boš vozil le po ravnem, ampak se boš zagotovo želel zapeljati tudi po kakih gorskih ovinkih... .)

Lep maxi pozdrav, P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X Max je odličen maxi ki je zelo primeren za vožnjo po mestu in okolici. V primerjavi z mojim Majestyjem ter Gašperjevim x maxom z mesta hitreje potegne. Sicer se kasneje pozna razlika v moči, vendar za mestne potrebe svetujem prav ta skuter. Maxi Gašper lahko to potrdi. Če pa misliš skuter uporabljati tudi za daljše izlete in s sopotnico, potem pa ni vprašanja. So močnejši bolj primerni. X max ima tudi kar dobro končno. 140 če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mje mnenje od Gašperja 250 kar skoči 140 na uro verjetno nekaj časa traja da pride motor do 140,kot je napisal pelikan za daljše vožnje in mogoče v dvoje je bolje vzeti kaj močnejšega.SAM sem imel prvp x9 250 absolutno prešvoh.Nato sem zamenjal za aprilijo atlantic 500 ter zamenjal varjator je bil je bil odličen motor,Ampak čez dve leti sem se odločil še za močnejšega BURGAMAN 650 ni mi žal zelo fini motorček.ČE pa bodo naredili Burgmana 1000,100% ga nabavim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!