Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

zanima me, če je lahko kaj narobe, če tankaš 100 oktanski bencin v Burgmana 400?

Bencin ni problem, bodi pozoren na stanje olja, preveri ga vsja na dva pokurjena tanka bencina ( 500 ) km .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden kar koli rihtaš na skuterju pokliči x-riderja . Mislim da bi prišel veliko cenje skozi, če bi ti on porihta skuter.

Pa drugič!! če se boš kaj vozil čez Ptuj se javi bova kakšno rekla.

hja.....če bi prej zvedel zanj, bi ga zagotovo prosil za pomoč :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolje vleče :naughty:

to se tudi meni zdi, samo ko sem natankal 100 oktanskega, se mi je zdelo, da mi slabše vžiga-nasplošno sem imel slabši občutek ( probal sem z enim tankom )....tako da sem raje prešaltal nazaj na 95.... :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bencin ni problem, bodi pozoren na stanje olja, preveri ga vsja na dva pokurjena tanka bencina ( 500 ) km .

uff....hvala za inf. Do zdaj tega nisem delal tako pogosto :wallbash: ....od zdej naprej zagotovo bom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Za naslednje leto bom potreboval stranske torbe za Burgmana 650.

Kovčki so mi predragi..... nosilci so cca 200,00 + 2 kufra cca 300,00 = preveč za parkrat na leto

Videl sem, da imate nekateri na Burgmanih torbe.

S katerimi imate slabe in s katerimi dobre izkušnje?

Pogoj je, da so uporabne, stabilne in lične.

Dajte kak link gor in fotografijo vašega Burgmana z stranskimi torbami.

Tako, da bom lahko čez zimo nabavil najboljšo varianto.

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nosilce in kufre se pozanimajta pri @burgman650E. On je mojster za nosilce in kufre.

Za torbe sem slišal naj bi morda drsale barvo, sicer nisem izkušen na tej temi.

Poglejta slike naših članov s stranskimi torbami oziroma kufri.

post-23577-0-54828300-1318090860_thumb.jpg

post-23577-0-05467400-1318090987_thumb.jpg

post-23577-0-13125100-1318091098_thumb.jpg

post-23577-0-39737900-1318091268_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kufri so najbolj elegantna rešitev a tudi najdražja.

Nosilce za Burgmana dela en nemec, katerega sem že kontaktiral al želi imeti 200+ EUR za njih

toliko je potem potrebno dati tudi za kufre

Ker pa to rabim samo parkrat na leto mi je to preveč denarja.

Opcija bi bila, da @Burgman650E nosilce demontira in si jih čez zimo damo naredit po njegovem kopitu. Tako bi cena bila bistveno boljša.

LP

Blond

P.S. @zokid na linku, ki si ga prilepil piše, da gre za "Restposten" in tega nimajo v trgovinah.

Samo v vednost .....

Popravljeno . Popravil Blond
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil pred dnevi pri Louisu v Gracu, ker sem imel uro časa in sem se malo razgledal po trgovini. Imajo kar nekaj kompletov stranskih torb , ko so dovolj male ali pa ravno prav velike za burgija. cena že od cca 50€ naprej za komplet. Pritrdijo se z priloženimi trakovi na obstoječe ročaje. Sem videl enega Burgmana ko sem se paljal na morje in je imel take torbe nameščene, in se niso prav nič premikale. Vozil ve po AC okoli 140 km/h pa so bile čisto pri miru. Sem se paljal malo za njim da sem si zadevo lepo ogledal, ker bom mogoče tudi sam za drugo leto moral kaj takega nabavir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej glede kovčkov je sprva potrebno razčistiti kaj želimo. Vsaka opcija ( mehki ali trdi kovčki ) ima svoje dobre in slabe lastnosti. Glede mehkih torb bi mogoče malček manj lahko sodil, ker jih nisem imel na svojem burgiju .sem pa malček nezaupljiv do njih ( mogoče je moje mišljenje napačno - a ga v nadaljevanju razložim ! ) torej lahko podam mnenje le glede trdih kovčkov.

Ko sem nabavil mojega burgija sem na spletu poiskal možnosti da bi nadgradil motor s stranskimi kovčki, v upanju, da se mi bo moja gospa pridružila na potovanjih. Žal temu ni tako. A kovčki oz. nosilci so vseeno prišli v hišo in na motor .

Torej kot omenjeno sem nosilce naročil v Nemčiji . Narejeni so od inox materiala , debeline cca. 3 mm in so prirejeni prav za burgmana 650 .( na sliki )

post-27730-0-68495300-1319314050_thumb.jpg

Vendar so ti nosilci narejeni za kovčke Givi ( vsaj tako zagotavlja proizvajalec nosilcev ) in sicer 5 tipov . To pa so :

GIVI E21 / GIVI E36-E45 / GIVI E41 Keyless / GIVI E 360 in GIVI E460

post-27730-0-85319500-1319314057_thumb.jpg

Zakaj samo za te. Namreč pri kovčkih so na strani pritrditve ( notranja stran kovčka ) narejene odprtine, kjer vijaki primejo in držijo kovček fiksiran na spodnji stani z zgornje strani pa prime ključavnica , s katero zaklenemo kovček na nosilec. Ker je na nosilcu narejena vrtina na določeno dimenzijo ( razmik med luknjami ) praktično pomeni, da je nosilec narejen samo za te vrste kovčkov. To pa je lahko za nekoga moteče, saj si želi točno določene kovčke.

Glede na mojo dosedanjo prakso sem uporabljal oz. imel 3 vrst kovčkov za te nosilce. Sprva sem uporabljal Givi E 460 - izredno prostoren kovček z 46 litri prostornine in relativno dobro obliko; odločil sem se da jih zamenjam z Givi E41 Keyless ( 41 litrski), ker so se mi zdeli po obliki malček bolj »aerodinamični« a so širši od prej omenjenih . Ti kovčki so dosti bolj praktični, saj imajo zgornja vratca na kovčku, kjer lahko voznik ali sovoznik doda stvari in ni potrebno kovček snemati ( dokumente, pijačo, najnujnejše stvari ).

Glede na to da se na na izlete , srečanja in okoli vozim sam, sem se odločil zamenjati in sem E41 keyless zamenjal z Givi E21 – 21 litrskimi kovčki. S temi sem do zdaj zadovoljen , saj zapolnijo mojo potrebo po odlaganju stvari v stranske male kovčke s tem pa mi ostane pod sedežem in v zadnjem ( 52 litrskem ) kovčku dosti več prostora. Za izredne potrebe sem si nabavil še torbo za na sedež .

No na koncu naj dodam, da se po mojih izkušnjah bolje obnesejo trdi kovčki, saj so pri točenju goriva v burgija lažje snemljivi kot pa mehki kovčki ( glede na to, da imajo mehke torbe kar nekaj trakov ). Mogoče pa bi bilo bolje pridobiti mnenje nekoga, ki je na burgmanu uporabljal mehke torbe.

Upam, da bo moja izkušnja nekomu pomagala pri odločitvi glede kovčkov saj naš kolega »doktor« iz Obale je že drugi v SLO ( kar jaz vem ), kateri ima tovrstne nosilce in uporablja kovčke E41keyless.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdrav vsem .rad bi kupil aprilio atlantik 500 letnik 2002 samo prevoženih ima preveč 60 000 km ,kaj je tle gor kakšen ki bi mi lahko svetoval.

Popravljeno . Popravil magna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem .rad bi kupil aprilio atlantik 500 letnik 2002 samo prevoženih ima preveč 60 000 km ,kaj je tle gor kakšen ki bi mi lahko svetoval.

Pri teh km je treba pregledat vse posebej bodi pozoren na glas varjomata in kako speljuje, tam se najbolj vidi kako je bil vzdrževan varjomat,sklopka,... in kakor sem že omenil sam zvok agregata ter varjomata. Pri takšnem motorju je najbolje če je vredo po nakupu pred sezono pogledat vse in je pol mir ,ker pri teh letih pride do okvar raznih podrobnost.

Ne dolgo nazaj mi je eden pripeljal enakega ATLANTICA 500- 03L in je motor na zunaj zgledal prav lep, kar je potrebno redno vzdrževat na servisu pa sploh ni bilo ,razen olja v motorju in filtra, (lastnik mu pa je trdil da je bil redno servisiran) v varjatoru pa je bil čuden zvok in tudi slabo je pospeševal ter pri vsakem speljevanju potresel. Motor razderema in vidima da se je na 18000 po vijakah sodeč prvič razdrl varjator, kakšen pa je bil od znotraj in kaj vse je bilo za zamenjat pa ne bom komentiral, ker je lastnik biv zraven ter z začudenimi očmi gledal pa čeprav se na te stvari ne spozna.

Karkoli boš že kupoval bodi previden, jaz pa ti želim uspešen nakup, če te pa kaj podrobneje zanima me pa lahko kontaktiraš na GSM. Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Ima kdo izkušnje s temi torbami.

Kako se obnesejo v praksi, kako je pri tankanju?

Skratka vsi plusi in minusi.

Na kaj je treba posevej pazit pred nakupom?

Lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ima kdo izkušnje s temi torbami.

Kako se obnesejo v praksi, kako je pri tankanju?

Skratka vsi plusi in minusi.

Na kaj je treba posevej pazit pred nakupom?

Lp G

Pozanimaj se pri Maxiscooterju (Renatonu KP) ,on ti bo točno povedal in ima tisti zaobljen model kateri se najbolj prilega motorju.

Jaz sem mislil montirat stanske kovčke pa me moti samo širina, še ogledala so mi v gneči večkrat napoti, potujem pa tudi ne za dolgo da mi zadostuje centralni kovček ter prostor pod sedežem.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Za naslednje leto bom potreboval stranske torbe za Burgmana 650.

Kovčki so mi predragi..... nosilci so cca 200,00 + 2 kufra cca 300,00 = preveč za parkrat na leto

Videl sem, da imate nekateri na Burgmanih torbe.

S katerimi imate slabe in s katerimi dobre izkušnje?

Pogoj je, da so uporabne, stabilne in lične.

Dajte kak link gor in fotografijo vašega Burgmana z stranskimi torbami.

Tako, da bom lahko čez zimo nabavil najboljšo varianto.

LP

Blond

Jaz jih namreč prodajam Oxford 50 - praktično nove enkrat vožene na relaciji. Če koga zanima. Lahko pa rečem moje izkušnje.

Dobra je ta, da so pocen in so praktična rešitev, če ne potuješ veliko.

- če jih pravilno namestiš ne opletajo

Slabe pa, da se težje in počasneje namestijo na motor.

- da se ti lahko plastike malo obribajo

-če jih naložiš s težko vsebino grdo stojijo navznoter

- če je deževje jih premoči (če nimaš dežne zašćite)

- najbolj zoprno pa mi je bilo jemanje in nameščanje na motor (čez kamot ga ni)

. če težo ne razporediš enakomerno počasi zlezejo na eno stran

Za tiste, ki veliko potujete vsekakor priporočam plastične, za občasna potovanja pa so tekstilni vredu rešitev.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam stranske torbe popolnoma neuproabljene - nove, kater mi jih je zrihtal x raider v Louis-u. Nabavil sem jih, ko sem vozil še Beverlya. Piaggio Beverly nima veliko prostorja pod sedežem in misleč, da mi bodo torbe koristile sem jih kupil. Sedaj ko si lastim Burgmana in se vozim solo ( beri žena ne mara motorjev ) mi zadustuje prostor, ki mi ga nudi sam sccoter + kovček.

Lasnosti torb ne morem komentirat kajti nisem jih še uporabil a videvam na naših maxiscooter srečanjih, da jih veselo uporabljajo. Zagotovo ti povem, da jih uporablja @Lupo41.

Lep sončen pozdrav iz obale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni. Želim zvedeti čimveč dobrih in slabih lastnosti o KYMCO Xciting 500 letnik 07.Zanimajo me vozne lastnosti,poraba ,možne okvare ter cena delov in servisa.Letno bi prevozil 2000 km.Je ta skuter dovolj kvaliteten za moj hobi ali mi svetujete kakšnega drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce resno mislis delat samo 2000 km na leto, je ta motor se predober...se do servisa ne bos v enem letu prgural...

Verjetno, pa manjka se kaka cifra, ce ne celo nula...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.Vendar resno mislim glede kilometrov.Trenutno imam ATV kymco MXU 300 l. 2006 katerega sem kupil novega in sem do sedaj prevozil 6300 kilometrov.Sedaj bi pa rad presedljal na maxi skuter in iščem najboljši skuter za moje potrebe.ATV prodam ali pa dam v račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem nimas kaj razmisljat...kymco meni lepo zgleda, ce pa imas ATV te firme, potem pa ves kako se obnese in kaki so servisi, sej motorji so podobni, ce ne celo enaki...sem pa preprican, da ko ga bos enkrat imel, bos delal krepko preko 2000 km na leto...ATV lih ni primerjava za opravljene kilometre proti motorju...ti samo nabavi in uzivi in se vidimo na kakem srecanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporocam, da preizkusis vec razlicnih maxijev. Sem imel xcitinga 500 prav tak letnik kot ti omenjas.

Meni se je zdelo, da ima premalo moci za 500 kubikov. Yamahina 250 tka ga prekasa na vseh podrocjih.

Predlagam, da gres na testno voznjo, nato pa poskusi se kakega nexusa (prav tako 1valj in 500 ccm), samo za primerjavo, da dobis obcutek...

Upam, da sem kaj pomagal.

G

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!